Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: widzu
2020-01-26, 00:49
Rozkminy
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 02:05   

Mam pewną rozkminę dotyczącą wieku, a konkretnie dobicia do 30 lat. Kiedyś wydawało mi się, że 30tka to taki wiek, którego nikt za bardzo nie będzie chciał świętować no bo w końcu to nie 18stka, a mając 30 lat kończą się heheszki, trzeba się ustabilizować, mieć żonę/męża, kilkoro gówniaków i kredyt na 50 lat. I generalnie mając 20 lat wydawało mi się, że osoby po 30stce to już są straszne dziadygi :PP A tu niespodzianka, bo jak sam dobiłem do tego wieku to zamiast smęcić, zrobiłem imprezę, pospraszałem znajomych i świętowałem tę rocznicę na wesoło. Dokładnie tak samo zrobiła większość moich znajomych. Nie bolała nas jakoś świadomość wkroczenia w czwartą dekadę życia. I ostatecznie okazało się, że zeszły rok był u mnie pod względem imprez wyjątkowo obfity, sporo znajomych świętowało 30stki w pubach czy klubach i właściwie nie zaliczyłem tylu imprez w jednym roku od czasu naszych 18stek. Ba, te imprezy trwają dalej bo nie wszyscy moi znajomi są z mojego rocznika, właśnie wróciłem z kolejnej 30stki, a za 2 tygodnie idę na następną.

Piszę to, bo ostatnio zauważyłem na forum, że część z Was narzeka na "starość", bo macie już 23 czy 24 lata, a to nie to samo co 17 czy 18 lat... Fakt, na studiach często tęskni się za czasami licealnymi, sam to dobrze pamiętam... Ale zapewniam Was, że życie dopiero się przed Wam otwiera, a nie zamyka :) Widzę to po sobie i swoich znajomych. Osobiście wydaje mi się, że takim punktem krytycznym, którego już nikt nie będzie chciał świętować, będzie 40stka... Wtedy zapewne już zbyt wielu chętnych na organizowanie bib z tego powodu nie będzie :PP Ale 30stka? To ciągle jest fajny wiek i nawet jeśli już ma się jakieś zobowiązania rodzinne, to nadal ma się jeszcze energię i ochotę, żeby świętować ze znajomymi.
Konkluzja: Nie marudzić, że jest się starym, bo ma się te dwadzieścia kilka lat :PP To nadal jest bardzo fajny wiek :] A i po 30stce jak widać można jeszcze żyć pełnią życia. Jak będziecie mieć 40stkę to wtedy możecie stękać, a teraz proszę mi nie smutać i cieszyć się życiem :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2018-01-07, 02:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SlownikOrtograficzny 
Zwykły użytkownik
Be chuju are


Wiek: XXI
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 3088
Skąd: Nienack, Masaczustets

Medale: 6 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 12:47   

Davos napisał/a:
Osobiście wydaje mi się, że takim punktem krytycznym, którego już nikt nie będzie chciał świętować, będzie 40stka... Wtedy zapewne już zbyt wielu chętnych na organizowanie bib z tego powodu nie będzie

tam pie♥dolisz
_________________

Moje myśli to jebni❤cie.🛀
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 12:49   

¯\_(ツ)_/¯
_________________
 
 
Antybristler 
Loża Szyderców+


Wiek: Tak
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 5406

Medale: 18 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 13:03   

Nie wiedziałem Davos, że taki stary jesteś :D
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12388
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 14:05   

Davos, cóż, będąc jeszcze w liceum, bodajże w magazynie Charaktery (magazyn psychologiczny) czytałam o zjawisku zwanym kryzysem ćwierćwiecznym. Dotyka on osoby po dwudziestce, jest skutkiem nagłego przeskoku z bycia dzieckiem w bycie dorosłym przy mentalnym nieprzygotowaniu do tego. Takie osoby idealizują właśnie wiek licealny, kiedy są pełnoletni, ale wciąż są wolni od zmartwień typowych dla osób dorosłych. Przekraczają dwudziestkę, widzą, że dzieciństwo już dawno za sobą i czują się staro.
Ostatnio sama zaczęłam narzekać, że się zestarzałam, a przecież nie mam 23 czy 24, ale 21 lat. A do ćwierćwiecza kilka lat mi zostało. Jednak każdy chce być forever young. Wczesne nastolatki chcą być osiemnastolatkami, dwudziestolatkowie... też :D

Ludzie to trochę bagatelizują, bo jak można się czuć staro po dwudziestce, co mają powiedzieć osoby z kryzysem wieku średniego? Cóż, każde pokolenie ma z czymś problem i trzeba się z tym pogodzić, bo takie jest życie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lilith 2018-01-07, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 14:07   

Potem to się stabilizuje. Sam mówiłeś, że na 20-tkę nie było takich imprez jak na 30-tkę ;)
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 15:22   

