Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AnswersMaster
2014-01-18, 14:56
,Skoki, narciarskie,
Autor Wiadomość
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-06-08, 17:42   

Ty być pisać też świetnie. :troll:
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-06-08, 17:45   

Poprawione :P Słówko mi zginęło
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-06-08, 18:00   

Wiem, domyśliłam się. :P
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-03, 01:29   

Jak ktoś nie przegląda regularnie winterszusa, to tutaj parę wyników, bo ten weekend rozpoczął międzynarodowe zawody letnie (2 i 3 liga, ale zawsze cos ;) )

Letni puchar kontynentalny:
Piątek: http://www.winterszus.pl/...a-czele-po.html
Sobota: http://www.winterszus.pl/...era-prevca.html

FIS Cup:
Sobota: http://www.winterszus.pl/...wa-logar-i.html (Brawo Kinga! :D )
Niedziela: (tu się coś pojawi jeszcze)

[ Dodano: 2016-07-12, 12:22 ]
http://www.winterszus.pl/...statystyka.html

Dobra. Pora, by moje statystyki ujrzały światło dzienne! :D

Zapraszam do zapoznania się
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-12, 13:37   

Jeśli skoki porównać do seksu to skoki w lecie byłyby jak seks analny - rozumiem że może podniecać ale raczej takich ludzi, z którymi nie chciałbyś zostać sam na sam. :troll:

Dziękuję, odignoruję temat w zimie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-12, 14:11   

JankielKindybalista85 napisał/a:
Jeśli skoki porównać do seksu to skoki w lecie byłyby jak seks analny - rozumiem że może podniecać ale raczej takich ludzi, z którymi nie chciałbyś zostać sam na sam. :troll:


https://www.youtube.com/watch?v=pWdd6_ZxX8c
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-12, 15:13   

Szyszek napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=pWdd6_ZxX8c

https://www.youtube.com/watch?v=XxJeO5QzAQk :diabelek2:

A poważnie, żeby nie było że się naśmiewam czy jestem złośliwy, bo to nie o to chodzi: Sam wiesz Stary, że same skoki interesują mnie mocno średnio ale na te zimowe zwrócę uwagę. Po prostu jakikolwiek sport zimowy kiedy wokół 35 stopni ciepła no... no po prostu nie gra mi zupełnie. Nie kumam idei. Coś jak plażowa piłka nożna. No można trochę dla zabawy pokopać ale to żadna poważna piłka nożna jest. Nie to miejsce akcji! Coś jak truskawki w listopadzie. Mogą se być pyszne (choć najpewniej to jakieś gówno z Gwatemali co urosło i zczerwieniało w ładowniach transportowca więc puste w środku i smakuje jak karton) ale to nie sezon na nie! W mojej głowie to nigdy nie zagra. Nawet jakbym uwielbiał skoki to te letnie by mi robiły mindfucka albo miał na nie wywalone. Znam trochę fanów skoków, nie Małysza i Stocha, tylko ogólnie faktycznie skoków i oni też letnie olewają. Ot po prostu.

A bezpośrednio na temat to jeśli się dobrze orientuję to w latach kiedy lamiliśmy w zimie, przynajmniej na początku sezonu to w lecie szło nam nieźle więc była napinka i potem w Finlandii (jak się dało skakać) od razu balon pękał. Więc teraz, za eeee Horngachera (?) jak ma być dobrze w zimie to w letnim GP powinniśmy lamić na potęgę.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-12, 15:57   

Po pierwsze: Statystyka, którą wyżej wstawiłem, nie ma nic wspólnego z letnimi skokami. Ba, wręcz przeciwnie! To zestawienie punktów z zimy :P
Po drugie: Doświadczenie mnie nauczyło, żeby nie traktować wyników letnich na poważnie. To nie jest takie jaranie się nie wiadomo jak. Letnie wyniki traktuję jako ciekawostkę. Śledzę, oglądam (a potem piszę na winterszusa), patrzę z pewnym zainteresowaniem, co się dzieje. Ale to jest raczej na zasadzie oglądania samych skoków, przystawki przed daniem głównym. Do wyników wielkiej wagi nie przywiązuję, bo one NIC NIE ZNACZĄ. Ktoś może się czaić latem, mieć różne kontuzje i choroby po drodze i słabo skakać przez to, a potem przyjdzie zima i okazuje się, że mimo to zdołał zbudować formę. A np. ktoś zbuduje świetną formę na lato, a na zimę zabraknie pary, po drodze jakiś błąd w przygotowaniach. I dupa - ci skoczkowie dostają łatkę Letniego Rycerza.
No to po co takie zawody się organizuje, skoro one nie mają sensu? A ja zapytam się inaczej: A co ci biedni skoczkowie mają robić innego? Siedzieć sobie, nic nie robić i czekać cierpliwie na zimę, aż mogą zacząć skakać? Samym treningiem na siłowni formy nie zrobią, oni po prostu muszą skakać. Bo gdzie mają trenować skoki narciarskie, jak nie na skoczni? Rozbieg z torów ceramicznych, powierzchnia zeskoku pokryta igelitem dającym odpowiedni poślizg i można skakać! Techniki skoku się nie wyrobi poprzez podnoszenie sztangi, nawet same tunele aerodynamiczne nie będą wystarczające. Na skoczni trzeba szlifować elementy techniczne skoku. A rywalizacje są stworzone po to, żeby to nie był sam suchy trening i żeby ekipy miały możliwość porównania się. Wtedy wychodzi, kto na jakim etapie przygotowań się znajduje. To w pewnym sensie jest ćwiczenie rywalizacji.

