Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Emocje wokół "złotego pociągu".
Autor Wiadomość
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-29, 18:32   Emocje wokół "złotego pociągu".

""Złoty pociąg", jeśli zostanie odnaleziony, będzie własnością Skarbu Państwa - zastrzegł Piotr Żuchowski, Generalny Konserwator Zabytków. Z kolei Światowy Kongres Żydów już poinformował, że mogą to być rzeczy należące do Żydów. Wcześniej w rosyjskich mediach pojawiła się wypowiedź prawnika, który dowodził, że zawartość pociągu może należeć do Rosji - jako prawnego sukcesora Związku Radzieckiego, uczestnika antyhitlerowskiej koalicji."

Źródło: onet.pl

Najpierw trzeba go odnaleźć, a póki co nic nie ma. Jednak piszę ten temat z innego powodu. Zirytowały mnie dwie wypowiedzi, które macie powyżej. Po pierwsze Światowy Kongres Żydów. My Polacy też dostaliśmy w dupę podczas wojny i tam mogą być nasze bogactwa. Póki co wychodzi na to, że domniemany pociąg jest na naszym terytorium i to my decydujemy co z nim robić. Żydzi, jak Żydzi ale bardziej mnie (przepraszam za słowo) wkurwiły te kacapy ze wschodu. Najpierw 17 września wspólnie z Niemcami atakują Polskę, później fałszują historię, a teraz podają się za wielkich bohaterów i zwycięzców nad nazizmem. Takiego wała jak Polska cała. W życiu nie dałbym im tych skarbów. Niech pocałują się w dupę, a ewentualne kosztowności są nasze za lata spędzone pod ich "dyktandem".

Ja osobiście jestem zirytowany takimi komentarzami, a co Wy sądzicie na ten temat? Jeśli pociąg zostanie odnaleziony, jak powinno wyglądać dalsze postępowanie?
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 18:33   

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 19:02   

Dawidzie, lepiej bym tego nie ujął.
_________________
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-29, 19:18   

Mormegil, myślę, że jesteś zbyt skromny. W każdym razie cieszę się, że podzielasz moje zdanie. ;)
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 19:23   

I tak przeciętni ludzie nic z tego nie będą mieli.
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-29, 19:25   

Antybristler napisał/a:
I tak przeciętni ludzie nic z tego nie będą mieli.


Grunt, że nic nie będą z tego też mieli "ponadprzeciętni" Ruscy.
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 19:48   

Mnie to jednocześnie wkurzyło i rozbawiło. Ledwie się pojawiło info, że być może uda się wydobyć taki pociąg, a już ruscy i żydzi wyciągają łapy po złoto, którego istnienia jeszcze nikt nawet nie potwierdził :D

Mam nadzieję, że jeśli tam faktycznie jest jakiś skarb to polski rząd nie ugnie się pod presją żadnej ze stron i nikomu go nie odda.
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 19:49   

Davos napisał/a:
Mam nadzieję, że jeśli tam faktycznie jest jakiś skarb to polski rząd nie ugnie się pod presją żadnej ze stron i nikomu go nie odda.


Wiesz co mówi się o nadziei i jej rodzicielstwie... :\
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 19:53   

Oj tam. Tu nie ma podstaw, żeby ten skarb oddawać. Zresztą kto jak kto, ale nasze władze są ostatnie do dzielenia się bogactwem z kimkolwiek :D
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 19:54   

I pierwsze do włażenia między poślady komu się da.
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 19:57   

Zawartość powinna należeć do Polski.
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-29, 19:57   

Na forum demotów w analogicznym temacie napisałam:

Cytat:
Mnie to też irytuje, ale w praktyce pewnie oddamy kacapom wszystko, aby uniknąć konfliktu. :zalamka:
Żydzi też denerwują mnie swoimi roszczeniami. Przed wojną niemal zajęli Polskę jak swoją, wszelkie interesy i w ogóle prowadzili. Wiem, że to brutalnie brzmi, ale Polska na agresji hitlerowskiej przeciw Żydom dość dobrze wyszła, inaczej nie mielibyśmy już głosu w swoim państwie.


I to podtrzymuję.
_________________
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-29, 21:27   

 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-30, 13:21   

Ja, Jacek Rostowski, wezmę ten pociąg. Dzięki temu będzie należał jednocześnie do żydów i do skarbu państwa. Z tej drugiej części odda się 90% żeby wejśc w dupę ruskim a resztę odda się niemcom bo w zasadzie ten pociąg jest niemecki a oni też tyle w czasie wojny wycierpieli. I już. Wszyscy zadowoleni. Po co się kłócić skoro da się osiągnąc kompromis.
#politykazagranicznaplatformytakbardzo
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-30, 18:13   

1. NIkt nie udowodnił, że ten pociąg tam jest...

2. Są tam rzeczy zrabowane przez Niemców, i te rzeczy powinny trafić do ludzi którym je ukradziono, jeśli jakiś Żyd udowodni, że jest spadkobiercą człowieka do którego należało jakies zloto czy cos w tym pociagu to nalezy mu to oddac, jesli zrobi to Polak to nalezy mu je oddac, jeśli zrobi to Rosjanin to tak samo.. no sprawa jest tutaj prosta.

Aczkolwiek Żydowstwu, Ruskim czy czemukolwiek innemu jako kolektywowi gówno sie należy i tyle, ja bym jeszcze po chamsku oskarzył Swiatowy Kongres Żydów o popieranie Hitleryzmu (kolektywisci to kolektywisci) i tyle.


Zresztą, do póki (a chyba tego nie zrobil) światowy kongres Żydów nie przeprosi Polski za słowa, że Polska będzie ponizana na arenie swiatowej do póki bla bla bla, nie powinnismy z nimi rozmawiac.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-30, 18:49   

Wiesz, Wojtek, potwierdzenie własności pierścionka jest dużo trudniejsze niż potwierdzenie własności chociażby kamienicy...

[ Dodano: 2015-08-30, 19:50 ]
A poza tym, co jeśli ten niby "właściciel" przed wojną kogoś z tego okradł? Albo wziął to pod zastaw?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-30, 18:54   

Zawartośćpowinna należeć do mnie
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-30, 18:55   

Tak samo jak trzeci warn. :pejcz:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Antlion 


Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 1407
Skąd: Sopot

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-30, 18:55   

Założę się, że wszystko dadzą Żydom, nam zostawią sam pociąg i ewentualnie tunele, a na zagranicznych portalach informacyjnych pokaże się nagłówek "Zaginiony żydowski skarb z drugiej wojny światowej przekazany w ręce właścicieli" czy coś podobnego. :niegit:
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-30, 19:13   

No coś ty, tunele również zawiozą do Izraela.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.071 sekundy. Zapytań do SQL: 31