Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tortuga
2018-05-01, 10:20
Anime i manga - polecane
Autor Wiadomość
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-30, 22:03   

Nie oglądałem ale podobno dobry shounen (to znaczy chyba shounen).
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-30, 22:05   


Przykłady shōnen-mangi

Dragon Ball
Fairy Tail
Fullmetal Alchemist

:git:
Coś więcej?
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2015-05-31, 01:53   

icywind napisał/a:
Moje bajki są lepsze od waszych bajek :wnerw:
Oglądajcie drużynęRR :wnerw:

[ Dodano: 2015-05-29, 20:24 ]
http://www.animezone.pl/o...-zombie-desu-ka

Rozwaliło mnie. Kompletnie nic tu nie ma sensu :haha:
Polecam :git:


Obejrzałem 1 odcinek. Obejrzę dalej :-D
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 13:58   

Spice And Wolf polecone dopiero na 5 stronie.. katastrofa! Dobra bajka, a tak późno. Dorzucam parę dobrych bajek od siebie.
Spice And Wolf średniowiecze, handlarze, wilk-kobieta, wędrowiec, logika na którą stać nieliczne serie
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. szkoła, jakiś odludek, no-life, problemy szkolne przedstawione rzetelnie.
Shigatsu wa Kimi no Uso Ta seria to taki przeciętniak, ale mnie urzekła, aż łezka się w oku kręci.
Durarara! To trzeba po prostu obejrzeć
Odradzam Nanatsu no Taizai, SaO, SnK. Szkoda czasu. Serie miały potencjał, ale gdzieś go po drodze zgubiły.
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 14:03   


dyniator napisał/a:
Odradzam SnK. Szkoda czasu.

_________________
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 14:21   

dyniator napisał/a:
Odradzam SnK. Szkoda czasu.

_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 14:28   

dyniator napisał/a:
Odradzam SnK. Szkoda czasu.


 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 16:02   

SnK jako anime, do mangi nic nie mam, oprócz tego że tak strasznie wolno wychodziła jak ją jeszcze czytałem. W anime najlepsze to chyba udźwiękowienie, sceny przegadane, dublowane. Autor miał jedną scene to ją wcisnął w pare miejsc, zmienił tylko tło.
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 16:25   


No to mów, że wykonanie się nie podoba, zamiast odradzać najlepsze anime na świecie
Ja osobiście nie znam lepiej wykonanej chińskiej bajki
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 16:29   

macbed napisał/a:
Ja osobiście nie znam lepiej wykonanej chińskiej bajki

One Punch Man jest lepiej wykonany. Ładniejsza animacja, muzyka, główny bohater, wszystko.
_________________
.
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 16:33   

Co jak coo, ale najlepsze jest Spice and Wolf i Korbo jako najlepsza bajkowa dziewczynka.
(Korbo, dla nie wtajemniczonych Horo. W anime raz się podpisywała na dokumencie i widnieje podpis Korbo, nie Holo, czy Horo. Na upartego można ten podpis jeszcze pod Holo podciągnąć)
_________________
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 16:33   


https://www.youtube.com/watch?v=O4RBW5ADiEo
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2015-12-30, 16:53   

dyniator napisał/a:
Odradzam SnK. Szkoda czasu.



you came to the wrong neighborhood...



Chyba obejrzę to Spice and Wolf wkońcu :king:
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-04, 21:16   




Nie wiem co to (chyba jakaś giera), ale obejrzałbym coś podobnego
_________________
 
 
dyniator 
Loża Szyderców
Lokalny Producent


Dołączył: 30 Gru 2015
Posty: 1442
Skąd: Krępa/Przemków

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-05, 08:31   

Gierka na ps vita.. szkoda że nie na ps2, wygląda obiecująco.
http://thumbnail.image.ra...jpg?_ex=330x330
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19177

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-31, 14:47   

http://www.animezone.pl/o...owari-no-seraph
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-02-01, 01:38   

polecam calym sercem " The Town Where Only I am Missing", animu tak dobre, ze chuj. serio bez wyglupow.
dziekuje za uwage, pozdrawiam, Nadiru-sensei
_________________
.
 
 
CiepłySol 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 30

Medale: Brak

Wysłany: 2016-08-25, 19:40   

Pozwolę sobie trochę odświeżyć temat.

