Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamach na prezydenta Gdańska.
Autor Wiadomość
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-29, 16:25   

Ascara, Dzisiaj Kościół (słusznie lub nie) nie zabrania katolikom kontaktów z ludzmi znajdujacymi się poza komunią z Kościołem - cóż, ma to sens, dawniej ekskomunika oznaczała faktyczne wykluczenie ze społeczenstwa, dzisiaj wielu ludzi ma ją w dupie (ale wbrew pozorom - można nią nieźle nastraszyć typowe grazyny).
Katolicyzm potępia grzech, człowieka zaś nie uznaje za istotę dobrą (inaczej katolicyzm nie miałby sensu), nie można być obojętnym.
To świat wypowiedział Królestwu Bożemu wojne, a nie odwrót, nie my jesteśmy tymi którzy nie zachowują pokoju, nie od nas zależy to, że świat jest nam wrogi.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-29, 17:40   

Nie oznacza też że mamy być żołnierzami.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-29, 17:59   

Pani Doktor napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
A fałszywe miłosierdzie wielu katolików nakazuje im akceptować konkubinaty, zwiazki homo itd. "bo się kochają".


Ja nie akceptuję, bo się kochają, ja akceptuję (nie, nie podoba mi się to, ale nie znaczy to, że mam przestać rozmawiać z ludźmi w niesakramentalnych lub homoseksuwalnych związkach), bo katolik potępia grzech, nie człowieka. Oczywiście, że trzeba upominać. Nie ma niczego złego w powiedzeniu komuś znajomemu "hej, robisz źle" - i on z tym robi już, co chce, jeśli ci zależy, można drążyć, namawiać itp., wiadomo. Ale jest różnica między tym, a "hej, jesteś zły".

Hej Ascara, robisz źle. Daj ludziom spokój

[ Dodano: 2019-01-29, 18:00 ]
WojtekVanHelsing napisał/a:
dawniej ekskomunika oznaczała faktyczne wykluczenie ze społeczenstwa, dzisiaj wielu ludzi ma ją w dupie (ale wbrew pozorom - można nią nieźle nastraszyć typowe grazyny).

Ty mi lepiej powiedz jak ja mam taką dostać :wnerw:
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5574

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-29, 18:08   

icywind, mam pomysł. Zostań kimś ważnym i znanym, a potem nakłaniaj ludzi do odejścia od kościoła.

Jak to nie poskutkuje to zawsze możesz jeszcze spróbować publicznego spalenia biblii.
_________________
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-29, 18:24   

icywind, ej też chce ekskomunikę :grimer:
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19150

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-29, 18:26   

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
icywind, mam pomysł. Zostań kimś ważnym i znanym, a potem nakłaniaj ludzi do odejścia od kościoła.

Jak to nie poskutkuje to zawsze możesz jeszcze spróbować publicznego spalenia biblii.

Wtedy nałożą na mnie kary za obrazę uczuć religijnych a ja nie chcę się rozstawać ze swoimi pieniędzmi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.048 sekundy. Zapytań do SQL: 17