Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Dzisiaj mija 25 lat odkąd homofilia przestala chorobą [*]
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-31, 14:46   

Ale może lepiej niech jutro założy, bo w tym miesiącu już jest dużo propozycji :D
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-31, 14:53   

ee nie założe może jak mi przyjdzie ochota to coś rzucę jakąś historię ale i tak nie każdą bo niektóre się nie nadają na opowiadanie :D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-31, 18:26   

Lilith napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
RudaMaupa, Z drugiej strony ateiści mają wolne w katolickie święta, a nie powinni mieć.

Katolickie święta nie są katolickie


_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-31, 18:42   

Bo nie są.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-31, 19:03   

Katolicy ileś tam lat temu: zróbmy sobie taką tradycję na wzór czegoś tam, żeby upamiętnić coś tam
Inni katolicy: ok, dobry pomysł, od teraz będziemy robić sobie takie święto
Lilka: to święto nie jest katolickie
Icywind: to prawda

xD
przeraża mnie wasza logika. Skoro katolicy uznali, że będą celebrować jakieś wydarzenie, to znaczy chyba, że to jest ich święto? No bo kogo niby innego?
W takim razie nie powinieneś świętować swoich urodzin, bo to nie ty wpadłeś na to by świętować rocznic swoich narodzin, tylko kto inny więc świętujesz urodziny kogoś innego. No tak, bo ty tylko skopiowałeś takie świętowanie od innych osób. Tak. Ma to sens xD
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-31, 19:14   

Te święta mają dni takie jakie mają z powodu "potrzeby wyparcia kulturowego" wcześniejszych świąt. Niektóre tradycje zostały przyjęte, niektóre rzeczy zostały przyjęte i weszły do tradycji świętowania.

W religii muzułmańskiej nie ma mowy o dżinach jednak zostały one przyjęte w kulturze jako demony.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-31, 20:41   

krojechleb napisał/a:
w ogóle czytałem że te pozrzynane żeczy były po to żeby po wprowadzeniu chrześcijaństwa ludzie, którzy wyznawali jakieś tam inne pogańskie rzeczy mieli łatwiej i żeby chętniej sie dostosowali do nowej religii

[ Dodano: 2020-05-31, 11:40 ]
o nowa strona, no dzień dobry, witam panią


Powody były różne, niektóre symbole funkcjonujące u pogan były po prostu pożyteczne dla ogólu chrześcijan.

Lilith napisał/a:
Wojtuś, nie wmówisz mi, że Jezus urodził się 25 grudnia. Z tego co pamiętam, Biblia takiej daty nie podawała. Po prostu wtedy jest przesilenie zimowe i dawni Słowianie wtedy mieli swoje święto, które było czymś w rodzaju Wigilii Bożego Narodzenia. A żeby nowa religia się dobrze przyjęła, to wpierdolili na chama swoje interpretacje świąt.

Ano, zapomniałam. "Katolicy" mają wyjebane na Biblię. U nich liczy się kult maryjny i dogmaty. Ewentualnie, co ksiądz powie w kościółku na ambonie na podstawie spowiedzi swoich owieczek. Szkoda, że chyba nigdy na tronie piotrowym nie zasiądzie papież-troll, który wyda taki dogmat, przez który to wszystko podzieli się przez zero. Nie wiem, powie, że Jezus był kobietą, która żyła w lesbijskim związku z Marią Magdaleną, czy coś. I tak jak coś traci na aktualności, to staje się metaforą. To nie religia, tylko jeden wielki biznes.


Słuchaj, może lepiej nie wypowiadaj się na tematy na które nie masz najmniejszego pojęcia?

25 grudnia to data symboliczna, zresztą - wschodni katolicy obchodzą Boże Narodzenie 6 stycznia (inny kalendarz liturgiczny).

Biblia tej daty nie musi podawać, nie mamy stosunku do Pisma Świętego jak protestanci - ustalono, że będzie się świętować Boże Narodzenie 25 grudnia i się je wtedy świętuje, ale nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy faktycznie tego dnia narodził się Chrystus czy nie.

To co napisałaś jest tak bardzo głupie, że nawet nie wiem jak się do tego odnieść - Słowianie to chuja wnieśli do katolicyzmu, jeśli już to my żeśmy zżynali zwyczaje od Greków, Rzymian trochę od German jak ekspansja katolicyzmu szla na północ, ale w czasach chrystianizacji słowian to Kościół narzucał już swoje trendy.

