Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 10:47
Gothic
Autor Wiadomość
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 13:40   

Nie musisz ;)

[ Dodano: 2020-10-18, 13:40 ]
Chyba
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 13:44   

Cytat:
jak rozumiem golemy Xardasa można pokonać tylko konkretnymi zaklęciami
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 14:07   

Które kosztują po 5 many
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 14:16   

o
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 19:42   

Przecież nie zrobiliby systemu w którym nie jesteś w stanie pójść dalej z fabułą jak nie masz już punktów doświadczenia.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 20:05   

wtedy musiałbym przyexpić żeby zdobyć punkty umiejętności i dokupić punkty many u jakiegoś maga

[ Dodano: 2020-10-18, 20:06 ]
ale no ok mam już potrzebne zaklęcia
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 20:11   

macbed napisał/a:
Davos napisał/a:
To w jakiej zbroi teraz naginasz?


ta najmocniejsza od Lee

Davos napisał/a:
I jak się Tobie podobał plot twist w 4 rozdziale?


przeczytałem o nim szukając informacji o ciężkiej zbroi strażnika xD no a jak już dotarłem do tego momentu to trochę smuteczek bo
Spoiler napisał/a:



chciałem być potężnym i szanowanym przydupasem Gomeza a tu się okazuje że typ od teraz jest moim wrogiem xD no nic, nie mogę się doczekać aż w końcu poznam Xardasa, tylko najpierw muszę znaleźć Lestera i przekazać mu informację o spotkaniu


teraz muszę tylko nabić parę leveli, podbić siłę i w końcu będę mógł władać konkretną bronią dwuręczną :D

dodam jeszcze że w pewnym momencie spotkałem Lee na tamie Homera więc postanowiłem mu najebać z ciekawości żeby zobaczyć jakie staty ma ten jego topór i łooo paaaaanie

[ Dodano: 2020-10-18, 09:18 ]
tak to się prezentuje na ten moment

Obrazek

[ Dodano: 2020-10-18, 09:19 ]
w sumie mam już za sobą najtrudniejszego przeciwnika w grze
czyli drabinę w kamiennej fortecy xD

[ Dodano: 2020-10-18, 09:39 ]
ups

Obrazek



Czyli zostałeś teraz najemnikiem. Spox. Jak ja grałem po raz pierwszy w Gothica to też przechodziłem go jako strażnik i potem miałem zonka w 4 rozdziale :PP Ale w przeciwieństwie do Ciebie, w 4 rozdziale zostałem od razu magiem wody. Choć najemnik z tego co pamiętam też może nim zostać w każdej chwili.
Jedynka generalnie ma to do siebie, że można być jednocześnie silnym wojownikiem i dobrym magiem, bo punktów nauki do zdobycia jest mnóstwo. Jak zaczniesz masowo eksterminować orków i wybijać najsilniejsze potwory na mapie to wleci Tobie sporo expa.

Patrzę na Twoje staty i nie jest źle, ale kilka rzeczy bym zmienił. Grasz po raz pierwszy więc nie miałeś prawa tego wiedzieć, ale kradzież w jedynce jest kompletnie bezwartościowa :PP W dwójce jest bardzo przydatna, ale w jedynce to strata punktów nauki. Otwieranie zamków też można sobie w jedynce odpuścić, bo to tylko zwiększa szansę, że wytrych się nie złamie, ale i bez tej umiejętności można otwierać skrzynie, tylko trzeba mieć sporo wytrychów albo stosować metodę save/load.
Co do umiejętności walki mieczem - można je brać, ale nie trzeba, bo zwiększają szansę krytyka do zaledwie 10% więc w sumie mało. No może przydają się o tyle, że robi się trochę płynniejsze kombosy.
Skradanie za to bywa bardzo użyteczne i ja zawsze je biorę. Właściwie jest niezbędne do okradania chat NPCów. Nie robiłes tego? W Starym Obozie w zewnętrznym pierścieniu da się znaleźć kilka przydatnych przedmiotów w skrzyniach, a w zamku są dwa eliksiry +3 do siły. Z kolei w chacie Fiska jest eliksir +3 do zręczności. Skradanie można też wykorzystać do ubicia potworów, które śpią w nocy - jak się do nich wtedy zakradniesz to Cię nie zauważą.

