Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tortuga
2018-05-01, 10:20
Anime i manga - polecane
Autor Wiadomość
Vania 

Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 68

Medale: Brak

Wysłany: 2014-02-05, 00:22   

Ja nie lubię anime, zbyt krzykliwe, zbyt kolorowe i zawierają zbyt dużo zapychaczy. Jedyne anime, jakie mi przypadło do gustu to DBz abridged http://www.youtube.com/watch?v=8811wljJZtw To amerykańskie streszczenie, moim zdaniem bardzo zabawne.

Wolę mangi :)
Moje ulubione tytuły, to:
- Death Note, mam całą na półce i lubię do niej wracać.
- Psyren (http://www.manga-lib.pl/index.php/manga/info/psyren) Może zbyt szybko zakończona.
- Black Cat, (http://www.manga-lib.pl/index.php/manga/info/black_cat) została zakończona, ale nie przetłumaczyli ostatniego tomu.
- Shaman king (http://www.manga-lib.pl/index.php/manga/info/shaman_king), ponoć kontynuują.
- Nieśmiertelny Dragon ball :)
Naruto, One piece, Bleach, znudziły mnie, za bardzo się wloką.
 
 
K - k 
Überszlachta


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1901

Medale: Brak

Wysłany: 2014-07-03, 21:47   

:rofl:
Ostatnio zmieniony przez K - k 2016-06-09, 13:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
saRenia 
Sarna w lesie internetów


Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 550

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-04, 01:04   

W tym miesiącu ma wyjść pierwszy odcinek Czarodziejki z Księżyca w nowej animacji opartej ma mandze, więc może nie będzie tyle fillerów, co w oryginalnej wersji. Czekam na nią już ponad 2 lata, bo miała wyjść w lipcu 2012, ale datę ciągle przesuwali. Teraz już oficjalnie to potwierdzili więc nie mogę się doczekać! :)
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-04, 22:35   

Chciałbym tylko delikatnie zasugerować, by zbytnio się nie napalać na tego Sailor Moona.
DragonBall też zekranizowano, ale wyszło coś tak paskudnego, że ciężko to nazwać nawet filmem. Obejrzeć można tylko i wyłącznie, by się pośmiać, ale jednak dla fanów serii ta ekranizacja była dużym zawodem.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-04, 23:28   

Ale Ty mówisz o fiasku amerykańskiej produkcji filmowej, a my o remeke'u anime, które ma bardziej nawiązywać do oryginalnej fabuły...
_________________
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-05, 00:55   

Nawet taki remake może ponieść spektakularną klapę... Ale mam nadzieję, że w tym przypadku tak nie będzie.
_________________
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-06, 09:46   

Szczerze. To mnie zastanawia po co robią taki remake? Że niby animacja lepsza i ładniejsza? Ale co z najważniejszym czyli fabułą która ciągle przecież pozostaje taka sama.
Nie oglądałem DragonBalla, nie oglądałem SailorMoon i pewnie po żadnego z tej dwójki nie sięgnę, bo nie mam ochoty znowu wkopywać się w kolejnego tasiemca.
Ale jak zrobią z nowego anime Fate/Stay Night remake, to się wkurzę.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-08, 01:44   

-Veon- napisał/a:
Ale co z najważniejszym czyli fabułą która ciągle przecież pozostaje taka sama.

Jak taka sama? Fabuła w mandze i w anime, które do tej pory wyszło są różne, dlatego teraz robią remake, który będzie zgodny z fabułą. Tak jak po Fullmetalu wypuszczono Fullmetal Brotherhood, po Hellsingu Hellsing Ultimate, albo po Inuyashy Inuyasha Kanketsu‑hen :P
_________________
 
 
-Veon- 
Überszlachta
-Master-


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 727

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-08, 11:03   

Tylko, że ty wspominasz tu serie których anime trwało w trakcie wydawania mangi przez co w późniejszej fazie twórcy anime sami wymyślali dalsze losy bohaterów, a następne produkcje szły cały czas zgodnie z mangą.

Jakoś wątpię w to, że DragonBall nie szedł torem mangi. Te wnioski wyciągam z dat wydania, nie z znajomości tytułu.
Manga DragonBall - koniec 1995 rok. Po tym powstało jeszcze kilka serii anime.
Manga SailorMoon - koniec 1997 rok. Ostatnie anime 1996, więc tu akurat Sailorki się bronią. Choć to dziwne, że anime powstaje po tylu latach.
Jak dla mnie oba te "remaki" to tylko wyciąganie kasy z ludzi.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-07-08, 12:08   

-Veon- napisał/a:
Jak dla mnie oba te "remaki" to tylko wyciąganie kasy z ludzi.

