Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Pandemia z Chin
Autor Wiadomość
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16122
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 11:31   

Tos my się Zeteska kurwa doczekali logicznych wniosków. Morawieckiego znowu do reszty musimy szanować. Drugi lockdown. To zamknięte, tamto nie działa. Niech wypierdalaja. Zapraszam obsranych bo covid do bronienia tej popierdolonej decyzji.

Dwie sprawy szczególnie zabawne:
1. Zakaz wychodzenia 16latkow z domu bez opieki rodzica. 🤣🤣🤣
2. Zakaz wychodzenia seniorów +70 z domu w ogóle.

Jedynka jest po prostu kurwa śmieszna ale dwójka ma drugie i trzecie dno humoru.

No bo dlaczego zakaz mają ludzie +70 a w godzinach dla seniorów mogą robić zakupy ci od +60. To nielogiczne. Przecież to ta sama grupa, pasowałoby to ujednolicić a nie że mamy seniorów i starszych seniorów. Jeśli podzielili dziadków w ten sposób, to dość logicznym byłoby teraz zniesienie godzin dla seniorów w sklepach. Czy to zrobiono? Nie. Tak samo jak nie poprawiono luki że godziny dla seniorów obowiązują też w sklepach internetowych.

Wreszcie po drugie: tak się Morawiecki podniecał że wpisze się maseczki wreszcie do ustawy żeby nie było prawnych wątpliwości bo czym się wpierdolil w inną akcję z hierarchia źródeł prawa. Przemieszczanie się jest umocowane już bardzo wysoko bo w konstytucji. Ustawa do zakazania wychodzenia z domu seniorom +70 nie wystarczy. To można nakazywać w trybie stanu wyjątkowego. Czy został ogłoszony? Nie? To spierdalać.

Brawo PiS. Chyba liczą na rekonstrukcję bitwy pięciu armii w Warszawie. Na razie zwerbowali 3: rolników, kobiety i przedsiębiorców/ludzi wkurwionych pandemicznymi absurdami. Jestem w tej ostatniej grupie, pierwszy raz mam ochotę wypierdolić policjantowi z płyty chodnikowej.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-10-23, 11:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17996

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 11:51   

ni mom pojęcia co robię PiS edition
_________________


https://www.youtube.com/watch?v=W7djY-nXkpY
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5621

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 11:53   

_________________
 
 
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 12:06   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Dwie sprawy szczególnie zabawne:
1. Zakaz wychodzenia 16latkow z domu bez opieki rodzica. 🤣🤣🤣
2. Zakaz wychodzenia seniorów +70 z domu w ogóle.


1. No głupie. Ale i tak mają wtedy nauczanie zdalne, więc by za bardzo wychodzić nie mogli :D
2. Nie ma takiego zakazu, jest takie zalecenie, czyli gówno tak naprawdę

Reszty nie komentuję, cieszy mnie jedynie, że wreszcie wprowadzono naukę zdalną. Przez te pierdolone szkoły prawdopodobnie moja siostra jest zarażona, póki co jest na kwarantannie. Jeśli jej zrobią test i się potwierdzi to też będę mieć na dniach kwarantannę i narzeczonemu przepadnie przez to ostatni termin bierzmowania przed ślubem. A jeśli się faktycznie zaraziliśmy to boję się też co z babcią, bo ze mną mieszka.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Samara 2020-10-23, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16122
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 12:40   

1. No jak? To 16latki 18 godzin w szkole siedzą że ciągle mają nauczanie zdalne? A jak skończy lekcje to maaaaaamo, wyjdź ze mną na ławkę z kolegami bo sam nie mogę.
3. A rodzic w sumie może wyjść bo i tak w domu na opiece siedzi bo miał też 9 latka a tego gówniarza w domu nie zostawi (bo to nie to minione pokolenie co i niemowlaki by na cały dzień zostawiło) więc do roboty nie poszedł. Więc jestem przeciw zamykaniu szkół bo to jest zarzynanie gospodarki nieoczywiste (nieobecność na etatach, potencjalne kolejne miliony na zasiłki) a równie groźne niż zamykanie wprost jakiejś działalności.
2. Niby tak, niby nie. Wykładnia dla policji będzie, że chuj że zalecenie, egzekwować to jakby to było zawarte w złotej bulli od cesarza świata. Jak że wszystkim do tej pory. Kolejny bubel prawny.

A hajsu coraz mniej. Wycieka, wycieka, aż jebnie. A wtedy będziemy se mogli wszyscy w domu zostać bo na bezrobociu nie ma za co gdzieś łazić a zresztą nie będzie gdzie. I wtedy kowid zostanie pokonany i będziemy zdrowymi szczęśliwymi obywatelami z 30% bezrobociem i PKB jak Botswana.

https://m.youtube.com/watch?v=2gjpiuYJCXk
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 13:23   

1. Nie mogą wychodzić w godzinach 8-16, potem mogą

[ Dodano: 2020-10-23, 13:23 ]
Ty słuchałeś w ogóle tej konferencji czy tak sobie pierdolisz tylko o tym co połowicznie gdzieś wyłapałeś?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Samara 2020-10-23, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16122
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 13:42   

Oczywiście że to drugie.

