Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2020-01-26, 00:49
Rozkminy
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 20:35   

Dead_Laugh napisał/a:
Davos, nie żart a zwykłe ironizowanie. Szczególnie jak pamiętasz cały kontekst tego co napisałem.


Sorry, ale czasem mam poczucie, jakbyś udostępniał konto V - r i to on pisał niektóre posty/wpisy, bo tamte wpisy były akurat w jego "stylu".

Dead_Laugh napisał/a:
Poza tym najbadziej zbrodnicze reżimy wyrosły na bazie totalitaryzmu czy autorytaryzmu.


Totalitaryzm czy autorytaryzm to tylko forma ustroju, ale wszystkie one mają źródła w jakichś ideologiach (zwłaszcza totalitaryzmy). A tak się jakoś dziwnie składa, że te najbardziej ludobójcze wyrosły z marksizmu, którego jednym z filarów była walka z religią.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 20:36   

Davos napisał/a:
Teraz ja poproszę o przykłady ateistów prześladowanych przez chrześcijan, skoro już się tak licytujemy :PP

Ja poproszę odpowiedź na moją prośbę najpierw :D Mówię, że czekam. Przeczytaj ją ze zrozumieniem.
_________________
  
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 20:41   

Davos, są to formy sprawowania władzy, które już w założeniach mają hierarchizację. Stalinizm o którym mówisz miał mało wspólnego z leninizmem a już kompletnie nic z marksizmem.
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 20:43   

Love178 napisał/a:
Davos napisał/a:
Myślisz, że oni naprawdę wierzyli, że dyktator ma boskie atrybuty?

Tak. Czy oglądałeś jakiekolwiek wywiady z uciekinierami z Korei Północnej? Oni tam mają wmawiane od urodzenia, że dyktator słyszy ich myśli i naprawdę w to wierzą. Zupełnie jak Ty masz wmówione, że Twoje myśli słyszy Jezus.


Jak zwykle wyciągasz z kontekstu to, co Tobie pasuje i obracasz kota ogonem. Twoim zdaniem Korea Płn. to zatem reżim powiedzmy "teokratyczny", a nie ateistyczny, tak? Bo Koreańczycy mają wmawiane, że Kim Dzong Un jest bogiem?

Poza tym nadal nie podałaś przykładów prześladowania ateistów przez chrześcijan. No dalej, skoro za każdym razem tak ochoczo podkreślacie, jaka ta moralność chrześcijan jest zła to udowodnijcie to jakoś.



Love178 napisał/a:

Jedyne co udowodniłeś, to jak bardzo umiesz pchać się w temat, w którym jesteś nieobeznany :|


I bang. Post Love w dyskusji światopoglądowej i oczywiście musiała się pojawić podobna wstawka. W sumie to nawet bym się zdziwił, gdybyś czegoś takiego nie napisała :D
Mam nadzieję, że nie spadniesz kiedyś na ziemię z wyżyn swojego ego bo to będzie bolesny upadek.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2019-04-15, 20:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 21:53   

Cytat:

Teraz ja poproszę o przykłady ateistów prześladowanych przez chrześcijan, skoro już się tak licytujemy :PP

Wszystkie kraje chrześcijańskie w epoce średniowiecza są tym przykładem? Za ateizm można było być zabitym. Teraz już nie ma państwowego prześladowania bezwyznaniowości w Europie bo rozwinięte kraje są teraz świeckie.
Ale i tak jest dużo przeciwności dla ateisty w Polsce. A to w szkole nie możesz sam decydować o swoim nauczaniu religii mając mniej niż 18 lat. A to w sejmie zespół do przeciwdziałania ateizacji, a to rodzina nie akceptująca, że chcesz ślub cywilny i wydziedziczająca cię za nieochrzczenie dziecka. Fundowanie Rydzyka i kościoła z moich podatków, przywileje podatkowe dla kościoła, bezpodstawna odmowa rejestracji związku wyznaniowego FSM'a...

Natomiast w krajach Afrykańskich które nie ogarnęły jeszcze, żeby być świeckie
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 23:41   

Mam takie spostrzeżenie ze co poniektórzy (w tym też ja czasem) nie lubią postów tria love-smieszek-icek z tego powodu, że czuć tutaj lekką nutkę przemadrzania się, i pewnie w większości tych rzeczy macie racje, ale sposób w jaki to przekazujecie przywodzi mi na myśl Hermione Granger xD Miała rację? Miała, ale działała wszystkim na nerwy.
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 02:17   

^No w sumie prawda xD
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 06:26   

A do kogo pasuje Wojtek?
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 07:57   

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
A do kogo pasuje Wojtek?