Ja oczywiście będę sezon letni śledził i tak samo moi koledzy, którzy są równie wielkimi pasjonatami skoków, też mają podobnego świra :P Ale bez przesady, do wyników nie będę przywiązywał wielkiej wagi. Choćby nawet Polacy dominowali, to i tak mnie to nie będzie wzruszało zbytnio, bo najważniejsza jest zima i wolałbym już nawet słabe i nierówne skakanie latem u Polaków, ale ze świadomością, że to ze względu na plan przygotowawczy (związany najczęściej ze zmianą/poprawą techniki skoku), który ma procentować podczas zawodów zimowych. Ale żeby były skoki zimą, trzeba najpierw przepracować lato.
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-12, 16:15   

No ja się odezwałem bo umieram z upału a tu nagle mi wyskakuje temat "skoki narciarskie." WOW, MAN! To jakby mi zza winkla wyskoczył Lenin z pytaniem czy chcę kupić trochę komunizmu. Zaskoczenie i łodefak?! Nie spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji po prostu. :-D

Ale wiesz co mnie jeszcze bardziej zaskoczyło a zorientowałem się w tym dopiero przed chwilą? Że to nie ty założyłeś ten temat. Szok i niedowierzanie.
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-07-12, 16:27   

Bo pierwotnie to był temat "skoki narciarskie i inne sporty zimowe" i założył go Brzozik jako wprowadzenie do sezonu olimpijskiego :P

[ Dodano: 2016-07-12, 17:33 ]
A że nie pisałem wtedy, bo akurat tymczasowo na forum nie wchodziłem

[ Dodano: 2016-08-03, 20:59 ]
Taka ważna informacja z przedwczoraj:
http://www.winterszus.pl/...zy-kariere.html

Takiego regresu to chyba jeszcze nigdy na oczy nie widziałem. Od sezonu, w którym często stawał na podium i zdobywał medale mistrzostw świata (w tym złote), by następnej zimy tylko 2 razy wystartować w pucharze świata i być dalekim od punktów. W pucharze kontynentalnym dopiero 35. miejsce łącznie.

Szkoda, że tak szybko się poddał, bo był jeszcze w miarę młody i jeszcze mógłby wygrzebać się z tego kryzysu. Widocznie jednak zabrakło Rune motywacji.

Co nieco dla norweskich skoków zrobił. W końcu jest tym mistrzem świata, prawda? Pozostaje uszanować tę decyzję i życzyć mu wszystkiego dobrego w życiu pozasportowym ;)

[ Dodano: 2016-11-25, 13:42 ]
Odkopuję temat! Ale zanim przejdę do meritum, to zapraszam do zobaczenia nowej odsłony winterszus.pl! Z okazji otwarcia nowej strony zapraszam na konkurs :D
http://winterszus.pl/2016/11/24/uwaga-konkurs/

A teraz do meritum:
http://winterszus.pl/2016...ow-w-konkursie/
Jestem zdumiony: 7 polskich skoczków, 7 dobrych skoków! A 2 wręcz znakomite! Podoba mi się to, że nasi są dynamiczni na progu, a potem w powietrzu kładą się na te narty. Wygląda na to, że Kot dalej jest w znakomitej formie z lata i oby to potwierdził i dzisiaj ;) A Kamil niech tym razem trafi w próg, to też będzie świetnie. Ogólnie: Niech skoczą to, co wczoraj.

Faworyt do zwycięstwa? Daniel Andre Tande.
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-26, 21:56   

No i gdzie ta "polska potęga" i "najlepsza kadra od lat" co tak na Onecie dmuchali balonik? Kot w sumie tak wyraźnie na plus, Żyła coś się tam poprawił widać, Kubacki mistrz qf a w konkursie druga dziesiątka, a Stocha nie ma, reszty nie wspominam nawet.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-26, 22:02   

Chcemy Małysza
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-27, 21:41   

Onet zawsze dmucha balonik, nawet nie przyjmuję tamtych wieści na poważnie.

