Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tortuga
2018-05-01, 09:20
Anime i manga - polecane
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-03, 18:50   

Ja tam mam pobrane różne animce w HD [nawet i "Kotonohę..."] i jakoś nigdy nie narzekałam na słabą jakość. Chociaż niektóre musiałam w słabej jakości pobrać, bo nie mogłam znaleźć lepszych wersji [niektóre animce z lat '90] :)

A takich mang raczej nie czytuję ;)

BTW, skąd ściągasz animce?
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-03, 19:00   

Też kiedyś nie narzekałam na słabą jakoś onlajnów. A potem znajomy z forum namówił mnie do pobrania na próbę choć jednego odcinka (to chyba był "Hellsing Ultimate") i porównania go z wersją online. Wtedy zobaczyłam różnicę i powoli zaczęłam przerzucać się na pobieranie.

Lilith_Madness napisał/a:
skąd ściągasz animce?

https://www.nyaa.se/ na serie wychodzące lub w miarę nowe
https://bakabt.me/ dla starszych i mniej znanych. Tylko na ten stronie trzeba być zalogowanym by coś wyszukać i jakieś inne ograniczenia, więc lepiej wchodzić tam przez google wpisując "bakabt [nazwa szukanego anime]".
_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-03, 19:31   

Czyli jest różnica między ściągniętym z takich stron, a zassane przez DownloadHelper powiedzmy, z anime-odcinki? Bo jakoś z tamtej strony ściągałam w wersji HD i jakość była naprawdę dobra.
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-03, 19:52   

Jest różnica. Pobierz sobie na próbę jakiś jeden odcinek i porównaj z onlajnem. Gdzieś kiedyś widziałam takie fajne zestawienie screenów z pobranego animca i z wersji online, ale teraz nie mogę tego znaleźć.
Chociaż prawda jest taka, że jeśli ma się słabszy komputer lub zwyczajnie nie zwraca się aż tak uwagi to różnica może być niewielka lub wręcz żadna.
_________________
.
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-11, 00:53   

Motoryzacja? Drift? Initial D, jako bajka nie tylko dla lubiących anime. Serdecznie polecam, mimo tak sporej ilości sezonów.
Nie do końca polecane, ale jeśli myślicie że widzieliście już wszystko, i nic was nie zaskoczy w tych "bajkach dla dzieci".. przeczytajcie mange "rikudou" Pierwszy rozdział jest.. :patyk: :scared: :scared:

[ Dodano: 2017-02-05, 04:29 ]
Classmate, kamimura Yuuka Wa kou itta-- Szkoła, Roboty, i yy.. ciężko to nazwać mangą schematyczną, ma swój motyw, powoli go rozwija, trzyma w napięciu coś co nazwałbym dobrą kolorowanką.
Tak dobrą, że czytając to w pracy, musiałem wyjść znaleźć sobie robotę, bo nie mogłem przetrawić takiego materiału na raz :git:
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-24, 09:57   

Odkryłam całkiem spoko świeżutką serię - Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.
Może i troszkę yurizuje, ale fajnie się ogląda :)
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6326
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2017-02-24, 10:27   

Słyszałam o tej serii sporo dobrego, muszę kiedyś obejrzeć.
Ja za to polecam "Kuzu no Honkai", też z tego sezonu.
_________________
.
 
 
InessaMaximova 


Dołączyła: 03 Maj 2017
Posty: 585
Skąd: Malbork

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 11:36   

Ja wam powiem, że możecie mnie nazwać troglodytą, jaskiniowcem. Ja zwyczajnie nie czytam tych pospolitych i rozdmuchanych przez cały świat mang. Mam kilka mang w planach, ale są problemy typu kasa, seria w trakcie czy brak poszczególnych tomów. Ale jak już tu polecamy no to.tak.

Watashitachi no shiawase na jikan - manga na podstawie lub na motywach książki: http://lubimyczytac.pl/ks...zczesliwe-czasy
#19 na MyAnimeList w kategorii manga. Chyba nigdy niewydana po angielsku, a po polsku tym bardziej. Czytałam na CentrumMangi, które ostatnimi czasy ma problemy.

Acony - Pieresza zakupiona przeze mnie manga. Zabawna historia dziewczynki która nie może umrzeć i dziwacznej rodziny, składającej się z dziadka miłośnika militariów i modelarstwa, wiecznie zapracowanej mamy i z deka wypłoszonego chłopaka.