Dolores Umbridge
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 09:29   

Mnie Tiara na Pottermore dopasowała do Slytherinu :(
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 10:59   

Dej linka
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 11:21   

https://www.pottermore.co...the-sorting-hat

Musisz konto założyć
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 13:25   

Congratulations on being sorted into Ravenclaw
:grimer:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 13:32   

icywind, witam w klubie... to znaczy, w Domu :D
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-16, 15:59   

My ze Staszkiem też jesteśmy Ravenclaw :P
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-17, 12:30   

ChodnikowyWilk napisał/a:
Mam takie spostrzeżenie ze co poniektórzy (w tym też ja czasem) nie lubią postów tria love-smieszek-icek z tego powodu, że czuć tutaj lekką nutkę przemadrzania się, i pewnie w większości tych rzeczy macie racje, ale sposób w jaki to przekazujecie przywodzi mi na myśl Hermione Granger xD Miała rację? Miała, ale działała wszystkim na nerwy.


Znaczy, no - oni są ignorantami, nieukami, dyletantami, hipokrytami, oburzają się przy każdej kontrowersyjnej w ich oczach tezie, nie starają się przemyśleć poglądów przeciwnika, postawić na jego miejscu, traktuja swoje przekonanie jako oficjalną, rzeczywistą oczywistosć w stosunu do której można stać co najwyzej w kontrze... no trudno lubić posty wyglądające jakby pisał je wyedukowany chłop z XVI w.

[ Dodano: 2019-04-17, 12:30 ]
Dead_Laugh napisał/a:
Nie oczekiwałem innej odpowiedzi od kompletnego ignoranta. Ale miałem nadzieję na to, że wytłumaczysz dlaczego według ciebie jest tylko jedna moralność.


Mówisz, że jestem ignorantem - czy Ty w jakikolwiek sposób uzasadniasz swoje poglądy? Póki co to przeciwna strona podchodzi do swoich poglądów jak muzułmańscy fanatycy - Ty się stosunkowo mało udzielasz, ale reszta traktuje mity i stereotypy (rzekome mordy inkwizycji, agresywne krucjaty itd) jak fakty których nie trzeba niczym potwierdzić, a swoje poglądy jako na oczywistość której też nie trzeba uzasadniać.
Ja potrafię się powołać na jakiegoś historyka, filozofa itd. przytoczyć źródlo jeśli ktoś o to poprosi, często analizuje co ma na myśli przeciwnik, nie jestem agresywnie nastawiony do wypowiedzi innych o ile nie są oparte na czystej ignorancji itd. no, ignorantem możesz mnie nazwac, to tylko słowo, ale żeby to słowo miało jakąś wartość to musi być uzasadnione, a Ty bronisz tutaj stanowiska ludzi którzy się oburzają, że w księgach napisanych w starożytności znajduje się akceptacja dla niewolnictwa, a wyżynanie miast jest opisane jak w książce przyrodniczej, no sam bronisz kompletnych ignorantów.

Jestem katolikiem więc wiara ma wpływ na to co myśle, na moje poglądy itd - nie da się być katolikiem i oddzielać życie, poglądy, to co się robi publicznie itd. od katolicyzmu, to jest obłuda. Wiara jest sprawą publiczna, a nie prywatną.
Fakt, że uzasadniam wiele moich poglądów religią to nie wynik ignorancji tylko konsekwencji. Ty (i reszta tutejszych ateuszy) też uzasadniacie coś ateizmem czy wręcz oświeceniowymi przesądami. Tyle, że ja rozumnie wybrałem wiary, a wątpie byście wy zbyt dużo myśleli na temat waszych poglądów, nie oczekuje od was refleksji.


Musi istnieć jedna moralność z tego względu, że aby jakiś stan rzeczy był realny i absolutny to musi być taki sam dla wszystkich, nie można mówić o twardych zasadach moralnych gdy u muzułmanów bicie zony jest akceptowane, a w świecie zachodnim jest, jeśli przyjmiemy przekonanie, że istnieje więcej niż jedna moralność to tracimy mandat do krytykowania m.in. obrzezania kobiet bez ich zgody. Uważam, że moralność jest tylko jedna bo Bóg jest tylko jeden, natomiast gdybym odrzucał istnienie Boga to odrzuciłbym także konieczność moralności - wtedy mógłbym przyznać, że istnieje kilka moralności, ale nie widziałbym powodu by nie stać ponad nimi, nie da się bez odniesienia do absolutu uzasadnić istnienia absolutnej moralności, a bez absolutnej moralności nie da się uzasadnić tego dlaczego np. nie można gwałcić.

