Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2020-01-26, 00:49
Rozkminy
Autor Wiadomość
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-04, 21:08   

Wklejam w formie surowej, bo w innej formie musiałbym jakoś ładniej to zedytować. :P

x e i [Dzisiaj 20:22] Mormegil: Ostatnio sobie rozkminiałem relatywność moralności ludzkiej. Nie istnieje absolutny zestaw zasad moralnych, wszystko zależy od społeczeństwa, jakie narzuca sobie te zasady.
x e i [Dzisiaj 20:22] Mormegil: Dla wegetarianina niemoralne może być zabijanie zwierząt w celach konsumpcyjnych, natomiast dla przeciętnego człowieka jest to normalne zachowanie.
x e i [Dzisiaj 20:22] Mormegil: Zjedzenie pokonanego przeciwnika było powszechne wśród wielu dzikich plemion w sercu Afryki, na Karaibach i wyspach Oceanii. Wynikało to również z wiary w przechodzenie dobrych cech spożywanej osoby na osobę spożywającą. W naszej kulturze kanibalizm zawsze był czymś skrajnie niemoralnym, natomiast tam było to coś naturalnego.
i [Dzisiaj 20:23] Lilith_Madness: Morme, co palisz? :D
i [Dzisiaj 20:23] SlownikOrtograficzny: o tak, świeża, odżywcza poważna dyskusja na sb. gimme more Morme
i [Dzisiaj 20:23] SlownikOrtograficzny: tak mi pisz tutej
i [Dzisiaj 20:24] widzu: W ogóle to wszedłem dziś na stronę filmu "Fanatyk"
i [Dzisiaj 20:24] widzu: Tego na podstawie pasty o ojcu wędkarzu
i [Dzisiaj 20:24] widzu: Tytułówą rolę będzie grał Rysiek z Klanu :haha:
i [Dzisiaj 20:24] SlownikOrtograficzny: ale ty jesteś szybki widzu
x e i [Dzisiaj 20:24] Mormegil: Z tego można wywnioskować, że moralność jest relatywnym pojęciem, zależnym od światopoglądu określającego je społeczeństwa. Zatem czy człowiek, który w swojej ocenie postępuje moralnie, ale ogół widzi to inaczej, jest moralny czy też nie?
i [Dzisiaj 20:25] widzu: Wiem, że to wiadomo od grudnia
i [Dzisiaj 20:25] widzu: Ale mówię, że wszedłem dziś
x e i [Dzisiaj 20:25] Mormegil: Może jest szaleńcem? Kto posiada prawo określania moralności? Oczywistym stwierdzeniem wydaje się być, że takie prawo posiada większość, większość bowiem nie może się mylić.
i [Dzisiaj 20:25] SlownikOrtograficzny: Chciałbym tak ładnie formułować swe myśli na papier
i [Dzisiaj 20:25] Lilith_Madness: Proszę, tylko nie ogladaj filmików Barbary Santany :D
x e i [Dzisiaj 20:26] Mormegil: Chuje muje, większość myliła się twierdząc, że Ziemia jest płaska; większość myliła się twierdząc, że Ziemia znajduje się w centrum Wszechświata.
i [Dzisiaj 20:26] macbed: za mało wypiłem na takie dyskusje
i [Dzisiaj 20:27] widzu: Mormegil, Xardis dalej twierdzi, że jest :P
x e i [Dzisiaj 20:27] Mormegil: Słownik, Teraz mi to idzie tak szybko, bo żem spędził ostatnio pół nocy na koncypowanie tego. :I