Co do Polaków, to powiem tak: jestem zadowolony. Nie skaczę z radości, bo parę występów mogłoby wyglądać lepiej. Ale jak na początek sezonu jestem całkiem usatysfakcjonowany. W porównaniu do poprzednich lat mogę oczekiwać ze spokojem na kolejne konkursy.

Maciej Kot - Już od początku ma kontakt z czołówką i skacze naprawdę świetnie. Szkoda, że mu ostatni skok nie wyszedł, ale po raz pierwszy skakał jako zawodnik broniący podium i chyba się spiął, przez co popełnił błąd: zbyt wysokie wyjście. A na dodatek akurat warunki były gorsze niż wcześniej, więc nie dało się za wiele odrobić w locie. Ale 5 i 8 miejsce jak na początek jest ok. Trzyma się tej czołówki, a w większości skoków widać bardzo dobre przygotowanie fizyczne i techniczne. Mentalnie też daję radę mimo wszystko, zachowuje spokój.
Piotr Żyła - Wraca Piotrek, który jest nieco nierówny, ale pojawiają się pojedyncze znakomite skoki. Powraca mu dynamika na progu i w locie to wygląda elegancko, chociaż nie wykłada na nartach aż tak, jak w poprzednich latach. Nawet lądowanie poprawił. Wygląda na to, że z Piotrkiem w tym sezonie będzie lepiej niż w poprzednim. Czołowa 10 jest blisko.
Dawid Kubacki - Ogólnie skakał stabilnie, człowiek na okolice top 15 z pojedynczymi dobrymi skokami. W coraz większej ilości skoków widzę zachowanie równowagi przy wyjściu z progu. Nie zadziera aż tak nart, ale również mu nie opadają narty, jak w poprzednim sezonie. Wychodzi wysoko, bo to jednak jest dość atletycznie zbudowany zawodnik. I styl jeszcze poprawił, naprawdę ładnie lądował. Ogólnie nie jest źle.
Kamil Stoch - Tu się zawiodłem. W piątek pech, bo upadek. W sobotę chyba jeszcze odczuwał skutki tego upadku i spóźniał skoki. Mimo wszystko jestem spokojny. Wystarczy jeden świetny skok i to już powinno wrócić na właściwe tory.
Stefan Hula - Taki człowiek na granicę końcówka trzeciej dziesiątki/początek czwartej. Czyli albo zdobędzie małe punkciki albo będzie tuż za 30. Taki solidniak.
Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł - Rocznik 94 dalej nie może się ogarnąć. Ten pierwszy szarpie nartami na progu, ten drugi wykonuje to wszystko zbyt wolno i asekuracyjnie chyba. Póki co nie ma co ich wymieniać, bo pewnie się kwalifikują do konkursów i w sumie wcale tak daleko od punktów nie są.

Jeszcze spostrzeżenia:
U Słoweńców bracia Prevc znowu zaczynają wymiatać (zwłaszcza młody - niespełna 18-latek pierwszym zwycięzcą sezonu, coś niesamowitego. Zwłaszcza ten jego styl w locie.), ale jak im troszkę nie wyjdzie jak w sobotę, to ta Słowenia wygląda trochę... biednie.
Norwegia też cieniuje, bo poza Danielem Andre Tande (którego chyba zżarła presja w piątek) reszta skacze mocno średnio, a nawet słabo.
Za to niezwykle mocni są Niemcy, a szczególnie nowy lider PŚ Severin Freund, u którego po kontuzji nie ma ani śladu. No tylko ciekawi mnie jedno: Jak długo wytrzyma? Bo w późniejszej fazie sezonu pewne braki w przygotowaniach mogą wyjść. Ale poza nim dobry Eisenbichler, nadspodziewanie dobry Geiger.
Mocna również Austria, co mnie mocno zaskakuje. Szczególnie Manuel Fettner, który ma formę życia, a także Andreas Kofler, który już dawno tak dobrze nie skakał. A poza nimi oczywiście Stefan Kraft i Michael Hayboeck.
Jest jeszcze solidna Japonia, choć im brakuje do czołówki nieco.
A tak poza tym to Czesi dość słabi, Szwajcaria słaba, Finlandia też, u Rosjan tylko jeden zawodnik rokuje na cokolwiek. No i jednoosobowa ekipa Francji, w której Vincent Descombes Sevoie przechodzi piękne chwile :D
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-11, 20:45   

_________________
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-11, 21:48   

:-D
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-12, 02:44   

ChodnikowyWilk napisał/a:
No i gdzie ta "polska potęga" i "najlepsza kadra od lat" co tak na Onecie dmuchali balonik? Kot w sumie tak wyraźnie na plus, Żyła coś się tam poprawił widać, Kubacki mistrz qf a w konkursie druga dziesiątka, a Stocha nie ma, reszty nie wspominam nawet.


