Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamach na prezydenta Gdańska.
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-18, 20:04   

Ja pamiętam premiera Japonii zadźganego w Korei
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-18, 20:08   

Love178, a Korea w której części Polski leży?
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-18, 20:24   

icywind napisał/a:
A co było jak politycy poumierali w Smoleńsku? Rodziny podostawały takie renty i odszkodowania jakich przecętny Polak całe życie nie widział. Co roku wszystkie telewizje przypominają jaka to tragedia. Gdzie tu równość wobec prawa?
Normalny człowiek dostanie kilka tysięcy pogrzebowego czego połowę zażyczy sobie ksiądz. Szanuję go i jest to wielka tragedia, że umarł ale jak zginie polityk to zachowujemy się jakby umarł król. Gdyby zginął znany aktor, piosenkarz, pisarz itd. to nie byłoby takiego zachowania. Ja każdą śmierć traktuje tak samo.


No tak, ale to trochę inny kaliber.
Prezydent RP to jednak ważniejsza osoba niż prezydent (nawet duzego, o duzym znaczeniu historycznym) miasta, tam zgineło dużo osób, generałowie, ludzie dość zasłużeni itd... no a tutaj śmierć była tylko tragiczna, a jak oskarżenia kierowane w kierunku śp. prezydenta Adamowicza okażą się prawdziwe to okaże się, że zginął złodziej (co nie jest pewne, wyroki itd. nie zapadły, to sprawa wymiaru sprawiedliwości), co też w żadnej mierze nie zmienia tego, że jego śmierć była tragiczna i nie powinna nastąpić.

U mnie ksiądz nie wziął pieniedzy za pogrzeb mojego dziadka, gdy w poniedziałek miałem kolędę też nie chciał pieniedzy (powiedział, że nie ten etap), znam wiele przypadków gdzie księża nie biorą pieniedzy, a Ty raczej wielu relacji z księżmi nie masz, a jakbyś wiedział cokolwiek o Kościele to wiedziałbyś, że handel sakramentami jest zabroniony i jeśli jakis ksiądz się go dopuszcza to wystarczy zaraportować to biskupowi (kurie są skuteczniejsze od NKWD). Fajnie to generalizować dużą grupę społeczną?

widzu napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
widzu, Za PRL były.


Zaciekawiłeś mnie, mógłbyś wymienić publicznie wykonane zamachy (albo i ich próby) na rządzących za czasu PRL?
Takich wykonywanych przez pojedyncze osoby, a nie że kupa strajkujących ludzi się na kogoś rzuca.


1. Chyba nie muszę przypominać o aktywności podziemia antykomunistycznego w latach 40-50?
2. Późniejsze zamachy:
-15 lipca A.D. 1959 - Zamach na Chruszczowa (wizyta w PRL) i Gomułke, gdyby ich plan dnia sie nie opóźnil to obaj by najprawdopodobniej zgineli.
-3 grudnia A.D. 1961 - Zamach na Gomułke (również niezbyt udany, zaledwie dwóch rannych, a Gomułka cały. Jeden ranny zmarł, a drugi ranny będący dzieckiem został sparalizowany)

[ Dodano: 2019-01-18, 20:27 ]
P.S. Te zamachy zorganizował Stanisław Janos, jak Wałęsa był elektrykiem, ale umiał wyprodukować materiały wybuchowe, zajmował sie antykomunistycznym terroryzmem (oprocz tycych dwoch zamachow wysadzal koparki, raz stacje paliw xD), ukrywał się aż 3 lata po tym co zrobił (zlapali go po drugim zamachu) i nie wspolpracowal z SB wiec raczej byl inteligentniejszy.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-18, 21:07   

WojtekVanHelsing, dzięki, nie wiedziałem o tym.

A co do aktywności podziemia 40-50 to mimo wszystko była zorganizowana grupa mimo wszystko a nie akcje pojedynczych ludzi jak w przypadku Janosa.

Dzięki wielkie :)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-18, 21:11   

widzu napisał/a:
Love178, a Korea w której części Polski leży?

Napisałeś tylko "za czasu PRL" :wnerw: 1
_________________
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-18, 21:56   

icywind napisał/a:
A co było jak politycy poumierali w Smoleńsku?

Dokładnie to samo.
W tym kraju potrafią celebrować tylko tragedie i przegrane powstania. Dlatego tu jest jak jest.

A w ogóle widzieliście wypowiedź Cejrondo na ten temat i jaki lincz na niego za to poleciał?

Cytat:
Love178, a Korea w której części Polski leży?


https://pl.wikipedia.org/wiki/Korea_(gmina_Rachanie)
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-18, 22:00   

SlownikOrtograficzny, Ja widzialem.
O tyle o ile nie zgadzam sie z wlazeniem w dupe USA i Izraelowi jaki proponuje Cejrowski to akurat tutaj mial racje, a ludzie zareagowali emocjonalnie jakby zlozyl dziecko w ofierze Żydom.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-19, 00:26   

widzu napisał/a:
WojtekVanHelsing, dzięki, nie wiedziałem o tym.

