Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Pandemia z Chin
Autor Wiadomość
MsMadeleine 
Magdalena


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 673
Skąd: Kraków

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 07:41   

Ja bym z chęcią chciała powiedzieć sobie w domu, ale nie mogę. :/
 
 
qtasiorro 
Loża Szyderców
Obrońca Uciśnionych


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 773

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 07:50   

Moni, :piwo: Ja w pewnych tematach staram się nie wypowiadać, bo szkoda strzępić ryj, naprawdę. Dlatego podziwiam innych, którym się chce.

Jankielu, właśnie się nad tym zastanawiałem, nad dyscypliną malejącą z czasem.

JankielKindybalista85 napisał/a:
I co? Nie będą mieć tacy ludzie racji?

Najmądrzejsze, co mi przychodzi do głowy, to to, że jeden rabin powie tak, a inny powie nie.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 08:00   

Qtass, Ruda: My people! :piwo:

A Moni to już w ogóle, wiadomo! <3
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-03-31, 08:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 09:12   

JankielKindylibalista85, ciekawy wywód. Myślałem dzisiaj rano o tym jak ta cała sytuacja wpłynęła na moje życie i stwierdziłem, że niewiele. W tygodniu od 6:30 do 18-19 pracuję, więc i tak nigdzie nie wychodzę. Zresztą mieszkając na wsi czy w niewielkim mieście i tak nie ma gdzie wyjść w tygodniu, chyba, że ktoś uczęszcza do normickich siłowni czy innych takich miejsc na kiju. Ludzie się burzą jakby siedzenie w domu nie było czymś czego doświadcza imo przynajmniej 80% rodaków przez większość swojego życia poza pracą. Mi jedynie brakuje weekendowych wyjść do znajomych i żarcia na mieście. No i unikam sklepów, co jest w sumie spoko nawet. Za to od chuja przez neta kupuję teraz :D

Stwierdziłem, że gdybym musiał iść na postojowe i siedzieć w domu, to byłby to zajebisty mentalny powrót do wakacji z czasów szkolnych - niesamowity urlop dla umysłu. Cały dzień myślenia o głupotach, siedzenia w necie, zero planowania, zapominam, który jest dzień tygodnia, żadnych obowiązków w sumie. Aż trochę zazdro, choć wolę pracy nie przerywać. Ale ja nie mam normalnego urlopu i zawsze takowego innym zazdroszczę, może stąd takie moje podejście.

Za to patrząc na innych, szczególnie młodych, to według mnie wystarczy w zasadzie jeden cieplejszy dzień, przyjemny piątkowy wieczór, by to wszystko z ich strony pierdolnęło. Oni i tak mają wyjebane, wszystko bagatelizują i są najmądrzejsi, jak zresztą większość społeczeństwa, więc nawet spoko wyszło, że pandemia wyskoczyła teraz, gdy jeszcze względnie chujowo było na zewnątrz, niż np. w maju, gdzie każdy by z dupskiem po łące latał.

Patrząc na Azję jest moim zdaniem nadzieja, że jeszcze dwa-trzy tygodnie względnego przestrzegania przez ludzi obostrzeń i powinno zacząć się uspokajać. Z tym, że jak ktoś w necie pisał - polaka trzeba za pysk trzymać, wysokimi karami straszyć, bo jedna pozytywna informacja i każdy stwierdzi, że eee, już po wszystkim, jebać i bum szybki nawrót.

Podsumowując: nie wiem jak będzie, ale się domyślam.
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 09:26   

Uważam, że będzie chaotycznie i nieszablonowo.

Mam nadzieję, że na tego wirusa zostanie wynaleziona jakaś szczepionka lub lek, które ograniczą jego zachorowalność. Pamiętajmy, że jeszcze do niedawna ludzkości groziła cała masa makabrycznych chorób, które dzięki rozwojowi medycyny zostały ograniczone na tyle, że na codzień nikt nawet nie myśli o byciu nimi zagrożonymi. Ba, zwykła sezonowa grypa kiedyś do takich należała. Będę trzymać kciuki za zorwój medycyny.