Davos, bardzo fajny post :piwo: Niestety forumowicze i tak będą smęcić i oczy przecieram ze zdumienia
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 19:38   

jak będziesz miał 40 lat (niedługo :troll: ) to też będziesz mówić "eeee tam 40 jeszcze spoko" potem to samo powiesz przy 50 :PP
_________________
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 19:41   

a 60 już nie dożyje, bo na 50 zabaluje zbyt mocno?
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 19:46   

tak
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 21:56   

Lilith - ciekawe, nie słyszałem o tym "kryzysie ćwierćwiecznym". U mnie przejście ze statusu "student" do "pracownik" też było bolesne, ale to chyba wynikało z faktu, że nagle straciłem wszystkie wakacje, ferie, przerwy świąteczne itd. i ciężko było się pogodzić z myślą, że tak już będzie zawsze :]

widzu napisał/a:
Potem to się stabilizuje. Sam mówiłeś, że na 20-tkę nie było takich imprez jak na 30-tkę ;)


Może po prostu 20stka jest zbyt blisko 18stek, a w wieku 30 lat ludzie już mocno odczuwają tęsknotę za porządnymi imprezami :)


Love178 napisał/a:
Davos, bardzo fajny post :piwo:


Dzięki, tym bardziej się cieszę, że post się spodobał, że pisałem go po 4 piwach :PP

Moris299 napisał/a:
jak będziesz miał 40 lat (niedługo :troll: ) to też będziesz mówić "eeee tam 40 jeszcze spoko" potem to samo powiesz przy 50 :PP


Możliwe, chociaż po obserwacji rodziny czy ich znajomych, czy wręcz tego, jak 40stkę traktuje się w kulturze, mogę powiedzieć, że nie jest to chyba zbyt chętnie świętowana rocznica :PP
Ale wiadomo, że to sprawa indywidualna i każdy do tego podchodzi inaczej. Mój ojciec twierdzi, że 40stka go w ogóle nie bolała, za to 50tki kompletnie nia chciał przyjąć do wiadomości, specjalnie tego dnia został dłużej w robocie, żeby o tych urodzinach nie myśleć, a tymczasem sąsiedzi złożyli niezapowiedzianą wizytę, przyszli bardzo elegancko ubrani i wyperfumowani, przynieśli jakieś drogie wino, a matce było głupio, że musiała ich odprawić z kwitkiem bo ojca nie było w chacie i już wcześniej zapowiedział, że wróci dopiero późnym wieczorem :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Davos 2018-01-07, 21:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Love178 
Loża Szyderców
Jim Pickens


Wiek: Elo
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 15205
Skąd: Graveyard Restaurant

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 22:05   

Ja się ostatnio dowiedziałam, że istnieje coś takiego jak "drugie dojrzewanie" (second puberty), kiedy po pierwszym okresie dojrzewania już nam się organizm stabilizuje i myślimy, że już tak będzie, a tu nagle znowu przechodzimy przez jakąś zmianę i zmienia nam się cera, reakcje na zmiany pogody, pojawiają się nowe bóle, inaczej zaczyna się odkładać woda w organizmie, ogólnie drugi nagły proces przejściowy, z tym, że jest mniejszy, nic się o tym nie mówi i przez to zaskakuje. Muszę przyznać, że przez ostatnie miesiące częściej mnie bolą plecy, wydaje mi się, że moja twarz zmieniła nieco kształt i krem nawilżający daje mi dużo lepsze efekty niż dotychczas.
_________________
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 22:06   

Wciąż czekam na pierwsze
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-07, 22:07   

A potem jeszcze menopauza/andropauza.
Całe życie pod górkę.
_________________
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5575

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-08, 04:05   

Dojrzewanie ickowi nie grozi, ale przed menopauzą już nie ucieknie :troll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Całkiem_Dobry_Chłop 2018-01-08, 04:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
InessaMaximova 


Dołączyła: 03 Maj 2017
Posty: 585
Skąd: Malbork

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-22, 21:57   

Mnie zawsze ciekawi fenomen anorektyczek.
Wszystkie narzekają, że są grube.
A gdyby tak zrobić eksperyment i postawić je obok osób z nadwagą/otyłością? Dalej by widziały siebie jako grubsze od innych?
_________________
 
 
Dead_Laugh 
Loża Szyderców
Friend or traitor, come


Wiek: 23
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4021
Skąd: W klatce Skinnera

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-22, 21:59   

Nie zagłębiałem się jakoś bardzo w ten temat ale jako, że anoreksja jest zaburzeniem psychicznym to jestem raczej pewien, że nawet w zestawieniu te osoby będą czuły się grube.
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-22, 22:12   

Nic nie da, tak samo jak stawanie na wadze i liczenie bmi, lub jak obserwowanie siebie w lustrze, ciężkie zaburzenie psychiczne.
 
 
icywind
Loża Szyderców+


Wiek: icy
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 19151

Medale: 26 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-22, 22:16   

A próbowaliście kogoś z depresją postawić obok kogoś komu jest gorzej i nie ma depresji? Powinno działać :troll:
_________________
Użytkownik icywind na forum Mistrzowie to osoba o wesołym usposobieniu, która lubi dzielić się zabawnymi memami, śmiesznymi historiami oraz ministrantowymi anegdotami. Jego posty przyciągają uwagę innych użytkowników, często prowokując uśmiech na ich twarzach. Icywind jest również pomocny w dyskusjach, dając wartościowe rady i informacje na różne tematy. Jego obecność na forum sprawia, że społeczność staje się bardziej przyjazna, angażująca i ministrantna dla wszystkich uczestników.
 
 
Całkiem_Dobry_Chłop


Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 5575

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2018-01-23, 17:55   

Sprawdzałeś?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.231 sekundy. Zapytań do SQL: 34