x e i [Dzisiaj 20:27] Mormegil: widzu, no to moje teorie chuj wziął :v
x e i [Dzisiaj 20:28] Mormegil: Ale lubię stwierdzenie Winstona z Roku 1984: Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem
x e i [Dzisiaj 20:28] Mormegil: Breivik też tak pewnie myślał. :I
i [Dzisiaj 20:29] SlownikOrtograficzny: z Winstona w końcu zrobili szaleńca :-)
i [Dzisiaj 20:29] Lilith_Madness: Dobra, zamiast tak pierdolić, może pogramy? Nawet możemy na ts pogadać tak filozofiznie ;D
i [Dzisiaj 20:29] Lilith_Madness: Morme, na jednej imprezie też mi się takie filozofowanie włączyło. Koledzy uznali chyba, żem pierdolnieta
i [Dzisiaj 20:29] SlownikOrtograficzny: nie wcinaj się kobieto w poważne dyskusje :troll:
i [Dzisiaj 20:30] Lilith_Madness: O, czytałam Rok 1984 :)
i [Dzisiaj 20:30] Lilith_Madness: W gimnazjum, ale czytałam. Ostatni człowiek na Ziemi ;
i [Dzisiaj 20:30] Lilith_Madness: :D
x e i [Dzisiaj 20:30] Mormegil: Z ich perspektywy nie stał się szaleńcem a swojakiem. Wcześniej był dwaplusbezdobrym staromyślakiem.
x e i [Dzisiaj 20:31] Mormegil: :P
x e i [Dzisiaj 20:31] Mormegil: Mi się na każdej dłuższej imprezie włącza filozofowanie, ale zazwyczaj niezbyt uporządkowane.
x e i [Dzisiaj 20:32] Mormegil: Kontynuując: W ostatecznym rozrachunku można dojść do stwierdzenia, że człowieka można określać mianem moralnego tak długo, jak długo nie odczuwa winy. Przecież taki człowiek uważa, że robi dobrze.
x e i [Dzisiaj 20:32] Mormegil: Jednak takie stwierdzenie również jest błędne, gdyż ludzie nie potrafiący odczuwać emocji w wyniku dysfunkcji pewnych części mózgu, nie będą odczuwać winy, niezależnie od stopnia niemoralności ich poczynań.
x e i [Dzisiaj 20:34] Mormegil: Również ludzie, którzy utknęli w błędzie logicznym nie będą czuć sumienia. Patrz: Raskolnikow. On nie chorował z powodu sumienia, chorował z poczucia, że nie jest człowiekiem wybitnym, nie zachował zmysłów przy prostym morderstwie.
x e i [Dzisiaj 20:35] Mormegil: I powiedz mi teraz ktoś, że absolutyzm moralny jest właściwym poglądem.
i [Dzisiaj 20:35] Moris299: ed
i [Dzisiaj 20:35] SlownikOrtograficzny: Każdy zły myślał, że robi dobrze
x e i [Dzisiaj 20:38] Mormegil: Rzeczywistość odbierana przez człowieka to tylko subiektywna wizja, wynikająca z z osobistych doświadczeń, przeżyć, przecież to przez ich pryzmat spoglądamy na świat. Każdy widzi rzeczywistość w nieco innej formie, więc każdy postrzega te same pojęcia abstrakcyjne w nieco inny sposób.
x e i [Dzisiaj 20:40] Mormegil: No może nie każdy, są ludzie, którzy są świadomi swojej niemoralności, czyli że nie postępują tak jak przyjęto w społeczeństwie, ale ich to nie rusza i żyją tak jak chcą. Zazwyczaj totalni egoiści i uberskrajni epikurejczycy, którym wyrządzanie krzywdy innym nie sprawia problemu.
