Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2020-01-26, 00:49
Rozkminy
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-03, 15:51   

20 kilometrów to dużo :grimer:

Powinno tam coś być - skoro na Ziemi istnieje cały podziemny ekosystem niepotrzebujący tlenu, to jeżeli na Marsie jest jakieś miejsce z plusową temperaturą i płynną wodą, to byłabym bardzo pozytywa w założeniach :)
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-03, 17:13   

Nieważne gdzie i kiedy ale kiedyś znajdziemy życie w kosmosie. I wtedy właśnie wbrew większości klasyków sci-fi nie będą to żadne wielce inteligentne formy tylko właśnie jakaś bakteria żyjąca w dupie jakiejś skały znajdującej się w takim miejscu jakiejś pojebanej planety że metr w lewo i już za zimno i trup, metr w prawo i za gorąco i trup. A jak już takie życie znajdziemy to z powodu braku 100% wiedzy o kruchości ekosystemu w momencie wejścia w ten ekosystem w celu nawiązania kontaktu/zdobycia egzemplarza zajebiemy cały gatunek. Bo np. nieświadomie wpuściliśmy w ekosystem np. trujący w tym wypadku azot, albo podniesiemy temperaturę o kluczowe poł stopnia i dziękuj, było życie pozaziemskie i nie ma życia pozaziemskiego. Truchła w probówki do badań i szukamy następnych, w tym 300 lat na tej samej planecie, która poza tym jednym unikalnym miejscem okaże się całkowicie jałowa, a tymczasem na Ziemi zostaną wydane dziesiątki miliardów dolarów na badania nad zdechłą kosmiczną amebą i kolejne setki na próby jej wskrzeszenia i zasymulowania jej naturalnego środowiska...
Będzie to wszystko, w kontekście naszych obaw o inwazjach z kosmosu niszczących ludzkość oraz naszego przekonania że jesteśmy gatunkiem mądry, racjonalnym i pokojowym, kurewsko ironiczne. I ludzkie. Arcyludzkie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-03, 18:15   

https://www.youtube.com/watch?v=ns_KDaXyI-E jest i Astrofaza
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-03, 18:29   

Czekamy na "Sajfana" ale Sci-Fun dodaje 3 filmiki w tydzień a potem go nie ma 11 miesięcy więc jeszcze se poczekamy.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-03, 18:33   

JankielKindybalista85 napisał/a:
A jak już takie życie znajdziemy to z powodu braku 100% wiedzy o kruchości ekosystemu w momencie wejścia w ten ekosystem w celu nawiązania kontaktu/zdobycia egzemplarza zajebiemy cały gatunek.

Ja mam nadzieję, że ludzkość nigdy nie będzie miała wystarczających funduszy na taką wyprawę:/

JankielKindybalista85 napisał/a:
tymczasem na Ziemi zostaną wydane dziesiątki miliardów dolarów na badania nad zdechłą kosmiczną amebą i kolejne setki na próby jej wskrzeszenia i zasymulowania jej naturalnego środowiska...

Na szczęście >póki co< naukowcy nie wskrzeszają gatunków. Mają mnóstwo materiału genetycznego np. mamuta, dowiadują się krok po kroku jakie geny rozróżniają kurczaka i dinozaura, ale nie angażują się w przywracanie tych zwierząt z wielu powodów - chociażby takiego, że te organizmy zaburzyłyby ekosystem i lepiej je pozostawić w krainie wiecznych łowów. Oraz innego, że natłok mediów i mieszane reakcje ludzi pewnie rozbroiłyby ich psychicznie :P Chyba tylko realnie mogliby chcieć wskrzesić amerykańskiego gołębia pocztowego, bo ludzie go wytrzebili bez powodu i całkiem niedawno. Ale niestety nie zachował się żaden materiał genetyczny :/
Pewnie za tysiące lat naukowcy nie będą mieli takiej mentalności i będą odwalać cyrki, ale ja po prostu zakłądam, że ludzkości wtedy nie będzie xD
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-03, 18:46   

Love,
Co do funduszy: ta sama sytuacja tylko w tej kałuży na Marsie. Okaże się że jest tam jakiś żywy plankton a Elon Musk brygadą go zatłuką bo zanurzą tam jakąś sondę. Fundusze to nie problem. Ale tu można być pewnym optymistą bo mamy poligon - odwierty na Antarktydzie. 3kilometry pod lodem znaleźliśmy jeziora słodkiej, izolowanej przez miliony lat wody. I wiemy że tam jest życie. Jeśli będziemy umieli to życie stamtąd wydobyć i je badać bez zniszczenia ekosystemu to w kosmosie też sobie poradzimy. Na razie wiemy że nie umiemy.

