Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawa ws obrotu ziemią
Autor Wiadomość
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:29   


Mackers napisał/a:
To wszystko to bzdura Francja nigdy nie byla potega wszystkie wygrane wojny zawdziecza bombardowaniem przeciwnikow bialymi flagami, z czasem wrogowie uznawali to za snieg i wracali do siebie na sen zimowy.

Liechtenstein do 2007 roku byl dyktatura ale banda idiotow poczestowala wladce ciastkami i teraz w akcie milosierdzia wprowadzil demokracje. Panstwo za bardzo ingeruje w zycie obywateli za czasow dyktatury po prostu sluzby wpierdalali sie do mieszkan i nie narzekali a teraz panstwo chce zebysmy chodzili na wybory.

Murzyni od tego sa zeby pracowac, przepelnieni pogladami korwinowskimi chca byc niewolnikami dlaczego mamy ich hamowac?


Wyższosc rasy bialej nad czarna, czerwona itp. jest oczywista. To my kolonizowalismy afryke a nie murzyni nas, to my jestesmy inteligentniejsi a nie murzyni.. Niemieccy naukowcy udowodnili, że Murzyni nie są ludźmi, każdy ma to gdzieś a przecież na zlecenie Hitlera stworzone mase prac na ten temat.

Co do Liechtensteinu, Wolny rynek, brak demokracji... Jest bogaty bo jest maly, USA jest bogate bo maja surowce, Chiny maja duzo ludzi, Hiszpania jest duza, Szwajcaria ma banki (wtf?)... Cóz.. argumenty z d*py wziete. Kazdy kraj w kapitaliźmie mógłby sie stac bogaty. Na szczęscie ludzie demokratycznie przywrocili monarchie absolutna...

Odnosnie Francji się nie wypowiem bo gadasz takie głupoty ze mnie glowa boli...
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:36   

macbed napisał/a:

Mackers napisał/a:
To wszystko to bzdura Francja nigdy nie byla potega wszystkie wygrane wojny zawdziecza bombardowaniem przeciwnikow bialymi flagami, z czasem wrogowie uznawali to za snieg i wracali do siebie na sen zimowy.

Liechtenstein do 2007 roku byl dyktatura ale banda idiotow poczestowala wladce ciastkami i teraz w akcie milosierdzia wprowadzil demokracje. Panstwo za bardzo ingeruje w zycie obywateli za czasow dyktatury po prostu sluzby wpierdalali sie do mieszkan i nie narzekali a teraz panstwo chce zebysmy chodzili na wybory.

Murzyni od tego sa zeby pracowac, przepelnieni pogladami korwinowskimi chca byc niewolnikami dlaczego mamy ich hamowac?


Wyższosc rasy bialej nad czarna, czerwona itp. jest oczywista. To my kolonizowalismy afryke a nie murzyni nas, to my jestesmy inteligentniejsi a nie murzyni.. Niemieccy naukowcy udowodnili, że Murzyni nie są ludźmi, każdy ma to gdzieś a przecież na zlecenie Hitlera stworzone mase prac na ten temat.

Co do Liechtensteinu, Wolny rynek, brak demokracji... Jest bogaty bo jest maly, USA jest bogate bo maja surowce, Chiny maja duzo ludzi, Hiszpania jest duza, Szwajcaria ma banki (wtf?)... Cóz.. argumenty z d*py wziete. Kazdy kraj w kapitaliźmie mógłby sie stac bogaty. Na szczęscie ludzie demokratycznie przywrocili monarchie absolutna...

Odnosnie Francji się nie wypowiem bo gadasz takie głupoty ze mnie glowa boli...


Badania w kolumbijskiej monarchii ostatnio wykazaly, ze murzyni jednak moga byc biali, musza tylko oddac sie kapitalizmowi i odpowiednio nasiakac pogladami, skoro maja prawo wyboru to znaczy ze jednak sa w czyms lepsi.

