Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2020-01-26, 00:49
Rozkminy
Autor Wiadomość
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 21:28   

W sumie wyobrażenie sobie pustego wszechświata też jest niezłą rokminą. Bo nagle okazuje się, że nie istnieje dla nikogo. Nie ma w nim żadnej istoty, nie ma w niej szczęścia, miłości, nienawiści, nie ma niczego. Tylko jakieś skałki które się wzajemnie trykają.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 21:33   

No właśnie to nie musi mieć powodu... i pewnych rzeczy po prostu do pewnego punktu się nie da wytłumaczyć, jak dlaczego atomy o takiej a nie innej strukturze mają takie a nie inne właściwości i jak to dany zlepek nich jest w stanie myśleć, po prostu widzimy, ze tak jesteś. Może ludzkość kiedyś do tego dodrąży i wytłumaczy te wszystkie zależności fizyczne, teraz nie mamy na to wiedzy.

Generalnie fajnie jest myśleć o tym, że się jest częścią biosystemu - istnieję, bo atmomy ewoluowały i biomasa tak się ukłądała, że w końcu ułożyła się we mnie. Jestem kontynuacją atomów, które powstały na samym początku i po mojej śmierci moja biomasa przemieni się w inną i dalej będę mieć swój wkład w dalszej jej wędrówce :) Nic w przyrodzie nie ginie tylko zmenia formę. Takie myślenie jest o wiele fajniejsze od rozmyślania o jakimś wiecznym potępieniu, które wymyślili niecywilizowani ludzie wiele tysięcy lat temu, bo generalnie bali się wszystkiego dookoła... rzeczywistość trzeba po prostu przyjąć do wiadomości, zwłaszcza, że nie jest taka negatywna.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 21:47   

Cytat:
Bo nagle okazuje się, że nie istnieje dla nikogo

No tak, bo obecny wszechświat to istnieje dla ciebie :patyk:
Moris299 napisał/a:

W sumie wyobrażenie sobie pustego wszechświata też jest niezłą rokminą. Bo nagle okazuje się, że nie istnieje dla nikogo. Nie ma w nim żadnej istoty, nie ma w niej szczęścia, miłości, nienawiści, nie ma niczego. Tylko jakieś skałki które się wzajemnie trykają.

Rozkminą w takim wypadku jest dla mnie jak działa tam czas. Jeśli nikt nie może go odebrać to jaka jest różnica pomiędzy sekundą a tysiącem lat poza większą ilością wydarzeń?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 21:49   

icywind napisał/a:
Rozkminia o istnieniu i umieraniu:
Ludzie generalnie zawsze zastanawiali się dlaczego istnieją. Kiedyś myśleli, że do życia powołała ich jakaś siła wyższa, teraz wiemy, że to bez sensu i uważa się, że to w sumie przypadek.


Nie wiemy - to tylko twoja opinia.
Kto dał ci prawo do narzucania jej calej reszcie?

icywind napisał/a:
Ale dlaczego jego prawa fizyki są jakie są? Dlatego, że nadała je siła wyższa? Nie, to dziecinne.


Hm, bo tylko dzieci wierzą w Boga :)

Love178 napisał/a:
No właśnie to nie musi mieć powodu... i pewnych rzeczy po prostu do pewnego punktu się nie da wytłumaczyć, jak dlaczego atomy o takiej a nie innej strukturze mają takie a nie inne właściwości i jak to dany zlepek nich jest w stanie myśleć, po prostu widzimy, ze tak jesteś. Może ludzkość kiedyś do tego dodrąży i wytłumaczy te wszystkie zależności fizyczne, teraz nie mamy na to wiedzy.

Generalnie fajnie jest myśleć o tym, że się jest częścią biosystemu - istnieję, bo atmomy ewoluowały i biomasa tak się ukłądała, że w końcu ułożyła się we mnie. Jestem kontynuacją atomów, które powstały na samym początku i po mojej śmierci moja biomasa przemieni się w inną i dalej będę mieć swój wkład w dalszej jej wędrówce :) Nic w przyrodzie nie ginie tylko zmenia formę. Takie myślenie jest o wiele fajniejsze od rozmyślania o jakimś wiecznym potępieniu, które wymyślili niecywilizowani ludzie wiele tysięcy lat temu, bo generalnie bali się wszystkiego dookoła... rzeczywistość trzeba po prostu przyjąć do wiadomości, zwłaszcza, że nie jest taka negatywna.