Ale w najbliższym czasie chaos z nawrotami wzrostów i spadków zachorowań, ludzie będą panikować, uspokajać się, znowu panikować, itd...
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 10:04   

A żyć za coś trzeba. Wielce będą ludzie zmotywowani na siedzenie w domu boo ktoś zakupy przyniesie jak w międzyczasie pójdą na bezroba bo obostrzenia się przeciągają, więc gospodarka pada, i się okaże, że nie mają z czego za te przyniesione zakupy zapłacić. Przez długie miesiące utrzymać w domach można co najwyżej informatyków, młodych boguff programowania. Bo ci i tak z domu nie wychodzą a poza tym ich na to stać. Zeteska ładnie powiedział: też bym se poszedł na postojowe,niczym się nie martwił, miał życie jak 20 lat temu. A potem by przyszedł komornik. A przed nim głód bo lodówka pusta niemal tak bardzo jak portfel. Wkurwienie na drastyczne obniżenie jakości życia szybko okaże się masowo o wiele silniejsze od paniki czy smuteczku że nie można na spacer wyjść. Bo w dupie mam koronawirusa, który mnie może zabić, albo potrzepać przez dwa tygodnie, gdy dostaję prosto w ryj ubóstwem, które może nie zabije, ale potrzepie z pewnością i to potężnie i też przez dwa, ale lata, nie tygodnie. I nic dziwnego.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
Ostatnio zmieniony przez JankielKindybalista85 2020-03-31, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 13:30   

Ja powiem tak. Nie wpadam w panikę, ale też wiem, że sytuacja przez najbliższe kilka miesięcy nie ulegnie normie. Przekładam obronę na wrzesień lub październik i po prostu szukam na chwilę obecną pracy zdalnej. Zarówno uczelnia ma zawieszone zajęcia, jak i staż mam zawieszony. Wyłazić nie wyłażę, głupia nie jestem. Ino na zakupy, bo samym powietrzem żyć nie będę. Wkurwiają mnie debile, co urządzają sobie wędrówki ludów i jeszcze mają wąty, że ktoś się do nich sapie, że mieli czelność wyleźć.

No ale nic. Zobaczymy co dalej. Trzymam moje małe łapsko na pulsie i czekam na jutro. Rok się zaczął naprawdę bardzo ciekawie, coś się dzieje na świecie. A co będzie dalej?
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 13:49   

Ano, trzeba się uelastycznić zawodowo, trzymam kciuki za znalezienie pracy i obronę
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 14:35   

Dobrze że u mnie w robocie w miarę stabilnie i jeszcze firma nie zamknięta bo wolałbym się od pieniędzy nie oddalać za bardzo ale w razie wypadku jak trzeba będzie to trochę sobie poleżę a później ogarnę jakąś robotę. A poleżałbym sobie chętnie tak z tydzień albo dwa, tylko żebym później mógł normalnie do pracy wrócić. Znaczy poleżał... pewnie bym całymi dniami sobie przy nożach dłubał:D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 14:36   

 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 14:44   

właśnie zauważyłem że te dwie emotki zmieniają kolory w ten sam sposób
:happybday:
:rudapw:

[ Dodano: 2020-03-31, 15:44 ]
:oops: :wstyd:
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 14:45   

Myślę że jakby Szumowski o tym wiedział to coś by z tym zrobił.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 15:26   

macbed napisał/a:
właśnie zauważyłem że te dwie emotki zmieniają kolory w ten sam sposób
:happybday:
:rudapw:

[ Dodano: 2020-03-31, 15:44 ]
:oops: :wstyd:


<3
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 15:58   

Apropo maseczek, oficjalne stanowisko WHO

Cytat:
Ze względu na epidemię koronawirusa wiele osób sięga po maski ochronne, chociaż nie ma ku temu wskazań. Przedstawiciele WHO zwrócili uwagę podczas poniedziałkowej konferencji, że nie zaleca się noszenia masek ochronnych przez osoby zdrowe, jeśli nie ma ku temu odpowiednich przesłanek.

Maseczki ochronne powinny za to nosić:

osoby chore na COVID-19;
osoby z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2 lub mające objawy, takie jak kaszel czy kichanie;
osoby opiekujące się chorymi na COVID-19 lub osobami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

WHO podkreśla, że noszenie maseczek jest skuteczne jedynie wtedy, gdy jest połączone z częstym myciem rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekowaniem środkami na bazie alkoholu.
Osoby, których nie dotyczy żaden z powyższych podpunktów, nie muszą nosić maseczek.


