Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2020-01-26, 00:49
Rozkminy
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-13, 15:46   

Biblia: "jestem Bogiem zazdrosnym"
Wojtek: Powyższe pierdololo xDD

[ Dodano: 2019-04-13, 16:47 ]
Klątwa nowej strony no nie mogę
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-13, 18:18   

Uff... Dobrze, że nie opieram swojej moralności na Biblii bo mógłbym być naprawdę chujowym człowiekiem.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-13, 20:18   

WojtekVanHelsing napisał/a:
icywind napisał/a:
Wybieranie religii to nic innego jak wybieranie spośród tysięcy niewidzialnych psychopatów.


Bóg rozumiany po chrześcijańsku nie może być psychopatą z racji tego, że jest niematerialny.
Ba, nie może być żadną miarą niemoralny bo moralność to tylko wyrażona przez niego wola na temat zachowania człowieka, pochodzi od niego, a zatem jeśli ktoś zarzuca mu niemoralność to sam jest niemoralny bo próbuje swoimi marnymi odczuciami krytykować Boga.

Każdy psychopata-bóg tak mówi :spiew:
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-14, 19:15   

Dead_Laugh napisał/a:
Uff... Dobrze, że nie opieram swojej moralności na Biblii bo mógłbym być naprawdę chujowym człowiekiem.


Na przykład takim, który często marudzi i wyzywa na szałcie innych od chujów? No to całe szczęście, że taki nie jesteś...
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-14, 19:31   

Uuu... Czuły punkt.

Tak, dokładnie. To było takie poważne. Poważnie wyzywałem innych. Bardzo, bardzo poważnie. A potem ciągnąłem to poważne wyzywanie przez kolejne wiadomości i groziłem Matce Ziemi.

_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-14, 19:41   

Davos napisał/a:
Dead_Laugh napisał/a:
Uff... Dobrze, że nie opieram swojej moralności na Biblii bo mógłbym być naprawdę chujowym człowiekiem.


Na przykład takim, który często marudzi i wyzywa na szałcie innych od chujów? No to całe szczęście, że taki nie jesteś...

Nie, takim który zabija niewiernych. Jakoś wolę być nazwanym chujem :spiew:
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 09:27   

Davos napisał/a:
Dead_Laugh napisał/a:
Uff... Dobrze, że nie opieram swojej moralności na Biblii bo mógłbym być naprawdę chujowym człowiekiem.


Na przykład takim, który często marudzi i wyzywa na szałcie innych od chujów? No to całe szczęście, że taki nie jesteś...


Ty tam nadstaw drugi policzek :troll:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 10:22   

I kochaj go jak siebie samego :brwi:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 11:35   

icywind napisał/a:
I kochaj go jak siebie samego :brwi:

Zawsze z tego kisnąłem. To jak ktoś siebie nienawidzi to ma tak samo traktować ludzi? To przykazanie zakłada, że każdy jest narcyzem i samolubem.
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 14:26   

krojechleb napisał/a:
gdyby słuszność tego była potwierdzona chociaż w jednej miliardowej procenta to już byłby sukces


Konkretnie czego?

Love178 napisał/a:
Biblia: "jestem Bogiem zazdrosnym"
Wojtek: Powyższe pierdololo xDD



Dobra, dobra - jak to się niby ma do rzekomej psychopatii i amoralności Boga?
Zresztą, czemu twierdzisz, że twoja literalna interpretacja Pisma jest czegokolwiek warta? Twoje zdanie się nie liczy bo nie jestes osoba kompetentną do analizowania ksiąg mających tysiące lat, napisanych w archaicznych językach itd... Ty z Biblii rozumiesz tylko słowa.

Dead_Laugh napisał/a:
Uff... Dobrze, że nie opieram swojej moralności na Biblii bo mógłbym być naprawdę chujowym człowiekiem.


