Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Pandemia z Chin
Autor Wiadomość
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 10:58   

Dzisiaj Wielkopolska jest na pierwszym miejscu pod względem nowych zakażeń. :grimer:
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 11:24   

Wreszcie ktoś nowy dołączył do zabawy a nie tylko Małopolskie Śląsk, Mazowieckie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 12:08   

Jesteśmy w tej zabawie już od dawna, tylko że w drugiej lidze razem z Łódzkim.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 12:12   

Pretendenci. Takie Arsenal i Tottenham.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 12:46   

W sumie regularnie byliśmy na 3-4 miejscu. No ale dziś w końcu pierwsze miejsce. Czuję dumę
_________________
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 14:32   

Moris299 napisał/a:
chyba pierwsza osoba na forum z koroną xD

1. ile czasu czekałaś na wynik badań?
2. jakie objawy wywołały u ciebie podejrzenia?
3. jak wyglądało pobieranie próbki na badania - medycy byli u ciebie czy do zakaźnego szpitala musiałaś jechać czy jak?


1. Ku*wa 6 dni...
2. Na początku miałam zatoki i bóle głowy, jak straciłam węch i smak to zadzwoniłam ponowie do lekarza i poprosiłam o skierowanie na wymaz.
3. Drive-thru :D Zajeżdża się do garażu w przychodni (akurat w mojej robią) i tam pobierają wymaz, z samochodu po prostu - nie trzeba wysiadać. Babka ubrana sterylnie w jakis kombinezon. Wymaz z gardła i nosa (ależ to niekomfortowe).


Zawiodłam się na tym systemie mocno. Po wybraniu wymazu dali mi karteczkę z danymi do logowania online na stronę laboratorium żeby sprawdzać wyniki. Miały być w ciągu 48h, czekałam 6 dni (6. dnia z rana się pojawiło) - wczoraj.

O izolacji dowiedziałam się z Internetowego Konta Pacjenta (wczoraj się pojawiła) - wg niego mam izolację od 25.10 (chyba wyniki wtedy mieli u siebie) do 03.11. Nikt nie dzwonił, nie pisał... A sorry dzwoniła automatyczna sekretarka wczoraj też z pytaniem czy mam aplikację kwarantannową. Zaznaczyłam że nie i cisza XD

Na IKP dowiedziałam się też, że owa aplikacja jest obowiązkowa (to nie jest to Protego tylko inna). Postanowiłam zainstalować. Nie da się zalogować bo muszę dostać jakieś potwierdzenie smsem - nie dostałam niczego.

Także ja nie wiem jak to działa jak ktoś nie ma internetu albo IKP :D A jak ktoś nie ma smartfona to jak ma zainstalować?

Na IKP są też niby informacje jakieś o kwarantannie itd ale nie są za szczegółowe...
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 14:39   

Jak nie zainstalujesz tej aplikacji to chyba może cię policja parę razy odwiedzić, żeby sprawdzić czy siedzisz w domu na pewno ale przy obecnej ilości osób na kwarantannie i ilosci pracy jaką ma teraz policja to chyba nikt nie będzie cię kontrolował xD
_________________
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 14:53   

Moris299 napisał/a:
Jak nie zainstalujesz tej aplikacji to chyba może cię policja parę razy odwiedzić, żeby sprawdzić czy siedzisz w domu na pewno ale przy obecnej ilości osób na kwarantannie i ilosci pracy jaką ma teraz policja to chyba nikt nie będzie cię kontrolował xD


Tak, to też jest wspomniane.
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 15:08   

Niech odwiedzają. Niczego rządowego bym na swoim telefonie dobrowolnie nie zainstalował.

A ty trzymaj się dzielnie Miss.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 15:37   

Dzięki.


W sumie nie rozumiem nadal po co ta automatyczna sekretarka dzwoniła xD To już mogli wysłać sms żeby pobrać apkę czy cokolwiek. A zalogować się nie mogę bo nie mam jakby konta, nie da się go założyć nawet :D
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 16:01   

a tak w ogóle to dzięki protestom uniknęliśmy totalnego lockdownu xD

https://www.rmf24.pl/rapo...odu,nId,4820710
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5634
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 16:08   

O jakie piękne... :love:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 16:27   

W to uwierzę jak zobaczę (to znaczy jak nie zobaczę lockdownu), ale fakt, jaki sens zamykać cokolwiek skoro i tak dziesiątki tysięcy ludzi są na ulicach nie zachowując dystansu społecznego. Po lockdownie byłoby ich jeszcze więcej bo zamiast pojść do pracy wyszli by protestować. Bo co by mieli do roboty i do stracenia?

Jebać lockdown, otworzyć wszystko, dać ludziom zarabiać. Znieść podział słuszny zdrowia na covidową i pozostałą.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-10-28, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-28, 23:27   

RudaMaupa, zwłaszcza to:

_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-29, 11:37   

Znowu Wielkopolska liderem. My dziś poza podium... Byle bez lockdownu. Knajpy i baseny też otworzyć.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5599

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-29, 11:55   

No. Dystans dzielący Wielkopolskę i Łódzkie zrobił się już bardzo wyraźny, ale do liderów wciąż daleko.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-29, 14:49   

Cytat:
1) ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 9 października 2020 r.
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

(Dz.U. 2020 poz. 1758)
Oryginał: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001758

2) ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 23 października 2020 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
(Dz.U. 2020 poz. 1871)
Oryginał: https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000187101.pdf

No i cóż tam mamy:
1) Na początek stan obowiązujący do wczoraj (25.10) czyli rozporządzenie z 9-go, par.2, pkt.14 i pkt.16:

Laboratoria realizujące testy PRYWATNE (za które płaci pacjent a nie NFZ) jeśli chcą działać zgodnie z prawem:
- NIE zgłaszają do oficjalnych statystyk WYNIKÓW (w tym - pozytywnych wyników)
- ZGŁASZAJĄ liczbę WSZYSTKICH testów

Efekt: SZTUCZNIE ZANIŻONY odsetek pozytywnych wyników wśród wszystkich testów (a to on dla większości później analizujących te dane - w tym dla profesjonalnych i działających w dobrej wierze epidemiologów - mówi o tym czy sobie "radzimy" czy nie radzimy z epidemią). Nie potrafię określić o ile zaniżony jest (był) w ten sposób ten współczynnik (bo nie mam dostępu do danych ile testów robi się prywatnie), ale patrząc czysto matematycznie - był zaniżony.