A co do aktywności podziemia 40-50 to mimo wszystko była zorganizowana grupa mimo wszystko a nie akcje pojedynczych ludzi jak w przypadku Janosa.

Dzięki wielkie :)


Było też zabójstwo byłego ministra sportu Jacka Dębskiego, ale został zabity jak już nie był ministrem. Wszedł w jakieś ukłądy z Jeremiaszem Barańskim Baraniną i to ten odpowiadał za jego zabójstwo. Jest też zabójstwo komendanta głównego policji Marka Papały, to morderstwo okazało się skomplikowane, warto się zapoznać. Chociaż nie wiem czy o to ci chodziło.

No a jako ciekawostkę dodam że w Polsce byli gangsterzy, którzy byli jednocześnie w polityce.(we Włoszech byli w poważnej polityce np premier Berlusconi był finansowany przez mafię) Tata Tasiemka i Dr. Łokietek- zajebiste ksywki. Działali w tym samym czasie co Al Capone czyli okolice 1920 roku, mniej więcej. https://www.youtube.com/watch?v=wS7ZznpTA5k - tu materiał o nich, moim zdaniem jeden z najlepszych kanałów w ogóle na youtube
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
Ostatnio zmieniony przez krojechleb 2019-01-19, 00:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mistress9 
Fashion is not an island


Wiek: 26
Dołączyła: 06 Sty 2015
Posty: 2704
Skąd: Rzeszów

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-19, 08:58   

krojechleb napisał/a:
Ja tam jeszcze mam polew z marszów przeciwko nienawiści i przemocy :D


Oh well, byłam na takim.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-19, 09:46   

XD
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-19, 10:20   

:hug:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-19, 13:25   

Moim zdaniem, jeżeli chodzi o nienawiść, to chyba nie jest to taka "oczywista" rzecz dla wszystkich, że to jest złe...
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-19, 13:55   

Cytat:

Moim zdaniem, jeżeli chodzi o nienawiść, to chyba nie jest to taka "oczywista" rzecz dla wszystkich, że to jest złe.


Szczególnie dla imigrantów-muzułmanów nie jest to oczywiste
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-19, 19:36   

Tak, dla ludzi religijnych jest to generalnie wbrew pozorom idea bardzo obca. Zawsze rozmawiając z taką osobą przypadkiem wspomnę o czymś od czego wyjdzie szydło z worka :/ Np. myślałam, że wspomnienie przy mojej mamie, że mój przyjaciel jest gejem to nie będzie nic wielkiego, no bo co to takiego? A wywołało to u niej wręcz lawinę tak nienawistnych sformułowań, że aż zrobiło mi się wstyd, że to moja matka...

[ Dodano: 2019-01-19, 19:37 ]
Tylko dlaczego tylko imigrantów muzułmanów? Muzułmanie tutaj od zawsze mieszkający też podążają za religią, która nienawidzi. Zupełnie jak katolicy.
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-19, 20:40   

O to u mnie podobnie tylko że z ojcem i brat też homofobem troszkę zalatuje chociaż widać u niego sporą poprawę, wśród znajomych też nie jeden by się znalazł no ale ludzie wychowani na wsi i mimo że niby teraz na wsi już nie jest taki zaścianek i zadupie bez cywilizacji i jakiś wiadomości ze świata no to jednak jeszcze trochę pozostałości po kompletnym ciemnogrodzie jest, myślę że ta ciemnota została odziedziczona właśnie po rodzicach. A moje siostry i mama mają luz

Raz nawet żartowaliśmy z jednego kumpla że opierdala kiełbachy murzynom i strasznie się wkurwiał, więc mu powiedziałem że nawet gdyby to robił tu lubiłbym go nadal to ten na mnie wkurwił się jeszcze bardziej. Strasznie głupie i niezrozumiałe dla mnie to było
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-20, 13:47   

Love178,
Katolicyzm nie prowadzi do nienawiści - wręcz przeciwnie, nie da się być dobrym katolikiem nienawidząc.
Islam to inna bajka, oni mają inne pojecie nienawiści.

Zresztą, o jakich religijnych osobach ty mówisz? Jak ktoś chodziłby nawet codziennie do Kościoła, a nienawidził innych to nie jest religijnym człowiekiem, nie trzyma się nakazu miłosci itd.