No w sumie pierwszy czynnik od ktorego wszystko sie zaczelo nie musial mieć w zasadzie powodu - ale czy to nie oznacza, że koniec ma jakiś sens?
A skoro koniec nie ma wiekszego sensu to w sumie po co sie rozwijac, żyć, zakladać związki, ustalac prawa itd?
Jeśli Bog nie istnieje to jedynie nihilizm jest racjonalny bo w zasadzie nie ma rozniczy czy ktos umrze teraz czy za 50 lat i czy umrze ze starosci czy w zamachu.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 21:51   

WojtekVanHelsing napisał/a:


Hm, bo tylko dzieci wierzą w Boga :)

To dorośli nie mogą robić czegoś dziecinnego?

[ Dodano: 2018-05-27, 22:52 ]
WojtekVanHelsing napisał/a:
w zasadzie nie ma rozniczy czy ktos umrze teraz czy za 50 lat i czy umrze ze starosci czy w zamachu.

Dla mnie jednak jest różnica :haha:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 21:52   

icywind napisał/a:
Rozkminą w takim wypadku jest dla mnie jak działa tam czas

Czas istnieje tylko dzięki ruchowi. Ciekawą rozkminą jest, czy we wrzechświecie są miejsca, w których czas płynie szybciej lub wolnej ze względu na prędkość ruchu cząsteczek
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 22:01   

icywind napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:


Hm, bo tylko dzieci wierzą w Boga :)

To dorośli nie mogą robić czegoś dziecinnego?

[ Dodano: 2018-05-27, 22:52 ]
WojtekVanHelsing napisał/a:
w zasadzie nie ma rozniczy czy ktos umrze teraz czy za 50 lat i czy umrze ze starosci czy w zamachu.

Dla mnie jednak jest różnica :haha:


1. Dorośli mogą robić coś dziecinnego, nie mniej wiara czymś dziecinnym nie jest (szczegolnie, że w ostatnich czasach to ateizm jest domeną ćwiercinteligentnych dzieci), a ty obrażasz ogromną grupę społeczną i czepiasz się, że ja obrażam pedałów xD

2. No to dla ciebie to może być różnica, ja gdzieś od 5 lat mam gdzies czy umre za chwile czy za 50 lat, chociaz zawsze lepiej umrzeć szybciej.

[ Dodano: 2018-05-27, 23:01 ]
Love178 napisał/a:
Ciekawą rozkminą jest, czy we wrzechświecie są miejsca, w których czas płynie szybciej lub wolnej ze względu na prędkość ruchu cząsteczek


Są, to żadna ciekawa rozkmina.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 22:28   

Jak to nie jest ciekawa rozkmina, skoro można się zastanawiać czy warto robić symulacje albo pomiary takiego czasu xD Czas to najtrudniejsza rzecz do badania i definiowania, pomimo tego, że wszyscy odczuwamy czas i jesteśmy świadomi jego istnienia, to wszystko, co na jego temat zdefiniowaliśmy jest czysto ideowe, wręcz fantastyczne - więc jak najbardziej wszelkie rozkminy o czasie i jego relatywiźmie są ciekawe i mogą nas przybliżyć do jego faktycznego definiowania, to jest dziedzina fizyki teoretycznej, która stoi otworem i czeka na lepsze ogarnięcie. Ale po co rozkminiać, Bóg stworzył czas i kropka, nauka ssie xD Ciekawe, że z najmniejszą pokorą względem nauki wypowiadają się zawsze najbardziej wierzący, z tego, co widziałam. I oczywiście zarzucają wszystkim innym dziecinadę i brak wiedzy xDDDD
_________________
  