Co do wskrzeszania: Nie wiem jak to wygląda w tej kwestii w Trójmieście ale w Krk latające szczury to plaga i zmora. Więc ten amerykański gołąb byłby dla mnie ostatnim zwierzęciem w kolejce do wskrzeszenia. :-D Już bym wolał tygrysy szablozebne na ulicach miast. Przynajmniej glupi ludzie niw wpadaliby już na wszystko ignorując otoczenie ze słuchawkami na uszach i wzrokiem w smartfonie... bo w mieście jest pieprzony tygrys szablozebny i trzeba uważać co się wokół dzieje! A wskszeszony gołąb tylko by srał wskrzeszonym gównem. Nie polecam.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2018-08-03, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-03, 19:02   

U nas chyba gołębie nie są taką zmorą tylko dlatego, że mewy srają większe gówna - więc to może być kwestia skali :P
Chociaż jakby też wziąć te amerykańskie gołębie pod skalę - był to ptak z największą populacją w historii - 5 miliardów osobników (aż szok bierze, że ludzie dali radę to wszystko wybić) - relacje naocznych świadków mówiły o tym, że jak stado gołębi przelatywało, to niebo było przez trzy dni z rzędu zakryte :-D Jeśli były jakieś opady, to można się domyśleć czego
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-04, 00:18   

A to prawda, czytałem o tym. I faktycznie - wytępienie w zaledwie 100 lat spiny czegoś co było tak liczne że potrafiło zrobić noc w środku dnia to jest osiągnięcie. Niechlubne ale jednak osiągnięcie. Co nie zmienia faktu że nie ma żywego organizmu - innego niż człowiek rzecz jasna - do którego żywiłbym większą wrogość niż do gołębi.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-04, 23:37   

Dead_Laugh napisał/a:



A tak na serio - potwierdzono obecność wody na Marsie. Mam rozkminę czy jeżeli znajdziemy jakiekolwiek ślady DNA to czy będziemy w stanie sklonować to stworzenie. Albo może znajdziemy jeszcze istniejące życie na Marsie? Pierwsza planeta, którą odkrywamy poza naszą własną a już jest szansa na odnalezienie życia pozaziemskiego <3


To, ze na Marsie istnieje woda to bylo wiadomo od dawna - Tobie chodzi o wode w stanie cieklym.
Uważam, że życie poza ziemią istnieć musi, aczkolwiek nie ma sie co podniecac do poki nie odkryjemy zycia inteligentnego.

Bardziej bym się zainteresowal księżycem Europa, Enceladusem czy nawet Tytanem niz nudnym Marsem.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-04, 23:41   

Podałem link później. Oczywiście - chodziło o wodę w stanie ciekłym.

Nie tylko o życie poza Ziemią mi chodzi. A o ewolucję tych organizmów. Ich szczątki a może jeszcze żyjące formy życia. Zastanawiam się czy mogły się dostosować do warunków panujących na Marsie.

A poza tym do Europy i innych jeszcze dużo dłuższa droga niż do Marsa.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 10:10   

Mars jest nudny xddddddddd Zarówno znalezienie życia na Europie jest megaciekawe jak i znalezienie na Marsie jest megaciekawe - w obu przypadkach mowa o formach życia, które się rozwinęły całkowicie niezależnie od tych na Ziemi. A posiadanie większej ilości miejsc, gdzie mogło rozwinąć się życie nie tylko niezależnie od Ziemi ale też niezależnie od siebie nawzajem? :D To jest wielowymiarowa gratka, ale chyba już tylko dla fascynatów najwyraźniej xd
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 15:07   