x e i [Dzisiaj 20:42] Mormegil: Hitler mógł myśleć, że robi dobrze, Neron też, ale co do takiego Stalina nie byłbym pewny.
x e i [Dzisiaj 20:42] Mormegil: Zresztą Napoleon też przecież odpowiada za śmierć tysięcy ludzi, a jednak jest utożsamiany z tymi dobrymi.
i [Dzisiaj 20:44] SlownikOrtograficzny: nom
x e i [Dzisiaj 20:46] Mormegil: Człowiek może też czynić zło w celu większego dobra, jak to z tym celem uświęcającym środki.
x e i [Dzisiaj 20:46] Mormegil: Donnie Brasco na przykład.
i [Dzisiaj 20:47] Dead_Laugh: We're on easy street, and it feels so sweet, cos the world is but a treat when you're on easy street
i [Dzisiaj 20:47] Moris299: https://open.spotify.com/user/legendypolskie/playlist/5Y9uPxQTvaLRX2X8t Ss52L
i [Dzisiaj 20:47] Moris299: nie mam dostępu do czego suchłasz to zostawie tutaj
x e i [Dzisiaj 20:48] Mormegil: Pytanie czy to było wystarczająco duże dobro w stosunku do ilości krzywd wyrządzonych sobie i bliskim, bo ja nie odnoszę takiego wrażenia.
i [Dzisiaj 20:48] SlownikOrtograficzny: Batmen też myślał, że robi dobrze
x e i [Dzisiaj 20:49] Mormegil: Batmen sam mógł się osądzać, zazwyczaj ludzie nie mają takiego komfortu. :P
i [Dzisiaj 20:49] SlownikOrtograficzny: :troll:
x e i [Dzisiaj 20:52] Mormegil: Z perspektywy skrajnych utylitarystów - liczy się wyłącznie użyteczność. Działanie Brasco było użyteczne, zatem oni jednoznacznie by stwierdzili, że zajebiście zrobił.
i [Dzisiaj 20:53] SlownikOrtograficzny: widze ze rozumiesz klimaty piateczka dla ciebie 👍👌 ~Skrajni utylitaryści
x e i [Dzisiaj 20:55] Mormegil: Chyba nie było mnie wtedy jeszcze na forum xD
x e i [Dzisiaj 20:55] Mormegil: Dobra, styknie na dziś, bo żem zawłaszczył sobie forum.
i [Dzisiaj 20:55] SlownikOrtograficzny: ale to było dobre
i [Dzisiaj 20:57] Moris299: co to za tematy na forum lel
x e i [Dzisiaj 20:57] Mormegil: W sumie nie napisałem jak siebie widzę, przedstawiłem tylko kilka możliwości. No to uważam się za człowieka moralnego, ponieważ staram się żyć tak, żeby nie wyrządzać nikomu krzywdy ani przykrości. I w przeważającej części przypadków mi to wychodzi. Czyli kwestia poczucia winy, które zostało mi wpojone. Kwestia wychowania i paru procesów myślowych w przeszłości. :I
x e i [Dzisiaj 20:58] Mormegil: Wydaje mi się to zdroworozsądkowe i nawet polecam cieplutko. :ok:
i [Dzisiaj 20:59] SlownikOrtograficzny: :clap:
x e i [Dzisiaj 21:01] Mormegil: A przekleję sobie to gdzieś, to następnym razem skopiuję. To jest pragmatyzm, kek
i [Dzisiaj 21:02] SlownikOrtograficzny: do rozkmin możesz wrzucić
_________________
Ostatnio zmieniony przez Mormegil 2017-01-04, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-24, 19:07   