No i jesteś (jak każdy inny).
Nie ma czegos takiego jak "swoja moralność" - moralność jest jedna, dopuszczanie do moralności takich słów jak pluralizm, tolerancja, inne zdanie itd. daje wyjątkowo obrzydliwe połączenie bo dobro, prawda, sprawiedliwość i piękno (Cztery wartosci wszystkich kultur według ks. prof. Kościa) są absolutne, autorytarne, zamordystyczne, nietolerancyjne i wrogie wobec idei sprzecznych z nimi. Dlatego absurdem jest dzielić moralność, na swoją i jakąś inną - jest jedna moralność, nie wypływa ona z człowieka, jest transcendentna, czlowiek moze sie jej podporządkowac, albo i nie, a w przeciwnym przypadku stanowi ona tylko społeczny konstrukt, coś bezsensownego.

icywind napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
icywind napisał/a:
Wybieranie religii to nic innego jak wybieranie spośród tysięcy niewidzialnych psychopatów.


Bóg rozumiany po chrześcijańsku nie może być psychopatą z racji tego, że jest niematerialny.
Ba, nie może być żadną miarą niemoralny bo moralność to tylko wyrażona przez niego wola na temat zachowania człowieka, pochodzi od niego, a zatem jeśli ktoś zarzuca mu niemoralność to sam jest niemoralny bo próbuje swoimi marnymi odczuciami krytykować Boga.

Każdy psychopata-bóg tak mówi :spiew:


Tak mówi też logika, zwyczajna racjonalność, a Ty rozmyślasz nad koncepcją Boga zakładając tak absurdalne założenia jak to, że jeśli Bóg istnieje to moralność jest od niego oddzielona.
Cóż, dość popularny błąd, ale dalej śmieszy.

icywind napisał/a:
Davos napisał/a:
Dead_Laugh napisał/a:
Uff... Dobrze, że nie opieram swojej moralności na Biblii bo mógłbym być naprawdę chujowym człowiekiem.


Na przykład takim, który często marudzi i wyzywa na szałcie innych od chujów? No to całe szczęście, że taki nie jesteś...

Nie, takim który zabija niewiernych. Jakoś wolę być nazwanym chujem :spiew:


Przecież zgineli tylko Ci niewierni którzy weszli w drogę Bogu.
Zresztą - Bóg ma prawo dysponować życiem ludzkim, nie wiem skąd absurdalne założenie, że człowiek ma prawo oceniać wyroki Boga.
Jesli czyny Boga wydają się człowiekowi złe to z człowiekiem jest coś nie tak, a nie z Bogiem.

krojechleb napisał/a:
Davos napisał/a:
Dead_Laugh napisał/a:
Uff... Dobrze, że nie opieram swojej moralności na Biblii bo mógłbym być naprawdę chujowym człowiekiem.


Na przykład takim, który często marudzi i wyzywa na szałcie innych od chujów? No to całe szczęście, że taki nie jesteś...


Ty tam nadstaw drugi policzek :troll:


Nadstawianie drugiego policzka nigdy nie było interpretowane jako forma tchórzostwa, masochizmu, pacyfizmu itd. Wręcz przeciwnie, było rozumiane jako wezwanie do odwagi.

icywind napisał/a:
I kochaj go jak siebie samego :brwi:


Miłowanie bliźniego nie oznacza nawet zbytniej uprzejmości.
Miłować nie oznacza lubić.

Antybristler napisał/a:
icywind napisał/a:
I kochaj go jak siebie samego :brwi:

Zawsze z tego kisnąłem. To jak ktoś siebie nienawidzi to ma tak samo traktować ludzi? To przykazanie zakłada, że każdy jest narcyzem i samolubem.


Istnieje obowiązek kochania siebie.
Rzecz w tym, że samolubstwo, czy też patologiczna miłość ("Nie mogę bez Ciebie żyć" itd) to nie jest prawdziwa, chrzescijańska miłość rozumiana jako wola/pragnienie dobra.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 14:52   

Mnie za to okropnie śmieszy to co napisałeś. Jedna moralność czyli jaka? Jak niby ta moralność tłumaczy różnice w wartościowaniu czynności? I od kiedy konstrukt społeczny jest czymś bezsensownym? Tyle teorii dotyczących moralności ale nie jedna - chrześcijańska jest tą poprawną moralnością. Ba, jedyną.