I czemu masz tylko 5 many? To jest bardzo dziwne na tym etapie gry, nawet jeśli nie ładowałeś żadnych PN. Za oddanie listu magom ognia można zgarnąć eliksir many +5 na stałe więc zakładam, że wybrałeś coś innego, a to jest najlepsza nagroda :PP Za wypalenie jakiegoś zioła, chyba Mroku Północy jest +2 many na stałe. I w 3 rozdziale jak idziesz po kamienie ogniskujące, a potem je przynosisz to Riordian daje trochę eliksirów i są wśród nich m.in. takie, które zwiększają współczynniki na stałe. O ile mnie pamięć nie myli, było tam też coś zwiększającego manę.

Generalnie jednak jest spoko. Ładuj PN w siłę, żeby mieć jak najszybciej jak najlepszy miecz/topór. Możesz też coś dać w zręczność, żeby używać kuszy wojennej, ale też bez przesady, w razie czego podbijaj staty pierścieniami i amuletem. Na późniejszym etapie będziesz miał jeszcze szanse zdobyć trochę mikstur podbijających na stałe siłę, zręczność, manę i życie.
Jak nie planujesz zostać na późniejszym etapie magiem i ładować PN w kręgi to będziesz ich później mieć tyle, że nie będziesz miał na co wydawać. A jak zdecydujesz się zostać magiem to będziesz musiał wybijać wszystkie potwory, żeby trochę poexpić, ale też jest to wykonalne.

[ Dodano: 2020-10-18, 20:15 ]
macbed napisał/a:
Cytat:
jak rozumiem golemy Xardasa można pokonać tylko konkretnymi zaklęciami


Kamiennego pokonasz tylko bronią obuchową czyli młotem, ewentualnie łomotaczem.
Można go też zmniejszyć i ubić z pięści, ale chyba na tym etapie nie znajdziesz nigdzie czaru zmniejszenie potwora.

Lodowego golema załatwisz kulą ognia, a ognistego np. lodowymi pociskami. Nie wiem, czy 5 pkt many Tobie wystarczy, żeby rzucić wszystkie czary, ale możesz zawsze założyć na chwilę pierścienie magii i podbić sobie manę o kilka pkt
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 20:20   

bosz jaki esej

Davos napisał/a:
Za wypalenie jakiegoś zioła, chyba Mroku Północy jest +2 many na stałe

wait, czyli jak wyjaram takich 100 to mam +200 many? xD kompletnie ignorowałem te skręty

[ Dodano: 2020-10-18, 20:22 ]
nawet nie wiedziałem o tym zwiększaniu współczynników na stałe, pewnie mam w ekwipunku jakieś eliksiry siły

[ Dodano: 2020-10-18, 20:23 ]
a gdyby tak założyć klub 16666
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 20:23   

Chciałbyś :PP To działa tylko raz więc możesz manę zwiększyć max o 2.
I nie pamiętam, czy to na pewno Mrok Północy - w każdym razie to było zioło, które jest najwięcej warte.

Tak btw, grasz z jakimś patchem czy modem na większą ilość krwi? Ciekawie to wygląda :)

[ Dodano: 2020-10-18, 20:25 ]
Aha, a w Starej Kopalni jest chyba jeszcze bardziej wkurzająca drabina niż ta w Cytadeli :PP
Mam na myśli drabinę, po której trzeba wejść, gdy już się zdobędzie koło zębate do młócarki

[ Dodano: 2020-10-18, 20:26 ]
macbed napisał/a:
nawet nie wiedziałem o tym zwiększaniu współczynników na stałe, pewnie mam w ekwipunku jakieś eliksiry siły


Ej no to sprawdź koniecznie, bo to podstawa :D Tzn. w jedynce jeszcze można bez tego przeżyć, ale w Nocy Kruka nie zbudujesz dobrej postaci bez takich miksturek i innych bonusów zwiększających na stałe statsy

[ Dodano: 2020-10-18, 20:27 ]
Z Riordianem gadałeś po zdobyciu kamieni ogniskujących? Jeśli tak to na bank masz te miksturki. A jak nie to pogadaj z nim koniecznie
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 21:48   

Davos napisał/a:
Chciałbyś To działa tylko raz więc możesz manę zwiększyć max o 2.
I nie pamiętam, czy to na pewno Mrok Północy - w każdym razie to było zioło, które jest najwięcej warte.


