Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamawianie przez internet
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 01:36   

Zrobił się offtop na 3 strony więc wydzieliłem nowy temat. Kontynuujcie.
_________________
 
 
burbonetka 
Nie dość, że ruda, to jeszcze piegowata.


Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 187

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-31, 10:36   

a ja nigdy nie dostawałam kieszonkowego, poza wakacjami u dziadków. dlatego mając 16 lat zaczęłam pracować- mycie okien różnym 'ciociom' (często płaciły mi więcej niż ustalona cena, bo imponowało im że chce na siebie zarabiać), stanie na promocjach w marketach. Jak już byłam na studiach zaczęłam udzielać korepetycje, potem otworzyłam sklep internetowy na allegro, do tego miałam stypendium naukowe. w sumie na studiach zarabiałam lepiej niż po, w normalnej pracy w Polsce:)

a co do sprzedaży internetowej, też bardzo dużo z niej korzystałam w Polsce. Tu w Belgii nie ma tak rozwiniętej sprzedaży internetowej jak w Polsce. Jest nisza. Chyba coś z tym zrobie ;) Nie wiem, może to dlatego że Belgia jest taka mała i po co zamawiać przez neta jak możesz po prostu pojechać samochodem i odebrać osobiście. Ale dla mnie zakupy orzez internet sa wygodniejsze. nie ograniczaja mnie dni tygodnia, czy godziny otwarcia. i wszystko mam w jednym miejscu.

Jako sprzedawca poznałam zakupy internetowe z 2 strony. Było fajnie :) Reklamację miałam tylko raz i też udało mi się z niej wyjść z pozytywnym komentarzem. Z kurierami też nie miałam problemów. Zmieniali się co jakiś czas- w mojej karierze przeżyłam takie 3 zmiany. Wiadomo, mają stresującą prace bo cały czas ktoś do nich dzwoni z pretensjami, a wkurwiając kuriera nie sprawisz że paczka przyjdzie wcześniej :dont: . Oni z centrali wyjeżdzają załadowani po dach i siłą rzeczy, najpierw muszą paczki rozwieźć żeby potem móc nastepne ładować na pakę. Więc jak nie masz zaufanego sąsiada który mógłby paczke za ciebie odebrać, a masz małe zamówienie, to lepiej zamawiać do pracy.
Ja miałam bardzo dobre relacje z kurierami, bo zawsze byłam dla nich miła. Oni lubili do mnie przyjeżdżać. W lecie zawsze miałam coś zimnego do picia żeby poczęstować, a w zime kawe/herbatę. Nawet kupiłam takie papierowe kubki z przykrywką żeby mogli sobie do samochodu brać. To mała rzecz, a procentowała. Bo nie musiałam zamawiać odbioru przez centrale (gdzie cięzko się było dodzwonić) tylko dzwoniłam bezpośrednio do kuriera i żaden mi nigdy nie odmówił. Nawet zamówienia złożone 23 grudnia trafiły na czas pod choinkę. Chociaż myślę, że gdybym byłam grubym facetem po czterdziestce to nie byłoby tak sielankowo :D
_________________
Don't take life too seriously. No one gets out alive anyways.
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10720

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 13:49   

burbonetka napisał/a:
dlatego mając 16 lat zaczęłam pracować

Duży szacun :piwo: Naprawdę.

@Morys: FM transmiter taki do samochodowego radia kupowałeś? Też kiedyś kupiłem i nie polecam, ciekawe jak u Ciebie się sprawuje :)

@Chodnikowy: Może odłóż sobie trochę siana i kup lepsze słuchawki, bo kupowanie nowych co miesiąc średnio się kalkuluje :P

No i ogólnie ja tak jak Jankiel, hajsu się nie czepiam, tylko ta częstotliwość mnie dziwiła. Sam przez neta kupuję, ale np. jakoś kupowanie ubrań mi się nie widzi, kumple z mojego rocznika od dawna buty czy inne takie przez neta kupowali, mi to jakoś nie podchodzi, ubrania wolę przymierzyć bo ryj mi się nie zgadza i jestem nie wymiarowy a rozmiarówki są zwykle popisane w cały świat. A tak w ogóle to szacun, że przy kieszonkowym rzędu 50-100zł dajecie radę coś ugrać ze sklepu i jeszcze towarzysko pożyć. Pewno jeszcze się zajadacie czipsami i innymi używkami, których ja nie kupuję :git:

Ale co by nie mówić to płatności przez neta są naprawdę bardzo wygodne. Nawet za wódkę z ziomkami się tak rozliczamy, szybki przelew przez telefon i można przelewać coś innego w realu. Piękne czasy.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 14:00   

ZSK u mnie się sprawuje dobrze :P
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10720

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 14:15   

To spoko. Bo ja kupiłem jakiś badziew i nie dało się słuchać. Ale potem kupiłem i podłączyłem sobie zmieniarkę usb, bardzo fajna sprawa, a teraz mam wbudowany slot na kartę więc po problemie :)
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 14:17   

O kurde, ależ z Was kupowacze...