Invincible Super Man Zambot 3 - coś, co można nazwać "Evangelionem przez Evangelionem", ale bez tych wszystkich banialuków religijnych. Jedna z wcześniejszych produkcji Yoshiyuki Tomino (dziś znany jako ojciec serii Gundam). Początek wydaje się dziecinny, ale im bardziej fabuła brnie naprzód tym mroczniejsza i poważniejsza się ona staje. Mimo budżetu niższego niż u menela spod budki z piwem, chłopakom udało się stworzyć naprawdę dobry serial.

Fang of the Sun Dougram - mecha anime inspirowane filmem Bitwa o Algier. Trochę przydługawe, bo 75 odcinków, ale każdy odcinek zapewnia silną ciągłość fabularną (nawet odcinki retrospekcyjne). Jednym z mocniejszych elementów tego anime jest nacisk nie tylko na bardziej taktyczne walki wielkich robotów, ale także na walki polityczne.

Sword of the Stranger - świetna OVA zrobiona przez studio BONES, opowiadająca o roninie, którego usługi zostały wykupione przez młodego chłopca uciekającego przed grupą bandytów. Genialna animacja, inspirująca muzyka i fabuła, niedługie (ok. 100 minut), w sam raz aby obejrzeć w wolnej chwili.

Fafner in the Azure (w tym obie OVA i sequel) - kolejne mecha anime, tym razem trochę współcześniejsze. Nie jest to coś, co bym polecił komuś, kto chce się pośmiać. Elementów humoru jest tutaj jak na lekarstwo, choć uważam, że dzięki temu o wiele bardziej można je docenić. Opening (www.youtube.com/watch?v=VMOOsaqLP9g) natomiast jest jednym z moich ulubionych, a zeszłoroczny sequel spokojnie mogę umieścić na pierwszym miejscu mojego prywatnego Top 3.
Ostatnio zmieniony przez CiepłySol 2016-08-25, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-31, 12:09   

To ja też coś polecę:
1. Ai no Kusabi - stare yaoi z lat '90, ale z genialną fabułą, co się bardzo rzadko zdarza w przypadku tego gatunku. Wersja z 2012 roku blado przy niej wypada pomimo tego, że wiernie adaptuje początek książki, no i ma lepszą grafikę, w końcu 20 lat różnicy robi swoje. Mimo to, postacie w starszej wersji są ładniejsze, a że tam praktycznie sami panowie, to dla pań i panów lubiących panów uczta dla oczu :love:
2. Neon Genesis Evangelion - moje najulubieńsze anime. Wszyscy narzekają na to, że główny bohater ciapowaty, a dałabym głowę uciąć, że ci wszyscy krytycy na jego miejscu zachowywaliby się podobnie. Uwielbiam takie dramaty psychologiczne w animcach.
3. Detroit Metal City - taki trochę japoński odpowiednik Metalocalypse, z tym, że główny bohater nie chce takiego metalowego życia, woli skandynawski pop. Parodia sceny deathmetalowej, mnie się podoba. :guitar:
4. Nana - kolejny dramat psychologiczny, jak najbardziej udany. Do openingów i endingów po oglądnięciu wraca się z sentymentem. Niby joseika, ale polecam każdemu, kto lubi trochę cięższe okruchy życia.
5. Earthian - niby shounen-ai, ale tego shounen-ai jest mniej, niż nawet w Hetalii. Dwóch aniołów ocenia zachowanie ludzi na Ziemi. Jeden lubi Ziemian, drugi nie. Animacja z późnych lat '80, ale spodoba się i panom i paniom. Panowie zwrócą uwagę na fabułę i poruszony tam problem związany z eksperymentami genetycznymi, a panie na przystojnych aniołów, mrr...
_________________
 
 
CiepłySol 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 30

Medale: Brak

Wysłany: 2016-08-31, 18:51   

Lilith_Madness napisał/a:
Wszyscy narzekają na to, że główny bohater ciapowaty, a dałabym głowę uciąć, że ci wszyscy krytycy na jego miejscu zachowywaliby się podobnie.
Dlatego ja osobiście wolę jego inkarnacje w Super Robot Wars, gdzie dzięki takim postaciom jak Amuro Ray, Kamille Bidan czy Banjou Haran, Shinji dorośleje i staje się dużo mniej ciapowaty. Do tego wręcz poziomu, że sam opierdziela inne pipowate postacie(np. taki Kira Yamato w SRW Alpha 3) używając często siebie jako przykładu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.085 sekundy. Zapytań do SQL: 33