Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: widzu
2018-05-01, 10:47
Trylogia Mass Effect
Autor Wiadomość
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-24, 16:53   

Wróciłam do trylogii znoowu ;) I gdzieś dorwałam wzmiankę o 4 części (Mass Effect: Andromeda), akcja tej części ME toczy się w odległej galaktyce Andromeda, a jeśli chodzi o czas akcji - początek jest po zakończeniu jedynki. Nie mogę się doczekać ;)
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-24, 16:54   

Od kiedy Sharvari sobie poszła, liczba osób zainteresowanych tematem spadła o 50% :-D
 
 
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-24, 21:55   

Mniej skoro m.in. i Ty tu przychodzisz.
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-24, 21:57   

Ale nie jestem zainteresowany.
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-24, 22:38   

Uważam, że Mass Effect to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały. Ja ogólnie jestem "fanem" egzoplanet, a ta gra w niesamowity sposób pokazuje, jak takie planety mogą wyglądać.

Póki co grałem tylko w ME 1. Bardzo podoba mi się możliwość tworzenia postaci, wybór umiejętności oraz "charakteru". Niesamowita jest również możliwość zbierania zbroi i broni oraz ich ulepszania. Ciekawa jest również możliwość wybierania ekipy na poszczególne misje. Rozmowy, te luźne i te ważne, na które można poświęcić długą część rozgrywki. Czytanie o rasach, o technologi - coś pięknego. ;) Ogólnie bardzo dobre RPG.

Jednak przede wszystkim lokacje - egzoplanety. Ciekawie zrobiona fabuła. Poruszanie się po całej Drodze Mlecznej. Odwiedzanie różnych układów planetarnych i planet. Fajnie jest zrobione to, że gdy ląduje się np. na planecie, która orbituje wokół czerwonego karła to będąc na jej powierzchni widać tą gwiazdę i kolor, którym emanuje. Ponadto dużo czasu poświęcałem zawsze na czytanie opisów danej planety, a już lądując na niej, gdy "oczyściłem" teren z wrogów, skupiałem się (czasami za bardzo) na podziwianiu terenu... a na niektórych planetach, szczególnie przy dobrych ustawieniach graficznych, było na co popatrzeć. :D

Niestety nie miałem okazji jeszcze zagrać w ME 2. Grałem trochę w ME 3 jednak nie chciałem sobie psuć fabuły. W przyszłym roku zamierzam kupić nowego, mocnego (pod gry) laptopa. Wtedy na pewno zakupię trylogię ME. Co prawda mam już pierwszą część... Uważam, że takie gry jak właśnie ME są warte zakupy, by mieć pudełka i oryginały. :)

Co do części czwartej i pomysłu wyrwania się do najbliższej nam galaktyki Andromedy... Baaardzo ciekawe. Z drugiej strony, sama Droga Mleczna jest tak ogromna, że pozostają jeszcze miliardy możliwości na tworzenie planet... Z fabułą może być gorzej. Nie wiem jak się zakończyła 3 część...
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-24, 22:56   

Tak się zachwycasz 1 częścią, a była ze wszystkich trzech najnudniejsza i najuboższa, więc się nad kolejnymi po prostu rozpłyniesz;) I zachowaj save'a z jedynki!
 
 
Dawidiusz92 
Mr. President


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 554
Skąd: Kepler 452b

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-25, 20:48   

brutalka, ogólnie o dwójce słyszałem taką opinię, "że za dużo chowania, za mało strzelania i amunicję trzeba zbierać - to głupie". Moim zdaniem właśnie fajne! Nie lubię gier, gdzie wychodzisz i siejesz "rozpierdol". Wolę takie, gdzie każdy "nabój" się liczy, a wymiana ognia trwa nieco dłużej, niż sprint... Nie mam już save z jedynki, ale tak jak wspomniałem... Kupując nowego laptopa, dwójkę i trójkę, zacznę grę od posiadanej już jedynki, aby sobie przypomnieć fabułę i skopiować postać, bo rozumiem, że o to Ci chodziło? Poza tym teraz wiem już też jak budować dobrego żołnierza od "fundamentów". Na początku rozgrywki, trochę to kulało, zanim połapałem się co i jak i przez to traciłem cenne punkty. :)
_________________
1) "We can't avoid the battle, but we can choose the battlefield."
2) Secret Service - Tajemnicza Zastawa
 
 
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2015-08-26, 12:08   

Bardziej niż o postać chodzi o podjęte w 1 decyzje, które wpłyną na 2 i 3 część, ba, na zakończenie trylogii ;) W 2 może okazać się irytujące zbieranie zasobów, ale nie będę Ci spoilerować ;)

Dawidiusz92 napisał/a:
"że za dużo chowania, za mało strzelania i amunicję trzeba zbierać - to głupie"


Głupia to była ta opinia ;p W każdej części można zmienić ustawienia rozgrywki w każdej chwili gry i zdecydować, czy skupiasz się na fabule, czy wolisz przelecieć przez grę głównie napieprzając wrogów.