Co do krajow to nie wypowiem sie duzo bo twoje argumenty sa oczywiscie bzdurne, z dupy wziete, ale powiem ci jedno. Chiny sa bogate bo tamtejsza dynastia wciaz panuje nad swiatem, tam nie ma demokracji. A Korea polnocna z latwoscia moglaby wygrac z USA wojne jesli kupilaby duzo kilogramow robotow kuchennych.

Co do moich argumentów to wcale nie są wziete z dupy, udowodnij mi ze sie myle.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:45   


Mackers napisał/a:
Badania w kolumbijskiej monarchii ostatnio wykazaly, ze murzyni jednak moga byc biali, musza tylko oddac sie kapitalizmowi i odpowiednio nasiakac pogladami, skoro maja prawo wyboru to znaczy ze jednak sa w czyms lepsi.

Co do krajow to nie wypowiem sie duzo bo twoje argumenty sa oczywiscie bzdurne, z dupy wziete, ale powiem ci jedno. Chiny sa bogate bo tamtejsza dynastia wciaz panuje nad swiatem, tam nie ma demokracji. A Korea polnocna z latwoscia moglaby wygrac z USA wojne jesli kupilaby duzo kilogramow robotow kuchennych.

Co do moich argumentów to wcale nie są wziete z dupy, udowodnij mi ze sie myle.


Kurwa, co za brednie... Mylisz sie bo ja tak mowie, JKM zresztą też by tak powiedzial

Ogolem Chiny sie rozwijaja a nie cofaja w rozwoju jak np. Japonia, Podoba mi sie ich kultura i podejscie do gospodarki. Zmierzaja niczym lawina ku dzikiemu kapitalizmowi, mozna swiadczyc uslugi i sprzedawac towary na ulicach... Z PKB 60 mld. za Mao Zedonga do ponad 8 tryliardów!

Ogolem Chiny mialy 40 lat temu ponad 1600x mniejsze PKB i byli jednym z biedniejszych krajów swiata, po odpowiednich reformach stali sie drugim najbogatszym panstwi swiata. sa juz w praktyce kapitalistyczne.. nie mozna zaprzeczyc. A pieprza o komuniźmie.

Ogolem sobie brwi

Murzyni są w czymkolwiek lepsi? Co za brednie. ja pierdole, powiedz mi, czym przejawia sie ich prawo do wyboru? Gdyby mieli takowe prawo napewno wybraliby biala skore. Dla takich bezmozgow kapitalizm jak i socjal to pojęcia calkowicie obce, nie ma tu mowy o wygraniu jakiejkolwiek wojny, nie mowiac już o wojnie na tle politycznym.

Mowisz o Chinach, zauważ że zółci sa lepsi od bialych - my jestesmy glupsi i i nie mozna tego zaprzeczyc.. tak samo jak czarni sa glupsi od nas. To ludzie i powinni miec te same prawa. Ale nasza cywilizacja jest wyższa.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:48   

macbed, Przestan mnie małpować.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:50   


WojtekVanHelsing, moze powiesz że źle mowie?
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:51   

JKM otwarcie przyznał że te badania sa prawdziwe i finansowane z rosyjskich obozów harcerskich wiec to ja mam racje.

Chiny sie rozwijaja bo mają bardzo dużo ludzi i kapitalisci moga ich wykorzystywać jak tania siłę roboczą, w koncu na ich miejsce czeka kolejny Chinczyk, Polak i Turek Camemberg.

Kraje Azjatyckie mogly z latwoscia podbic afryke i marsa, ale Europa im przeszkodziła. Mieliśmy lepsze konie i cięższe zbroje, nie ruszyli by nas. Jednak od zawsze mieliśmy lepsze PKB i większy pieniądz.
Oczywiscie ze murzyni sa w pewnych kwestiach lepsi, np. umieją korzystac z samobieznych wyrzutni bananów.

