Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2020-01-26, 00:49
Rozkminy
Autor Wiadomość
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-04-23, 23:56   

To już się robi nudne.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-04-23, 23:58   

Jankiel - polecam się na przyszłość :-D

Love - czyli mówisz, że w swoim towarzystwie chodziliby nago?
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-04-23, 23:58   

To było już nudne jakieś trzy lata temu
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-04-24, 00:00   

widzu napisał/a:
To już się robi nudne.


icywind napisał/a:
To było już nudne jakieś trzy lata temu


No proszę, jaka zgodność :plotka:
_________________
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-04-24, 21:17   

Podejrzanie zgodni :smile:
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 12:54   

Tak sobie kminie nad historią XIX i początkow XX w. i uważam, że Polska powinna mieć kolonie.
Bo niby w sumie czemu nie?
Wady są takie, że mamy problem z demografią u nas więc nie musimy mieć terenów do kolonizacji, ale z takich terenów wynikają różnego rodzaju plusy - w razie wojny można ewakuować rząd i panstwowe zloto do kolonii, mozna tam transportowac polskich uchodźców itd... czemu nie?
No i w Afryce jest pełno potencjalnych złóż.

Afryka to biedny kontynent, w murzyńskiej części tylko Gwinea Równikowa zalicza sie do I świata i RPA do II, a reszta to zadupia.
W takiej Namibii wystarczy zrobić referendum i przyłączyć ją do Polski.
Jest to rozlegly teren, żyje tam parę milionow ludzi - wystarczy zrobić tam referendum, przypomnieć, że stając sie obywatelami Polski stają się również obywatelami UE i zaoferować darmowe bilety do Francji z paroma tysiącami na drogę i wszyscy sie zgodza.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 12:59   

Że co kurwa? :haha:
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 13:03   

Idąc takim podejściem, Polska nie powinna widzieć nic złego w zaborcach. Przecież okupowanie Polski to były dla nich same plusy i Polacy mieli możliwość podróży, np. poprzez wysłanie na Syberię w zamian za przynależenie do państwa mającego status cesarstwa.

Jeżeli zamarzyła Ci się żona z Nambii, to nie musisz od razu anektować jej kraju, po prostu do niej zadzwoń, jeez.
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 13:15   

Madagaskar miał być polską kolonią, ale plany nie wypaliły. :PP
Swego czasu mówił o tym Radek Kotarski, ale nie pamiętam, gdzie to oglądałam - na jego kanale czy w tv, tu dodatkowe źródło:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12576
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 13:20   

Love178, No w sumie jakby myśleć chlodno o zaborach to trudno winić Prusaków, Rosjan czy Austriaków za sam fakt aneksji, co innego germanizacja, rusyfikacja, protestantyzacja itd.

Aczkolwiek ten przypadek jest zupelnie inny, ja mówię o zrobieniu tam referendum - albo się zgodzą, albo się nie zgodza, w czym problem?
Myśle, że jak im się zaoferuje bilety do Francji to się zgodzą.

Twój przyklad jest chujowy bo Polacy na zabory sie nie zgadzali i nie pchali sie na Syberie... no i syberia nie jest tak fajna jak Francja jak sie jest Murzynem ktory cos zje raz na miesiac.

manciara9, Gdyby przekazanie Madagaskaru Polsce poszlo szybciej i wcześniej to polski rząd nie musialby spieprzać do Londynu i II RP by pewnie nie upadla, kiedyś duzo na tym myślalem - ma Madagaskarze zylo okolo 1-2 mln ludzi, można przypuszczać, że by się spolonizował i dzisiaj byłby częścią Polski.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 13:24   

Dzisiaj byłby częścią Polski - :haha:

Podejrzewam, że byłoby dokładnie to samo - bunt Afrykanów i oddanie kolonii.
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 13:56   

WojtekVanHelsing napisał/a:
W takiej Namibii wystarczy zrobić referendum i przyłączyć ją do Polski.
Jest to rozlegly teren, żyje tam parę milionow ludzi - wystarczy zrobić tam referendum, przypomnieć, że stając sie obywatelami Polski stają się również obywatelami UE i zaoferować darmowe bilety do Francji z paroma tysiącami na drogę i wszyscy sie zgodza.

Brzmi jak plan.

manciara9 napisał/a:
Dzisiaj byłby częścią Polski - :haha:

Podejrzewam, że byłoby dokładnie to samo - bunt Afrykanów i oddanie kolonii.

