Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 09:50
Gra o Tron
Autor Wiadomość
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 02:57   

Szyszek, zaśmiałem się chyba bardziej niż powinienem:D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 03:13   

Jeszcze tylko doba. :funfunfun:
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 13:07   

Ascara, ja bym się na Twoim miejscu nie napalał na 6 sezon: http://westeros.pl/wyciek...nu-spoilery-18/ :PP

Myślałem, że to niemożliwe, ale wszystko wskazuje na to, że sezon 6 będzie jeszcze bardziej irracjonalny i idiotyczny niż 5 :troll:
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 13:09   

czytał ktoś książki na których oparta jest "gra o tron"?? dobre są???czy nie warto marnować czasu??
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 13:15   

No pewnie! Bez przeczytania książki nie zaczynam kolejnego sezonu serialu. Dlatego jakoś nie jestem podjarany premierą 6 sezonu, bo ja dopiero na 2 części jestem (wciąż. Nie mam za bardzo czasu... albo ochoty by przeczytać do końca)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 13:46   

Jasne, że warto! Książki, w przeciwieństwie do serialu, trzymają poziom od 1 do 5 tomu (czyli te, które już się ukazały, bo dwóch ostatnich tomów jeszcze nie wydano). W serialu pewne wątki są bardzo uproszczone, inne powycinane, a jeszcze inne totalnie pozmieniane (i niestety w większości stają się przez to nielogiczne). W książkach masz cały kontekst i tło konfliktu w Westoros, które serial na ogół pomija. Poza tym Martin ukrywa w sadze bardzo wiele smaczków (jak np. z pozoru nieistotne szczegóły, które potem okazują się być foreshadowingiem, czyli zapowiedzia przyszłych ważnych wydarzeń, czy też fakt, że pokarm spożywany przez bohaterów ma swoją symbolikę i dla danej postaci oznacza określone wydarzenia). Fakt, w książkach gdzieniegdzie zdarzają się dłużyzny, ale cała saga ma niesamowity rozmach, spójną fabułę, sporo zwrotów akcji, świetnie skonstruowane postaci, które w większości ciągle knują, no i wspomniane już ukryte smaczki. Dlatego zdecydowanie polecam przeczytanie.
A potem rzucenie okiem na Szalone Teorie, gdzie pewien fan pieczołowicie i mozolnie zbiera wszystkie wskazówki porozrzucane przez Martina po całej sadze i krok ko kroku rozgryza różne tajemnice Gry o Tron :)
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 14:09   

dzięki panowie no to już mam serię na przyszłość;) aktualnie czytam "Al Capone gangster wszech czasów" jestem w połowie ale mogę polecić bo ciekawa;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 14:36   

KLIK KLIK
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 14:38   

A niech cię, Mańko! Właśnie wszedłem w ten temat, by wkleić dokładnie ten sam link :P

Mój komentarz do tego filmiku: Gra o Zgon

[ Dodano: 2016-04-24, 16:53 ]
Heho: http://westeros.pl/strony...onu-gry-o-tron/
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-24, 15:54   

Ja nie zdzierżę nie obejrzeć, MUSZĘ! Nieznajomość książek mi nie przeszkadza - to już i tak nie ma nic wspólnego. :troll:
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-25, 00:13   

Szyszek napisał/a:
A niech cię, Mańko! Właśnie wszedłem w ten temat, by wkleić dokładnie ten sam link :P


Ja też to miałem wrzucić :D Trzeba przyznać, że filmik jest świetnie zrobiony.