A czasem każde ziele nie dawało takiego efektu?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-18, 22:02   

Davos napisał/a:
Aha, a w Starej Kopalni jest chyba jeszcze bardziej wkurzająca drabina niż ta w Cytadeli
Mam na myśli drabinę, po której trzeba wejść, gdy już się zdobędzie koło zębate do młócarki

no to wtedy wchodzisz na górę i przeskakujesz sobie

[ Dodano: 2020-10-18, 22:03 ]
Davos napisał/a:
Z Riordianem gadałeś po zdobyciu kamieni ogniskujących? Jeśli tak to na bank masz te miksturki. A jak nie to pogadaj z nim koniecznie

ta gadałem, jutro przejrzę ekwipunek

[ Dodano: 2020-10-18, 22:06 ]
Davos napisał/a:
Tak btw, grasz z jakimś patchem czy modem na większą ilość krwi? Ciekawie to wygląda

nie no po prostu w ustawieniach na "dużo" dałem - chciałem się pochwalić jaki rozpierdziel miał miejsce na granicy z terytorium orków xD
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-19, 18:46   

widzu napisał/a:
A czasem każde ziele nie dawało takiego efektu?


Z tego co pamiętam to wypalenie jednego ziela zwiększało manę o 2, drugiego zwiększało doświadczenie (ale tylko o 10 więc to tyle co za chrząszcza :PP ), a trzeciego nie dawało żadnego efektu.


macbed napisał/a:
no to wtedy wchodzisz na górę i przeskakujesz sobie


O ile ma się akrobatykę :PP Jak grałem w jedynkę za pierwszym razem to nie miałem wtedy jeszcze na tym etapie akrobatyki i pamiętam, że nieźle się namęczyłem, żeby wyjść z tamtego szybu, bo cały czas zlatywałem z drabiny :D


macbed napisał/a:
nie no po prostu w ustawieniach na "dużo" dałem - chciałem się pochwalić jaki rozpierdziel miał miejsce na granicy z terytorium orków xD


No proszę, to ja tej opcji nawet nigdy nie włączałem, a w sumie wygląda efektownie.
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-19, 18:48   

Davos napisał/a:
O ile ma się akrobatykę Jak grałem w jedynkę za pierwszym razem to nie miałem wtedy jeszcze na tym etapie akrobatyki i pamiętam, że nieźle się namęczyłem, żeby wyjść z tamtego szybu, bo cały czas zlatywałem z drabiny


przeskoczyłem bez akrobatyki
w fortecy też zdobyłem kamień bez telekinezy ani akrobatyki - tu wystarczyła mikstura sprintu
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-19, 20:14   

:git:
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-22, 15:59   

w końcu mam ulu-mulu, gdybym znał grę to zaoszczędziłoby mi to sporo biegania bo te 4 potworki można załatwić wcześniej i nie latać do kopalni z pustymi rękami

[ Dodano: 2020-10-22, 16:00 ]
przynajmniej po drodze wyczyściłem wieżę ze szkieletem magiem więc mam to z głowy na zaś
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-22, 17:08   

Cytat:
w końcu mam ulu-mulu, gdybym znał grę to zaoszczędziłoby mi to sporo biegania bo te 4 potworki można załatwić wcześniej i nie latać do kopalni z pustymi rękami

I tak dopiero ten ork uczy jak wydobywać te składniki, więc trzeba latać i tak.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-22, 17:24   

róg cieniostwora miałem już wcześniej i nawet mi się w dzienniku nie pojawiło że mam go zdobyć
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-22, 17:44   

Ostatnio zmieniony przez Davos 2020-10-22, 18:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-22, 17:46   

Na pewno chciałeś to tutaj wkleić? :PP
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-22, 18:21   

Moris, powinieneś za to dostać osta. Na drugi raz uważaj co wrzucasz.


macbed napisał/a:
róg cieniostwora miałem już wcześniej i nawet mi się w dzienniku nie pojawiło że mam go zdobyć


Róg cieniostwora, a nawet sporo rogów, można znaleźć w skrzyni w zamku i pewnie stamtąd je miałeś. Ale języka ognistego jaszczura i kłów trolla i błotnego węża nie zdobyłbyś bez wcześniejszej rozmowy z Tarrokiem, bo tylko on uczy pozyskiwania tych trofeuów, a nie da się ich nigdzie kupić/znaleźć.


macbed napisał/a:
przynajmniej po drodze wyczyściłem wieżę ze szkieletem magiem więc mam to z głowy na zaś


Wieża Mgieł, bardzo klimatyczne miejsce :) Nie trzeba tam iść, bo miejsce kompletnie nie związane z fabułą, ale i tak warto je odwiedzić. Raz, że sporo expa wpada, a dwa, że quest Chromanin jest fajną odskocznią od fabuły, chociaż te zagadki nie są zbyt łatwe. Znalazłeś już jakieś księgi poza pierwszą?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2020-10-22, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.128 sekundy. Zapytań do SQL: 33