Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Lektury
Autor Wiadomość
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 01:02   

Atrakcyjność tematu jest odwrotnie proporcjonalna do jego legalności.
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 01:05   

Nie zepsuje się. Nie dopuścimy do tego!

Ach, nie zapominajmy o Weselu! Wieśniaki się spotkały z miastowymi! I miało dojść do połączenia dwóch światów, ale okazało się to po prostu niemożliwe. No i co niektóre osoby z Wesela widziały swoje jakby wewnętrzne wcielenia, prawda? (Dopytuję się dla pewności, bo piszę wszystko z pamięci). I w ogóle miało dojść do rewolucji, ale Jasiek skopał całą sprawę, bo zgubił róg, w który miał zatrąbić na znak.

Ach, no i oczywiście mój ulubiony cytat Chochoła:
MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG
MIAŁEŚ CHAMIE CZAPKĘ Z PIÓR
CZAPKĘ WICHER NIESIE
RÓG HUKA PO LESIE
OSTAŁ CI SIĘ INO SZNUR
OSTAŁ CI SIĘ INO SZNUR
:-D :-D:-D

No dobra, to ode mnie. Kto przypomni jeszcze jakąś lekturę? Może jakąś z romantyzmu? Choć tam to wszystko się skupiało wokół jednego hasła: Walka narodowo-wyzwoleńcza.
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2015-02-27, 03:33   

Tylko mnie lalka wkurzała? Nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo lubią lalkę a nienawidzą wertera, przecież te książki są praktycznie o tym samym, tylko że jeden płakał a drugi wydawał hajs, obaj z podobnym skutkiem, czemu tak jest wytłumaczcie mi
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2015-02-27, 03:35   

zostal wydzielony temat, wiec pewnie koniec rozmowy >:-(
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 08:54   

Szyszek27 napisał/a:
Może jakąś z romantyzmu?


Kordian. On w ogóle był czystego serca, nawet latał na Chmurce Kintō. :-D
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 09:33   

Ferdydurke <3 :haha:

A tak szczerze, to podobały mi się też Cierpienia Młodego Wertera :P W ogóle lubię historie o miłości, zwłaszcza nieszczęśliwej. Wczoraj skończyłam czytać Damę Kameliową. Przykre, ale podobało mi się.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 10:20   

widzu napisał/a:
Szyszek27 napisał/a:
Może jakąś z romantyzmu?


Kordian. On w ogóle był czystego serca, nawet latał na Chmurce Kintō. :-D


Ten to w ogóle świra dostał!
A Wertera to teraz tak sobie pamiętam. Jedyne, co mogę sobie przypomnieć, to to, że się zakochał w jakiejś pannie i potem cały czas chodził smętny, bo oczywiście jako bohaterowi romantycznemu miłość mu wyjść nie mogła.

A Ferdydurke było ciekawe! Slowacki wielkim poetą był! :-D
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 12:16   

Barbuszko bo lepiej wydawać hajs niż płakać. Płaczą i popełniają samobójstwo pizdy i frajery albo zbyt słabe być dać sobie radę albo zbyt słabe by oprzeć się modzie (to akurat Werter- w tamtych czasach wśród bogatych bananów była moda palnąć se w łeb jak Cię jakaś dupa nie dopuściła pod krynoliny) A WOKULSKI TO BYŁ KURWA GOŚĆ! Że na kurwę trafił (bo Łęcka w moich oczach jest nie do zrehablitowania, kurwą była i zostanie) jego pech. Ale robił co mógł.

To raz. Dwa: "Ferdydurke" było spierdolone po całości tak jak i osoba autora. Jebać Gombrowicza!!! Za to "Szewcy" Witkacego to po prostu petarda!

A Kordian był dużo lepszy od Gustawa/Konrada. Za "wielką improwizację" Mickiewiczowi frajerowi wieczny chuj w dupę. Usiłowałem te dziady przeczytać całkowicie bezskutecznie. Więc stwierdziłem że na te 2 tygodnie kiedy było wałkowane na lekcjach to gówno zrobię sobie urlop od szkoły. Wolę Słowackiego od Mickiewicza.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 12:32   

JankielKindybalista85, to właśnie Werter zapoczątkował modę na samobójstwa - pierwsi "samobójcy z miłości" obowiązkowo mieli "Cierpienia młodego Wertera" w kieszeni płaszcza gdy umierali.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2015-02-27, 13:00   

A moją najlepszą lekturą jest Tomek Sawyer ;)
_________________
no trudno
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 13:13   

