Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2018-02-22, 22:30
Śmieszne żarty informatyczne
Autor Wiadomość
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-28, 15:19   

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-28, 15:45   

Co ty wiesz o błędach kompilacji

[ Dodano: 2018-05-28, 16:51 ]
matcher + template = 238 tysięcy błędów kompilacji

bledy.png
Plik ściągnięto 23 raz(y) 14.32 KB

 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-29, 18:28   

Wkurwiają mnie już tacy vimiarze-neofici, co to kurwa całe życie klepali w notepad++ czy innym Eclipsie, a teraz nagle znawcy edytorów w terminalu.

Pół biedy jak jakaś luźna gadka przy piwie po meetupie. Teraz każdy musi mieć swoje repo z .vimrc, .zshrc, .twojastararc i inne, zbiorą się tacy w swojej grupce i zadowoleni nie trują dupy innym. Ale nie daj boże powiedz w pobliżu że używasz jakiegoś edytora z GUI. Nie mówię tu o obiektywnie chujowych code::blocks czy innych netbeansach, ale o normalnych typu atom czy visual studio code, co to normalnie można po prostu poedytować kod bez przesadnej masturbacji do konfiguracji. Zaraz się zaczyna:

-hurr durr w czym ty piszesz, jebany bloatware i w dodatku nie da się używać hjkl do poruszania się po pliku, oszczędzaj ram gdziekolwiek jesteś, równie dobrze przecież mógłbyś mieć minimalistyczny edytor w terminalu z czteromegowym plikiem konfiguracyjnym napisanym w vimscripcie, mmm, pacz jakie dobre, jeszcze zrobię skrinszota po skończonym kodzeniu!!!!

Nieważne że 5 lat temu sami spuszczali się nad Programmers Notepad, bo okazało się że istnieje coś co umie w UTF-8 i nie wywala się na plikach powyżej 1000 linii.

Prawdziwa jazda zaczyna się przy próbie umówienia się na jakiś edytor do pair programmingu. Propozycje które nie otwierają się po SSH na serwerze w bangladeshu w mniej niż cztery sekundy odpadają. Rzut oka na feature list wystarczy, i już trzoda:

-o, nie ma możliwości ustawienia komendy :vfanruexoa3, która zamieni mi miejscami linie nieparzyste podzielne przez pięć z tymi które są kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego pi, jak ja mam w czymś takim w ogóle pracować?

Koniec końców po przejściu przez wszystkie propozycje lądujesz w terminalu z chujowym fontem, ale masz do wyboru 10 000 zjebanych komend typu :12,20s/foo/bar/ czy :'a,'bs/^#//

-pacz @programmer15k, to je zajebisty edytor, to je wybór, mmm, tak jak było na kanale #vim na devspl, boże jakie to dobre, mmm

I klepie w tempie czterech znaków na minutę, bo ciągle mylą mu się tryby albo zapomina komend i musi sprawdzać w internecie. To tyle żali na dziś, gorzej jak się spotka dwóch takich michałów koneserów vima i pierdolo cały standup, ale to już temat na inną opowieść, jak chcecie to napiszę...
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-29, 18:58   

Najlepszą funkcją vima jest to, ze jak przez przypadek odruchowo wciśniesz ctrl+s, żeby zapisać plik zamiast intuicyjnego i oczywistego esc+:w+i, żeby zapisać i powrócić do trybu pisania to on ci się zamraża i musisz sobie przypomnieć, że to się odmraża przez ctrl+q.
Geniusz to wymyślił
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-04, 21:38   

_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-05, 18:23   

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-05, 20:15   



[ Dodano: 2018-06-05, 21:17 ]
Myślicie, że git pull będzie teraz wymagać restartu sytemu? :spiew:

[ Dodano: 2018-06-05, 21:23 ]
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-07, 20:13   