krojechleb napisał/a:
Nie wiem jak pozostali ale dla mnie najlepsza moralność to ta która może zapewnić najlepsze i najbezpieczniejsze życie wszystkim albo możliwie największej liczbie osób w społeczeństwie.
Dlatego należy się stosować do zasad jakie wykształciło społęczeństwo cywilizowane. Jak każdy się dostosuje albo możliwie największa liczba osób to i mi będzie dobrze i w miarę wygodnie i bezpiecznie. Krytykowanie wszystkiego co może to naruszyć jest jak najbardziej na miejscu i potrzebne


Dobra, dobra, było dopisać żeby chcesz aby był pokój na świecie, aby nie było głodu itd. no każdy raczej spotkał się z odrealnionymi postulatami w swoim życiu.

A jak w ogóle uzasadniasz stwierdzenie, że najważniejsze jest "najlepsze" (cokolwiek by to oznaczało) i najbezpieczniejsze życie? Jak w ogóle uzasadnisz sens życia? Na jakiej podstawie stwierdzisz, że jedno społeczenstwo jest cywilizowane, a drugie nie?

To co napisałeś to jest jedno wielkie poparcie dla konserwatyzmu, pewnie nawet sam nie zdajesz sobie z tego sprawy - ale nie zauważasz też, że tzw. zasady cywilizowanego spoleczenstwa są różne, od średniowiecza w ramach jednego spoleczenstwa istnieją różne od siebie filozofie itd.

Love178 napisał/a:
Davos znowu o tym, że ateiści to mordercy, bo nie wierzą w Boga xD

W tych reżimach, które nazywasz "ateistycznymi" nie było ateizmu - było wynoszenie jakiejś dyktatorskiej jednostki do rangi boga. Systemowe zwalczanie religii nie było ruchem ateistycznym, tylko walką z konkurencją. Pokaż mi prawdziwego ateistę, który chce kogoś zabić za wyznawanie religii, poczekam.


Protestanci i liberalni katolicy bronią tak chrześcijaństwa :troll:

Ateiści to nie są mordercy bo nie wierzą w Boga - ale faktem jest, że głęboka wiara wzmacnia moralność, a ateizm może najwyzej nie sprawić, że ta moralność gdzieś odleci, ale nie sprawi, że się zwiększy.
Można stwierdzić, że ZSRR i inne kraje komunistyczne odbiegały od idealów komunistycznych czy marksistowskich - nie były to spoleczenstwa ani bezklasowe i były to społeczenstwa komunistyczne zrodzone na zadupiach, a np. Marks uważał, że rewolucja wybuchnie w krajach rozwiniętych gdy kapitalizm spełni swoją rolę dziejową (no, mial wiecej klasy niz wspolczesne komuchy jebiące po kapitalizmie dla samego jebania po kapitalizmie, bez zadnego przemyslenia tego czy kapitalizm nie jest jeszcze potrzebny). Cóż, bywa - jedyne państwo gdzie czerwony rząd zachował idealy o ktorych mowil przed zdobyciem władzy jest na Kubie, ale o tyle o ile Castro (nie wiem jak z jego nastepcami) zachował swoje ideały, to nigdy nie byly one jakos wybitnie czerwone (no, obyczajowo to jest centrum).

Ale w przypadku ateizmu nie można stwierdzic, że go tam nie było - był, reżimy totalitarne odrzucały istnienie Boga. Powodem jest to, że koncepcja Boga utrudnia statolatrie, umniejsza omnipotencji państwa, ale powód dla którego wprowadzano ateizm państwo w ZSRR przez bolszewików czy w wielkopolsce przez hitlerowców jest calkowicie nieistotny, rezimy totalitarne uznały, że ateizm im sprzyja.

Davos napisał/a:
Love178 napisał/a:
Davos znowu o tym, że ateiści to mordercy, bo nie wierzą w Boga xD


A gdzie ja niby coś takiego napisałem? :PP Ja nie wrzucam wszystkich ludzi do jednego wora, tak jak to robisz Ty albo Icek. Ale skoro rzucacie takimi bezsensownymi argumentami to odbijam prowokacyjnie piłeczkę.




Od kiedy to musisz coś napisać by love Ci to wytykała? Mi też wypomina słowa których nie wypowiedziałem, wyciąga błędne wnioski z tego co mówi, implikuje mi poglądy których nie mam itd. to żadna nowość.

