Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
"Nowe ACTA"
Autor Wiadomość
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-27, 19:04   

Od paru lat robię jak radzi ten pan :clap: Jak przez większość czasu czyta się materiały naukowe, to ćwiczy się krytyczne myślenie i nie wpada w pułapki szmatławców - oraz się uczy czegoś nowego, więc czasem też się coś wie zanim szmatławiec napisze i potem nie jest się nawet ciekawym kliknięcia w niewiarygodny tytuł. Zauważyłam, że są np. kanały na YouTube, które zbierają codziennie nagrania z klęsk żywiołowych i wrzucają ich kompilacje, a ludzie, którzy są zasubskrybowani piszą strasznie depresyjne komentarze typu "zbliża się koniec świata", "nigdy w historii nie było tak źle jak teraz", "jest tylko gorzej i gorzej", podczas, gdy jedyne co się zmieniło, to jest większy przepływ informacji i jest więcej ludzi, przez co więcej te klęski widzi i raportuje
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-28, 00:06   

Love178 napisał/a:
Zauważyłam, że są np. kanały na YouTube, które zbierają codziennie nagrania z klęsk żywiołowych i wrzucają ich kompilacje, a ludzie, którzy są zasubskrybowani piszą strasznie depresyjne komentarze typu "zbliża się koniec świata", "nigdy w historii nie było tak źle jak teraz", "jest tylko gorzej i gorzej", podczas, gdy jedyne co się zmieniło, to jest większy przepływ informacji i jest więcej ludzi, przez co więcej te klęski widzi i raportuje


Podobne komentarze są, gdy są pokazane pewne mniejszości, które mają "czelność" pokazać, że mogą normalnie żyć.
Przykre jest, gdy ktoś wejdzie w jakąś informacyjną bańkę i na podstawie jednego, mocno ukierunkowanego medium tak sobie pierze mózg, że np. wszędzie widzi jedynie islamizację Europy, bo ktoś zrobił zdjęcie jakiejś Arabki w Zakopanem, na basenie.

Albo że teraz to homopropaganda i że kiedyś tego nie było. Było, tylko ukryte, bo był większy strach przed wyjściem z szafy.

Podobny mechanizm jest też w przypadku księży pedofilów. Sprawa oczywiście istotna, ale, wbrew pozorom, ten odsetek Batmanów lubiący włożyć "boże ciało" swoim Robinom jest malutki. Tylko że nagłośniony. Oczywiście należy zwracać uwagę na każdy tego typu przypadek (nie tylko wśród księży), ale wchodzenie w bańkę, że "każdy ksiądz to pedofil" też jest niebezpieczne.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-09-28, 07:39   

O właśnie, może przykład bardziej kulturowy niż informacyjny, wczoraj widziałam komentarze nastolatek, które mówiły, że "mam 16 lat i interesują mnie tylko moje oceny, a tu inne dziewczyny zachodzą w ciążę, dzieci rodzą dzieci, kiedyś tak nie było", z tym tylko, że jak ja 10 lat temu byłam w ich wieku, to było to samo i też ludzie mówili, że "kiedyś tego nie było" i jeśli odpowiednio cofniemy się w czasie to w ogóle mamy sytuację nastolatek zakładających rodziny jako normę... jest trochę tak, że każde pokolenie z jakiejś przyczyny (i nie mam pojęcia jakiej) zakłada, że pokolenia wcześniej albo po prostu wcześniej w ich życiu danego zjawiska nie było. Albo przynajmniej w tym drugim widzę wyraźnie, że to za sprawą rozprzestrzeniania się mediów. Moja babcia ciągle przed telewizorem mówi, że "teraz takie złe rzeczy się dzieją, kiedyś tego nie było" i za każdym razem staram się jej wytłumaczyć, że było, tylko teraz więcej ludzi się na tym skupia i mamy narzędzia, dzięki którym więcej ludzi się dowiaduje. To, że w telewizji jest wiadomość "aresztowano rodziców znęcających się nad dziećmi" może wpierw zasmucić, ale z drugiej strony oznacza to, że dzieci znalazły się w bezpiecznym miejscu, podczas gdy pokolenie wcześniej byłyby skazane na maltretujących rodziców, więc mamy poprawę sytuacji. Również wszelkie statystyki nastoletnich ciąż pokazują, że ich liczba na Zachodzie spada, więc sytuacja też się w tej kwestii polepsza. Na millenialsów na rynku pracy też się narzeka, kiedy produktywność i pensje rosną. Możnaby tak wymieniać, jak pokolenia narzekają na teraźniejszość względem przeszłości, ale to by trwało chyba bez końca :P

W każdym razie nie lubię jak ludzie na wyjście najaw jakiejś zbrodni typu właśnie pedofilia wśród księży reagują defensywnie i mówią jak to niemożliwe, bo kiedyś tego "nie było" (a było tylko dobrze schowane), ale pocieszam się tym, że większość tych osób nie ma realnego wpływu na postępowanie sądowe oraz coraz więcej osób empatyznych mobilizuje się w wspieranie śledztw.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-10-12, 17:48   

xDDDDD
idiotka walczy w imieniu czegoś czego nawet nie przeczytała xD

http://www.wykop.pl/artyk...-1-5-strony-a4/

półtora strony, to ona chyba sam spis treści przeczytała :haha:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.049 sekundy. Zapytań do SQL: 16