Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 10:47
Gothic
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 01:41   

V - r napisał/a:
No, mam tego sejwa od Antka, Śniący stoi w takim miejscu, że do jednego słupa nie da się podejść, bo usypia.


LOL, no to psikus :-D Ja bym wtedy spróbował przywołać golema albo demona, wtedy zacząłby się naparzać ze Śniącym i może by go trochę "przesunął" :P
Albo oczywiście wczytanie wcześniejszego sejwa.

[ Dodano: 2015-04-04, 01:43 ]
V - r napisał/a:
Ej, teraz zauważyłem, że popełniłem karygodny błąd i wkleiłem nie tego linka...
https://www.youtube.com/watch?v=kNKhit0hkSo

[ Dodano: 2015-04-04, 01:41 ]
Nie wiem jakim cudem znalazło się tam Eternal Realm, sorry :wstyd:


No kuźwa, a ja tu już się zastanawiam, jakim cudem nigdy nie usłyszałem tamtego kawałka w Świątyni :D
Ten utwór znam i dobrze kojarzę :)
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 01:44   

W sumie to intro od tego dema Eternal Realm by nawet pasowało do świątyni :-D
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 01:50   

Jeszcze a propos ciekawostek z Gothica: wiedzieliście o tym, że jak się rzuci czar "urok" na Roscoe (strażnik Laresa) to wtedy nas przepuści bez problemu, a Lares daje nam 250 pkt doświadczenia i dziwi się, jak się do niego dostaliśmy? Ja się o tym dowiedziałem stąd: http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=40862
Ta gra nigdy nie przestanie zaskakiwać :D
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 01:53   

O proszę, ciekawe czy jest więcej takich smaczków, o których internet jeszcze nie trąbił : >
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 01:57   

W GII jeszcze jest ukryta opcja dialogowa z Wilkiem. Gdy się zaproponuje mu pracę na farmie Bengara i on tam się zjawi, a potem zabije się Bengara i w V rozdziale zapyta Wilka, czy chce płynąć na Dwór Irdorath, on odpowiada że nie, bo teraz jest nowym właścicielem farmy, o czym zawsze marzył :D
Ta opcja uaktywnia się tylko po zabiciu Bengara :P
O tej ciekawostce też dowiedziałem się z Gothic Site :]
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 01:59   

Teoretycznie zabijanie NPCów, których zabijanie wskazane nie jest, to psucie gry, a tu się okazuje, że to może dać nowe możliwości. Czekam na więcej ciekawostek :D
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 18:24   

Davos napisał/a:
W GII jeszcze jest ukryta opcja dialogowa z Wilkiem. Gdy się zaproponuje mu pracę na farmie Bengara i on tam się zjawi, a potem zabije się Bengara i w V rozdziale zapyta Wilka, czy chce płynąć na Dwór Irdorath, on odpowiada że nie, bo teraz jest nowym właścicielem farmy, o czym zawsze marzył


Wow. Dobre to :D Nie spodziewałbym się czegoś takiego w Gothicu. Ciekawa rzecz.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 19:06   

Nom, tutaj twórcy przeszli sami siebie :)


Ale pozostałe ciekawostki czy Easter Eggi są już powszechnie znane. Np. ukryte jaskinie pod wodospadami czy jaskinia z kopaczem o imieniu Gilbert, który w GI ukrył się niedaleko Starego Obozu. W GI za pogadanie z nim dostajemy 100 pkt doświadczenia, a w G2 jest w tym miejscu list od Gilberta, w którym pisze on, że po upadku Bariery opuścił GD i wrócił do domu.

Jaskinię Vina w GII na pewno też kojarzycie. Za odblokowanie krat łojem kretoszczura dostaje się 400 pkt doświadczenia.
Oprócz tego kryjówka Gildii Złodziei na wyspie, do której można dostać się tylko płynąc wpław z Khorinis czy wrak samochodu w Jarkendarze. Krypta Innubisa - też powszechnie znana.
No i tablica od Krasnoluda z Kosmosu, gdy przekroczy się palisadę orków w Górniczej Dolinie w G2. I jaskinia - "przechowalnia ciał" bohaterów, którzy przemieszczają się między GD, a Khorinis.
Na razie to mi przychodzi mi do głowy. Ale wszystkie te rzeczy są powszechnie znane.
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 19:09   