Szyszek napisał/a:
Heho: http://westeros.pl/strony...onu-gry-o-tron/


Mistrzowie marketingu :D
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-25, 00:55   

manciara9 napisał/a:
KLIK KLIK


EPICKIE. :haha:

[ Dodano: 2016-04-25, 04:07 ]
OBEJRZAŁAM. B-)
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-26, 00:51   

No ja też obejrzałem... I cieszę się, że się na ten sezon nie napalałem, bo teraz bym się tylko niepotrzebnie wkurzał :] Odcinek w większości na poziomie końcówki 5 sezonu, czyli krótko mówiąc, rzal i bul :troll:

Ale po kolei:
[UWAGA! RESZTA POSTU BĘDZIE ODNOSIĆ SIĘ DO FABUŁY ZE WSZYSTKICH SEZONÓW WIĘC JEŚLI KTOŚ NIE OGLĄDAŁ SERIALU TO NIECH DALEJ NIE CZYTA BO BĘDĄ SPOILERY]

1. Mur - zbliżenie na ciało Jona, którego odnajdują Davos, Edd Cierpiętnik i kilku jego ziomków, a potem przenoszą do jakiegoś pomieszczenia. Wszystko ok, ale czemu Alliser Thorne i reszta zabójców zostawili sobie ot tak ciało na środku dziedzińca, zamiast je spalić? Ale dobra, ten wątek wygląda jeszcze nienajgorzej, chociaż pomijam fakt, że dwie główne postaci, czyli Davos i Alliser Thorne, w książkach przebywają w tym czasie setki mil od Muru i nie biorą udziału w wydarzeniach z nim związanych :PP
Swoją drogą sceny z martwym Jonem trwają na tyle długo, że ewidentnie widać, iż wszystko będzie zmierzało w stronę jego wskrzeszenia. Pytanie tylko, czy stanie się to w następnym odcinku czy gdzieś w połowie sezonu?

2. Scena między Roosem Boltonem, a Ramsayem - na plus, mimo że krótka. Senior wyraźnie daje do zrozumienia bękartowi, że jeśli Sansa się nie znajdzie to Ramsay przestanie być dziedzicem (aluzja do spodziewanego urodzenia przez Grubą Waldę syna). Ramsay nie jest tym zachwycony i można się domyślać, że będzie miało to swój ciąg dalszy. Prawdopodobnie czeka nas mały konflikt wśród Boltonów :diabelek2:

3. Sansa uciekająca z Theonem. No i tu się zaczyna wolna amerykanka :-D Po pierwsze: jakim cudem oni są w jednym kawałku i niczego sobie nawet nie złamali/zwichnęli? Przecież skakali z murów Winterfell, a są one bardzo wysokie. Że co, wylądowali bezpiecznie w wielkich zaspach śniegu? Spoko, tylko chwilę wcześniej Stannis pod murami Winterfell spalił Shireen, co doprowadziło do odwilży i stopnienia śniegu. Ale kto by się tam przejmował takimi dziurami fabularnymi. Na pewno nie scenarzyści, panowie Benioff i Weiss :D Ot, szczegół i tyle :ok: Ale to nic, jedziemy dalej. Sansa i Theon uciekają przed pościgiem, słusznie próbują mylić tropy przez wejście do rzeki, ale wszystko na nic... Ludzie Boltona, prowadzeni przez ogary, w końcu ich dopadają. I kiedy wydaje się, że nadzieje dwójki młodych uciekinierów właśnie zgasły i czeka ich paskudny los w postaci zemsty Ramseya, na ratunek przychodzi im... no kurwa, któżby inny :D Brienne Wyzwolicielka i Mistrzyni Teleportacji! Kobieta, która zawsze znajdzie się we właściwym miejscu i o właściwym czasie :D Najpierw w Dorzeczu trafia na Aryę i leje po pysku Ogara, potem "przypadkowo" spotyka w gospodzie Sansę, następnie trafia na Północ i oczywiście zupełnym zbiegiem okoliczności natyka się prosto na rannego Stannisa (który jako jedyny ze swojej kilkutysięcznej armii przeżył bitwę, mimo iż w chwili szarż Boltonów znajdował się na pierwszej linii walki :rofl: ), by w końcu w ostatniej chwili przybyć na ratunek Sansie. Piękne i wzruszające! Brakowało jeszcze tylko zachodzącego słońca w tle.
Brienne rzecz jasna majac do pomocy jedynie młodego giermka, rozwala bez problemów oddział siepaczy Boltonów. I kit z tym, że tamcy to doświadczeni żołnierze i mieli przewagę liczebną. Co to za problem dla Kobiety Terminatorki. W następnym odcinku zapewne w pojedynkę zdobędzie Winterfell.
Aha, no i co się stało z ogarami po przybyciu Brienne? Wyparowały czy co? :D