Poszczenie w piątek, chodzenie w każdą niedzielę do Kościoła, modlitwy rano i wieczorem, chodzenie do spowiedzi, staranie się zachować przykazania itd. jest dzisiaj nazywane wręcz radykalizmem, gorliwością, często takie osoby nazywa się nawiedzonymi lub gorliwymi (jak ktos sie chce o nich wyrazić pozytywnie), a to nie jest żadna gorliwość tylko absolutne minimum by w ogóle móc kogos takiego nazywać katolikiem.

krojechleb, A gdzie jest w ogóle napisane, że mamy obowiązek szanować homoseksualizm? Gdzie jest w ogóle napisane, że mamy szanować zdanie innych itd? W ogóle kto upadlby az tak nisko by szanować zdanie głupie? Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem wolnosci słowa, nie umarłbym za tę wartość, ale w miarę ją popieram, z tym, że nie rozumiem tego wymogu by przy tym szanować zdanie innych.
Dzisiaj byłem w żabce, stałem miedzy kilkoma pisiorami i jakimiś antypisiorami, obserwowałem ich dyskusję polityczną i w żadnym przypadku nie przyszłoby mi do głowy szanować ten motłoch.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-20, 15:12   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Poszczenie w piątek, chodzenie w każdą niedzielę do Kościoła, modlitwy rano i wieczorem, chodzenie do spowiedzi, staranie się zachować przykazania itd. jest dzisiaj nazywane wręcz radykalizmem, gorliwością, często takie osoby nazywa się nawiedzonymi lub gorliwymi (jak ktos sie chce o nich wyrazić pozytywnie), a to nie jest żadna gorliwość tylko absolutne minimum by w ogóle móc kogos takiego nazywać katolikiem.

Wybacz, ale dla mnie nie jest to radykalizm czy gorliwość tylko postępowanie zgodnie ze swoją wiarą i zasadami instytucji religijnej, do której się należy. Głęboko wierzący to ktoś, kto oprócz tego udziela się na imprezach religijnych, uczestniczy w pielgrzymkach, itd. Radykalizm jest wtedy, gdy robisz to wszystko + usiłujesz narzucić to innym uważając swoją religię za jedyną słuszną i uważanie innych za gorszych, bo nie mają szans na zbawienie.

[ Dodano: 2019-01-20, 15:12 ]
WojtekVanHelsing napisał/a:
Dzisiaj byłem w żabce, stałem miedzy kilkoma pisiorami i jakimiś antypisiorami, obserwowałem ich dyskusję polityczną i w żadnym przypadku nie przyszłoby mi do głowy szanować ten motłoch.

"Miłuj bliźniego swego jak siebie samego"...
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-20, 15:19   

Przecież to co wymienił wojtek to po prostu praktykowanie swojej religii. Niech sobie robią z nią co chcą, nie liczę komuś ile razy chodzi do kościoła, a tym bardziej nie kategoryzuję na tej podstawie czy ktoś jest "radykalny", to jest po prostu głupie. No, ale zrodziło się to w głowie wojtka, więc czemu się dziwię.
_________________
 
 
krojechleb
Loża Szyderców


Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 4787

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-20, 15:19   

nie musisz szanować, wystarczy że nie będziesz atakował innych tylko dlatego że żyją inaczej niż ty i tyle wystarczy. Sam mam wyjebane na wszystkich oprócz najbliższego otoczenia ale nie rozumiem po co kretyn jeden z drugim spina się na myśl że jakieś dwa randomy wpychają sobie kutasy w dupę i od razu by ich za to pozabijali, a przynajmniej tak pierdolą. Przecież to głupie i niepokojące jednocześnie

[ Dodano: 2019-01-20, 15:20 ]
Wystarczy nie wpierdalać się do innych, jeżeli sobie spokojnie żyją według jakiś ustalonych zasad a twoje zdanie to twoja sprawa
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=ZWB3ne0NBmo
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2019-01-20, 15:43   

Love178, Nie mówiłem o tobie.

Lilith napisał/a:
Radykalizm jest wtedy, gdy robisz to wszystko + usiłujesz narzucić to innym uważając swoją religię za jedyną słuszną i uważanie innych za gorszych, bo nie mają szans na zbawienie.



Katolik ma obowiązek uznawać swoją religię za jedyną prawdziwą, jedyną słuszną i wierzyc, że tylko w niej jest zbawienie.
Jak ktos tego nie uznaje to jest heretykiem.

Lilith napisał/a:

[ Dodano: 2019-01-20, 15:12 ]
WojtekVanHelsing napisał/a:
Dzisiaj byłem w żabce, stałem miedzy kilkoma pisiorami i jakimiś antypisiorami, obserwowałem ich dyskusję polityczną i w żadnym przypadku nie przyszłoby mi do głowy szanować ten motłoch.

"Miłuj bliźniego swego jak siebie samego"...


Biblia nie jest przedmiotem boskiego kultu w katolicyzmie, nie jest też jedynym i najwyzszym autorytetem w kwestiach wiary.
Chrystus nakazal wszystkich miłować, ale nie nakazał wszystkich lubić, a o zatwardzialych grzesznikach sam sie zbyt łagodnie nie wyrażal, podobnie jak pozniej np. św Paweł.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.096 sekundy. Zapytań do SQL: 32