Moim zdaniem jest całkiem prawdopodobne, że w naszym Układzie Słonecznym istnieje życie poza Ziemią. Skoro na naszej planecie są ekstremofile mogące przeżyć w skrajnie niskiej lub wysokiej temperaturze to równie dobrze mogą też istnieć w podziemnych jeziorach/morzach na Enceladusie, Europie czy nawet na Marsie. Problem tylko, żeby się do nich dokopać przez kilometrowe warstwy lodu, no i wydobyć je tak sterylnym sprzętem, by nie zniszczyć tamtejszych ekosystemów. Ale chciałbym dożyć czasów, gdy takie próby zostaną podjęte bo zgadzam się, że to cholernie fascynujące.


A co do wskrzeszania gołębi pocztowych, zgadzam się z Jankielem. Chyba nie potrzeba nam jeszcze więcej gołębiego gówna na ulicach :PP
Poza tym po co nam w dzisiejszych czasach gołębie pocztowe, skoro każdy ma smartfona? :troll:
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 15:10   

A wiecie że smartfonów jest tyle, że jakby latały to stado zakrywałoby niebo nie krócej niż przelot wytępionych gołębi.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 18:15   

Love178, Bardzo jarałem się astronomią, odkrywaniem nowych światów itd. gdy miałem 12-15 lat. Podniecałem się jak na widok gołej baby gdy czytałem o łaziku curiosity, gdy czytałem o znalezieniu metanu na Marsie czy nawet jak ogladalem Star Treka, Babilon 5 itd.
Chciałem sobie kupic teleskop, ale inwestycja w dobry teleskop była za duża.
Później mi mineło - wiem, że znalezienie życia na Marsie to będzie jedno z najwiekszych odkryć w historii itd. ale jesli jest tam zycie to najprawdopodobniej podobne do ziemskich bakterii, a to nie tylko nie jest juz dla mnie ciekawe (ciekawosc jest bardzo subiektywna), ale też czyni nieetyczną koncepcje terraformacji Marsa bo prowadzi to do uszkodzenia tamtejszego ekosystemu w którym występują istoty żywe.
Na dłuzsza mete oplaca nam sie by na Marsie życia nie było, a jesli jest no to cóż, ciekawa ciekawostka.

Davos, Nikt nie będzie konwencjonalnie rył w Europie - bardziej prawdopodobne jest zastosowanie reaktora nuklearnego który przepalalby się miesiącami pod lód.
Bardzo kosztowne i skomplikowane przedsięwzięcie, nie wiem czy realne do zrealizowania za mojego życia.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 18:28   

a ja to bym chciał żeby ludzie się tam skolonizowali na Marsie.
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 18:31   

+ Żeby wstęp na Marsa był od jakiegoś sporego poziomu IQ. Może chociaż tamta planeta się uda...
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 18:41   

Tylko potem jak się rozmnożą to znowu IQ zrobi się zróżnicowane
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 20:33   

Wszystkie najgorsze i najbardziej zbrodnicze rozwiązania prawne ustrojowe zostały stworzone przez oświeconą i cywilizowaną twardą inteligencję więc nie wiem czy jak wyślemy na Marsa tylko bystrzaków to będzie tam raj. Utopijne dążenie do niego zakończone krwawą rzezią na pewno.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 20:38   

Wyślecie takich ludzi jak ja. Nie przetrwamy tam dwóch dni
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-08-05, 21:21   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Wszystkie najgorsze i najbardziej zbrodnicze rozwiązania prawne ustrojowe zostały stworzone przez oświeconą i cywilizowaną twardą inteligencję więc nie wiem czy jak wyślemy na Marsa tylko bystrzaków to będzie tam raj. Utopijne dążenie do niego zakończone krwawą rzezią na pewno.


Czasem nie było tak, że wykorzystywali idiotów do realizacji swoich chorych pomysłów?

[ Dodano: 2018-08-05, 21:22 ]
icywind napisał/a:
Wyślecie takich ludzi jak ja. Nie przetrwamy tam dwóch dni


Właśnie dlatego homo nie powinny mieć wstępu na Marsa.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2018-08-05, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.225 sekundy. Zapytań do SQL: 35