*WARNING* YURI OVERLOAD INCOMING

Claudine...! - Z lekka niestabina emocjonalnie dziewczyna, która czuje się chłopakiem. Trochę smutnawe. W Polsce została wydana manga "Róża Wersalu" ("The Rose of Versailles") tej autorki. Manga z lat 70, kreska czasami mi przypomina "Lupin the Third".

Club - Rosjanka podpisująca się KatotoChan tworzy dziwaczną znajomość między dziewczyną jakiegoś bogatego buca a drugą dziewczyną, lecz o bardzo męskim ciele.

Happy sugar Life - BOŻE, JAKIE TO JEST PSYCHICZNE I ZAJEBISTE JEDNOCZEŚNIE. Nie wiem, jak to opisać, więc odsyłam. https://dynasty-scans.com/series/happy_sugar_life

A anime? Hmm. Oglądałam na YT anime na podstawie gry "Darkstalkers". Całkiem spoko. Mało anime oglądam bo większość jest na bazie mang do których mam słaby dostęp.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 11:51   

Inessa napisał/a:
Ja wam powiem, że możecie mnie nazwać troglodytą, jaskiniowcem. Ja zwyczajnie nie czytam tych pospolitych i rozdmuchanych przez cały świat mang. Mam kilka mang w planach, ale są problemy typu kasa, seria w trakcie czy brak poszczególnych tomów.

Z tego powodu nikt tutaj nie nazwie Cię troglodytą. A już na pewno nie ja.
Sama nie czytałam wielu mainstreamowych mang, zresztą wiele ich nie czytam. A kolekcjonuję tylko dwie serie, na więcej mnie nie stać. A jak chcę sobie coś przeczytać, to mam do tego na telefonie appkę "Mangi po polsku", jak jej nie ma tam, lub w Polsce jest zlicencjonowana, to szukam po stronach typu mangafox.
Generalnie to ja preferuję oglądanie anime, tutaj uwaga, sama nie mam na koncie oglądniętych niektórych serii, które ponoć oglądał każdy mangozjeb.
No cóż, o Claudine słyszałam, aczkolwiek nigdy mnie nie ciągnęło do czytania, bo yuri mnie nie interesuje, choć szanuję, że coś takiego istnieje i ludzie to lubią.
Mang nie zwykłam polecać, bo większość z tych, co przeczytałam, jest z gatunku yaoi, którego prawie całe forum nie trawi :haha:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2017-05-18, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
InessaMaximova 


Dołączyła: 03 Maj 2017
Posty: 585
Skąd: Malbork

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 20:32   

Cytat:
Mang nie zwykłam polecać, bo większość z tych, co przeczytałam, jest z gatunku yaoi, którego prawie całe forum nie trawi


Swoją drogą, co jest takiego super w dwóch kolesiach "lubiących w dupala"? Pytałam na różnych stronach, ale nikt nie udzielił mi sensownej odpowiedzi.
_________________
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 20:41   

Fetysz jest chyba najbardziej sensowną odpowiedzią na lubowanie sie w Yaoi, i na chłopski rozum nic sensowniejszego nie wymyśle.
uu Trologdytka, Jaskiniowiec! :spiew: :spiew: :spiew:
A tak serio. Myślisz że ktoś się tym przejmuje? Tu są sami swoi. Oprócz pojedyńczych zgryzów między użytkownikami (oni-one tu nie zaglądają :troll: :troll: ) Ale tak na zakładce anime-manga sami swoi.
Mangi po polsku :piwo: :piwo: :piwo: Leci łapka w górę za tą apke. Fakt faktem zdarzają się opóźnienia w dodawaniu nowych rozdziałów. Ale prędzej sprawdze apke niż strone na której oryginalnie tłumacze zamieszczają nowe rozdziały. Nie że mi się nie chce. Po prostu mam tego za dużo i wole wejść na coś, gdzie mam wszystko pod ręką.
W anime lubię krótkie serie (w większości, czego niecierpie. Niedokończone) A w mangach im więcej tym lepiej. Wincej rozdziałów Wincej!
I też nie przepadam za nowościami
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 21:06   

dyniator napisał/a:
Oprócz pojedyńczych zgryzów między użytkownikami (oni-one tu nie zaglądają )


