Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2021-07-24, 22:00
W górę serca

Czy Jan Paweł II gwałcił małe dzieci?
Jeszcze jak!
100%
 100%  [ 3 ]
Okrutnik
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:13   

jest możliwe


Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów. W życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami i nałogami różaniec jest jakby liną ratunkową. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Nasze rodziny, Ojczyzna i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:13   

Na dziesiątkach tak, ale na tych grubych się chyba mówiło ojcze nasz tez
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:15   

macbed napisał/a:

Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów. W życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami i nałogami różaniec jest jakby liną ratunkową. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Nasze rodziny, Ojczyzna i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

:haha:

[ Dodano: 2017-10-09, 22:16 ]
ChodnikowyWilk napisał/a:
Na dziesiątkach tak, ale na tych grubych się chyba mówiło ojcze nasz tez

No właśnie. Matka i ojciec a o synku nic. Nic wspólnego z Jezusem

[ Dodano: 2017-10-09, 22:16 ]
Co prawda Jezus jest własnym ojcem ale nie komplikujmy
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:29   

W zasadzie to dlaczego w ogóle Maryja zyskała prawie boski status. Przecież w Biblii opisywana jest jako naczynie boga i matka, która randomowo się pojawia.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:31   

Bo jako jedyna urodziła się bez grzechu pierworodnego i została ciałem wniebowzięta



























:brwi:
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:32   

To nawet nie Maryja dostała boski status tylko Maryje.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:39   

biedny juzef sobie nie poruchał
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:41   

Przecież poruchał potem, to Kościół sobie wymyślił, że "zawsze dziewica"
_________________
  
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:47   

W sumie dogmat ten został przyjęty dopiero w IX wieku chyba
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:49   

Zabawne, że często spotykam niewierzących którzy się bardziej interesują Biblią, religią i więcej o niej wiedzą niż ci wierzący.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 21:54   

Nie nazwałabym bym tego "zainteresowaniem", bardziej zrobieniem researchu - jak można z czegoś zrezygnować, jak się nawet nie wie, co to jest?
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:00   

ChodnikowyWilk, mam dokładnie to samo. Z wierzącymi znajomymi nie mam jak porozmawiać o wierze katolickiej, bo nic kurwa o niej nie wiedzą. Kiedyś z jedną koleżanką omal się nie pokłóciłam o coś i to tylko dlatego, że ona nie chciała mi uwierzyć, że to na kolejnych synodach ustalano, że Maryja jest coraz to bardziej dziewicą, choć miała dzieci poza Jezusem. Ona twierdziła, że na pewno to nieprawda, że ona zawsze była dziewicą. Ja się dopytywałam, czy w takim razie by mi nie wskazała w Biblii cytatu, który by na to wskazywał. Co usłyszałam? Dobra, zmieńmy temat, bo Ty i tak nic nie zrozumiesz.
Ja się zastanawiam, jaki sens ma wiara, której się nie zgłębia. Jak dla mnie przeczytanie Biblii powinno być podstawą. W kościele czytają tylko wybrane fragmenty, głównie z Nowego Testamentu, oklepane, cały czas to samo. Dla mnie to jest chore. Tyle godzin religii w szkołach. A na tej religii czy to I klasa podstawówki, czy I liceum, materiał ten sam, tylko inaczej podany i to mnie boli. To, że uważam, że lekcje religii powinny być przeniesione do salek katechetycznych to swoją drogą, szkoła jako instytucja państwowa powinna być neutralna pod względem wiary.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:02   

No wiesz, Wilku, no to chyba właśnie o to chodzi: Ktoś zapoznał się z treścią Biblii i po prostu stwierdził, że te dogmaty zawarte w tej religii po prostu do niego nie przemawiają. Ciężko jest odrzucić coś, czego się właściwie nie zna. Najpierw trzeba zrobić research, a potem powiedzieć "nie, to nie dla mnie.".
Chociaż w sumie istnieją tego typu ateusze, którym po prostu nie chce zapoznawać się z podstawami, odrzucają możliwości poznawcze już na samym starcie.

I ogólnie to nie jest takie zabawne. A nawet troszkę przykre, że pewna liczba "wierzących" przyjmuje jakąś religię "z przyzwyczajenia", "bo tak wypada, tak nakazuje tradycja" i właściwie nie zagłębia się w słowa zawarte w Biblii. Pusto słucha i potem bezmyślnie duka formułki.

Generalnie to mnie rozwalił ten tytuł :haha:
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:05   

Jest jeszcze druga strona - wierzący którzy w pełni świadomie i samodzielnie wybrali wiarę, nie będąc jednocześnie ignorantami - tutaj bardzo szanuję.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:08   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Zabawne, że często spotykam niewierzących którzy się bardziej interesują Biblią, religią i więcej o niej wiedzą niż ci wierzący.

Gdyby się interesowali religią to nie byliby wierzącymi, heloł
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:08   

Takich wierzących też szanuję, jak wiedzą w co wierzą i robią to świadomie.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:14   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Jest jeszcze druga strona - wierzący którzy w pełni świadomie i samodzielnie wybrali wiarę, nie będąc jednocześnie ignorantami - tutaj bardzo szanuję.


Ja również. Często w takich przypadkach (choć nie zawsze, trafią się czarne owce) dla tego kogoś taka świadoma wiara jest dużą motywacją do czynienia dobra i ogólnie bije od nich taka pozytywna energia.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:20   

No jak ktoś wierzy, że Ziemia jest płaska ale wie w co wierzy i robi to świadomie to go szanuję :troll:

[ Dodano: 2017-10-09, 23:21 ]
Ja się modlę o pokój na świecie, czego ty nie rozumiesz ty skowyczący szatanie?

[ Dodano: 2017-10-09, 23:24 ]
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:26   

Ziemia to ziemia, łatwo stwierdzić czy jest płaska czy nie, więc jak ktoś świadomie w to wierzy to jest ignorantem. A skoro Bóg jest poza czasem i przestrzenią, poza zmysłami i poza ludzkim umysłem :PP
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2017-10-09, 22:29   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Ziemia to ziemia, łatwo stwierdzić czy jest płaska czy nie, więc jak ktoś świadomie w to wierzy to jest ignorantem. A skoro Bóg jest poza czasem i przestrzenią, poza zmysłami i poza ludzkim umysłem :PP

Dla chłopa że wsi nie tak łatwo. Zdecydowanie łatwiej stwierdzić, że zmartwychwstanie jest niemożliwe a modlitwa nic nie daje.
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.107 sekundy. Zapytań do SQL: 34