2) Idziemy dalej - rozporządzenie 23-go wprowadza zmianę:

Czyli "dokłada" wyniki (w tym pozytywne) również z badań prywatnych. Tu jeszcze można byłoby przyjąć, że po prostu ktoś w końcu przeczytał Winking face swoje rozporządzenie i "zmądrzał".
Ale kawałek dalej - uchylenie pkt. 16 - "wyrzuca się" ze statystyk samą liczbę prywatnych badań.

Tak, dobrze widzicie - laboratoria realizujące testy PRYWATNE na mocy nowego rozporządzenia:
- BĘDĄ w oficjalnych statystykach raportować WYNIKI (w tym pozytywne)
- NIE BĘDĄ w tych samych statystykach podawać samej LICZBY testów

Kuriozum? No trochę, bo w skrajnej sytuacji (gdy bardzo dużo testów w laboratoriach będzie robionych prywatnie) może to pokazać, że wyników pozytywnych jest więcej niż wszystkich testów Face with tongue (ach jakiż piękny prezent dla anty-covidowców i ich teorii spiskowych). Ale nawet bez sięgania do skrajnych matematycznie przykładów - odsetek pozytywnych wyników wśród wszystkich testów wystrzeli w kosmos.

3) No to na koniec prawdziwe kuriozum, bo to co wyżej, to był dopiero wstęp. Na końcu nowszego rozporządzenia (tego z 23-go) jest bardzo interesujący dopisek:

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 24 października 2020 r., z wyjątkiem:
1) § 1 pkt 2 lit. c, d i f oraz pkt 3, które wchodzą w życie z dniem 26 października 2020 r.;
2) § 1 pkt 2 lit. e, który wchodzi w życie z dniem 5 listopada 2020 r.

Tak, dobrze widzicie (i piszę to świadomie po raz trzeci) - "dorzucenie" WYNIKÓW z "prywatnych" testów następuje od dzisiaj, od 26.10, a "pomniejszenie" LICZBY testów nastąpi dopiero 5.11

PODSUMOWANIE:
Ciśnie się pytanie "po co ta szopka?". Nie znam 100% pewnej odpowiedzi. O faktach, które mogę sprawdzić (i każdy z Was samodzielnie) napisałem powyżej, cała reszta to tylko przypuszczenia, a te są niestety dość niepokojące - czyżby ktoś miał cyniczny interes w tym, żeby 5.11, mniej więcej 2 tygodnie po rozpoczęciu masowych protestów (głównie dotyczących tematu aborcji, ale nie tylko, bo mamy również protesty rolników, branży gastro, fitness itp) "wykazać", że kolejny drastyczny skok epidemii to nie wina nieudolności rządu, ale wina społeczeństwa, które wyszło 23/24/25.10 na ulice? Brzmi prawdopodobnie - poczekajmy na 5.11 i paski w TVP


[ Dodano: 2020-10-29, 14:50 ]
Czyli rząd jawnie manipuluje oficjalnymi statystykami. Skurwysyny. Źródło

https://www.wykop.pl/wpis...ia-9-pazdziern/

[ Dodano: 2020-10-29, 16:03 ]
Polski lekarz prawdopodobnie odnalazł metodę na leczenie koronawirusa.

https://www.korso24.pl/wi...ka-aktualizacja

Pan lekarz z 30 letnim doświadczeniem - Włodzimierz Bodnar z Przemyśla twierdzi, że znalazł w 99% skuteczną i bezpieczną metodę leczenia koronawirusa. Efekty mogą zacząć pojawiać się już po 48 godzinach. Wielokrotnie próbował skontaktować się z rządem (minister zdrowia, posłowie, różni inni lekarze) - bezskutecznie.

Jest jednak nadzieja, bowiem skontaktował się z nim szef Wydziału w Dyrekcji Zdrowia Publicznego przy Komisji Europejskiej w Luksemburgu. Jeśli potwierdzi się skuteczność być może wkrótce leczenie koronawirusa stanie się znacznie wydajniejsze a to może doprowadzić do szybkiego złagodzenia pandemii.
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2020-10-29, 16:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5407

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-29, 19:18   

Luksemburg > dykta
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-29, 19:23   

Kurwa sanepid do mnie dzwonił :D I wg nich powinnam mieć dłuższą kwarantannę, w ogóle ładne kwiatki wyszły... Najlepsze jak się w połowie rozmowy okazało, że w ogóle nie powinni do mnie dzwonić BO NIE MIESZKAM JUŻ W MIEŚCIE RODZINNYM XDDDDDD I powinien inny oddział się skontaktować.

Brawo, brawo! :clap: Niezły pierdolnik tam mają, babka sama przyznała...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Mistress9 2020-10-29, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-10-30, 17:08   

Cmentarze od jutra do poniedziałku zamknięte.

Tymczasem 2 dni temu xD

_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.154 sekundy. Zapytań do SQL: 34