BHPPP by BRZEMO :-DDD
_________________
 
 
InessaMaximova 


Dołączyła: 03 Maj 2017
Posty: 585
Skąd: Malbork

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-13, 16:19   

widzu napisał/a:
Pewnego pięknego dnia, poszedłem na rozmowę kwalifikacyjną jako wannabe #progmista15k na rozmowie okazało się, że praca owszem, ale nie jako programista 15k a jako junior into #programowanie za 2.5 i to w dodatku w Grudziądzu. No cóż nie jestem roszczeniowym mileniarsem więc przyjąłem ofertę. Pierwszy tydzień było spoko, aż do weekendu w którym mecz (nie pamiętam z kim) grała Olimpia Grudziądz. Wyskoczyła na mnie zagraja kibiców i spytała Olimpia czy GKM (miejscowy klub żużlowy) nie znałem jeszcze Grudziądza, więc nic nie mówiły mi biało zielone szaliki Olimpii. Powiedziałem więc, że ja jestem informatykiem i nie interesuje się sportem. Wtedy ich herszt powiedział "Krystian zadaj mu TO pytanie." z tłumu wyłonił się jakiś szczupły koleś w okularach z blizną na brwi i rzekł.
"cztery spacje czy tabulatury?". Wszyscy konstecnacja ja czuję nuż na gardle ale nie mogłem zdradzić swych ideałów.
Zagryzłem wargi i powiedziałem pewnym głosem. Tabulatury.
Wtedy wybuchła euforia
"tak dobry ziomek idziesz z nami" po czym na kilkaset gardeł usłyszałem "zawsze I wszędzie team spacje jebany będzie, zawsze I wszędzie team spacje jebany będzie" nie wiedziałem o co chodzi chwilę zamieszania wykorzystał Krystian zabrał mnie na bok i opowiedział swoją historię.
"wiesz dawno temu byłem na twoim miejscu i spytali mnie o to samo. Powiedziałem to co ty, że jestem informatykiem i słabo siedzę w sporcie. Oni mnie pytają czy informatycy mają z kimś sztame albo kosę. Chciałem pośmieszkować I powiedziałem że są nas dwa rodzaje ci co używają 4 spacji - szaty i ci co używają tabów - dobre chłopaki. Jakoś tak wyszło, że chwilę później miałem sztamę z Olimpią I chodzimy teraz razem na ustawki". Od tego momentu chodzę na mecze 1 Ligii z ziomkami z Olimpii, ogółem byłoby spoko gdyby nie połował na mnie GKM gdy tylko zbliżę się do części miasta z przewagą GKMu z oddali już słyszę "tabulatury liżą Olimpii wory".



A śmiali się ze mnie jak narzekałam na stosowanie przez mamę spacji zamiast tabulatury w dokumentach tekstowych.

[ Dodano: 13-06-2018, 5:21 ]
Z ciekawości sprawdziłam czy Olimpia Grudziądz jest w I lidze. I faktycznie jest.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-13, 17:08   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-08-23, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-13, 17:24   

:-)

[ Dodano: 2018-06-13, 18:25 ]
Wiesz, że możesz sobie w każdym normalnym IDE ustawić, żeby ci zamieniało taby na spacje i wcale nie musisz kilka razy spacją klikać?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-13, 17:54   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-08-23, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-13, 18:09   

To w czym problem?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-13, 18:20   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-08-23, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-22, 10:37   

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
InessaMaximova 


Dołączyła: 03 Maj 2017
Posty: 585
Skąd: Malbork

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2018-06-24, 20:36   

widzu napisał/a:
Obrazek


Vista gorsza. Używałam na informatyce w liceum. Niby tak podobne do 7 ale i w ch*j spierdolone.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-07-03, 07:40   

_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-07-12, 16:35   

https://nt.interia.pl/news-nietypowe-zachcianki-programistow-z-rozmow-rekrutacyjnych,nId,2605348?parametr=najczesciej_czytane&iwa_source=najczesciej_czytane

xDDDDDDDDD
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-07-12, 17:04   

Cytat:
Konsole do gier, pokoje z hamakami, codziennie świeże owoce, kanapki na koszt pracodawcy - takie elementy krajobrazu w biurach IT przestają już dziwić

Ja chce tych owoców i kanapek. Dajcie mi owoce i kanapki >:<
Cytat:
W niektórych firmach działają tzw. power napy, czyli pokoje drzemek, gdzie przez 20 minut można się zregenerować. Są zajęcia z jogi. Wynajmuje się nawet masażystę, który masuje kark i plecy siedzącego przy komputerze programisty

Lol, też chce, szczególnie masażysty, przystojnego >:>
Cytat:
Z przedstawionego raportu wynikało, że miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) na stanowisku ogólnym wynosiło 6373 zł brutto/m-c, a grupa 25 proc. programistów mogła liczyć na zarobki powyżej 9104 zł brutto/m-c.

Nie mam masażysty ale przynajmniej jestem powyżej mediany

Cytat:
Chciał pracować nocą, ale nikt go nie widział

To akurat w ogóle by nie zadziałało bo programiści nie klepią sami tylko współpracują jeden z drugim
Cytat:
Jedni mogą zaczynać o godz. 8:00, a inni o godz. 10:00, zostając odpowiednio dłużej. Każdy ma inne potrzeby

Prawda
Cytat:
Czego jeszcze chcą programiści? Akwarium przy biurku, albo zamiast akwarium osobistego automatu z bezpłatnymi napojami gazowanymi. Monitora na suficie i fotela - takiego jak w samolocie - żeby można było pracować w pozycji leżącej. Ścianek wspinaczkowych, ławeczek do wyciskania sztangi. To z drobiazgów

Lol, to jest poważne? XD
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-07-12, 17:34   

zastanawia mnie na czym w "albo zamiast akwarium osobistego automatu z bezpłatnymi napojami" dokładnie polega "albo albo" :haha:

[ Dodano: 2018-07-12, 18:41 ]
lol, kliknęłam właśnie w ofertę, która mnie zainteresowała i patrz jakie są dodatki xD

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.113 sekundy. Zapytań do SQL: 37