Koncepcja ewolucyjna? Moralność jako wynik norm społecznych i wychowania? Nie. Nic z tego. Moralność jest jedna i nie zależy od niczego.

[ Dodano: 2019-04-15, 15:57 ]
Cytat:
Przecież zgineli tylko Ci niewierni którzy weszli w drogę Bogu.
Zresztą - Bóg ma prawo dysponować życiem ludzkim, nie wiem skąd absurdalne założenie, że człowiek ma prawo oceniać wyroki Boga.
Jesli czyny Boga wydają się człowiekowi złe to z człowiekiem jest coś nie tak, a nie z Bogiem.


O Śniący! Przebudź się!
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 17:43   

Dead_Laugh, Katolicka - jakiej odpowiedzi spodziewasz się od katolika?
Jakim wartościowaniu czynności?
Konstrukt społeczny ma jakąkolwiek wartość bo uznaje go społeczeństwo - uważam, że w takiej sytuacji jest rzeczą kompletnie irracjonalną czuć do niego jakieś wieksze przywiązanie i trzymać się go. Bo niby czemu? Przy czym - nawet jesli uznamy, że moralność będąca jedynie konstruktem społecznym ma sens, nalezy ją zachowywać itd. to czemu akurat moralność zachodniej Europy ma być lepsza od moralności Murzynów itd? Nie można krytykować stosunku muzułmanów do kobiet czy starożytnych praktyk zawartych w Starym Testamencie, a jednocześnie uważac, że moralność to jedynie konstrukt społeczny. Zresztą, wydarzenia opisane w Starym Testamencie są dość łagodne, humanitarne itd jak się je zestawi ze całą starożytnościa, kazdy przyznałby, że Bóg Abrahama jest łagodny i miłosierny jakby porównał go sobie z obrazami bogów pogańskich. Wytłuczenie miasta po zdobyciu to nie bylo w starozytnosci okrucieństwo, to była całkiem normalna praktyka.

Można się spierac na temat moralności chrześcijańskiej - ale gdybym nie wierzył w Boga, wykluczyłbym moralność jako coś sensownego, w zasadzie nie widziałbym różnicy między moralnością europejczyków, a moralnością ludożerców z Afryki, chociaz z naturalnych przyczyn wolalbym europejską/chrześcijańska.
Uznaje jednak istnienie Boga, więc trzymam się reguł jakie ustanowił.

Subiektywizm wartości odrzucam jako coś co nie ma sensu - bo czemu miałby mieć sens? W ogóle czemu ktokolwiek miałby się stosować do zasad które tylko wykształciło społeczeństwo? Jaki to ma sens, nie lepiej uznać, że skoro Bóg nie istnieje to jedyną sensowną rzeczą jaką może zrobić człowiek (chociaz i to w mojej ocenie nie ma sensu, ale nie chce mi sie rozpisywać) to dążyć do przyjemnosci nawet kosztem innych?
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 17:51   

Nie oczekiwałem innej odpowiedzi od kompletnego ignoranta. Ale miałem nadzieję na to, że wytłumaczysz dlaczego według ciebie jest tylko jedna moralność.
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 17:58   

Dead_Laugh napisał/a:
wytłumaczysz dlaczego według ciebie jest tylko jedna moralność.

Bo wojtek jest tylko jeden, obviously
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 19:07   

Nie wiem jak pozostali ale dla mnie najlepsza moralność to ta która może zapewnić najlepsze i najbezpieczniejsze życie wszystkim albo możliwie największej liczbie osób w społeczeństwie.
Dlatego należy się stosować do zasad jakie wykształciło społęczeństwo cywilizowane. Jak każdy się dostosuje albo możliwie największa liczba osób to i mi będzie dobrze i w miarę wygodnie i bezpiecznie. Krytykowanie wszystkiego co może to naruszyć jest jak najbardziej na miejscu i potrzebne
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
Ostatnio zmieniony przez krojechleb 2019-04-15, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 19:09   

Dead_Laugh napisał/a:
Uuu... Czuły punkt.