Twoj post to takie brednie, ze ja pierdole...
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:51   

love178 napisał/a:
Cytat:
Bo przecież każdy socjalizm – z euro-socjalizmem włącznie, to ustrój niewolniczy

Co za różnica czy niewolnikami są mieszkańcy państwa, do którego należy przedsiębiorstwo, jak w socjalizmie, czy są nimi mieszkańcy innych krajów, np. afrykańskich, jak w wolnym rynku? Ano chyba jedynie taka, że w tym drugim ustroju nie chcą się przyznać do owego niewolnictwa i to na wszelkie sposoby ukrywają...
Tak że ten, wiwat Korea Północna! :troll:


W Afryce jest socjalizm, najwieksze stezenie, jedyny taki kontynent.

Zaś fakt faktem w kapitalizmie nie ma niewolnictwa, chyba, ze uznajemy za niewolnictwo przymus ekonomiczny.

[ Dodano: 2015-05-20, 18:52 ]
Mackers napisał/a:
macbed napisał/a:

WojtekVanHelsing napisał/a:
macbed napisał/a:

icywind, W Szwecji i najwiekszych rynsztokach UE zasilek moze dostac byle menel...
W Polsce, Szwajcarii i krajach gdzie jeszcze jest jakas normalnosc zasilki nie sa wyplacane przez wiecznosc.. ale ot tyczy sie prawie tylko nas.

Zasilek dla bezrobotnych (jak kazda inan ingerencja panstwowa) nie jest korzystny dla gospodarki. Oczywiscie zasilki tez powinno sie zlikwidować.

To nie glupoty, to fakty.

Sam podatek dochdowy jest skrajnie niesprawiedliwy, dodatkowo jest zwyczajnym zlodiejstwem. nie powinno sie go wprowadzac.

W sumie czas pracy (ustawowy) powinien byc zniesiony. Panstwo nie powinno ani troche ingerowac w gospodarke


Akurat Szwecja to na chwile obecna najbardziej wolnorynkowy przy Luksemburgu kraj UE... Ogółem pod wieloma wzgledami to patologia, pod gospodarczymi też, ale kraje skandynawskie to jedne z liberalniejszych gospodarczo panstw w Europie oprócz Szwajcarii, Liechtensteinu i Monako.

Dalej jest to niemal socjalizm ale nie porownujmy z jakas Francja.



Nie mow mi nawet o Francji, to bylo jedno z silniejszych panstw w Europie od XV w. a od XVIII w. była to potega swiatowa, obecnie to jedna z poteg Europejskich, a dla nas konkurencja, cieszylbym sie gdyby zapanowal tam kryzys.

Liechtenstein w 2003 r. byl monarchia ograniczona a teraz jest absolutna bo w drodze referendum przyznali królowi wladze absolutna.. no moze tam wszystko, co tu duzo gadac.. Ogólnie jest to prawdziwa monarchia konstytucyjna.

Dodatkowo warto wspomniec o tym, że w Liechtensteinie istnieje najwieksze wolnosc gospodarcza n swiecie.. wiekszos rzeczy jest prywatne, ogólnie panstwo malo ingeruje..

love178, Niewolnictwo istnieje wtedy gdy państwo zmusza do pracy. Ogolem murzyni mieli lepiej jak byli niewolnikami niz obecnie. Zreszta nie wiem czemu mamy pokotuowac za to ze bylismy od nich zwyczajnie lepsi.

Mozesz pomagac biednym. .zabraniam ci? Zresztą panstwa kaitalistyczne moga miec socjal.. glupie ale moga


To wszystko to bzdura Francja nigdy nie byla potega wszystkie wygrane wojny zawdziecza bombardowaniem przeciwnikow bialymi flagami, z czasem wrogowie uznawali to za snieg i wracali do siebie na sen zimowy.

