Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bartek82r
2017-01-18, 13:08
Zapytaj Ascarę
Autor Wiadomość
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-07, 17:18   

Ich materiał genetyczny jest wadliwy bo tak i już? Chodziło mi o sytuację że para chce mieć dzieci ale nie może w żaden sposób. Ostatnią nadzieją in vitro. A co do mrożenia materiału genetycznego to moim zdaniem nie powinno chodzić o to czy wydaje nam się fajne czy nie tylko czy występuje ewentualna szkodliwość. Ale spoko pytałem i mam odpowiedz ^_^
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 06:48   

krojechleb napisał/a:
czy występuje ewentualna szkodliwość


A czy jak Ciebie teraz zamrożę i potem rozmrożę, to wszystko jest z Tobą w porządku?

To czy jak zamrożę zarodek i go potem rozmrożę, bo rodzice zachcą mieć drugie, to mamy pewność, że wszystko z nim w porządku? ;)
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 09:11   

nie wiem, dlatego pytam bo pomyślałem że możesz wiedzieć bo jesteś takim forumowym autorytetem w dziedzinie medycyny i jeżeli możesz to poprosiłbym konkrety, byłbym wdzięczny bo niewiedza w tym temacie sprawia że pytania, które może dla Ciebie są retoryczne, dla mnie nie są :D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 09:14   

Moje pytanie zostało pominięte. :sadangel:
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 19:49   

Madlenka - szczerze mówiąc w ogóle nie słyszałam, przynajmniej pod tą nazwą.

[ Dodano: 2020-02-10, 19:50 ]
Chlebek - szczerze nie interesuję się, jak to wygląda pod kątem naukowym, bo zwyczajnie etycznie jest dla mnie nie do przyjęcia i nie wnikam w szczegóły naukowe.
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 20:00   

Spoko poszukałem sobie teraz z ciekawości.

Zarodki mogą być przechowywane w niskich temperaturach przez wiele lat. Badania nie wykazały pogarszania się jakości zarodków związanego z czasem ich przechowywania[21]. Po przywróceniu zarodków do normalnej temperatury +20 °C, około 65 – 70% z nich wykazuje pełne przywrócenie funkcjonowania większości komórek, u około 10% funkcje komórkowe powracają częściowo, a około 20-25% nie wykazuje funkcji życiowych komórek[22]. Badania nie wykazały wpływu zamrażania zarodków na występowanie powikłań ciąży lub wad wrodzonych u dzieci. Waga urodzeniowa dzieci pochodzących z zapłodnienia zamrażanym zarodkiem jest średnio nieco większa niż dzieci pochodzących z typowego zapłodnienia in vitro.

Chyba spoko jest z zamrażaniem
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 20:04   

nabrałem ochoty na lody
_________________
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 20:11   

1/4 chuj strzela, no pewnie, jest spoko!

[ Dodano: 2020-02-10, 20:12 ]
krojechleb napisał/a:
około 65 – 70% z nich wykazuje pełne przywrócenie funkcjonowania większości komórek
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 20:16   

No i jest spoko, większość funkcjonuje, znaczy działa dobrze

[ Dodano: 2020-02-10, 20:17 ]
choć warto to dopracowywać cały czas
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 20:23   

Wolałabym, żeby u mojego dziecka nie zachowała sprawności WIĘKSZOŚĆ komórek, tylko wszystkie...
_________________
 
 
monjiczq 
użyszkodnik


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 3156
Skąd: Reykjavík

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 21:46   

To jak dzieci z invitro średnio są większe niż te poczęte normalnie to się boje co bym miała urodzić w porównaniu z moimi gnojami :troll: chyba jakiegoś giganta XD

[ Dodano: 2020-02-10, 21:47 ]
Ascara bez invitro tez nie wszystko zawsze przecież jest w porzadku
_________________
Jestem fajna
Gość, ty też
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-10, 21:50   

Ascara napisał/a:
Wolałabym, żeby u mojego dziecka nie zachowała sprawności WIĘKSZOŚĆ komórek, tylko wszystkie...


"Niektóre badania naukowe potwierdzają zwiększoną możliwość wystąpienia wad wrodzonych u dzieci pochodzących z zapłodnienia in vitro, istnieją jednak również prace badawcze, które nie odnotowały tych zagrożeń[43][44], nieznana jest też przyczyna ewentualnego ryzyka. Część badań tłumaczy go czynnikami epigenetycznymi[45]. Niektóre badania wskazują wzrost częstości występowania różnego typu wad wrodzonych przy IVF w porównaniu do naturalnych urodzeń (z 4,4% do 6,2%[46] lub z 2-3% do 4,2%[47], w zależności od badań). Istnieją badania wskazujące, że u dzieci urodzonych dzięki tej metodzie występuje wzrost częstości występowania zespołu Beckwitha-Wiedemanna z 0,0028% (w całej populacji) do 0,025%[48].