A może byśmy rozstali się w zgodzie i dzisiaj mielibyśmy przeklinających po polsku Murzynów, madagaskarską wersję bigosu i tanie bilety tam zamiast wakacji nad Bałtykiem.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 14:03   

Już mamy przecież przeklinających po polsku murzynów gdzieś na Barbadosie
_________________
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 18:32   

Nie słyszałem o tym.
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 18:50   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Gdyby przekazanie Madagaskaru Polsce poszlo szybciej i wcześniej to polski rząd nie musialby spieprzać do Londynu i II RP by pewnie nie upadla, kiedyś duzo na tym myślalem - ma Madagaskarze zylo okolo 1-2 mln ludzi, można przypuszczać, że by się spolonizował i dzisiaj byłby częścią Polski.

Król Julian byłby władcą Polski! :grimer:
_________________
.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19170

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 18:56   

Dalej możemy go koronować na króla Polski. Jezusa fanatycy koronowali
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
bartek82r 
Założyciel Forum


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6906

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 20:55   

I rządziłby kolejny błazen :troll:
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 21:54   

manciara9 napisał/a:
Dzisiaj byłby częścią Polski - :haha:

Podejrzewam, że byłoby dokładnie to samo - bunt Afrykanów i oddanie kolonii.


Murzyni się buntowali i zapewny zbuntowali by sie na madagaskarze.
Jednak to mocarstwa kolonialne oddaly kolonie bo nie chcialo im sie z nimi uzerać, aczkolwiek nie musiały tego robić i rdzenni mieszkancy by nie wygrali.
I nie przemyślalas jednego - w koloniach francuskich, angielskich itd. to dymano ich w dupe itd. ale co jakos wielu kolonistów to tam nie wysyłali, natomiast II RP miała niesamowicie przeludnione wiochy, mój dom był kiedyś duzo mniejszy, były w nim dwa pomieszczenia (a to i tak najlepszy dom we wsi, przynajmniej jedyny murowany w tamtym okresie) i zylo okolo 10 osob o ile dobrze pamietam, a był rodziny co żyly w drewnianych domach, z jednym pomieszczeniem w ktorym bylo 15 osób... Polakom nie zależało jakoś szczególnie na surowcach, chodziło o przestrzeń życiową dla narodu który ciągle się rozrastał (wtedy ZUS był całkiem niezlym pomyslem xD).

Na Madagaskarze żyło 1-2 mln. ludzi w tamtym okresie, dopiero w A.D. 1985 liczba ludności przekroczyła 10 mln.
Natomiast było w miedzywojniu co najmniej 10 mln Polaków chętnie by tam wyjechało - skąd wiem? Polska Liga Morska i Kolonialna liczyła milion aktywnych czlonków przed wojną (dzisiaj sie o niej w szkolach nie uczy...), oni mieli rodziny które by wyjechały z nimi do polskiej kolonii, a oni sami byli aktywni, a pewnie by wyjechali na madagaskar jeszcze Ci co w sumie mieli to gdzieś, a chętnie by zamieszkali w kolonii gdzie nie ma zimy i nie trzeba tak walczyć o przetrwanie jak na zadupiu jakim jest II RP.

I sama przyznasz, że to inna sytuacja gdy np. 3/4 mieszkańców kolonii to kolonizatorzy z metropolii (zakłdam, że gdybysmy dostali Madagaskar w A.D. 1924 to do A.D. 1939 dało by się przerzucić te 3 mln ludzi) a zaledwie 1/4 mieszkańców to rdzenna ludność, niż sytuacja w której wiekszosc mieszkańców danej kolonii to rdzenna ludność z którą sie trzeba tylko użerać, a niepodległą exkolonie dalej można dymać przez korporacje itd?

No i - nawet jesli Madagaskar oglosilby niepodległość to na pewno nie przed odzyskaniem suwerennosci od ZSRR bo gdyby na madagaskarze osiedlil sie rząd II RP, razem z calymi silami zbrojnymi itd. to na 100% nie dali by sie wykiwać Murzynom...
No i zakladam tez, że Murzyni by sie spolonizowali i zależy w sumie jak by ich traktowali Polacy... w sumie fajnie jakby istniala jakas spolonizowana społeczność murzyńska, każdy Murzyn z którymi gadałem byli spoko, nazywali mnie przyjacielem i potrafili zejść ze 100 euro do 1 przy wciskaniu jakiegos badziewia.

icywind napisał/a:
Dalej możemy go koronować na króla Polski. Jezusa fanatycy koronowali


A podobno to ja obrażam osobników o innych poglądach religijnych :)
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 22:04   

WojtekVanHelsing napisał/a:
każdy Murzyn z którymi gadałem byli spoko, nazywali mnie przyjacielem i potrafili zejść ze 100 euro do 1 przy wciskaniu jakiegos badziewia.

xD
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-20, 22:18   

W Pizie i we Florencji to juz byla porażka, musiałem co chwilę sprawdzać czy mnie nie okradli.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.235 sekundy. Zapytań do SQL: 33