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 22:41   

Love178 napisał/a:
Jak to nie jest ciekawa rozkmina, skoro można się zastanawiać czy warto robić symulacje albo pomiary takiego czasu xD Czas to najtrudniejsza rzecz do badania i definiowania, pomimo tego, że wszyscy odczuwamy czas i jesteśmy świadomi jego istnienia, to wszystko, co na jego temat zdefiniowaliśmy jest czysto ideowe, wręcz fantastyczne - więc jak najbardziej wszelkie rozkminy o czasie i jego relatywiźmie są ciekawe i mogą nas przybliżyć do jego faktycznego definiowania, to jest dziedzina fizyki teoretycznej, która stoi otworem i czeka na lepsze ogarnięcie. Ale po co rozkminiać, Bóg stworzył czas i kropka, nauka ssie xD Ciekawe, że z najmniejszą pokorą względem nauki wypowiadają się zawsze najbardziej wierzący, z tego, co widziałam. I oczywiście zarzucają wszystkim innym dziecinadę i brak wiedzy xDDDD


mój ojciec którego powiedzmy że po katolicku szanuję stwierdził że nauka to chce jedynie wyeliminować boga:D:D:D:D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 22:49   

Love178 napisał/a:
Czas istnieje tylko dzięki ruchowi. Ciekawą rozkminą jest, czy we wrzechświecie są miejsca, w których czas płynie szybciej lub wolnej ze względu na prędkość ruchu cząsteczek


nawet satelity krążące na orbicie muszą mieć co jakiś czas przestawiane zegary atomowo o jakiś tam tysięczny kawałek sekundy

[ Dodano: 2018-05-27, 23:50 ]
a to co się dzieje z czasem w czarnej dziurze to juz w ogóle kosmos

ludzie wymyślili sobie czas bo tak najłatwiej pojąć wszystko, ale w rzeczywistości czas w znanej nam formie nie istnieje
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 22:55   

Love178,
Cytat:
ak to nie jest ciekawa rozkmina, skoro można się zastanawiać czy warto robić symulacje albo pomiary takiego czasu


Warto
Co tu rozkminiac?

Cytat:
wszyscy odczuwamy czas i jesteśmy świadomi jego istnienia


Nie wszyscy, byly plemiona indian których czlonkowie nie rozmyslaly nad koncepcja czasu.

Cytat:
więc jak najbardziej wszelkie rozkminy o czasie i jego relatywiźmie są ciekawe i mogą nas przybliżyć do jego faktycznego definiowania, to jest dziedzina fizyki teoretycznej, która stoi otworem i czeka na lepsze ogarnięcie.


Warto rozwijac nauke, badać czas itd. w czym niby problem?

Cytat:
Ale po co rozkminiać, Bóg stworzył czas i kropka, nauka ssie xD


Nigdy nie zaniżałem wartości nauki, nie mówilem, że nie warto jej rozwijać itd... żaden poważny teolog ani Kościół też tego nigdy nie twierdzili, wręcz przeciwnie - najwybitniejsi teolodzy w historii twierdzili, że naukę należy rozwijać, św. Augustyn byl zdania, że matematyka to język Boga, w średniowieczu nauka rozwijala sie niesamowicie szybko (szczegolnie w XII i XIII w.) a Kościół zawsze wspieral intelektualizm itd...
Nie wiem skąd wyciągnełaś wniosek, że chciałem dojebać nauce, ale podejrzewam, że to kolejny wniosek z dupy, tak żeby mi dowalić na podstawie czegos czego nie napisałem.

Cytat:
Ciekawe, że z najmniejszą pokorą względem nauki wypowiadają się zawsze najbardziej wierzący, z tego, co widziałam.