Love178 napisał/a:
Davos napisał/a:
Myślisz, że oni naprawdę wierzyli, że dyktator ma boskie atrybuty?

Tak. Czy oglądałeś jakiekolwiek wywiady z uciekinierami z Korei Północnej? Oni tam mają wmawiane od urodzenia, że dyktator słyszy ich myśli i naprawdę w to wierzą. Zupełnie jak Ty masz wmówione, że Twoje myśli słyszy Jezus.




Tutaj jest ten problem, że siłą rzeczy nie mozemy wiedzieć co się dzieje w Korei Północnej z tego wzgledu, że turystyka tam jest kontrolowana przez rezim, a informacje które stamtąd pochodzą m.in. właśnie od uchodźców są wypuszczane z Korei Południowej czy USA, a zatem nie są jednak zbyt wiarygodne.

Love178 napisał/a:


Jedyne co udowodniłeś, to jak bardzo umiesz pchać się w temat, w którym jesteś nieobeznany :|


Ja pierdole, kto to mówi xD

Dead_Laugh napisał/a:
Davos, są to formy sprawowania władzy, które już w założeniach mają hierarchizację. Stalinizm o którym mówisz miał mało wspólnego z leninizmem a już kompletnie nic z marksizmem.


Miał m.in. dlatego, ze Stalin był inteligentnym i racjonalnym człowiekiem (pomijając paranoje), a bardzo trudno wprowadzać realny komunizm w I połowie XX w.

icywind napisał/a:
Cytat:

Teraz ja poproszę o przykłady ateistów prześladowanych przez chrześcijan, skoro już się tak licytujemy :PP

Wszystkie kraje chrześcijańskie w epoce średniowiecza są tym przykładem? Za ateizm można było być zabitym. Teraz już nie ma państwowego prześladowania bezwyznaniowości w Europie bo rozwinięte kraje są teraz świeckie.
Ale i tak jest dużo przeciwności dla ateisty w Polsce. A to w szkole nie możesz sam decydować o swoim nauczaniu religii mając mniej niż 18 lat. A to w sejmie zespół do przeciwdziałania ateizacji, a to rodzina nie akceptująca, że chcesz ślub cywilny i wydziedziczająca cię za nieochrzczenie dziecka. Fundowanie Rydzyka i kościoła z moich podatków, przywileje podatkowe dla kościoła, bezpodstawna odmowa rejestracji związku wyznaniowego FSM'a...

Natomiast w krajach Afrykańskich które nie ogarnęły jeszcze, żeby być świeckie


W średniowieczu (w ogóle, do niedawna) ateizm nie był popularnym pogladem, nie mamy informacji na temat istnienia ateistów w tamtym okresie, wiemy może o kilku przypadkach, ale nawet w oświeceniu ateisci to byl margines.
Wiesz, że np. Wielka Brytania czy Dania mają religię państwową?
O wielu rzeczach nie mozesz decydowac sam mając mniej niż 18 lat, szok nie? xD

Kościół jest finansowany z podatków - ale zauwaz jak został przez państwo ograbiony, a jak panstwo mało mu daje, a wystarczyło oddać wszystko co zagrabił PRL (na co państwo srednio było na poczatku lat 90 stać...).

Ty mowisz o marginalnych przypadkach, a chrzescijan zamordowanych przez rezimy komunistyczne jest duzo wiecej niz jakis tam skazanych za ateizm w średniowieczu.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
Ostatnio zmieniony przez WojtekVanHelsing 2019-04-17, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-17, 12:35   

>analizuję rozmówcę
>wątpię byście dokonywali jakichś refleksji

Classic wojtuś xDDD
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-17, 14:24   

Jak mówiłem - hipokryzja.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-17, 14:31   

Nasz ateizm jest wynikiem refleksji... raczej każdy z nas był wychowany w wierze katolickiej i w wyniku refleksji ja porzuciliśmy. A dlaczego nie mamy refleksji na temat tego co ty piszesz? Może po prostu nie piszesz nic mądrego na temat czego warto się pochylać. Jak napiszę, że Pandy są w połowie krokodylami to nie wywoła to u nikogo refleksji i zastanowienia
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-17, 16:09   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Na jakiej podstawie stwierdzisz, że jedno społeczenstwo jest cywilizowane, a drugie nie?


https://sjp.pwn.pl/slowniki/cywilizowany.html na takiej na przykład. To wbrew pozorom bardzo bardzo proste. A do reszty to mi się nie chce odnosić
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.257 sekundy. Zapytań do SQL: 34