Liechtenstein do 2007 roku byl dyktatura ale banda idiotow poczestowala wladce ciastkami i teraz w akcie milosierdzia wprowadzil demokracje. Panstwo za bardzo ingeruje w zycie obywateli za czasow dyktatury po prostu sluzby wpierdalali sie do mieszkan i nie narzekali a teraz panstwo chce zebysmy chodzili na wybory.

Murzyni od tego sa zeby pracowac, przepelnieni pogladami korwinowskimi chca byc niewolnikami dlaczego mamy ich hamowac?


Trollujesz?
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:54   


No on trolluje, zreszta nieudolnie, rzuca tekstami ktore zasłyszał a których znaczenia nie rozumie...
Cytat:
JKM otwarcie przyznał że te badania sa prawdziwe i finansowane z rosyjskich obozów harcerskich wiec to ja mam racje.

Człowieka piszacego takie głupoty nie mozna brac na poważnie
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:54   

Mackers napisał/a:
JKM otwarcie przyznał że te badania sa prawdziwe i finansowane z rosyjskich obozów harcerskich wiec to ja mam racje.

Chiny sie rozwijaja bo mają bardzo dużo ludzi i kapitalisci moga ich wykorzystywać jak tania siłę roboczą, w koncu na ich miejsce czeka kolejny Chinczyk, Polak i Turek Camemberg.

Kraje Azjatyckie mogly z latwoscia podbic afryke i marsa, ale Europa im przeszkodziła. Mieliśmy lepsze konie i cięższe zbroje, nie ruszyli by nas. Jednak od zawsze mieliśmy lepsze PKB i większy pieniądz.
Oczywiscie ze murzyni sa w pewnych kwestiach lepsi, np. umieją korzystac z samobieznych wyrzutni bananów.

Twoj post to takie brednie, ze ja pierdole...


Ilosc siły roboczej nie ma znaczenia, pkb powinno sie w pewnym momencie zatrzymac, natomiast PKB Chin rosnie dalej dosc szybko (chociaz wolniej niz kiedys).

Europa ich pokonała, wiec byla lepsza.

No fakt, gdyby nie bylo Europy to Azja byla by najlepsza, ale Europa istnieje a w Azji nei ma żadnego kraju który dorownywałby Europie... kiedys w Iranie i na polwyspie Arabskim istniala cywilizacja, poza tym tylko Korea, Japonia i Chiny z czego sa ewidentnie gorsi i prymitywniejsi niz Europejczycy.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 18:58   


Jeden rozumny...
WojtekVanHelsing, Azja nie dorownuje Europie, tu się zgodze... Jednak zauważ, że Polska to kraj zdecydowanie zachodni, to zadupia na wschod od nas to europa wschodnia. Co prawda nie ma u nas takiej siły roboczej co w krajach azjatyckich, ale PKB mamy dosc stabilne.

O Afryce nawet nie wspomne.
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 19:02   

Zanim zaglosuje na Korwina powinien on udowodnic ze bylby dobrym prezydentem, powinien juz podpisac pare umów międzynarodowych. Jak mam wiedziec ze będzie dobry, skoro od czasu startu jego kariery nic nie zrobił?

Azja dorównuje Afryce w produkcji bursztynów, nie mozecie zaprzeczyc, ze gdyby rozwijali technologie bursztynową, to byliby potegami a Europejczycy byliby na uslugach kosmicznych oddziałów Kim Dzong Una.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 19:02   


O czym ty chrzanisz trolu...
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 19:03   

Wygadujesz bzdury, jeśli nie podasz argumentów to nie bede tracil czasu na takiego trolla jak ty.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 19:21   


Mackers, Jakoś ja przedstawiam rzeczowe argumenty a Ty piszesz jakieś bzdury z dupy...