Mam od 9 lat konto na allegro. Dawno temu kupowałyśmy koleżance prezent urodzinowy - z racji naszej wojny o miłość lorda Viadera dostała miecz świetlny i podstawkę pod telefon w kształcie hełmofonu. W sklepach takich cudów nie mieli, więc trzeba było z neta.

Do tej pory kupiłam może 50 przedmiotów. Głównie ciuchy, które po Castle Party magicznie tanieją (małolaty na jeden wyskok kupują ekstra mhroczności, a potem sprzedają za grosze), książki/mangi, raz czy dwa chyba nawet jakieś tanie glany dorwałam. Poza tym prezenty, które tradycyjnie kupuję ja, a koszty pokrywają rodzice, bo "mam dobre pomysły".

Z innych stron kupowałam również jakieś prezenty i duperelki, sama nie wiem, gdzie mam konto, a gdzie nie. Ale żeby zakupy kilka razy w miesiącu czy nawet co miesiąc? :P Nigdy. Za mało pinionsów. Chociaż paczkomaty zamiast odbioru osobistego w Koziej Wólce czy uganiania za kurierem są całkiem kuszące... Pod warunkiem, że wpisuje się "DH Wanda" zamiast "os. Wandy". Tak jakby to nie to samo. :/
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 15:29   

Koleżanka chodziła kiedyś po ciuchlandach i kupowała ubrania, które później sprzedawała o wiele drożej na allegro i ładnie zarabiała. Zastanawiałem się nad tym czy też tego spróbować.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 15:32   

Ciuchy ze szmateksów wytrzymują czasem dłużej niż "oryginałki" za kilka dyszek.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 15:40   

Oczywiście, że można kupić dobre ciuchy w lumpeksach. Widzu, co mają znaczyć te "oryginałki"? :hm?:
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 15:48   

Mackers, ciuchy sygnowane logiem jakieś firmy co ją zna parę osób, w ch*j drogie i są do wyrzucenia po pierwszym praniu.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 15:51   

Osobiście z takimi ubraniami się nie spotkałem.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 17:35   

ZSK, po prostu musze zaczac o nie bardziej dbac,.a nie ciskac byle gdzie, to sie nie beda psuly ;P
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-31, 18:24   

Mówcie co chcecie, ale mimo, że "oryginalne" ciuchy są droższe, to są w chuj lepsze jakościowo. Nawet jeśli masz chińską bluzę za 50 zł i prawie identyczną za 100 (na pierwszy rzut oka różniącą się tylko logo i metkami) to wytrzymałość i jakość materiału są nieporównywalne. Dlatego wielki ":fuck you:" dla tych, którzy mówią, że płaci się za metkę i logo ;)
_________________
no trudno
 
 
d - n
Szlachta


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 1323

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-31, 18:27   

c1ick napisał/a:
Dlatego wielki ":fuck you:" dla tych, którzy mówią, że płaci się za metkę i logo ;)

Nic więcej nie trzeba dodawać
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-31, 18:30   

c1ick napisał/a:
Mówcie co chcecie, ale mimo, że "oryginalne" ciuchy są droższe, to są w chuj lepsze jakościowo.
_________________
no trudno
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10720

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 18:32   

Nie ma co generalizować, niektóre markowe ciuchy są lichej jakości, inne faktycznie lepszej. Dobry przykład to moje buty z jeboka, mają z pinć lot a są niemal jak nowe :git:
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
d - n
Szlachta


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 1323

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-31, 18:34   

c1ick napisał/a:
płaci się za metkę i logo

:P
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 18:36   

d - n napisał/a:
więcej nie trzeba
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2015-01-31, 18:39   

Mi bluza za 50zł trzyma dłużej niż bluza za ponad 100 (kupiona w jakimś znanym sklepie, nie pamiętam nazwy). Co prawda ta za 50 była kupiona jeszcze taniej bo mama kupiła ją w hurtowni (mama prowadzi sklep z odzieżą) ale sam fakt. Gdyby ta sama bluza była sprzedawana w znanym sklepie kosztowała by pewnie 200 zł xd. Ogólnie firmowe rzeczy to tylko w internecie tylko tu już istnieje ryzyko, że sprzedadzą ci Chińską podróbkę :/
_________________
 
 
c1ick 


Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 3490

Medale: Brak

Wysłany: 2015-01-31, 18:40   

Ale ja mówię o ubraniach i tylko o ubraniach. Poza tym nigdzie nie kupisz chińskich podróbek beatsów, które brzmią lepiej, albo chociaż tak samo jak oryginalne. A Panasonic, Phillips i te inne to też są w moim mniemaniu "oryginałki" ;)
_________________
no trudno
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.169 sekundy. Zapytań do SQL: 31