[ Dodano: 2020-10-23, 13:50 ]
W sensie że poczytalem w paru miejscach streszczenia które się pojawiały na bieżąco. Nie jestem masochistą żeby Morawieckiego przez kilkanaście minut oglądać. I nie zauważyłem godzin 8-16 na ten zakaz. Może nie było, skoro streszczenia były świeże, może nie doczytałem, teraz faktycznie widzę, jest, dziękuję za sprostowanie. Co w sumie za wiele nie zmienia, bo jak sama zauważyłaś: mają wtedy zdalne nauczanie więc i tak powinni siedzieć w domu. Ba, dzięki temu przepis jest jeszcze zabawniejszy bo, jeśli logika jego powstania jest związana z nauczaniem zdalnym (a jeśli nie jest, to z czym jest?) to to się w ogóle kupy nie trzyma. Bo wygląda na to że ten przepis obowiązuje też w weekendy. Dlaczego? W czym się w weekend różni wyjście z domu nastolatka o 15:59 od wyjścia o 16:01? I dlaczego nie obowiązuje to też 17-latkow? Przecież też mają nauczanie zdalne? I tak dalej i tym podobne. Nawet, jak widzisz nie opyla się dokładnie czytać i słuchać co ten rząd wyprawia bo im głębiej wchodzisz tym głupiej to wygląda. Coś jak Incepcja Nolana.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ZSK 
Junior Admin
Syndyk masy upadłościowej


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10734

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 14:15   

Nastolatków to usidlić albo całodobowo, albo wcale. W tej wersji taki przepis brzmi wręcz komicznie.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16122
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 14:35   

Jak każdy, który wprowadzają, nawet nie próbując czegokolwiek logicznie wytłumaczyć, wskazać genezy danego rozwiązania ani przewidywanych korzyści z jego wprowadzenia.

I potem mamy kwiatki jak ten wyżej: jebnąłem się w temacie, Sandra mnie sprostowała, a efekt tego tylko taki, że przepis jawi mi się jeszcze bardziej kretyński niż jak nie miałem o nim pełnej informacji. 😂

[ Dodano: 2020-10-23, 14:37 ]
Przecież to jest nie do obrony. Nie da się każdego wysrywu usprawiedliwiać "no tak trzeba, nie ma co wnikać tylko trzeba słuchać bo pandemia". Ja pierdolę.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-10-23, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Syndyk masy upadłościowej


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10734

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 14:51   

JankielKindylibalista85 napisał/a:
Jak każdy, który wprowadzają, nawet nie próbując czegokolwiek logicznie wytłumaczyć, wskazać genezy danego rozwiązania ani przewidywanych korzyści z jego wprowadzenia.


Zgadzam się z Tobą w pełni. Zupełnie ta sama sytuacja jak z pieniędzmi dla TVP i Rydzyka.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16122
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 15:56   

Ooooo no oczywiście zasiłki dla rodziców na tych samych zasadach co na wiosnę, gdy zamknęli szkoły. No oczywiście, logiczne. Jak się spierdolilo jeden temat to trzeba płacić. Tylko z czego? Może z tego zasiłku, który wypłacali w wakacje, co było zupełnym kuriozum. Pojebani kurwa, naprawdę pojebani. Tak samo jak z ustawą zwierzaczkowa - ta sama logika. Zarzynamy super branże, przynosząca hajs do budżetu, w imię pojebanego ideolo, a w zamian zapowiadamy, że z budżetu tym zarzynanym przedsiębiorcom będziemy wypłacać rekompensaty. Wiedząc od paru dni o tym kuriozum rozwiązaniem z zasiłkami, rządzącym się tą samą "logiką" nie jestem zdziwiony.

[ Dodano: 2020-10-23, 15:58 ]
A najsmutniejsze jest to, że ludzie nie protestują przeciwko temu gownu, w które jesteśmy wpierdalani bo olaboga covid, tylko przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, które, przy całym oczywiście spierdoleniu tej sprawy, jest jednak tematem zastępczym.

No ale to nic zaskakującego.

Idź pan w chuj, panie Davos, opowiedz mi jeszcze raz o tym że nic z tego by nie było gdybyśmy wszyscy nosili maseczki "przez jakiś czas". 🤣
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13544
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 18:12   

JankielKindybalista85 napisał/a:


Brawo PiS. Chyba liczą na rekonstrukcję bitwy pięciu armii w Warszawie. Na razie zwerbowali 3: rolników, kobiety i przedsiębiorców/ludzi wkurwionych pandemicznymi absurdami. Jestem w tej ostatniej grupie, pierwszy raz mam ochotę wypierdolić policjantowi z płyty chodnikowej.


Już 4.

[Dzisiaj 16:23] Moris299: Wiedz, ze rzad mocno kurwil Morysa
[Dzisiaj 16:23] Moris299: Jeśli Morys jedzie na protest organizowany przez feministki xD
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20014
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 19:03   

Muszę przyznać, że oznajmienie w piątek, że od soboty knajpy są zamknięte, to taka wisienka na torcie dla branży gastronomicznej.