Tak, dokładnie. To było takie poważne. Poważnie wyzywałem innych. Bardzo, bardzo poważnie. A potem ciągnąłem to poważne wyzywanie przez kolejne wiadomości i groziłem Matce Ziemi.

Obrazek


A, czyli to był żart. No to spoko, boki zrywać :ok:

icywind napisał/a:
Davos napisał/a:
Dead_Laugh napisał/a:
Uff... Dobrze, że nie opieram swojej moralności na Biblii bo mógłbym być naprawdę chujowym człowiekiem.


Na przykład takim, który często marudzi i wyzywa na szałcie innych od chujów? No to całe szczęście, że taki nie jesteś...

Nie, takim który zabija niewiernych. Jakoś wolę być nazwanym chujem :spiew:


Jeśli już mówimy o zabijaniu to najbardziej zbrodnicze i ludobójcze reżimy wyrosły na bazie ateizmu :spiew:
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 19:13   

Davos znowu o tym, że ateiści to mordercy, bo nie wierzą w Boga xD

W tych reżimach, które nazywasz "ateistycznymi" nie było ateizmu - było wynoszenie jakiejś dyktatorskiej jednostki do rangi boga. Systemowe zwalczanie religii nie było ruchem ateistycznym, tylko walką z konkurencją. Pokaż mi prawdziwego ateistę, który chce kogoś zabić za wyznawanie religii, poczekam.
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 19:17   

Davos, nie żart a zwykłe ironizowanie. Szczególnie jak pamiętasz cały kontekst tego co napisałem.

Ale jak już powiedziałem - widzę, że to bardzo delikatny temat dla ciebie.

[ Dodano: 2019-04-15, 20:18 ]
Poza tym najbadziej zbrodnicze reżimy wyrosły na bazie totalitaryzmu czy autorytaryzmu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dead_Laugh 2019-04-15, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 19:31   

Love178 napisał/a:
Davos znowu o tym, że ateiści to mordercy, bo nie wierzą w Boga xD


A gdzie ja niby coś takiego napisałem? :PP Ja nie wrzucam wszystkich ludzi do jednego wora, tak jak to robisz Ty albo Icek. Ale skoro rzucacie takimi bezsensownymi argumentami to odbijam prowokacyjnie piłeczkę.


Love178 napisał/a:
W tych reżimach, które nazywasz "ateistycznymi" nie było ateizmu - było wynoszenie jakiejś dyktatorskiej jednostki do rangi boga. Systemowe zwalczanie religii nie było ruchem ateistycznym, tylko walką z konkurencją. Pokaż mi prawdziwego ateistę, który chce kogoś zabić za wyznawanie religii, poczekam.


Wut, co? Myślisz, że oni naprawdę wierzyli, że dyktator ma boskie atrybuty? Kult wodza był eksalowany przez propagandę, ale nadal był to człowiek, tyle że reżim wymagał od każdego, by mu się podporządkował. A wierzący byli prześladowani tylko dlatego, że byli wierzący. Przykładów jest cała masa, od ZSRR, przez Kambodżę do Korei Płn., zresztą wszystkie komunistyczne totalitaryzmy można pod to podciągnąć. A problem jest cały czas aktualny, choćby w takiej Afryce: https://www.opendoors.pl/...ks-przesladowan

Teraz ja poproszę o przykłady ateistów prześladowanych przez chrześcijan, skoro już się tak licytujemy :PP
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-04-15, 19:33   

Davos napisał/a:
Myślisz, że oni naprawdę wierzyli, że dyktator ma boskie atrybuty?

Tak. Czy oglądałeś jakiekolwiek wywiady z uciekinierami z Korei Północnej? Oni tam mają wmawiane od urodzenia, że dyktator słyszy ich myśli i naprawdę w to wierzą. Zupełnie jak Ty masz wmówione, że Twoje myśli słyszy Jezus.


Jedyne co udowodniłeś, to jak bardzo umiesz pchać się w temat, w którym jesteś nieobeznany :|
_________________
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.273 sekundy. Zapytań do SQL: 35