Nie ma dowodów naukowych na to, że noszenie masek przez populację na masową skalę przynosi jakiekolwiek korzyści. Wręcz przeciwnie - są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody.


A pamiętam niedawno pierdolenie takiego popularnego polskiego youtubera PlanetaFaktów że wszyscy muszą nosić, a kto nie nosi ten głupi i płaskoziemca
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 16:04   

PISAŁAM.NA.SB.WE.WRZEŚNIU.I.NIKT.MNIE.NIE.SŁUCHAŁ.


Poza tym apel "wszyscy powinni nosić" jest tylko w połowie nietrafiony, bo w tym konkretnym przypadku możesz być chory bez objawów, zatem kichniesz od kurzu i roznosisz wirusa
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 16:07   

Taka właśnie była jego argumentacja, ale zalecenie jest takie a nie inne
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 16:35   

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/zgony-z-powodu-covid-19-w-polsce-jeden-kod-who-uzywa-dwoch,1011016.html
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 16:49   

monjiczq napisał/a:
Jesteś zjebany moris


Przestańcie narzekać. To takie typowo polskie zagranie, nieważne jak jest, zawsze trzeba ponarzekać. Jeblam se takiego posta długiego i se cofnęłam i nie chce ki się jeszcze raz tego wszystkiego pisać
Ale przestańcie narzekać. Tyle tyle wam powiem z moich obserwacji, szczególnie biorąc pod uwagę Polskę i Islandię, dwa totalnie różne kraje. U nas się robiło ostatnio po 100-200 testów dziennie bo brakło szpatułek, teraz ostatnie dwa dni robią po 1000 bo ZNALEŹLI GDZIEŚ PRZYPADKIEM SZPATUŁKI. Wymyślili sobie ze osoby które chcą się zbadać maja teraz płacić po prawie 2000zl (od razu wam przelicze, a co.) mimo ze można być nosicielem bezobjawowym. Mamy około 100 chorych dzieci (a według epidemiologów islandzkich DZIECI NIE CHORUJĄ, chuj ze leżą zakażone w szpitalu) a jak któraś przedszkolanka w przedszkolu chory to zamykają na resztę dnia i następnego dnia dzieci wracają do przedszkolu. Kurwa, powaznie, smutno się czyta narzekanie ze wiecznie cos jest nie tak. Przynajmniej mi, mając porównanie z krajem który nie robi nic totalnie


ja jestem zjebany? dziękuję.
Oberwało się osobie która najmniej narzeka w tym temacie xD

[ Dodano: 2020-03-31, 17:58 ]
JankielKindybalista85 napisał/a:
Moris: tldr.

A ja mam taką rozkminę, jadąc sobie do pracy pustym tramwajem: kiedy to wszystko jebnie?


tak na moje to max w maju.

[ Dodano: 2020-03-31, 18:04 ]
zresztą ogólnie całe to siedzenie w domu nie jest po to żeby ludzie nie zachorowali na koronawirusa, bo bez względu czy kwarantanna będzie czy nie, to według epidemiologów zachoruje minimum 50-60% społeczeństwa, a chodzi jedynie o to by maksymalnie stłumić tempo wzrostu, jeśli duża liczba osób zachoruje w rozległym czasie to mniej umrze, bo jak wszyscy zachorują jednocześnie to służba zdrowia tego nie wytrzyma.
Wielka Brytania też myślała, że wie lepiej ale ugięła się pod naporem ekspertów z całego świata :PP
_________________
 
 
RudaMaupa 
Złodziej placków ziemniaczanych


Wiek: E-e
Dołączyła: 18 Wrz 2013
Posty: 5633
Skąd: wiedzieć mam

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 18:53   

Fragment nauczania młodych ludzi:
https://youtu.be/UBh4cAs_fjU

I to jest problem, ja mam nadzieję, że oni dadzą spokój maturzystom :haha:

[ Dodano: 2020-03-31, 19:56 ]
Jak było, to sorry, mogłam coś w pracy przeoczyć. :wstyd:
_________________
Nie ufaj rudym
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2020-03-31, 19:33   

ta baba ma prawie dwa metry średnicy :scared:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.146 sekundy. Zapytań do SQL: 33