Ja nie, cenie naukę, szczególnie psychologię i socjologię, nie mam z nią problemów, uważam, że powinna się rozwijać itd. często się na nią powołuje w dyskusjach teologicznych itd. nigdy nie negowalem wieku ziemi, teorii ewolucji, istnienia chorób psychicznych itd. Nigdy nie uważałem też by Biblia była odpowiedzią na pytania na tematy o otaczającym nas świecie itd.
A inni teiści? No, często tak, ale nie z faktu bycia teistami tylko plebejskimi nieukami, ignorantami, debilami... gdyby byli ateistami nie byli by wcale lepsi i byli by ignorantami w innych dziedzinach nauki (historia, socjologia itd.) a nauk przyrodniczych z reguły nie gniotą bo wyimaginowali sobie, że to oręż przeciwko wierze.

No, ale co by nie mówić to Kopernik, Galileusz i twórca teorii wielkiego wybuchu którego nazwiska zapomniałem to katolicy, a każdy z nas zna przynajmniej jednego ateiste-debila.

Poza tym, ślepy kult nauki jest równie głupi co irracjonalna antynaukowość, a jest bardziej powszechny wśród ludzi.

Cytat:
I oczywiście zarzucają wszystkim innym dziecinadę i brak wiedzy xDDDD


Zacznijmy od tego, że ja napisałem, że zastanawianie się nad tym czy istnieje coś, co w zasadzie wiadomo, że istnieje (czy czas jest względny) nie jest niczym ciekawym, a ty wyimaginowalaś sobie, że ja neguje nauke.
To moze i nie dziecinnosc, ale glupota na pewno.

[ Dodano: 2018-05-27, 23:58 ]
krojechleb napisał/a:
Love178 napisał/a:
Jak to nie jest ciekawa rozkmina, skoro można się zastanawiać czy warto robić symulacje albo pomiary takiego czasu xD Czas to najtrudniejsza rzecz do badania i definiowania, pomimo tego, że wszyscy odczuwamy czas i jesteśmy świadomi jego istnienia, to wszystko, co na jego temat zdefiniowaliśmy jest czysto ideowe, wręcz fantastyczne - więc jak najbardziej wszelkie rozkminy o czasie i jego relatywiźmie są ciekawe i mogą nas przybliżyć do jego faktycznego definiowania, to jest dziedzina fizyki teoretycznej, która stoi otworem i czeka na lepsze ogarnięcie. Ale po co rozkminiać, Bóg stworzył czas i kropka, nauka ssie xD Ciekawe, że z najmniejszą pokorą względem nauki wypowiadają się zawsze najbardziej wierzący, z tego, co widziałam. I oczywiście zarzucają wszystkim innym dziecinadę i brak wiedzy xDDDD


mój ojciec którego powiedzmy że po katolicku szanuję stwierdził że nauka to chce jedynie wyeliminować boga:D:D:D:D


Ale Twój ojciec to Twój ojciec, a nie cały Kościół.
Ateiści twierdza, że Kościół wymordowal miliony ludzi, weź to przebij, znajdź mi większego debila, nieuka i ignoranta niz ktoś kto twierdzi, że inkwizycja spalila setki tysiecy, miliony czy nawet setki milionow ludzi.
Nawet plaskoziemcy nie są, aż tak głupi.

[ Dodano: 2018-05-27, 23:58 ]
P.S. Nie nazywam wszystkich ateistów debilami, np. jankiela tutaj szanowałem jak sie więcej udzielal.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 23:09   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Kościół zawsze wspieral intelektualizm


eghmm... słońce krąży wokoło ziemi...
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 23:21   

Moris299, każdy się może pomylić. Przypomnę tylko, że teoria flogistonu była uznawana za pewnik przez środowiska naukowe przez ponad 100 lat.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 23:24   