4. Jamie przywożący martwą Myrcellę do Królewskiej Przystani. I rozpacz Cersei. No właśnie, czy na pewno? Tak jak lubię Lenę Headey, tak zupełnie nie przekonała mnie jej gra aktorska w tej scenie. Czy tak się na pewno zachowuje matka, która właśnie traci dziecko? Mam wrażenie, że Cersei bardziej rozpaczała nad sobą, niż nad córką. O Jaimem już nie wspomnę. Po nim to chyba zupełnie spłynęło. No, ale w końcu "liczymy się tylko my, Cersei".

5. Margaery vs Wróbel. Tu się nie czepiam. Scena krótka, acz pokazuje, że nie tylko Cersei będzie musiała rozliczyć się ze swoich uczynków i chociaż Margaery ma nieporównywalnie mniej grzeszków na sumieniu to i jej Wiara może dobrać się do tyłka.

6. Dorne. No właśnie... O tym, co z tym wątkiem zrobili scenarzyści, można by napisać naprawdę długi elaborat i co drugie zdanie składałoby się z soczystych bluzgów. Bo tutaj mamy do czynienia z całą plejadą wykoślawionych i sztucznych bohaterów, których wątki zwyczajnie nie trzymają się kupy. Ellaria i córki Oberyna chcą się zemścić za jego śmierć? Spoko, zamordujmy jego brata i bratanka. No kurwa logiczne jak cholera :D Oberyn na pewno byłby ze swojej kochanki dumny :D A przy okazji pozostawmy jeszcze własny ród bez dziedziców i kraj w stanie wojny domowej. A sorry, zapomniałem - przecież wszyscy są po stronie bękarcic i w obronie księcia i swojego seniora nie kiwną nawet palcem, no może oprócz biednego Areo, który też wyzionął ducha (swoja drogą nie jest możliwe, żeby człowiek o tak potężnej posturze padł jak rażony piorunem po zaledwie jednym ciosie nożem zadanym w plecy przez drobną kobietę, ale spoko). No kurde, serio? Wszyscy byli w zmowie ze spiskowcami, nawet osobista straż Dorana? Żenada i tyle. Zabójstwo Trystane'a też świetne. Skad te dwie żmije wzięły się na jego statku, skoro pod koniec 5 sezonu widzimy, jak stoją na brzegu, podczas gdy Trystane znajduje się na już płynącym statku? One też nauczyły się teleportacji? Pewnie uczyły się tej sztuki razem z Brienne. Swoją drogą słyszałem pogłoski, że podczas spotkań twórców serialu z fanami, feministki domagały się większej roli i znaczenia kobiet w serialu. No to się doczekały, bo żmijowe bękarcice i Brienne są tak przerysowane, że wymyślone je chyba właśnie na potrzeby owych feministek.
Wątek Dorne to niestety dno i metr mułu i chyba absurdem przebija nawet wydarzenia na północy z 5 sezonu. A biedny Doran został wypaczony tak samo jak Stannis. W książce Doran odgrywa bardzo istotną rolę, knuje intrygi i wyrasta na prawdziwego gracza, może nawet jednego z największych w Westeros. I to on jest główną postacią w Dorne. A w serialu? Nie robi totalnie NICZEGO. Co więcej, w książce ma jeszcze dwójkę innych dzieci, Quentyna i Arianne, którzy są o wiele bardziej istotni dla fabuły, niż Trystane. W serialu jest tylko ten ostatni i jego wątek też niczego nie wnosi.
Szczerze mówiac po tym, co zobaczyłem, wolałbym, żeby Dorne w ogóle nie pojawiło się w serialu :/

