Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2017-01-18, 13:08
Zapytaj Ascarę
Autor Wiadomość
Orrelis 
Szlachta


Wiek: Tak
Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 162
Skąd: Z probówki (a tak naprawdę to nie)

Medale: Brak

Wysłany: 2017-01-11, 14:19   

Ascara napisał/a:
A słuchaj, przynajmniej spotykam kogoś z inżynierii to Ty pewnie miałaś biomechanikę i biofizykę na wyższym poziomie niż ja. Ostatnio na internie facet powiedział nam, że w uproszczonym wzorze Laplace'a (tym na przepływ w naczyniach P = T/r ) trzeba pomnożyć przez 0,89 dla kobiet, bo one mają odrobinę inną strukturę. I pytam, bo pewnie będzie do policzenia na zaliczeniu coś z tego - prawda to, czy coś bredził? Facet niby sensowny, ale na biofizie nam nie mówili, chociaż może to dlatego, że tylko podstawy były.


Biomechanikę będę miała za rok dopiero :/
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-11, 14:20   

Love178 napisał/a:
widzu napisał/a:
Normalnie człowiek-orkiestra, nie masz czasem na nazwisko Owsiak? :smile:

Ja tu widzę jedną dość ściśle zawiązaną kategorię, chyba muszę iść do Bartka po okulary


Mat-fiz, automatyka, robotyka, biotechnologia, teraz lekarskie (co jak wspomnieli wyżej jest zupełnie czymś innym), motoryzacja, wędkarstwo, gra na organach, fizyka jądrowa, jazda konno...


Tak, lepiej skocz po te okulary. Albo zdejmij te przyciemniane, widać wtedy świat w innych barwach. ;)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Orrelis 
Szlachta


Wiek: Tak
Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 162
Skąd: Z probówki (a tak naprawdę to nie)

Medale: Brak

Wysłany: 2017-01-11, 14:37   

widzu napisał/a:
Love178 napisał/a:
widzu napisał/a:
Normalnie człowiek-orkiestra, nie masz czasem na nazwisko Owsiak? :smile:

Ja tu widzę jedną dość ściśle zawiązaną kategorię, chyba muszę iść do Bartka po okulary


Mat-fiz, automatyka, robotyka, biotechnologia, teraz lekarskie (co jak wspomnieli wyżej jest zupełnie czymś innym), motoryzacja, wędkarstwo, gra na organach, fizyka jądrowa, jazda konno...


Tak, lepiej skocz po te okulary. Albo zdejmij te przyciemniane, widać wtedy świat w innych barwach. ;)

Oj, chyba nie czytasz zbyt dokładnie moich postów ;) to już nie można być człowiekiem renesansu? Robię muzyczną II stopnia (I nie mam), mat fiz wybrałam, bo na biolchemie nie ma majcy rozszerzonej, air to jednen kierunek, z którego rezygnuję, biotechnologia jest rzeczywiście czymś innym niż lekarski, ale nigdy jej nie studiowałam, motoryzacja to tylko zwykłe zainteresowanie, fizyka jądrowa też, na ryby chodze tylko.latem, konno jezdze caly rok oprocz sesji
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-11, 14:46   

A trzeci kierunek to elektrotechnika? Bo pisałaś na Mistrzach, że ją studiujesz.
_________________
 
 
Orrelis 
Szlachta


Wiek: Tak
Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 162
Skąd: Z probówki (a tak naprawdę to nie)

Medale: Brak

Wysłany: 2017-01-11, 14:48   

Ascara napisał/a:
Prawdopodobnie anestezjologię. A powiesz jak z tym Laplacem? Bo to serio mi się przyda, a jakoś w sieci nie mogę tego znaleźć. :roll: Pewnie w podręczniku by było jakimś, ale nie mam dostępu.

[ Dodano: 2017-01-11, 13:52 ]
Co do tego, co piszesz to już nie wiem, osobiście nie znam nikogo z bioinżynierii, może mam mylne pojęcie.


Akurat bioinżynieria a inżynieria biomedyczna to dwie różne rzeczy (choć niektóre źródła podają to jako synonim, ale tak nie jest) :P Niestety nie jestem w stanie pomóc, ten przedmiot zaczne dopiero. Pytalam się tych dziewczyn, one się upierają, że lekarski jest 100x łatwiejszy niż biomedyczna xd ale to biol chemy, a u nas poza tymi medycznymi rzeczami jest kupa majcy, fizyki, chemii fizycznej (czyli w sumie fizyki), mechaniki, pkm-ów, elektroniki, robotyki i innych takich. Może je to mniej kręcić niż histologia i robienie kolorowanek
Ja tylko żałuję, że nie mamy zajęć w prosektorium - anate mieliśmy na medycznym wyjątkowo, ale tylko przynosili nam np. układ krwionośny danej części ciała rozpięty na takim pudełku lub prawdziwe kości, ale całej ręki już nie.

