Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe kiedy Elżbieta II sie przekręci
Autor Wiadomość
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-04, 01:08   Ciekawe kiedy Elżbieta II sie przekręci

Monarcha UK może

-Rozporządzać armia jak mu się podoba, to naczelny dowódca armii
-Wypowiadać wojne komu chce i kiedy chce, parlament może mu podskoczyć
-Może zwołać i rozwiązac parlament
-Może nie podpisać ustawy, wiec de facto ma prawo veta, to, że ktos moze przeglosować ustawe de iure nie ma najmniejszego znaczenia
-Posiada prawo łaski
-MIanuje oficerow wojskowych
-MIanuje najwyzszych urzedników panstwowych, w tym członków rządów
-Wydaje paszportu
-Przyjmuje dyplomatów
-De iure to wladza wykonawcza

Brakuje tu tylko inicjatywy ustawodawczej (ktora jest jedna z najwazniejszych)

Cóż, jakby monarcha UK chcicla to mógł zamrozic demokracje... z niewiadomych mi przyczyn tego nie robi...

Ogółem kilku monarchów UK pod rząd to cioty które nie chcą władzy.

Zastanawia mnie, czy jej nastepca okaże sie przywódcą z jajami, Windsorowie wywodzą sie od NIemców, niespecjalnie mnie dziwi ich bierność na państwo, ale wladza normalnych ludzi kręci.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-04, 08:09   

_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-08, 13:48   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Cóż, jakby monarcha UK chcicla to mógł zamrozic demokracje... z niewiadomych mi przyczyn tego nie robi...

Ogółem kilku monarchów UK pod rząd to cioty które nie chcą władzy.

Zastanawia mnie, czy jej nastepca okaże sie przywódcą z jajami, Windsorowie wywodzą sie od NIemców, niespecjalnie mnie dziwi ich bierność na państwo, ale wladza normalnych ludzi kręci.


Posiadanie jaj to nie jest rwanie się do władzy za wszelką cenę. Dobry władca wie, kiedy powinien się wtrącać, a kiedy zostawić rządy ludziom, którzy się na tym znają.

Mnie to imponuje. Królowa Elżbieta mi imponuje. Ich styl, elegancja, klasa w każdym calu. Myślę, że głównie dlatego utrzymała się monarchia - kraj idzie z duchem czasu, a jednak tradycja ma podstawy, by istnieć.

Pałac Królewski to klasa sama w sobie. Służba w czapkach a la włosy Marge Simpson to honor najwyższy. Zauważyłeś, że naród brytyjski kocha swoją królową? Że gotowi za nią w ogień skoczyć, że żyją nią?

To do tego trzeba mieć jaja... Nie każdy umie nie korzystać ze swoich przywilejów w imię wyższych celów.

Sam tytuł tematu jest ohydny i napawa mnie wstrętem. Rolą królowej jest być przy poddanych i roztaczać nad nimi choćby pozorną opiekę... A ona to robi. I robi to świetnie. God save the Qeen!
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-08, 16:39   

RudaMaupa, Nigdy nie powinien zostawić ludziom rządów, aczkolwiek nawet jak masz racje to Elzbieta zgodzila sie na wprowadzenie idiotycznych ustaw itd.

Mnie ta smieszna staruszka nie imponuje, zas monarchia to nie tylko styl i elegancja, to celebryci. Habsburgowie, Romanowowie, Burbonowie Hohenzollernowie itd. to były rody monarchow z prawdziwego zdarzenia, mieli klase ale mieli tez władze i jaja... no nie, Burbonowie mieli klase i jaja ale ihc rządy wszedzie konczyly sie do dupy, wiec do nich podejde sceptycznie.

Polska nie posiada najpiekniejszych pałaców w Europie, aczkolwiek nie powiedziałbym by Pałac Buckingham był jakos specjalnie wybitne, Wersal, Pałac Zimowy, Carskie Siolo, Peterhof i ten Palac w Wiedniu ktorego nazwy nie pamietam - To są Pałace... Swoja drogą jak chcesz zobaczyc jeszcze lepsze to zawsze mozemy zrobic rewolucje, jak ogłosze sie Cesarzem to wybuduje najwiekszy pałac swiata w Warszawie.

Jak ktos nie umie to nie powinien, ona podpisze każdą ustawę.

Dla dobra UK lepiej było by jakby abdykowała na rzecz ludzi kompetentnych, Karol Tomasz Habsburg byłby duzo lepszym władcą UK.

Tego bym nie powiedział to, że jest na waznych uroczystosciach nie zmienia tego, że nic nie robi, mimo, że cos tam może, to samo w Danii itd. tylko w Liechtensteinie monarcha (ktory moze znacznie wiecej niz we wszystkich innych panstwach Europy) cos robi.

Elzbieta II:

1. Zgodziła sie na wstapienie do UE
2. Zgodziła się na podpisanie pakietu klimatycznego
3. Zgodzila sie na podwyższanie podatków i wprowadzanie nowych
4. Zgodziła się na podpisanie traktatu lizbońskiego (sama go podpisala)
5. Zgodziła sie na zniesienie kary śmierci

Ona jest szkodliwa dla UK.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-13, 13:39   

Jej rodacy nadal ją kochają, więc widocznie trafnie odczytuje potrzeby swoich poddanych. W gruncie rzeczy to ważniejsze niż opinia polskiego młodzieńca na forum, o którym UK nawet nie ma pojęcia (poza kilkoma wyjątkami).

Inna sprawa, że imponuje mi sposób, w jaki UK jest częścią UE - czerpie, ale nadal zachowuje suwerenność. Swego czasu było to konieczne moim zdaniem, choć za młoda byłam, by rzeczywiście zrozumieć sytuację geopolityczną przed kilkunastu laty.

Królowa brytyjska jest ikoną, która jednoczy Brytyjczyków mocniej niż jakiekolwiek prawa. Jej abdykacja mogłaby zniszczyć równowagę na wyspach.

Chyba nie zrozumiałeś, co miałam na myśli mówiąc o pałacu. Powtórzę - klasa to nie władza i przepych.

Chciałabym, by wypowiedzieli się tutaj Zak, R - y lub Brzozik, oni najlepiej zresztą będą wiedzieć, czy królowa to przestarzałe stanowisko, czy jednak jest potrzebna poddanym.
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-13, 14:34   

Moze i tak, ale jak nie rządzi to nawet nie jest prawdziwa monarcha... Fakt faktem Elzbieta II ma to do Siebie, że ugiełą sie pare razy pod potrzeba ludu.

Europejska wsponota wegla i stali nie była jakos skrajnie zla, twor powstaly w 1993 r. był zły, twor powstaly przy podpisaniu traktatu z lizbony jest skrajnie zly, powinna nie zgodzic sie na podpisanie tego smiesznego dokumentu.

Istnieje male prawdopodobienstwo, ze przezyje nastepne 10 lat :)

Oczywiscie jest potrzebna i to bardzo, ale z realna wladza.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-13, 14:42   

O, tego tematu jeszcze nie zignorowałem.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19175

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-30, 01:33   

I dalej żyje, jebana xD
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-30, 05:39   

Ba, prowadziła w tym roku samochód
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-05-30, 15:52   

Tymczasem seniorzy w Polsce: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/kolizja-fiata-uno-za-kolkiem-104-latek-252125
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.059 sekundy. Zapytań do SQL: 21