7. Varys i Tyrion. Pomijam już fakt, że Varys w ogóle nie powinien się pojawić w Meereen, biorąc pod uwagę jego książkowe motywi i plany... Ale ok, niech będzie, że scenarzyści postanowili jednak uczynić go zwolennikiem Daenerys (wprawdzie w 1 sezonie zlecił jej otrucie, ale nie zajmujmy się takimi drobiazgami :troll: ). Scena trochę przegadana, ale się nie czepiam. Rozwalił mnie tylko napis na murze: "Mhysa is a master". Czyli Meereeńczycy znają angielski? Szacun :D

8. Jorah i Daario. Fajnie pokazane ich wzajemne, oparte na rywalizacji relacji. Tylko kurna oczywiście musiał być kolejny super szczęśliwy zbieg okoliczności! Panowie przemierzają ogromne przestrzenie wędrując przez stepy czy jak to się nazywa, a tu bach! Jorah zsiada z konia i w wysokiej trawie znajduje pierścionek Dany :D A to farciarz. Powinien grać w lotka.

9. Dany wśród khalasaru. Tu większych zastrzeżeń nie mam. Na plus na pewno zdjęcia, zwłaszcza z szerokiego planu.

10. Arya. Krótka i niewiele wnosząca scena. Ot, dziewczyna się cały czas szkoli na Zabójcę Bez Twarzy. Jej wątek stanie się ciekawy dopiero wtedy, gdy już tym zabójcą zostanie. Mam nadzieję, że to będzie jeszcze w tym sezonie.

11. No i Melisandre na koniec. Pomysł z ukazaniem jej prawdziwego oblicza - świetny. Tylko kurna, znów jest nieścisłość. Bo twórcy ewidentnie dają nam do zrozumienia, że cały ten wizerunek "młodej" Melisandre tworzony jest dzięki mocy naszyjnika. Gdy Mela go ma na sobie to wygląda młodo, gdy nie - jest starą, pomarszczoną babą (swoją drogą mnie ta scena w żaden sposób nie odrzuciła bo widać było, że to jest wygenerowane komputerowo :PP ). Spoko, tylko wcześniej, w bodaj 4 sezonie, mieliśmy scenę, gdy Melisandre zdejmowała naszyjnik przed kąpielą i nadal wyglądała młodo. Widocznie scenarzyści wtedy jeszcze nie mieli tej koncepcji (a raczej nie podpowiedział im jej jeszcze Martin bo wiele wskazuje na to, że to jego pomysł). No i przez to mamy kolejną fabularną nieścisłość...


Serial z książką rozjeżdża się jeszcze mocniej i tworzy coraz bardziej absurdalne wątki.
Jak to ktoś skomentował na filmwebie: Martin ponoć nie lubi czytać fanfictionów więc oglądając serialową Grę o Tron w ostatnich sezonach, zapewne chowa głowę w poduszkę i płacze, ocierając łzy dolarami :D
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-26, 04:16   

Przypomnij mi ktoś jutro (właściwie dziś), że mam się tu wypowiedzieć. Nie mam czasu teraz na większy elaborat a nie chcę w kilku słowach. :D
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-26, 13:19   

:spiew:
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-26, 13:31   

Za wcześnie. :D
Wieczorem. :P
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-26, 14:22   

Davos... co to kurwa są za bzdury?! Poważnie tak teraz serial wygląda. Zatem nadal mam na niego wyjebane. Podziękował.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-26, 17:10   

No niestety :/
Jeden z tego plus, że serial już tak mocno odjechał od ksiażek, że nowy sezon czytelnikom sagi wiele nie zaspoileruje.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-26, 17:16   

i to jest właśnie znakomity powód żeby tego szczawiu NIE oglądać.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-04-26, 17:20   

No właśnie, wiosna idzie, wyjdźta na zewnątrz.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.114 sekundy. Zapytań do SQL: 33