Moris299, No, ale gdzie problem? W średniowieczu nauka twierdziła, że słońce krąży wokół ziemi, tak twierdziło większość uczonych itd. nauka przyjmowala to za prawdę, a później dopiero nauka udowodniła, że to ziemia krąży wokół słońca.
To, że dzisiaj wiemy, że ziemia krąży wokół słońca wcale nie czyni debili i antynaukowych jełopów z ludzi którzy przez setki lat twierdzili, że jest na odwrót bo żyli na etapie rozwoju naukowego który to po prostu stwierdzał.
I ten komentarz to jest właśnie przykład naukowej pychy - w każdej epoce duza część ludzi wierzy, że nauka ich czasów musi być prawdziwa, setki lat wcześniej żyły prymitywy i debile, a setki lat później świat będzie wychodził z tych samych założeń co oni - to bzdura, spora część dzisiejszej nauki pójdzie do lamusa i zastapi ją lepsza, lepiej rozwinięta.
Gdybyś żyl w starozytnosci, sredniowieczu itd. to tez zakladalbyś, że słońce krąży wokol ziemi i nie by nie bylo w tym nic zlego, to by bylo po prostu mądre, to by uznawalo po prostu aktualną nauke i tyle.
Trzeba szanować poprzednie pokolenia i ich poziom rozwoju i nie uważac ich za debili bo uznawali nauke ich czasów i nie wiedzieli o czymś co nauka odkryła później - nawet Kopernik tak na dobrą sprawę nie udowodnil, że ziemia krąży wokół słońca, sam bym mu do konca nie uwierzyl (pewniak to byl juz w XVIII/XIX w.) gdybym żyl w jego czasach.
Debilami mozna nazywac ludzi ktorzy dzisiaj twierdzą, że słonce krąży wokol ziemi.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 23:26   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Moris299, No, ale gdzie problem
w tym, że Kopiernik został za to potępiony i uznany za Heretyka... a miał rację/
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 23:26   

Wojtek, nie wiem czy wiesz, ale kościół palił na stosie tych co twierdzili inaczej i nie przyjmował do wiadomości faktów naukowych.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-27, 23:35   

Moris299 napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
Moris299, No, ale gdzie problem
w tym, że Kopiernik został za to potępiony i uznany za Heretyka... a miał rację/


Nie został ani potepiony ani uznany za heretyka.
A ponadto do końca życia pozostal księdzem i katolikiem, byl też do końca życia bardzo szanowanym uczonym.
Jego dzielo trafiło na indeks ksiąg zakazanych bo święta inkwizycja (wspaniała instytucja z resztą) uznała, że to dzieło jest antynaukowe bo stawia hipoteze jako fakt, później pozwolili jego dzielo publikować z podkreśleniem, że to hipoteza, a zatem nie chodzilo o zwalczanie nauki a wręcz jej ratowanie i co więcej, Kościół miał absolutną rację w swoich poczynaniach bo faktycznie Kopernik niczego nie udowodnił a jedynie przedstawil pogląd ktory mógł być uznawany co najwyzej za hipoteze jeszcze przez następne 200 lat.

Antybristler napisał/a:
Wojtek, nie wiem czy wiesz, ale kościół palił na stosie tych co twierdzili inaczej i nie przyjmował do wiadomości faktów naukowych.


Nie wiem, to bzdura - Kościół nigdy nie spalił na stosie nikogo kto twierdził inaczej i przyjmował do wiadomości fakty naukowe.
Mit stosów jest wyjątkowo glupi bo nikt nigdy nie daje potwierdzenia odnośnie tego, że faktycznie Kościół to robił.
A Kościół nie sądzil ludzi na podstawie nauk przyrodniczych, a teologii, zwalczal herezje, wiare w czary itd. a na stos trafila garstka (inkwizycja sadzila setki tysiecy osob, a na stos trafilo pare tysiecy w ciagu tysiaca lat) wariatów - czemu wariatow? Bo aby uniknac cięższych kar wystarczylo odwolac herezje, a zatem trudno nazwać kogoś kto na stos trafil inaczej niz schizofrenikiem itd.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-28, 06:44   

widzu napisał/a:
Moris299, każdy się może pomylić. Przypomnę tylko, że teoria flogistonu była uznawana za pewnik przez środowiska naukowe przez ponad 100 lat.

Tylko że historia akurat gocentryzmu jest naszpikowana upieraniem się przy ludzkim przekonaniu i ci, którzy tworzyli coraz to bardziej zawiłe modele byli plusowani przez Kościół (bo naprawdę potrzeba się napracować żeby dopasować geocentryzm do obserwowalnych realiów, orbity wsteczne i te sprawy), podczas gdy przesłanki o heliocentryzmie pojawiły się już w Starożytności, ale nagle zaczęły być tępione. A to nie było coś, w czym można się było pomylić, bo z obseracji ciał niebieskich na Niebie widać było wyraźnie, że geocentryzm nie jest możliwy, to była walka o przekonanie, w której ginęli ludzie.

