Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteś dobrym katolikiem?
Autor Wiadomość
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 21:59   

WojtekVanHelsing, jeszcze 50 lat temu nie było mnie na świecie ¯\_(ツ)_/¯

Ciebie zresztą też nie.

Dla osób przyzwyczajonych do zwyczajnej formy rytu rzymskiego nadzwyczajna będzie dziwna i odwrotnie.

No ale każdemu wierzącemu praktykującemu polecam choć raz.
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:00   

Wojtek, mój przyjaciel jest ceremoniarzem w tradycyjnym rycie, nie musisz mi tłumaczyć, na czym to polega. Nawet nie dlatego, że doskonale to wiem, po prostu jak będę chciała, to sobie powypytuję jego. Napisałam "W SKRÓCIE". Wydaje mi się, że to wszystko, co napisałeś, nie było potrzebne do napisania tutaj. :|

[ Dodano: 2018-05-14, 23:02 ]
A w języku to chodziło mi współczesnym. Chyba w dialekcie kaszubskim, teraz mi coś świta, ale głowy nie dam.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ascara 2018-05-14, 22:05, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:16   

widzu napisał/a:
WojtekVanHelsing, jeszcze 50 lat temu nie było mnie na świecie ¯\_(ツ)_/¯

Ciebie zresztą też nie.

Dla osób przyzwyczajonych do zwyczajnej formy rytu rzymskiego nadzwyczajna będzie dziwna i odwrotnie.

No ale każdemu wierzącemu praktykującemu polecam choć raz.


A tam dziwna... do lat 80 to NOM był dziwny.
VOM istnial 400 lat, a łacina i postawa ad orientem jako takie istniały przynajmniej 1700 lat.

[ Dodano: 2018-05-14, 23:17 ]
Love178 napisał/a:
icywind napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
spisywali ja ludzie a nie Bóg

Obrazek

W końcu nieskończona moc ma swoje granice i na rączki już brakowało ¯\_(ツ)_/¯

Nie ma, ale po co Bóg miałby pisać książkę dla ludzi skoro mogli to zrobić ludzie wiarygodni dla całej reszty, realni?
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:19   

WojtekVanHelsing napisał/a:
skoro mogli to zrobić ludzie wiarygodni dla całej reszty, realni?

Czyli Bóg nie jest realny dla katolika, dziękuję za dyskusję :clap:
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:25   

Ja pierdole, napisałem "dla całej reszty"
I jeszcze mi wklej osta bo uważam Cię za idiotkę xD
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:31   

Love178 napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
skoro mogli to zrobić ludzie wiarygodni dla całej reszty, realni?

Czyli Bóg nie jest realny dla katolika, dziękuję za dyskusję :clap:

:clap:

[ Dodano: 2018-05-14, 23:32 ]
No nie wiem. Jakby nagle zmaterializowała mi się książka nad głową to bardziej bym uwierzył, ze jest magiczna niż jakby kolega napisał i kazał mi robić co napisał
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:38   

WojtekVanHelsing napisał/a:
I jeszcze mi wklej osta bo uważam Cię za idiotkę


Powinna, bo, nawet nie pałając do niej sympatią, nie masz prawa nazywać love idiotką.
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:40   

icywind, Jakby mi się zmaterializowała książka nad głową to pewnie poszedłbym do psychiatry.
Jakbym nawet sobie uwierzył to nie uwierzyłby mi nikt inny, taka ksiazka musiała by się zmaterializować nad głową wielu ludziom by to miało jakiś sens, a w przypadku Biblii mamy wielu niezależnych autorów którzy napisali spójną historie, pozbawioną błędów historycznych itd. a gdyby Biblie spisał Bóg i dal ją jakiemus człowiekowi jak w przypadku Mahometa (który 5 rany zmienił zdanie na temat tego jak dostał koran...) to pomyślalbym raczej, że jest pierdolnięty.

[ Dodano: 2018-05-14, 23:41 ]
Ascara, Ja jej nie nazwałem idiotką tylko powiedziałem, że ją za idiotkę uważam.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:42   

Nie wcale xD
Banix na 24 h proponuję

[ Dodano: 2018-05-14, 23:43 ]
Bo to nie pierwsza taka akcja
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:43   

Zresztą, mojej wypowiedzi którą przytoczyła love serio nie zrozumie tylko ktoś na poziomie intelektualnym medycznego pojęcia idioty, chociaż ja twierdze, że to nie głupota tylko próba dojechania katolicyzmowi na siłe, co jest gorsze bo idioty nie da się w sumie winić za to, że jest głupi.

[ Dodano: 2018-05-14, 23:45 ]
manciara9, No nie, gdzie ja napisałem "Jesteś idiotką", "Ty idiotko" itd? xD
Zresztą, moje zdanie na ten temat raczej nikogo nie szokuje i jest powszechnie znane.
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:47   

Przecież bycie nazwanym idiotą przez wojtka to jest komplement. Wyobraźcie sobie mieć jego aprobatę - to wyraźny indykator, że coś jest z nami nie tak
_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:49   

Zresztą... co ja się będę rozczulać nad jakimś chłopem z zadupia, ja - niemiecka szlachcianka :-)
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:50   

Cytat:
icywind, Jakby mi się zmaterializowała książka nad głową to pewnie poszedłbym do psychiatry.
Jakbym nawet sobie uwierzył to nie uwierzyłby mi nikt inny, taka ksiazka musiała by się zmaterializować nad głową wielu ludziom by to miało jakiś sens, a w przypadku Biblii mamy wielu niezależnych autorów którzy napisali spójną historie, pozbawioną błędów historycznych itd. a gdyby Biblie spisał Bóg i dal ją jakiemus człowiekowi jak w przypadku Mahometa (który 5 rany zmienił zdanie na temat tego jak dostał koran...) to pomyślalbym raczej, że jest pierdolnięty.