Stopnie trudności w 3 (w 2 chyba takie same są):

Fabuła - Wybierasz, jeśli jesteś bardziej zainteresowany fabułą niż walką.
Kadet - Jeśli masz małe doświadczenie w strzelankach, bohater jest wytrzymalszy, zadaje większe obrażenia, a wrogowie są bardziej "zamuleni".
Normalny - Domyślny tryb, dość neutralny, gracz nie ma taryfy ulgowej, ale i wrogowie nie są jacyś porażający.
Twardziel - Tu już walka jest wyzwaniem, wrogowie są bardziej agresywni i żeby sobie poradzić trzeba ulepszać bronie i mieć dobry refleks ;p
Szaleniec - Chyba nie muszę mówić ;)

Można też ustawić tryb rozmów. Możesz rozmawiać, wybierając własne odpowiedzi, a możesz to olać i Twoje wypowiedzi będą automatyczne.

Wszystko jest do ustawienia, samo zbieranie amunicji, czy raczej, pochłaniaczy ciepła, nie jest uciążliwe, kiedy ustawi się Fabułę czy Kadeta, to leży wszędzie, wystarczy się rozejrzeć, czasem idziesz i na coś nadepniesz, nie zastanawiając się ;) Więc jak ktoś chce walczyć, to powalczy, jak nie, to nie.
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-08-28, 15:53   

Mass Effect też mi się podoba, mimo że jak Dawidiusz grałem tylko w pierwszą część. To było coś nowego RPG w takich klimatach jest bardzo mało. Ta możliwość eksploracji planet, znajdowanie surowców, to było coś. Tylko ten system karmy zwalony na maxa. Głupszego pomysłu chyba nie można było znaleźć.
"Drogi graczu.
Chcesz być ucieleśnieniem dobra, uczciwości i szlachetności? Wybierz opcję 1.
Chcesz jak najszybciej przebrnąć przez dialogi, by nie pominąć niczego istotnego i do tego być neutralnym niczym Szwajcaria? Wybierz opcję 2.
Chcesz być zakałą ludzkości, podłym hultajem, niegodziwcem bez zasad? Wybierz opcję 3."
No proszę Was.
_________________
 
 
brutalka 
znerwicowana natrętnie


Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 1162

Medale: Brak

Wysłany: 2015-10-10, 23:19   

Ten system ma swój cel. Jedno słowo: manipulacja. A o co chodzi? Dowiesz się może lub nie... W każdym razie jak skończysz 3 część to pogadamy;)
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2015-10-10, 23:20   

Ok, spróbuję kiedyś.
_________________
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-10, 22:05   

Odkop. Są tu jeszcze jacyś entuzjaści z doświadczeniem?
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-10, 22:06   

Właśnie zaczynam bo kupiłem trylogie. To znaczy zacznę. Jak wiedźmina skończę
_________________
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-10, 22:41   

Zacebuliłem tę drugą część na Originie, ale nie zapowiada się, żebym zagrał w tej dekadzie.
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-10, 22:59   

Dobry odkop. W te wakacje przeszedłem wszystkie 3 części po kolei i bardzo mi się ta gra podoba.

[ Dodano: 2017-01-10, 23:00 ]
No i czekam na andromedę
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-10, 23:04   

O zajebiście. Powiedz mi, udało ci się całą drużynę utrzymać przy życiu w misji samobójczej w ME2?
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-11, 13:12   

Tak. U wszystkich miałem lojalnosc i kazdy przezyl
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-11, 20:45   

No bulwa ja też, a mi dwóch zginęło... >:<
O wuj tu chodzi?
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-12, 08:44   

O pieniądze.

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość.
#kompletnienietrafioneradylove
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-12, 12:16   

A miałeś wszystkie ulepszenia do statku? Bo jak ich nie masz to też mogą ci poumierać niektóre osoby.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.074 sekundy. Zapytań do SQL: 33