Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Anime i manga - temat ogólny
Autor Wiadomość
CiepłySol 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 30

Medale: Brak

Wysłany: 2016-08-26, 13:49   

Jeśli ktoś lubi 8bitowe brzmienia, albo po prostu chce wiedzieć jak ich ulubiony opening czy ending brzmiał by na Pegasusie, to tu jest kanał kolesia, który przerabia utwory z anime (i parę toku) na wersje NES'owe. Kolekcję ma naprawdę pokaźną.
https://www.youtube.com/user/megaane100
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-26, 14:00   

Dzięki, zaraz zobaczę :git:
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-26, 14:48   

CiepłySol, dobry kanał, dzięki za link. Sub poleciał. :git:
_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-31, 11:22   

Dobra, wskrzeszę temat.
Jakie anime uważacie za przereklamowane, tj. jest uwielbiane przez innych, a wy nie rozumiecie ich fenomenu?

Zapodam swoje propozycje:
1. Toradora! - nie uważam, że to złe anime, ale nie jest też jakimś nie wiadomo jakim fenomenem. Oceniłam u siebie na myanimelist 6/10. Z takich shoujowatych wolę Kaichou wa Maid Sama! lub Kamisama Hajimemashita [obydwa u mnie 9/10]
2. Junjou Romantica - tak się zachwycają, że najlepszy shounen ai/yaoi ever. Podobnie jak w przypadku Toradory!, 6/10 Kreska moim zdaniem tragiczna, te twarze mają strasznie trójkątne, a historię powinni porozbijać na 3 osobne animce, dla każdej pary po jednej serii. Tak na marginesie, lubię pairing "Junjou Romantica", ale jednak większą sympatią darzę "Junjou Egoist" ze względu na podobieństwo do jednego z moich ulubionych pairingów, z innej gejbajki [yaoiści się domyślą].

Jeśli ktoś chce mnie zaprosić do znajomków lub luknąć moją listę, to proszę:
https://myanimelist.net/animelist/Astaroth69
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-31, 12:55   

Lilith_Madness napisał/a:
Kaichou wa Maid Sama!

To. Uważam że własnie to jest jedno z najbardziej przereklamowanych anime. Mnóstwo ludzi to lubi i przez to myślałem, że może być spoko a zabierałem się do tego jakieś 3-4 razy i nigdy nie wytrzymałem do końca pierwszego odcinka
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-31, 13:52   

Mnie z kolei wciągneło od pierwszego odcinka, a potem jest coraz ciekawsze. Pominęłam tylko jeden fillerowy odcinek, który nic nie wnosił do fabuły.
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-31, 14:00   

"Kaichou wa Maid Sama!" aż takie złe jak Kicerk mówi nie jest. Ale nie jest też tak dobre jak twierdzi Lilith. Taki przeciętny tytuł z fajnym Usuiem, i tyle.
Za ciut przehajpowane uważam "Sword Art Online" i "Shingeki no Kyojin". Nie twierdzę, że te serie są złe, ale nie są na tyle dobre jak twierdzi rzesza ich fanów.
"Angel Beats!" - niby takie wspaniałe i wzruszające, a mnie zupełnie nie zachwyciło, nie wzruszyło i w ogóle taki średniak z tego wyszedł, a wszyscy tak się tym srają jakby to jakieś arcydzieło było. W tematyce życia po śmierci i wzruszalności o niebo lepsze jest "Death Parade", a na MALu ma nieco niższą ocenę od anielskiego gówna.
"Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!" - miało być śmieszne, a wyszło żałosne. Z każdym odcinkiem resztki sympatii do głównej bohaterki znikały coraz bardziej i zamiast jej współczuć przychodziło mi na myśl tylko, że zasłużyła sobie na to swoim durnym zachowaniem. A jednak jest to dosyć popularne anime i nawet lubiane.
_________________
.
Ostatnio zmieniony przez Nadir 2016-08-31, 14:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-31, 15:07   

Przyjemnie mi się oglądało Toradorę, nie jest to fenomen, ale studio zrealizowało projekt porządnie.
SAO to gówno nad gównami jeśli chodzi o mainstreamowe serie.
Tytani to dobra seria, nawet bardzo dobra. Po prostu zbyt popularne, a im bardziej popularna gra/anime, tym bardziej rakowa rzesza fanów bezgranicznie wyznająca wyższość serii nad innymi.
Angel Beats jest ok.
Co do reszty to nie mam zdania.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-31, 15:37   