Jeszcze są np. ciekawe nagrobki na niektórych cmentarzach (popularny motyw w grach, vide seria Divinity czy seria Fable) oraz wrak samochodu na bibliotece na pustyni w Jarkendarze. Ale to już nie są smaczki, o których niewielu wie.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 19:09   

W G3 jeszcze w ramach Easter Eggów są poukrywane napisy - gdzieś na przełęczy między Nordmarem, a Krainami Centralnymi, można znaleźć na ziemi napis "Jowood" (albo "Piranha Bytes", nie pamiętam dokładnie, ale chyba jednak Jowood). I podobno nad domem Zubena, na dachu też jest jakiś śmieszny napis, ale można dostać się tam tylko kodem. Nie pamiętam dokładnie, co to był za napis, kiedyś na Gothic Site o tym wspominali i dali screena.

[ Dodano: 2015-04-04, 19:11 ]
V - r napisał/a:
Jeszcze są np. ciekawe nagrobki na niektórych cmentarzach


Nom, te najlepsze nagrobki są chyba właśnie koło kaplicy niedaleko farmy Onara. Jeden z tych nagrobków mówi właśnie o Krasnoludzie z Kosmosu, tym samym, który zostawił tabliczkę za palisadą orków w GD ;)

[ Dodano: 2015-04-04, 19:12 ]
Jeszcze mi się przypomniała ciekawostka związana z Okiem Innosa. Gdy Bezi wyrzuci je z ekwipunku, a potem popłynie na Dwór Irdorath, to na stole alchemicznym obok Vatrasa znajdzie się pakunek, a w nim Oko i list od Xardasa, w którym nekromanta opieprza nas za lekkomyślność :D
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 20:55   

Chromanin :)

Cytat:
No, mam tego sejwa od Antka, Śniący stoi w takim miejscu, że do jednego słupa nie da się podejść, bo usypia.

Ale tam już tylko jedna kapliczka chyba została i da się do niej podejść spokojnie.
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 20:59   

No dobra, oceniałem na podstawie tego jak on stoi, nie próbowałem dokończyć gry :P A Chromaniny to świetna odskocznia od fabuły, zawsze je robię, gdy wychodzę ze świątyni po tę magiczną zbroję i upgrade Uriziela.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-04-04, 21:05   

Nom, Chromaniny są dobre :git: Ja do samej Wieży Mgieł wchodzę w 3 rozdziale, gdy idę z Gornem do tego klasztoru, bo wtedy można z kim wyczyścić spory kawałek tej wieży ;)
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-15, 21:30   

Ten temat zayebiście teraz wygląda. :haha:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-15, 21:43   

Przechodziłem ostatnio od początku wszystkie części tak aby nic nie pominąć. Kończę Noc Kruka i potem zabieram się za 3 i Zmierzch Bogów. Gothic 4 nawet nie toleruję. Właśnie charakterystyczna w Gothicu była postać Bezimiennego (Rhobara III). W tą gierkę na Java'ę również grałem ale ona ma mało wspólnego z historią Gothica.

A jak na razie w I i II Noc Kruka grałem Magiem. To chyba moja ulubiona glidia. :-D
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-15, 21:48   

New Camp & Onar's Mercenaries hooligans!!
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-17, 18:22   

Dead_Laugh napisał/a:
A jak na razie w I i II Noc Kruka grałem Magiem. To chyba moja ulubiona glidia. :-D


:piwo:



A wiedzieliście o tym? https://www.youtube.com/watch?v=H7IL0J3c1Es :O

Szkoda, że to można zrobić tylko na kodach...
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-17, 18:25   

Borze, tyle pierdolenia, żeby pokazać krótki dialog...
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-17, 18:33   

Bo wypromować się trzeba :D

No, ale ciewostka sama w sobie niezła. Zawsze mnie wkurzało, że kiedy już wraca się z GD i ma się w ręku namacalny dowód na istnienie smoków, nie można tym pomachać przed nosem Lotharowi, bo w 3 rozdziale już go nie ma :s
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-17, 19:01   

Zainspirowany filmikiem sprawdziłem co się stanie, jeśli ukradnę ubranie z farmy i oddam je Gregowi. Podczas rozmowy z Lobartem była opcja dialogowa "już ich nie mam" :PP
Co jak co, ale o dopracowanie gry nie można się przyczepić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 33