Każda knajpa na weekend robi zapasy - sporo hurtowni i dostawców w weekendy nie pracuje, a wtedy też jest największy ruch, więc trzeba się dobrze zatowarować.

No i wszystkie te knajpy z zamówionymi kilogramami mięsa, rybami, owocami morza, warzywami, owocami, półproduktami i innymi szybko psującymi się rzeczami nagle zostaje z ręką w nocniku.

Nie dość, że dostaną finansowo po dupie przez najbliższe 2 tygodnie z powodu braku zamówień, to jeszcze stracą sporo kasy na towarze, który im się po prostu zepsuje.

Wygaszanie gospodarki 10/10.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16122
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 19:08   

Moris oj tam, dobrze jest. Mogli im to ogłosić o 23:55. Poza tym przecież wszystko działa bo nadal mogą pracować, tylko że na wynos, więc spoko, co nie? Poza tym jakbyśmy wszyscy nosili maseczki przez jakiś czas to by tego nie było. Siejesz defetyzm i jesteś nieodpowiedzialny w obliczu pandemii tak streazliwej że nie ma komu grzebać zwłok. Czym jest gospodarka wobec grozy zagłady ludzkości?
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Samara 
Loża Szyderców
1=t, 2=y, 3=g, 4=h


Wiek: old
Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 1050
Skąd: studnia

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 19:11   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Przecież to jest nie do obrony. Nie da się każdego wysrywu usprawiedliwiać "no tak trzeba, nie ma co wnikać tylko trzeba słuchać bo pandemia". Ja pierdolę.


No cóż, również przyznałam, że jest to głupie. I też nie rozumiem czemu obowiązuje to też w weekendy.

Ale ze szkołami się nie zgodzę, że jest to zła decyzja. Może gdyby te szkoły były jakkolwiek lepiej zabezpieczone... Ale w takiej formie w jakiej to było obecnie, no dla mnie to głupota że były tak długo otwarte. W sklepach mają chociaż jakieś szybki, cokolwiek. W szkołach nic. Żadnych przegród, szyb, przyłbic, no dosłownie nic. Maseczek też nie, bo dzieci tyle nie wytrzymają w maseczkach, a nauczyciela nie słychać. Tak, wiem, maseczki może i dużo nie dają, ale zupełny brak jakiegokolwiek zabezpieczenia też dobry nie był i widać to w zwiększeniu zachorowań. Ja się cieszę, że w końcu jest zdalne i żałuję tylko, że tak późno.

Przy okazji, mała aktualizacja z moją sytuacją, siostrze wzrasta temperatura, rozmawiała z lekarzem, dali jej jednak skierowanie na test, który będzie w niedzielę o 8 rano. Czyli wyniki pewnie w poniedziałek. Czyli od wtorku idę na kwarantannę najprawdopodobniej. Papa bierzmowanie, które miało być we wtorek. Papa ślub w sierpniu. Wkurwia mnie to wszystko już niesamowicie. Ale najbardziej boję się co z rodziną, bo większość osób schorowana, prawie wszyscy cukrzyca lub stan przedcukrzycowy. Do tego mieszkam z babcią, o nią się najbardziej boję. Mam nadzieję, że mimo wszystko przejedziemy to łagodnie, trzymajcie kciuki :(
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16122
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 19:12   

Trzymamy! :piwo: :hug:
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23587
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-23, 19:32   

Sandra, trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia Twojej siostry :hug: A resztę rodziny staraj się izolować na ile możesz, zwłaszcza tych najstarszych. Ja też się martwię o swoją rodzinę i wolę nie myśleć, co by było, gdyby moi rodzice, którzy mają swój wiek i problemy ze zdrowiem, złapali koronę. Albo siostra, która ma problemy z sercem, a teraz dodatkowo jest w ciąży.
Nie da się zupełnie wyeliminować ryzyka, ale można przynajmniej próbować je minimalizować.
_________________
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-24, 11:57   

W środę miałam wymaz na koronę. Nadal nie mam wyników, na infolinię nie da się dodzwonić i nie wiem już co mam robić - czy mogę wychodzić z domu? Czy mogę chodzić do pracy? (pracuję zdalnie, ale mam grafik na 3 dni w tygodniu w biurze).

Wkurwiające to już jest. Kierowniczka też czeka na mój wynik bo nie wiemy co z moją obecnością w biurze.

[ Dodano: 2020-10-24, 12:47 ]
Po 2h wiszenia na infolinii rozłączyło mnie XD A byłam już 1. w kolejce :wnerw: Po ponownym połączeniu miejsce 22. więc uznałam, że to bez sensu.
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5636
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-24, 12:55   

Dlaczego papa ślub w sierpniu?
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16122
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-24, 12:57   

Chyba bo niebieżmowani nie mogą wziąć kościelnego. A bierzmowania nie będzie bo olaboga wirus.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 35