I co teraz powiesz, Wilczku? :D

Aż sam jestem zdumiony, bo to naprawdę wygląda dużo lepiej niż przypuszczałem. Jak sytuacja wygląda:
Maciej Kot - Po wielu latach w końcu wywalczył swoje pierwsze podium w karierze - 2 miejsce. Jego skoki wyglądają znakomicie, ma moc na progu i dynamikę tak bardzo ważną w dzisiejszych skokach. No i obecnie jest 3 zawodnikiem klasyfikacji generalnej.
Kamil Stoch - Król się odradza. Po wielu wielu miesiącach oczekiwania ponownie wskoczył na najwyższy stopień podium, za co wielkie gratulacje :D Co prawda nie we wszystkich skokach trafia na progu, ale mimo wszystko umie odlecieć.
Dawid Kubacki - Tak dobrego początku sezonu nie miał jeszcze nigdy, na dodatek jest niesłychanie stabilny. Można na niego liczyć ;)
Piotr Żyła - Dzisiaj pech z powodu dyskwalifikacji, ale ogólnie skacze nieźle. Odbudowuje się, z czołowej 20 praktycznie nie wychodzi.
Stefan Hula - Ostatnio też coraz bardziej ochoczo wchodzi do top 20, zawodnik na pewne punkty. Ogólnie w miarę zbliżania się do 30 Stefek zaczął naprawdę fajnie skakać. Taki pewny zawodnik.
Aleksander Zniszczoł - Już na treningach miał przebłyski niezłych skoków, ale w konkursie mu zawsze czegoś brakowało. Teraz w końcu mu wyszło, szczególnie pierwszy skok miał bardzo miły dla oka. Może coraz częściej punktować i rozwijać się.
Klemens Murańka - Też go stać na punkty, nie wygląda to u niego źle. Choć chyba jest obecnie nr 7 u nas.

Warto dodać jeszcze, że Polska po raz pierwszy w historii wygrała konkurs drużynowy i to z olbrzymią przewagą. W Pucharze Narodów tracimy zaledwie 13 punktów do prowadzących Niemców (którzy sporo punktów nabili w Kuusamo dzięki świetnej dyspozycji Freunda). Tak patrząc na 3-4 ostatnie konkursy trzeba przyznać otwarcie: Mamy na chwilę obecną najlepszą drużynę ze wszystkich. I ja tu wcale nie przesadzam. Jakby 3 ostatnie konkursy liczyć jako drużynówki, Polska uzyskałaby najwyższą notę. Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to w ostatnich dwóch weekendach tylko w sobotę nie nabiliśmy najwięcej punktów. Polska zdobyła 147 pkt. Norwegia głównie za sprawą swojego zawodnika na podium (ale nie tylko) nabili 148.

Podsumowując: Jak na razie jest po prostu pięknie :D
 
 
Ascara 
Psychiatrolog


Dołączyła: 03 Sie 2014
Posty: 7042

Medale: 8 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-12, 03:11   

<3
_________________
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-12, 16:16   

:spiew:

Biję się w pierś, jak zobaczyłem 1 konkurs i mając w pamięci sytuację z wielu zeszłych sezonów (dobrzy latem - pompowanie balona - huk wystrzału), to się zezłościłem i naplułem jak pan wąsaty Janusz w kapciach. A bardziej wymarzonego wejścia w sezon się nie dało wyobrazić, a l liczę że to dopiero początek :D

[ Dodano: 2016-12-17, 21:04 ]
No i gdzie ta polska potęga?

:troll: :troll:
 
 
Mańka 
Überszlachta
Misia


Wiek: 100
Dołączyła: 28 Gru 2015
Posty: 6409

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-12-17, 21:06   

Jednorazowy skok w dal :/
_________________
"Czasami konflikty muszą wybuchnąć tylko po to, żebyśmy wszystkiego nie robili sami jak takie osiołki".

"Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie".
Mikołaj Rej
 
 
ChodnikowyWilk 
Junior Admin
Nie taki jak kiedyś


Wiek: 28
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 13542
Skąd: Kraków

Medale: 12 (Więcej...)

Wysłany: 2017-01-06, 18:56   

:1m: :2m: :clap:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.127 sekundy. Zapytań do SQL: 32