_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 21:07   

O witam w tych stronach internetów :troll:
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 21:08   

Wpadłam sprawdzić, czy opierdalacie mi dupę :troll:

[ Dodano: 2017-05-18, 22:10 ]
Inez, jak już się zaaklimatyzujesz to zapraszamy do innych działów ;)
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 21:12   

manciara9 napisał/a:
Wpadłam sprawdzić, czy opierdalacie mi dupę :troll:

[ Dodano: 2017-05-18, 22:10 ]
Inez, jak już się zaaklimatyzujesz to zapraszamy do innych działów ;)


Nie no, co ty, wcale, a wcale :troll:
Propi zapraszamy do innych działów. W szczególności powitalnia :diabelek: Byśmy się odpowiednio przywitali :piwo:
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 21:25   

Inessa napisał/a:
Swoją drogą, co jest takiego super w dwóch kolesiach "lubiących w dupala"?

No cóż, np. mnie nie przekonują dwie obściskujące się dziewczynki.
Hetero-laska z reguły woli popatrzeć na faceta. A dwóch przystojniaków to już w ogóle *nosebleed*

Btw. w yaoi nie każdy "lubi w dupala". Można tam znaleźć heteryków, którzy robią wyjątek dla tego jednego kolesia, no ale są też homolandy typu Junjou Romantica czy Sekaiichi Hatsukoi, gdzie cała ekipa pedałuje, aż miło ;)
Dynia napisał/a:
W anime lubię krótkie serie

Też wolę krótkie serie. Z długich to ja tylko pierwsze Pokemony oglądałam. Podchodziłam do Bleacha, ale odpadłam po sześciu odcinkach.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 22:02   

InessaMaximova napisał/a:
Swoją drogą, co jest takiego super w dwóch kolesiach "lubiących w dupala"? Pytałam na różnych stronach, ale nikt nie udzielił mi sensownej odpowiedzi.

Mi się w yaoi przede wszystkim nie podoba ta toksyczność i sztuczność stosunków. Bardzo często wygląda to tak, że jedna postać znęca się nad drugą, albo Uke jest zaciągany do łóżka wbrew jego woli, albo Uke fiksuje w nienaturalny sposób na punkcie Seme, dla mnie ogółem cringe :/ Ale są też yaoi z dobrą fabułą i postaciami, pewnie nawet całkiem sporo, a już na pewno więcej niż yuri (ma to podłoże kulturowe, romantyczne związki męsko-męskie są mniejszym tabu w Japonii), bo wśród koneserów yuri najczęściej słyszę o małej różnorodności i płytkości relacji między postaciami, nad czym ubolewają. Mówię co prawda z punktu widzenia kogoś kompletnie z zewnątrz, sama osobiście obejrzałam okrągłe 0 yaoi i 0 yuri, ale moja siostra lubi te dwa gatunki i obracałam się dużo w środowisku fanów m&a, którzy komentują te gatunki i stąd moje spostrzeżenia. Właściwie to wychodząc nawet z tego spektrum, to yaoi/shonen ai są ponoć nawet staranniej robione fabularnie niż shojo, a przynajmniej reputacja tych gatunków na to wskazuje. A to jaki rodzaj seksu na końcu czy może w ogóle nie uprawiają bohaterowie, to dla mnie osobiście nieistotny element, więc pewnie całkowicie mijam się z odpowiedzią na pytanie xDD
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 22:09   

Cytat:
Uke fiksuje w nienaturalny sposób na punkcie Seme

Częściej widywałam sytuacje na odwrót ;)
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 22:10   

dyniator napisał/a:
A tak serio. Myślisz że ktoś się tym przejmuje? Tu są sami swoi. Oprócz pojedyńczych zgryzów między użytkownikami (oni-one tu nie zaglądają)


:spiew:
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2017-05-18, 22:12   

Lilith_Madness napisał/a:
Cytat:
Uke fiksuje w nienaturalny sposób na punkcie Seme

Częściej widywałam sytuacje na odwrót ;)

W sensie mam na myśli, że się niezdrowo gorączkuje

[ Dodano: 2017-05-18, 23:13 ]
Ale że Dabos tu nie ignoruje, to siem właśnie zszokowałam
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.097 sekundy. Zapytań do SQL: 33