Ale mielismy rozmawiać o nowej ustawie... Gwarancje prawne moze i zapewniłyby bezpieczeństwo, jednak z takim kołkiem jak Komor na czele nie utrzymałoby się to długo... Gdyby nie tania siła robocza nie byłoby nawet o czym dyskutowac. Piechociński moze sobie gadać, on i jego podwładni z PSL nic nie znaczą w tym kraju... Owszem, stanowią jakiestam procenty w sejmie, ale nie mają wpływu na wazne sprawy, takie jak wprowadzenie tejże ustawy...

I tak nie wierzę, że wyrobia sie do maja przyszłego roku, skoro wprowadzanie wszystkich poprawek do ustawy o wieku emerytalnym (błahostka) zajeło im ponad 17 miesiecy... A obrot ziemią to bardziej zaawansowana kwestia, oni sobie z tym nie poradza.

Ogołem problem stanowiliby rolnicy, gdyby znowu zachciało im się protestować utrudniliby sprawny ruch komunikacyjny w wiekszych miastach... A uwazam ze moga sie sprzeciwić. Może i chlopi sa głupi, jednak w dalszym ciagu to Polacy i swoj rozum maja. Sprzedaz ziemi cudzoziemcom? Przeciez to jawne trwonienie narodowych dobr i sprzedaz kraju... Myślący rolnicy (wbrew pozorom jest ich wiele) na to nie pozwolą.

Gdyby zmienic ta ustawe na bardziej Polską, istniałby sposob na przyspieszenie procedur - wprowadzenie monarchii.W idealnym panstwie jeśli np. 10% senatorów stwierdzi i powiadomi jednoglośnie, że ustawa im sie nie podoba, wtedy Krol miałby obowiazek zarzadzic glosowanie - w innym wypadku ustawa nie przejdzie - jeśli ponad 80% senatorow bedzie przeciw, Król nie ma prawa wprowadzic danej ustawy.

Dlatego postuluje intronizację JKM na krola Polski.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 19:28   

_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 19:31   

Ja myslałem, że kwestie dotycząte obrotu ziemią ustalił już dawno Kopernik. Ziemia obraca się wokół własnej osi a jednocześnie wokół słońca. Proste, jasne, klarowne i działa. Bronek niech się od tego odpierdoli bo coś zjebie po całości i nagle z dnia na dzień wykurwi tę ziemię w Pas Kuipera tylko dlatego, że ta menda w celu wygrania wyborów łgała że od zawsze popierała jakąś ustawę.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 19:42   


JankielKindybalista85, nie czytasz co pisze... Chodzi o rolnictwo i obrot GRUNTEM. Mialem do ciebie szacunek, jednak widze ze jestes mało kumaty...

A Bronek i tak nie wygra, szanse Dudy na zwyciestwo wynosza 100%

[ Dodano: 2015-05-20, 19:43 ]
Tak wiec nie ma znaczenia czy omówia szczegóły tej ustawy czy tez nie, bo i tak nie zdaza jej wprowadzic... Głupota
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 19:55   

Twoje rzeczowe argumenty z rzyci się wzięły, jak mozesz pisać takie brednie...
Przez jakiś czas uwazalem cię za porządnego gościa, ale stałeś się cholernym kosmopolitą i zacząłeś wspierać socjalizm.

Jak już pisalemw czesniej, ta ustawa nie tylko wykluczy Korwina z gry o tron, ale tez zabrankie papieru toaletowego w sklepach, bo przedsiebiorcy nie będą ścinać drzew jeśli ziemia będzie sie poruszala inaczej, to przestanie byc opłacalne.

Dlatego proponuję ustanowić monarchie absolutna, przynajmniej czerwoni nie beda gadac i król może być dobry.

Co prawda JKM nie nadaje sie na króla, jednak od czego sa kuce, jego umysl zamrożą przed śmiercia i będą mieli nadal wodza.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19178

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 20:14   

NIE KARM TROLLA
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-20, 20:15   

Tylko dzisiaj, jutro wszystko wróci do normalności.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.091 sekundy. Zapytań do SQL: 31