No to to na pierwszym miejscu :P Argument tak oczywisty, że na razie go pomijałam. Sailorki teraz obchodzą bodaj 20 rocznicę powstania i były światowym hitem, kiedy indziej byłaby lepsza okazja na robienie remake'ów, niż właśnie wtedy, kiedy ludzie ponownie zwracają ku temu zainteresowanie, nawet jeśli po tylu latach? :-D

Odnoszę też ogromne wrażenie, że ubytki w zgodności z fabułą w Sailorkach wynikały z braku chęci/czasu/umiejętności animatorów (jakiejś takiej kombinacji wszystkich trzech po trochu), bo wiele momentów, które były bardzo wyniosłe bądź kolorowe zostały odbębnione, bądź pominięte. O ile dobrze pamiętam, to w anime koty nie przybierały ludzkiej formy chociażby. Oczekując kolejnych odcinków tego anime przede wszystkim mam nadzieję zobaczyć załatanie tych niedociągnięć :P
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 22:27   

Pozwolę sobie odkopać temat :P Nie oglądałem zbyt dużo anime, no ale kiedyś każdy zaczynał.
Seria Shakugan no Shana,
seria Code Geass hangyaku no lelouch,
Fullmetal Alchemist: Brotherhood,
Hellsing Ultimate,
no i oczywiście seria Spice and Wolf (bohaterka z mojego avka i sygny to Holo/Horo)
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 23:21   

Mackers napisał/a:
Nie oglądałem zbyt dużo anime,


Nie? No to upadła jedyna informacja o Tobie, którą uważałem za pewną (z zainteresowań). Sądziłem patrząc na Twój avatar i sygnę, że jesteś kolejnym maniakiem mangi i anime na forum :)
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 23:25   

Ale ja lubię anime :P po prostu staram się szukać te lepsze serie.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2014-08-18, 23:26   

Ok. Zmyliło mnie to, że sam napisałeś, że za dużo ich nie widziałeś.
_________________
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-24, 17:52   

Ode mnie mogę polecić:
Girls und Panzer - dziołchy co se walczą czołgami między sobą. Nie tylko dla fanów WoTa, lecz jest skierowane głównie do nich. Z resztą, ta seria to jest taka promocyja tej gry.
Lucky Star - Konata <3 Szkoda że anime tylko do drugiego tomu mangi. samą mangę też czytam.
Ghost in the Shell - bo Cyberpunk wymiata. Żadne tam bezmyślne sci-fi. Cyberpunki mają w sobie to coś.
Chi Sweet home - nyan! seryja o kocie. Mruczne, to w szczególności kotlecam.
Hayate no Gotoku - historia 16-letniego kamerdynera, którego to rodzice zostawili samego z wieeelkim długiem (150 mln jenów jak pamiętam), i 13-letniej dzieffcynki u której pracuje nasz życiowy nieudacznik. W celu spłacenia długu, który ona spłaciła u mafii.
Attack on titan - tytany i walka z nimi.
Hellsing - wampiry. Ehhh... na widok kr... biopaliwa robi mi się nie dobrze (hemofobia przeklęta), nawet tej z anime (ale to jak jest jej dużo i ją piją, a swojej się nie boję). No co jest tak zrobiona :(
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 18:14   

To ja dowale wam jeszcze "MM" i "Sakurasou no pet na kanojo" :D I obecnie ogladam "No Game NoLife" :D :D :D
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2014-09-24, 18:15   

A ja dodam Guilty Crown.
 
 
brzozik70043704352251515 
Überszlachta
Jak sie patrzy.


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 3199
Skąd: Czerwone dywany.

Medale: Brak

Wysłany: 2014-09-24, 20:20   

jakim cudem jeszcze nie ignoruje tego tematu?

bawcie sie dobrze :)
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2014-11-08, 22:52   

zaktualizuje liste polecanych, ktorych nie polecano:
Btooom o ludziach zesłanych na wyspe na której panują zasady na podstawie pewnej gry
MM porypane anime o chłopcu, który chce sie wyleczyć z masochizmu
Sakurasou no pet na kanojo o takiej nieudolnej artystce ;3
No game no life o pewnym wymierze z dziwnymi zasadami, ze wszystko załatwia się grami
Chuunibyou demo koi ga shitai i drugą serie też syndrom gimbusa pozdrawiam
Noragami piękne anime :3 o bogach
Hataraku maou-sama o demoach co przeniesli sie do naszego swiata i zyja zgodnie z naszymi zasadami ;3
Toradora miłosne
Another mmm ten mroczny klimat i zagadka horror
Kuroko no basuke ( i druga seria, czekam na trzecią -.-) o koszykówce hmm chłopcy
Sukitte linayo miłosnee dziewczyna, która nigdy nie miała chłopaków i przyjacił staje się obiektem zainteresowań najpopularniejszego chłopaka w szkola arr
NO.6 o doskonałym mieście z pewną wadą, o dobrym chłopcu i o jego zbieglym przyjacielu, podchodzi coś pod miłość, ale mandze jest lepiej pokazana :3 ( chociaz mam tylko 1 czesc)
_________________
 
 
decp 
najmruczniejszy


Wiek: 23
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 1524
Skąd: okolice Barlinka

Medale: Brak

Wysłany: 2014-11-10, 16:30   

No game no life - kurde stanąłem na drugim odc. ech.
Sakurasou no pet na kanojo - doszedłem do... 8? Ale fajne to to było.
No a ostatnio skończyłem Great teacher Onizuka. Kotlecam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 33