[ Dodano: 2017-01-11, 14:50 ]
Ascara napisał/a:
A trzeci kierunek to elektrotechnika? Bo pisałaś na Mistrzach, że ją studiujesz.

To była krótka przygoda xd lepiej nie pytaj, bo wstyd. Już nie. Ogólnie jestem zmienna, liceum zmieniałam 3 razy, gimnazjum 2 razy.
 
 
Barbra
tup tup tup


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6249

Medale: Brak

Wysłany: 2017-01-11, 15:15   

na agh air i ib są na tym samym wydziale więc pewnie sporo przedmiotów się pokrywa, poza jakimiś stricte kierunkowymi, dla kogoś ambitnego nie powinno być problemem

w sumie elektrotechnika też jest na tym wydziale xD

ejejej orellis studiowałaś air to może pokaż jakiegoś robota bo ci nie wierzę jakoś :/ ///////////////////////////
_________________
Gość <3

Sztuczna pochwa pod kątem 90 stopni przymocowana do czegoś, i rucham i jem

Tak się zyje
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-11, 18:55   

widzu napisał/a:
Love178 napisał/a:
widzu napisał/a:
Normalnie człowiek-orkiestra, nie masz czasem na nazwisko Owsiak? :smile:

Ja tu widzę jedną dość ściśle zawiązaną kategorię, chyba muszę iść do Bartka po okulary


Mat-fiz, automatyka, robotyka, biotechnologia, teraz lekarskie (co jak wspomnieli wyżej jest zupełnie czymś innym), motoryzacja, wędkarstwo, gra na organach, fizyka jądrowa, jazda konno...


Tak, lepiej skocz po te okulary. Albo zdejmij te przyciemniane, widać wtedy świat w innych barwach. ;)

To wszystko zawiera się w naukach ścisłych, więc dużego rozrzutu z mojego punktu widzena nie ma xD Te rzeczy są komplementarne
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-11, 20:45   

Love178 napisał/a:
widzu napisał/a:
Love178 napisał/a:
widzu napisał/a:
Normalnie człowiek-orkiestra, nie masz czasem na nazwisko Owsiak? :smile:

Ja tu widzę jedną dość ściśle zawiązaną kategorię, chyba muszę iść do Bartka po okulary


Mat-fiz, automatyka, robotyka, biotechnologia, teraz lekarskie (co jak wspomnieli wyżej jest zupełnie czymś innym), motoryzacja, wędkarstwo, gra na organach, fizyka jądrowa, jazda konno...


Tak, lepiej skocz po te okulary. Albo zdejmij te przyciemniane, widać wtedy świat w innych barwach. ;)

To wszystko zawiera się w naukach ścisłych, więc dużego rozrzutu z mojego punktu widzena nie ma xD Te rzeczy są komplementarne


Orkiestra też jest komplementarna, wszystkie instrumenty grają muzykę. :-)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-12, 08:42   

Tak. Jak np. wejdziesz na środek orkiestry ze sztalugą i zaczniesz malować, to już np. nie jest do niej komplementarne, bo to inna dziedzina sztuki, w której używa się innych narzędzi/teorii/obszarów mózgu, by ją realizować.
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-13, 22:11   

Ciekawostka - słyszałam o tym kiedyś, ale filmiku chyba nie oglądałam.

UWAGA - 18+ :P

https://www.youtube.com/watch?v=YoaiYQXO3dQ

[ Dodano: 2017-01-13, 22:13 ]
Na USG gówno widać w sumie - ja coś widzę, bo wiem na co patrzeć, Wam pewnie wiele nie da.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-13, 23:03   

Wyszedł mi w badaniach wysoki potas, 5.3 bodajże, i ogólnie serce mi ostatnio zapierdala dziwnie szybko, generalnie dostałem zalecenie żeby pić dużo wody i wysikiwać ten potas, jakieś rady jeszcze, i nie mam w sumie pojęcia skąd taki wysoki poziom? Zanim jeszcze poszedłem na badania to wyszła mi u lekarza tachykardia, i zapisała mi na to aspargin. Ograniczam sukcesywnie kofeinę. Asparginu już nie będę łykał. Plus jeszcze cukier górna granica, ale to podobno może być przez potas?
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-13, 23:08   