Może trochę przeceniam Kaichou wa Maid Sama! ze względu na Usuia, po prostu ideał faceta. No i to, że Misaki nie jest taką ciapą jak większość shoujowych bohaterek. Wprawdzie tsunderowata jak cholera, ale nie aż tak, jak Taiga z Toradory, czy Asuka z Evangeliona. Na tle Mei z Sukitte ii na yo, Yui z Diabelik Lovers, czy Heroine z Amnesii wypada baaardzo korzystnie.
_________________
 
 
CiepłySol 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 30

Medale: Brak

Wysłany: 2016-09-02, 23:24   

Cytat:
Jakie anime uważacie za przereklamowane, tj. jest uwielbiane przez innych, a wy nie rozumiecie ich fenomenu?
Tengen Toppa Gurren Lagann - ja wiem, że miał być to pastisz dla serii Getter Robo, ale chłopaki trochę przegięli. Zaczerpnęli motywów z tylu serii, że nie zostało im miejsca na nic oryginalnego poza tytułowym mechem. Pierwsza połowa jeszcze jakoś dawała radę, ale druga wołała o pomstę do nieba.
Ostatnio zmieniony przez CiepłySol 2016-09-02, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-03, 15:43   

No to ja dowalę innym pastiszem ze stajni Gainax.

FLCL - kupa dowcipów czwartek ściany. Ludzie się tym zachwycają, jakie to śmieszne, o ja pierdolę. Dla mnie było tego aż za dużo, przekombinowane totalnie.

Nieraz mnie śmieszą niektórzy fani anime. Podam przykłady:
FLCL taka zajebista komedia. Ale jak w innej serii pojawia się tego typu humor [nie licząc Gintamy], to taka seria jest zrównywana z ziemią w komentarzach.

Podawałam przykład Junjou Romantica, prawda? Jest megazachwyt, że perełka, itd. Ale na pewne tytuły z gatunku yaoi się najeżdża, bo tam są gwałty i molestowania. A co, w JR tego nie ma? Jest, nawet sporo, ale że to seria TV, rating tylko 13+, więc nie jest to pokazane wprost. Już nie mówię o tym, że każda z tych parek jest na swój sposób toksyczna, a ta główna w szczególności.
Ja nie krytykuję ani JR (u mnie 6/10), ani całego gatunku yaoi ze względu na te sceny, tylko krytykuję hipokryzję.

I pytanko, czy przebrnął ktoś przez Melancholię Haruhi Suzumiyi? Drugi raz próbowałam do tego podejść i coś mi ta seria nie wchodzi, choć ludzie się nią megazachwycają, wręcz się do niej modlą. Tak, haruhizm tak bardzo religia.
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-22, 18:54   

Nieliczne forumki oglądające anime, widzieliście "Shelter"? Popularne ostatnio krótkie muzyczne animu, może bardziej jak teledysk. Wizualnie przepiękne, piosenka też zacna w ucho wpadająca, i choć trwa zaledwie 6 minut to historię też ma całkiem całkiem. Obejrzeć można na jutubach: https://www.youtube.com/watch?v=fzQ6gRAEoy0
Tak całkiem poważnie polecam, bez śmieszkowania.
_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-22, 19:10   

Oglądnięte.
Starannie zrobione, u mnie 8/10, czyli bardzo dobre :)
_________________
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-29, 23:18   

Lilith_Madness napisał/a:
2. Junjou Romantica

może trochę kreska mi się nie podoba (ich ciała) i trochę za bardzo drażliwi bohaterowie, ale 3 sezon jak dla mnie najfajniejszy i się w nim zakochałam, po prostu słodkie :D

a co do anime polecam obie serie K. Po prostu "K" a 2 sezon to K:Return of Kings. I przyznam, że całkiem spoko, wiele osób z białymi włosami, co bardzo lubię, bo lubię w anime białe włosy. Trochę przysypiałam, może dlatego ze bylam chora i na lekach, ale anime uspokajające, głównie dzięki głównemu bohaterowi, który jest taki uspokajający <3 Słodki, ale ma dziwny parasol.

_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-29, 23:33   

 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-30, 12:35   

O "K" słyszałam, ale nic dobrego. Może kiedyś przekonam się czy słusznie czy nie.

Pro, oglądasz "Yuri on Ice"? Jest tam pan z niemal białymi włosami, polecam. :hm?:
_________________
.
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-30, 12:40   

Polecicie jakieś fajne anime w konwencji fantasy. Coś ciekawego Death Note, przejmujące jak Fullmetal Alchemist: Brotherhood I trzymające w napięciu jak Mirai Nikki
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-30, 15:23   

Oglądałeś może Berserk?
Anime z gatunku dark fantasy.
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-30, 20:16   

A no nie oglądałem. O czym to jest?
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-30, 20:21   

O berserkerze
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.152 sekundy. Zapytań do SQL: 33