Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 10:47
Gothic
Autor Wiadomość
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 12:08   

Davos, sprawdziłem, specjalnie wczytałem save'a sprzed walki. I nie działało tylko na Kharima, potem specjalnie ginąłem w innych walkach (na przykład z kopaczami pod murami) żeby sprawdzić i miałem to samo.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 12:15   

To teraz pytanie, czy działa to tylko z Wrzodem, czy z innymi NPCami też. Kojarzysz Shrata z Obozu na bagnie? Taki koleś, co siedzi w chacie na bagnie, w okolicach błotnych węży. Z nim też można chodzić po Kolonii, ale w przeciwieństwie do Wrzoda, nie rzuca wkurzającymi dialogami :PP Można zrobić próbę i wziąć go ze sobą, a potem dać się pobić np. jakiemuś strażnikowi świątynnemu. I wtedy się okaże, czy ta sztuczka z rudą też działa.
Inna sprawa, że tak naprawdę to wcale nie jest jakieś super przydatne bo lepiej jest po prostu nie dawać się nikomu obijać :PP A jak jesteś za słaby na danego NPCa to po prostu unikaj z nim walki, aż będziesz lepszy.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 12:18   

Przydatne nie jest, ale fajna ciekawostka. ;)

Jak znajdę chwilę, to spróbuję też ze Shratem.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 12:27   

A Kharim wbrew pozorom też nie jest taki trudny do pokonania, tylko trzeba mieć na niego sposób. Ja najczęściej robię tak: dostaję się do wewnętrznego pierścienia w Starym Obozie (można to zrobić na różne sposoby, najszybciej, bez korzystania z bugów, jest zapłacić Thorusowi 1000 bryłek rudy), ze skrzyni w kuźni koło Stone'a biorę zardzewiały miecz dwuręczny, biję na arenie najpierw Kirgo, a potem zaczynam walkę z Kharimem, zadaję mu szybko jeden cios tym mieczem, odskakuję w bok i zadaję drugi cios, wtedy Kharim pada na ziemię. Oczywiście nie zawsze to wychodzi od razu, czasem trzeba kilka razy wczytywać grę, ale przy odrobinie refleksu da się to zrobić i mieć pokonanego Kharima już na wczesnym etapie gry :)
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 12:31   

Ja wybijam wszystko w kolonii w pierwszym rozdziale i mam taki poziom, że z Kharimem nie ma problemów :D
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 12:40   

Tak też można :) Ale to wymaga czasu, a mój sposób można zastosować w drugim albo trzecim dniu w grze :)

[ Dodano: 2016-08-28, 12:49 ]
Polecam też wybicie magicznych golemów w I rozdziale bo wtedy można przejąć ich serca, które da się używać jak runy, nawet gdy nie mamy umiejętności korzystania z run :) A trzeba zrobić tak: od Cronosa w Nowym Obozie kupujemy 8 zwojów czaru Sopel lodu (Cronos dokładnie taką liczbę tych zwojów może nam sprzedać w I rozdziale), biegniemy na terytorium orków i przedzieramy się do wieży Xardasa, przebiegając obok golemów. Jeśli się uda, to będąc pod wieżą, odwracamy się z powrotem w stronę golemów i rzucamy sople lodu w stronę ognistego golema. 8 sopli idealnie wystarcza do tego, by go pokonać. Z ciała ognistego golema bierzemy serce, ustawiamy jako runę i w ten sposób mamy czar kuli ognia. Kilka takich kulek rzucamy w stronę lodowego golema, zabieramy jego serce, ustawiamy jako czar i mamy bryłę lodu :) W ten sposób na samym początku gry zyskujemy 2000 expa i dwa mocne czary, które można używać aż do IV rozdziału (do momentu oddania serc demonowi Xardasa).
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 13:25   

Davos, pisałem, że byłem ledwo na 2 levelu. Teraz mam chyba 3. :PP

A nie chce mi się "naginać" gry, nawet w taki sposób z golemami jak pisałeś - chcę wszystko przejść powoli, we własnym tempie. Co to za zabawa, jak na samym początku zdobywasz super uber mega ekwipunek i wszystko pada na hita? ;)