ASPARGIN. A ten, kto Ci stwierdził ten wysoki potas, wiedział, że bierzesz aspargin, który służy wyrównywaniom jego niedoboru i podnosi pod niebo? Nie wiem jakim cudem na tachy aspargin, to raczej przy bradykardii podejrzewa się niedobór potasu. Mówisz, że odstawisz - koniecznie, wtedy potas powinien się unormować. Na zbicie jakoś ciężko mi powiedzieć, chyba daj sobie czasu i samo zejdzie, bo leki aplikować bez sensu a tak w naturze to w sumie nie wiem, co by obniżyło. Unikaj pomidorów i soku pomidorowego bo to bardzo podnosi*. Kofeinę ogranicz koniecznie. Glukoza - to zależy jaki był ten wysoki poziom. Jeśli to jednak cukrzyca, mogłaby być przyczyną tachy, ale to raczej już taki hardcore przy bardzo zaawansowanej, więc w tym przypadku wątpię. A ile masz rytmu? EKG był prawidłowy?

*tak że jak keczup to tylko Tortex, tam pomidorów nie ma za wiele :troll:

[ Dodano: 2017-01-13, 23:10 ]
A nie, przepraszam, mój błąd - rzeczywiście tachykardia to hipokaliemia. Ale skoro masz teraz hiperkaliemię (powodującą bradykardię) a pikawa nie zwalnia to znaczy, że potas nie ma wielkiego znaczenia. Magnez pewnie też nie (on też jest w asparginie), bo już by się wyrównał. A jakie masz ciśnienie?
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-13, 23:15   

No właśnie nie wiem, wyszło mi to przyspieszone serce + jeszcze tydzień wcześniej arytmia w medycynie [pracy. Po kolei bo mi się pomyliło

Lekarz medycyny pracy - wykryta arytmia, skierowanie do rodzinnego
Rodzinny - wypisał mi warunkowo że jestem zdolny do pracy, zapisał aspargin (na arytmię) i zlecił badania za kilka dni
Za kilka dni przyszedłem, ekg było mocno przyspieszone ale bez arytmi tym razem. Zrobiłem te badania krwi i dzisiaj wyszły te wyniki.

Więc zaczęło się od tej arytmii w sumie.

[ Dodano: 2017-01-13, 23:19 ]
Ciśnienie z rana niskie 100 na ileś tam, a wieczorem już szybsze 130-140
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-13, 23:40   

Szybsze ciśnienie. :haha: Nie no przepraszam, to tętno może być szybkie, ciśnienie jest wyższe lub niższe. :P

Arytmia - to trochę zmienia postać rzeczy. To może być problem jeśli podniesienie potasu Ci ją wyrównało, bo może wrócić jak go zbijesz, ale zobaczymy. Nie wiesz, jaki charakter miała ta arytmia pewnie, co? A masz wydruk tego EKG, żeby zrobić mi jego fotki?
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-13, 23:43   

We wrześniu miałam robioną jakościową i ilościową analizę składu ciała, zerkniesz? Podeślę fotki na pw
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-13, 23:45   

manciara9, dawaj
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-13, 23:48   

Absolutnie nie podważam umiejętności Ascary ale przychodzicie od lekarza i pytacie ją o radę:D
Teoretycznie lekarz powinien być mądrzejszy od studentki i tu z mojej strony nie ma złośliwości a raczej rozsądek i racjonalne myślenie a przynajmniej tak mi się zdaje;P
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-14, 00:02   

krojechleb, oczywiście. Tylko wiesz, jaki jest problem? Oni nie pytają mnie o radę, żeby podważyć decyzje lekarza, mam wrażenie, że chcą po prostu wyjaśnień, których zazwyczaj lekarzowi nie chce się udzielić. Proszę brać ten lek i do widzenia, widzimy się na kontroli. A pacjent chciałby wiedzieć, dlaczego ma to brać, po co i w ogóle.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-14, 00:22   

Nie mam już wydruku, a skąd ta arytmia w sumie nie wiem, od czasu do czasu czuje ze mi zabije nieregularnie, a właściwie czułem bo wygląda na to ze ten potas faktycznie pomógł, ogólnie tez ladowalem przez dzień końskie dawki kofeiny, kawy + cole. Zobaczymy co to będzie.
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-14, 00:25   

Odstaw kofeinę i daj znać za kilka dni, jak się czujesz. A kiedy masz kontrolę?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.126 sekundy. Zapytań do SQL: 32