Wielu przełomowych naukowców ma przemowy o Bogu i jego ważnej pozycji dla nauki, ale to był ruch dla własnego PRu, bo za rogiem czyhał Kościół z pochodnią. U wielu znaleziono a to notatki z szuflady jak to mają dość tego wrzystkiego, albo przesłanki, że przynależeli do podziemnych ruchów buntowniczych.
_________________
  
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-28, 10:06   

Love178,
Cytat:
Tylko że historia akurat gocentryzmu jest naszpikowana upieraniem się przy ludzkim przekonaniu i ci, którzy tworzyli coraz to bardziej zawiłe modele byli plusowani przez Kościół


Bzdura, po Koperniku było sporo heliocentrystów, a Kościół dowalal tylko tym którzy bez dowodów upierali się, że ich teorie to fakt.

Cytat:
podczas gdy przesłanki o heliocentryzmie pojawiły się już w Starożytności, ale nagle zaczęły być tępione


Pojawiały się, przecież to nie Kopernik wpadł pierwszy na heliocentryzm.
Z tym, że to dalej były wówczas tylko przesłanki, dalej większość uczonych starożytności i średniowiecza zakładała, że prawdziwa jest teoria geocentryczna i nikt nie zaczął tępić heliocentrystów w żadnej epoce.

Cytat:
A to nie było coś, w czym można się było pomylić, bo z obseracji ciał niebieskich na Niebie widać było wyraźnie, że geocentryzm nie jest możliwy


To nie jest takie proste, gdyby heliocentryzm był czymś tak oczywistym to już starożytni astronomie by go uznawali, a dopiero Robert Hooke wbił gwóźdź do trumny geocentryzmu.
Zresztą, kim ty jesteś, że Ptolemeusz itd. to byli debile?

Cytat:
to była walka o przekonanie, w której ginęli ludzie.


No problem w tym, że nie gineli i nie wiem jakim kurwa trzeba być debilem by powtarzać jak mantrę te wszystkie bujdy o stosach itd. mimo, że samemu się nie ma na to dowodów ponad antyklerykalne demoty i filmy fabularne o sredniowieczu.

Kościół nie bronil geocentryzmu jak dogmatu i nikt za popieranie heliocentryzmu nie zginął.

Cytat:
Wielu przełomowych naukowców ma przemowy o Bogu i jego ważnej pozycji dla nauki, ale to był ruch dla własnego PRu


Skąd to założenie? Przekonanie, że Kopernik, Galileusz itd. (nie mówiąc o wierzących z okresu oświecenia i późniejszych okresów) byli ateistami, a tylko udowali katolików to głupota, już z samego faktu, że nie ma nią dowodów, ale też dlatego, że ich prywatne życie pokazuje, że byli raczej wierzący.

Cytat:
bo za rogiem czyhał Kościół z pochodnią


Problem w tym, że nie czyhał.
Jesteś kłamcą i nieukiem, wymyślasz jakieś załosne bzdury pod swój bełkot.

Cytat:
U wielu znaleziono a to notatki z szuflady jak to mają dość tego wrzystkiego, albo przesłanki, że przynależeli do podziemnych ruchów buntowniczych.


U kogo? xD
Znaczy, jestem pewien, że to sobie wymyślilaś, ale to się robi coraz glupsze.
O historii to ty akurat gówno wiesz, ale już na logike - jak system który miałby być, aż tak zly miał przetrwać setki lat? Idiotyzmem jest stwierdzić, że ludzie nienawidzili Kościoła, inkwizycji itd. a te ich ciemiężyły i trzymaly za morde.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-30, 21:52   

czy w Wojsku Polskim som Murzyni?
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.545 sekundy. Zapytań do SQL: 32