Według niektórych badań rozwój psychofizyczny dzieci urodzonych dzięki in vitro jest prawidłowy"

Nie jest źle jeżeli chodzi o wady wrodzone

[ Dodano: 2020-02-10, 21:53 ]
Oczywiście sama metoda in vitro skuteczna jest w około 30%, chociaż to bardzo ogólne stwierdzenie bo to zależy od wieku kobiety, im starsza tym szanse są mniejsze
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-11, 03:55   

krojechleb napisał/a:
Zarodki mogą być przechowywane w niskich temperaturach przez wiele lat. Badania nie wykazały pogarszania się jakości zarodków związanego z czasem ich przechowywania[21]. Po przywróceniu zarodków do normalnej temperatury +20 °C, około 65 – 70% z nich wykazuje pełne przywrócenie funkcjonowania większości komórek, u około 10% funkcje komórkowe powracają częściowo, a około 20-25% nie wykazuje funkcji życiowych komórek[22]. Badania nie wykazały wpływu zamrażania zarodków na występowanie powikłań ciąży lub wad wrodzonych u dzieci. Waga urodzeniowa dzieci pochodzących z zapłodnienia zamrażanym zarodkiem jest średnio nieco większa niż dzieci pochodzących z typowego zapłodnienia in vitro.

Zastanawia mnie jaka jest metoda zamrażania, choć pewnie jest skomplikowana :P To nie mogłoby być zwykłe wkładanie do lodówki, bo wtedy woda ekspanduje i doprowadza do uszkodzeń. Chociaż te 65-70% to nie jest za wysoki wynik, więc pewnie i tak jest problem z lodem.
Ciekawe co jest z ciałami tych ludzi w USA, którzy postanowili zamrozić swoje ciała po śmierci "do czasu aż nauka nieodkryje sposobu na wskrzeszanie" :P Wiem, że są zamrożeni w ciekłym azocie, ale chyba i tak ich komórki ulegają degradacji od tego zamrożenia, nie mówiąc już o tym ile dekad temu się zamrozili, dzisiaj pewnie mamy dużo większy postęp technologiczny pod tym względem...

Ascara napisał/a:
Wolałabym, żeby u mojego dziecka nie zachowała sprawności WIĘKSZOŚĆ komórek, tylko wszystkie...

monjiczq napisał/a:
Ascara bez invitro tez nie wszystko zawsze przecież jest w porzadku

O właśnie. Każdy by przecież chciał, żeby ich dziecko urodziło się ze wszystkimi funkcjami, ale w prawdziwym życiu tnie zawsze to dostajemy. Jeszcze dodatkowo poszliśmy do przodu z metodami ratowania porodów z powikłaniami i słabiej rozwiniętych noworodków, więc zwiększamy w naszej populacji liczbę dzieci z niesprawnościami. Póki co in vitro chyba w sumie dotarło do poziomu naśladowania stanu rzeczywistego jeżeli jest rosyjską ruletką :P
_________________
  
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-11, 10:31   

Love178 napisał/a:
Zastanawia mnie jaka jest metoda zamrażania, choć pewnie jest skomplikowana


W ciekłym azocie ale nie zawsze tylko wtedy jak jest więcej zarodków niż potrzeba albo kobieta z jakiegoś powodu nie może podejść do zabiegu i musi poczekać na inny termin a tak to nic się nie zamraża tylko zabieg jest od razu

[ Dodano: 2020-02-11, 10:34 ]
w każdym razie teraz jestem jeszcze większym fanem in vitro niż byłem i nie widzę w niej nic złego. Pamiętam jak katecheta w szkole narzekał na in vitro że chujowe złe i w ogóle i mu powiedziałem że skoro działa, jest już dość powszechne to nie może być aż tak złe to mnie zapytał czy chciałbym żeby sąsiad sypiał z moją żoną. Uznałem że debil i już więcej nie poruszyłem z nim poważniejszego tematu do końca szkoły. Chociaż nie dziwię się że był takim wrogiem skoro myślał że jak żona się mu będzie pruć na lewo to jest to in vitro
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-11, 10:52   

Oł. Jak tylko w pewnych przypadkach się zamraża, to w czym w sumie problem?

Poza tym, że rodzą się dzieci.
_________________
 
 
NieMamKlawiatury
Czerwony pasek chlubą forumka


Wiek: 2,5
Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 390
Skąd: na świecie tyle przemocy?

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-11, 10:59   

krojechleb napisał/a:
to mnie zapytał czy chciałbym żeby sąsiad sypiał z moją żoną


To by się zdziwił, jakby trafił na mnie xD
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-11, 11:48   

Czy wiesz, że: NieMamKlawiatury sypiała z żoną sąsiada, który był katechetą chlebka
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-12, 19:08   

Miałam dziś robione badanie krwi pod kątem TSH Glukoza mi wyszła 103, co normą jest 70-99. Czy to coś, co trzeba monitorować?
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-12, 19:09   

Nie żryj tyle.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-02-12, 19:14   

Nie pierdol, tylko idź coś ugotować, bo głodna jestem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.108 sekundy. Zapytań do SQL: 32