Jakbym ja był bogiem wszechmogącym i napisał niby tak ważną książkę to materializowałbym każdemu nad głową. To jakiś problem? Przekracza jego możliwości?
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:50   

preach girl - chodźmy sobie na szneka
_________________
 
 
WojtekVanHelsing 
Loża Szyderców
Profesor Korwinologii


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 6197
Skąd: Sadowie

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:51   

Love178, Resentyment jest Ci tak samo bliski jak chrześcijanom w poglądach Nietzschego.

[ Dodano: 2018-05-14, 23:54 ]
manciara9 napisał/a:
Zresztą... co ja się będę rozczulać nad jakimś chłopem z zadupia, ja - niemiecka szlachcianka :-)


>Naziści
>Szlachta

Wybierz jedno xD

icywind napisał/a:
Cytat:
icywind, Jakby mi się zmaterializowała książka nad głową to pewnie poszedłbym do psychiatry.
Jakbym nawet sobie uwierzył to nie uwierzyłby mi nikt inny, taka ksiazka musiała by się zmaterializować nad głową wielu ludziom by to miało jakiś sens, a w przypadku Biblii mamy wielu niezależnych autorów którzy napisali spójną historie, pozbawioną błędów historycznych itd. a gdyby Biblie spisał Bóg i dal ją jakiemus człowiekowi jak w przypadku Mahometa (który 5 rany zmienił zdanie na temat tego jak dostał koran...) to pomyślalbym raczej, że jest pierdolnięty.

Jakbym ja był bogiem wszechmogącym i napisał niby tak ważną książkę to materializowałbym każdemu nad głową. To jakiś problem? Przekracza jego możliwości?


Nie ma żadnej rzeczy która przekraczała by możliwości Boga.
Pytanie - po co? Pomijajac fakt, że wtedy niewiele osób potrafiło by tę księge przeczytać to jak wiara miala by być skutkiem wyboru w przypadku gdy Bóg postawiłby ludzi przed faktem dokonanym?
_________________

Quid est quod debuimus facere, et non fecimus?
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:55   

WojtekVanHelsing napisał/a:
jak wiara miala by być skutkiem wyboru

No bo teraz jest. Wcale nie jesteś katolikiem bo urodziłeś się w tym a nie innym położeniu geograficznym w tym a nie innym czasie :haha:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:56   

WojtekVanHelsing napisał/a:
Pomijajac fakt, że wtedy niewiele osób potrafiło by tę księge przeczytać

To Bóg mógłby przecież sprawić, że ludzie umieliby ją przeczytać, za trudne dla niego?
WojtekVanHelsing napisał/a:
to jak wiara miala by być skutkiem wyboru w przypadku gdy Bóg postawiłby ludzi przed faktem dokonanym?

Człowiek wiedziałby, że Bog jest i miał wybór czy za nim podążać czy nie. Brak tu kontadykcji, wierzący są tak przekonani o swojej wierze, że uznają, że wiedzą, że Bóg jest, więc nic by się nie zmieniło jakby faktycznie wiedzieli
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 22:56   

I to dalej byłby ich wybór czy posłuchają, przynajmniej nie wyglądałoby to wszystko jak kompletne bzdury wyssane z palca tylko mieliby dowód :haha:

[ Dodano: 2018-05-14, 23:57 ]
Love178 napisał/a:

Człowiek wiedziałby, że Bog jest i miał wybór czy za nim podążać czy nie. Brak tu kontadykcji, wierzący są tak przekonani o swojej wierze, że uznają, że wiedzą, że Bóg jest, więc nic by się nie zmieniło jakby faktycznie wiedzieli

to
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:01   

To jest śmieszne jak ktoś sobie znajduje książkę, za którą chce podążać żeby znaleźć sobie jakąś wymówkę do nienawidzenia innych i będzie gimnastykował się umysłowo żeby usprawiedliwać zachowania swojego boga, kiedy samo założenie, że jest wszechmocny wszystko przekreśla xD
_________________
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-05-14, 23:02   

WojtekVanHelsing napisał/a:

manciara9 napisał/a:
Zresztą... co ja się będę rozczulać nad jakimś chłopem z zadupia, ja - niemiecka szlachcianka :-)


>Naziści
>Szlachta

Wybierz jedno xD


>Niemcy
>Naziści

Wybierz jedno xD


Znaczy oczywiście naziści byli Niemcami, ale działa tu zasada kwadratu i prostokąta.






A co do obrażania love... Niech sama decyduje. Kiedy stwierdzi że Wojtuś przegiął pałkę to będzie mogła z nim zrobić co chce IMO ¯\_(ツ)_/¯
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.169 sekundy. Zapytań do SQL: 32