Jeśli już to istniała poważna hipoteza, że Boże Narodzenie to zerżniete święto Sol Invictus (narodziny boga Słońca), ale to definitywnie odpada bo cesarz Aurelian ustanowił to święto w A.D. 274, a tymczasem św. Hipolit Rzymski w komentarzu do Księgi Daniela napisanym na początku III w. napisał "Pierwsze przyjście Pana naszego wcielonego, w którym narodził się w Betlejem miało miejsce ósmego dnia przed kalendami styczniowymi (25 grudnia).", a zatem pierwsza wzmianka o 25 grudnia pochodzi z początku III w. (nie z czasów chrystianizacji Słowian dziewczyno xD)

Jakie jedno z bardziej sensownych wyjaśnień daty 25 grudnia? Otóż jedną z hipotetycznych dat stworzenia świata którą wtedy wyliczano (nie wiedzieli o Wielkim Wybuchu) był 25 marca, teologowie tamtych epok uznali, że wtedy miało miejsce Zwiastowanie, a 9 miesięcy później Narodzenie.

Ale nawet gdyby Boże Narodzenie miało uderzyć w obchody święta rzymskiego (no bo nie słowiańskiego, szanujmy się i bądźmy poważni, przecież obchody Bożego Narodzenia były przed chrystianizacją Słowian) to co to zmienia?

Drugi akapit też ciężko komentować - popisujesz się rażącą niewiedzą.
Przede wszystkim to my nie tyle mamy "wyjebane na Biblie" co uznajemy, że objawienie zawiera się w Tradycji Apostolskiej i właśnie Biblii, a nie tylko Biblii - w ogóle czemu jako ateistka posługujesz się protestancką doktryną przy kwestionowaniu katolicyzmu? Czemu uznajesz zasadę sola sctriptura? My uznajemy, że Kościół powstał w momencie zesłania Ducha Świętego, a zatem jeszcze przed spisaniem Pisma Świętego, Kościół złożył kanon Pisma Świętego i nadał mu autorytet i jest ważniejszy niż Pismo Święte bo Pismo Święte istnieje dla Kościoła, a nie Kościół dla Pisma Świętego, nie jesteśmy religią księgi, a co więcej to właśnie Kościół jako jedyny ma autorytet do interpretowania Pisma Świętego - samo Pismo Święte mówi "To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie." (II list św. Piotra) oraz "Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu." (II list do Tesaloniczan).

Czemu wypowiadasz się o czymś o czym nie wiesz?
Ogólnie to trzymaj jakiś poziom jak się wypowiadasz, brzmisz jak 50latka, jeszcze bylo napisać o czarnej mafii xD
Dogmaty są zabezpieczeniem wiary, a "kult maryjny" wynika z Tradycji Apostolskiej (chociaż mariolatria jako taka jest herezją), nie ma tu nic sprzecznego z chrześcijaństwem.

Antybristler napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
Antybristler napisał/a:
Czemu nie? Znaczy w jakieś święta typu 3 króli to mam wyjebane, ale boże narodzenie można świętować po świecku.

Ale po co?


Ateista też człowiek. Również lubię spędzić te parę dni z rodziną, wręczać prezenty itp. Świąteczny klimat również mi się podoba.


To powinien mieć jakieś dodatkowe wolne do rozdysponowania, a nie ustawowe w konkretne święto.

Love178 napisał/a:
Jakim trzeba być socjopatą, żeby nie móc pojąć, że takie potzeby jak bliskość członków rodziny, miłość czy dobre relacje z otoczeniem są uwarunkowane ewolucyjnie i nie trzeba się podpierać żadnymi bożkami żeby je odczuwać :| Widać, że wiotke gimboateizował żeby się buntować rodzicom, skoro nie rozumie, że prawdziwy ateista może kochać swoją rodzinę.


Jaką trzeba być idiotką, żeby mi zarzucac coś czego nie napisałem xD
Fajnie jest stworzyć sobie jakiś obraz mnie i zacząć go krytykować, ale ja nie neguje tego, że potrzeby bliskości, uczuć itd. istnieją, wiem, że człowiek jako taki jest uwarunkowany ewolucyjnie (co wcale nie przeczy istnieniu Boga, chyba, że w umysłach ograniczonych scjentystów), nie napisałem również, że prawdziwy ateista nie może kochać swojej rodziny.
Nie wiem czy to to oczernianie mnie wynika ze złej woli czy z głupoty (a zarzucam ci jedno i drugie), ale może nie wypowiadaj się na tematy które cię przerastają?

P.S. Czy nie zastanawiałaś się, że twój ateizm wynika ze złej relacji z matką?
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.073 sekundy. Zapytań do SQL: 18