Ja też lubiłam Wertera, jak i Kordiana! :D
Zbrodnia i Kara oraz lalka też świetne.
Chcę jednak wspomnieć o czym innym: tylko mi podobało się "Quo vadis?"? :D
_________________
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2015-02-27, 13:14   

dla mnie dziady 3 to jakieś szaleństwo, niezbyt wiedziałam o czym czytam i dopiero streszczenie mi to wyjaśniło xD

dla mnie najfajniejsza licealna lektura to tango mrożka, czytałam to w sunie zanim się dowiedziałam że to lektura więc może dzięki temu mi się bardziej podobała, i to była jedyna lektura z której nie było kartkówki ani żadnego sprawdzianu >:<
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 13:49   

Ogólnie to wolę lektury z gimnazjum. Przyjemnie się czytało "Zemstę" i "Folwark zwierzęcy". "Kamienie na szaniec" również jest ciekawą książką.
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 16:17   

Barbra napisał/a:
Tylko mnie lalka wkurzała? Nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo lubią lalkę a nienawidzą wertera, przecież te książki są praktycznie o tym samym, tylko że jeden płakał a drugi wydawał hajs, obaj z podobnym skutkiem, czemu tak jest wytłumaczcie mi


Bo Werter był chorą pizdą, potrafił tylko jęczeć i listy pisać a po za tym nic mu się w życiu nie podobało. To skrajny przypadek tego typu człowieka, który bez "drugiej połówki" czuje się tak zajebiście niekompletny, że nie potrafi nawet prosto ustać. A po za tym był chorą pizdą. Za to jego oblubienica (o ile mnie pamięć nie myli) w odróżnieniu od Izabeli nie była kurwiskiem tylko normalną, zdrową, zaręczoną kobietą.

Natomiast Wokulski nie narzekał, tylko wyjechał na wschód przemycać bułgarskie prostytutki do Niemiec żeby się dorobić i jeśli nie na aparycję, to chociaż na kasę wyrwać tę pustą, rozkapryszoną, wkurwiającą, zakochaną w sobie, cwaną, rozpieszczoną i zgryźliwą dziwkę.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 16:19   

Jedyna fajna lektura jaka mi się spodobała to Wiedźmin, ale i tak nie czytałam xd :guitar:
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10721

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 16:25   

O, widzę, że Jankiel się już wypowiedział w podobnym tonie. Fakt, Izabela to szmata jakich mało.

Ale niestety Kordiana nie lubię. Autor brał chyba niezłe dropsy, że w niby poważnej lekturze, mającej podsycać patriotyzm i chęć walki w poważnych, dorosłych ludziach, zamieścił motyw przemieszczania się z Mount Blanc do Warszawy na chmurze. No kurwa. Jeszcze jakieś pierdolenie diabłów, a na końcu frajer ma się za bohatera choć chuja zdziałał. Nie mówię, że ta druga powieść lepsza, bo jej nie pamiętam, ale też nie widzę sensu spuszczania się nad Wielką Improwizacją jak gdyby była jakimś dziejowym dokonaniem, jak np. wynalezienie bokserek czy piwa.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 16:50   

Zapomniałam!!! Jak mogłam!
Makbet, Makbet, Makbet.
<3
_________________
 
 
Zaknafein 
Loża Szyderców
Dżunior


Wiek: huj
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8585
Skąd: Lazy Town

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 17:04   

ProFace napisał/a:
Jedyna fajna lektura jaka mi się spodobała to Wiedźmin, ale i tak nie czytałam xd :guitar:


nie czytałaś ale Ci się podobała? So much ProLiver
Macbetha mielismy na 10 roku. w porównaniu do 2 najgorszych gówien jakie się trafiły to Macbeth był spoko. Te najgorsze, jakie było mi dane ruszyć to Ketsu i Julia oraz Sorrows of young emo faggot
_________________

byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś byś
https://www.youtube.com/watch?v=2dTh3iI0is8
byś byś byś byś byś byś byś
🌈🌈
🌈
🌈
Ostatnio zmieniony przez Zaknafein 2015-02-27, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 17:06   

:haha: :haha: :haha:
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-02-27, 18:51   

Mackers napisał/a:
Ogólnie to wolę lektury z gimnazjum. Przyjemnie się czytało "Zemstę" i "Folwark zwierzęcy". "Kamienie na szaniec" również jest ciekawą książką.


Fakt, lektury w gimbazie były rzeczywiście ciekawe. "Kamienie na szaniec" (Niezależnie, na jaki temat byłaby rozprawka, z tej książki zawsze by się dało jakiś argument wyciągnąć :D ), "Buszujący w Zbożu", "Zabić Drozda", no a także wspomniane wyżej "Folwark zwierzęcy" no i "Zemsta". Ale na te w liceum też nie narzekam ;)

ProFace napisał/a:
Jedyna fajna lektura jaka mi się spodobała to Wiedźmin, ale i tak nie czytałam xd :guitar:


Gratulacje dla ciebie, Pro :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.093 sekundy. Zapytań do SQL: 32