[ Dodano: 2016-08-28, 13:26 ]
Chcę się nacieszyć grą po prostu. ;)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 17:35   

Spoko, rozumiem. Ja Gothika przechodziłem 8 czy 9 razy więc siłą rzeczy teraz gram inaczej niż kiedyś i staram się za każdym razem jakoś urozmaicić sobie rozgrywkę, choćby poprzez wynajdywanie sposobów, jak w możliwie najszybszy sposób stać się możliwie największym koksem i przejść grę w możliwie najłatwiejszy sposób :) Albo wręcz przeciwnie - "sztucznie" utrudniam sobie grę np. zakładając, że w czasie całej rozgrywki nie wypiję ani jednej mikstury leczniczej, a hp będę uzupełniać jedynie poprzez żywność.
Ale tak na marginesie, Kharima na tym 2 levelu spokojnie możesz pokonać :P Na starcie masz 10 pkt siły, po wbiciu jednego levela pakujesz w siłę kolejne 10 pkt, dokładasz 5 z pierścienia siły (można kupić od Cronosa lub od kopacza Alepha w Starej Kopalni), kolejne 6 pkt masz z eliksirów siły (jeden w skrzyni koło Stone'a, drugi w jednej ze skrzyń strażników w wewnętrznym pierścieniu). Możesz jeszcze 5 pkt siły dostać od Horacego. I to już bezproblemowo wystarczy do założenia wspomnianego wcześniej zardzewiałego miecza oburęcznego (30 pkt siły wymagane do założenia, obrażenia od miecza - 61), którym można pokonać Kharima.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 19:18   

Davos, nie zależało mi tak bardzo na jego pokonaniu, bo wiedziałem, że nawet jak i przegram, to Scatty mnie zarekomenduje. ;)

Na razie mam ujowy EQ - żadnej zbroi, żadnych pierścieni ani amuletów, miecz wali tylko 20 dmg...

Wiem, jestem słabiakiem i na tym etapie mógłbym być dużo silniejszy - jakbym chciał. ;)

Nie śpieszy mi się po prostu, zwiedzam sobie świat.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 23:13   

widzu napisał/a:
Davos, nie zależało mi tak bardzo na jego pokonaniu, bo wiedziałem, że nawet jak i przegram, to Scatty mnie zarekomenduje. ;)


Ale wtedy nie dostaniesz już doświadczenia od Scatty'ego za pokonanie Kharima (200 PD). Więc lepiej chyba wczytać grę i wrócić do tej walki, gdy już będziesz silniejszy.
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 23:17   

Niby racja, ale kij tam, nie chce mi się. ;)

Nie muszę maksować postaci, wystarczy mi, że gra sprawia mi przyjemność. To chyba w końcu najważniejsze.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-28, 23:28   

Tyż prawda.
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 10:21   

Tymczasem powergamerzy przechodzą grę całkowicie bez wydawania PN i napierdalają wszystko i wszystkich jak leci, by wbić jak najwyższy poziom i polegać na punktach życia i skillu.
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 13:05   

A właśnie, mam taki problem - nieważne jaką rozdzielczość ustawię, w Gothicu ucina mi górną część ekranu.

O ile już nauczyłem się handlować "na czuja" licząc w pamięci, że wartość moich przedmiotów musi być zmniejszona +/- o połowę, tak brak paska życia przeciwników powoli naprawdę robi się uciążliwy.

Jakieś pomysły?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13543
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 15:24   

Patch?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 15:28   

Poszukam jakiegoś.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 16:38   

Doklej sobie kawałek monitora na górę.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 17:58   

Masz biały, albo czarny pasek na górze ekranu? Windows 8?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 18:54   

Windows 10. Przezroczysty. Ale znalazłem już patcha, także wszystko ok. ;)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-29, 19:18   

To jest niestety problem ze starszymi grami, że na nowych systemach potrafią się kaszanić. Ale skoro już wszystko działa to ok. A jak w ogóle idzie gra? W którym rozdziale jesteś?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.094 sekundy. Zapytań do SQL: 32