Post nr 16000. Wykorzystam go na opisanie rozkminy, jaka dziś mnie naszła.


Jak wiecie, Ameryka wzięła swą nazwę od włoskiego podróżnika i kupca, Amerigo Vespucciego, który przemierzył i opisał spory jej kawałek (głównie Amerykę Południową).
A co, gdyby tak Vespucciego uprzedził inny koleś o imieniu, dajmy na to, Kleofas? :D I cały kontynent nazywałby się Kleofasja Północna i Kleofasja Południowa. Super nazwa kurwo. A dzisiejsze USA byłyby USK. Wyobraźcie sobie, nowo wybrany prezydent wychodzi na mównicę, by wygłosić orędzie do narodu, a spiker zapowiada: "Ladies and gentlemen, the President of the United States od Kleofasland" :D I cały świat w brecht, dziennikarze zagraniczni leją w pory ze śmiechu i tylko nieszczęsni tubylcy, Kleofasjanie, wkurzeni niemiłosiernie, że inne narody z nich szydzą. "-Ej, John, czemu właściwie nasz kraj tak beznadziejnie się nazywa? -A wyobraź sobie, Paul, że nasz kontynent opisał jakiś, kurwa, Kleofas, czaisz bazę? A jeszcze inny zjeb wymyślił, żeby od imienia tego pierwszego nazwać cały kontynent! Fuck that son of a bitch!". Albo wizyta zagraniczna, Obama czy tam Trump (a swoją droga hasło wyborcze tego drugiego: "Make Kleofasland great again :D) jedzie do Rosji, a tuż przed spotkaniem z Putinem do tego ostatniego podchodzi chwilę wcześniej Dmitrij Miedwiediew i mówi: "Władimir, zaraz spotkasz się z prezydentem tego no, Kleofaslandu, lol." I obydwaj w potężny brecht :D
No i właśnie, czy zmiana nazwy z USA na USK nie zmieniłaby też historii? Czy w ogóle doszłoby do powstania Stanów Zjednoczonych? Czy Unia wygrałaby wojnę secesyjną, gdyby szła pod hasłem powstania Stanów Zjednoczonych Kleofaslandu? Pewnie wtedy większość ludzi poszłaby do Konfederatów :P A gdyby nawet powstały USA, sorry USK, to pewnie nie byłoby tej całej fali emigrantów z Europy XIX wieku bo pies z kulawą nogą by w takim kraju nie chciał mieszkać i nie miałby kto zbudować potęgi państwa, przez co USK nie odgrywałyby większej roli, nie wzięły udziału w obydwu wojnach światowych, a dzisiaj całym globem trzęśliby Niemcy, Rosjanie albo Chińczycy.
A wszystko dlatego, że Amerigo Vespucciego wyprzedziłby jakiś Kleofas.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-24, 20:07   

Ja miałam rozkminę etymologii imienia Amerigo wczoraj
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-24, 20:19   

No przecież to oczywiste, że to imię pochodzi od Ameryki :troll:
_________________
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 14:34   

Czyli to Moris Maurycy odkrył Mauritius :scared:
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 14:52   

Tak.
A Widzu odkrył Wyspy Dziewicze :plotka:
_________________
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 14:59   

A Bartek odkrył jak alkohol może pozytywnie wpłynąć na ludzkie życie :bag:
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 17:50   

Davos napisał/a:
Tak.
A Widzu odkrył Wyspy Dziewicze :plotka:


Właśnie odwrotnie, to były jedyne wyspy, do których moja fregata nie przybiła podczas rejsu po Małych Antylach. B-)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Orrelis 
Szlachta


Wiek: Tak
Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 162
Skąd: Z probówki (a tak naprawdę to nie)

Medale: Brak

Wysłany: 2017-01-25, 18:03   

Antybristler napisał/a:
Kobiety jednak mają łatwiej, starczy im dildo wibrator lub cokolwiek o odpowiednim kształcie. A faceci muszą się męczyć...

Tylko teoretycznie, orgazm to dla faceta jedynie kwestia czasu, a od samej stymulacji pochwy to naprawdę może z 2% kobiet ma go bez nauki.
_________________
Każdy ma prawo do szczęścia... ale nie każdy ma szczęście do prawa.
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 18:06   

biegnie sobie nosorożec przez pole golfowe i krzyczy ''mam orgazm, mam orgazm'', znasz to ? -nie -szkoda bo to fajne uczucie. Klasyk kawałów :) :-D
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 18:45   

To był bocian
_________________
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 18:46   

Widocznie jest więcej niż jedna wersja tego dowcipu.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 18:52   

Ja znam z nosorożcem
_________________
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 18:54   

Love178, :piwo:
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 19:21   

Orgazm z nosorożcem?
_________________
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 19:27   

Davos, Zależy kto co lubi :P
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 20:39   

Zastanawia mnie nazwisko Doroty WellMan
Jak to powinno się tłumaczyć na polski? :troll:
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 20:43   

Studzieniczna
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Ismailes 
Loża Szyderców


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 1228

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 20:44   

I wszystko jasne :P
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-25, 21:10   

widzu napisał/a:
Studzieniczna

Więc na imię jej Samara?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.258 sekundy. Zapytań do SQL: 33