Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tortuga
2018-05-01, 10:20
Anime i manga - polecane
Autor Wiadomość
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-08-31, 18:58   

Ja tu oczywiście biorę poprawkę na charakter Shinji'ego i jego wiek. Sama pewnie bym była niepewna, choć jestem nieco starsza. Średnio siedzę w mechach, bo ja Evangeliona oglądałam dla fabuły, klimatu i symboliki, ale planuję też oglądnąć stare przedevangelionowe mechy :)
Tylko zanim oglądnę inne klasyki mecha, mam jeszcze w poczekalni wiele innych serii i nie mam się kiedy za nie zabrać, jak na bieżąco mi jeszcze 5 innych serii wisi.
_________________
 
 
CiepłySol 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 30

Medale: Brak

Wysłany: 2016-09-03, 18:52   

Dziwi mnie, że nie polecił tu nikt jeszcze Cromartie High School. A przynajmniej wyszukiwarka mi nie pokazała nic.
Polecam ją wszystkim, którzy lubią komedie absurdu.
Cromartie jest też tym anime, gdzie wszystkie gwiazdy były w koniunkcji, druidzi odprawili wszystkie rytuały a Cthulhu miał dobry humor i angielski dubbing wyszedł dużo, DUŻO lepiej od oryginału.
Odcinki są krótkie, około 12 minut każdy. Można je obejrzeć na youtubie, choć z wyciętymi paroma pierwszymi minutami z jakiejś przyczyny i opóźniającym się audio.
Ostatnio zmieniony przez CiepłySol 2016-09-03, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-03, 20:26   

Cromartie High School mam w planach do oglądnięcia.
Nie poleciłam, bo jeszcze nie oglądałam. Ale już kilka osób mi poleciło.
_________________
 
 
V - r 
Loża Szyderców


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 8065

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-08, 16:16   

Cory in the House
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-11, 22:36   

Boku Dake ga Inai Machi <- kurna jakie to dobre! o wiele lepsze od tego zerso srero cos tam, cofanie w czasie na propsie :git:

[ Dodano: 2016-09-12, 17:37 ]
Nadir napisał/a:
polecam calym sercem " The Town Where Only I am Missing", animu tak dobre, ze chuj. serio bez wyglupow.
dziekuje za uwage, pozdrawiam, Nadiru-sensei

:piwo: oagrnelam ze to to samo i napsilam to samo wiec :piwo: senpai
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-12, 20:20   

Bo ja się znam na dobrych bajkach. B-)
Tylko czasem z własnej woli dla równowagi oglądam shity. ;)
_________________
.
 
 
CiepłySol 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 30

Medale: Brak

Wysłany: 2016-09-12, 21:01   

Nikt nie może powiedzieć, że zna się na dobrych bajkach jeśli nie oglądał INFERNO COP!
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-12, 21:08   

Z dobrych bajek można polecić Saiunkoku Monogatari - mamy tu czasy historyczne no i politykę. Dziewczyna z arystokratycznego rodu jako pierwsza kobieta przystępuje do państwowego egzaminu i zostaje gubernatorem jednych z prowincji Saiunkoku. W połowie akcja trochę się przeciąga, ale fabuła nie jest naiwna, a postacie są dobrze wykreowane. Polubiłam wszystkie postacie, nie licząc pewnego rudzielca pojawiającego się pod koniec.

Skip Beat! - porzucona przez matkę i zdradzona przez przyjaciela dziewczyna dostaje się do świata show-biznesu i wspina się po szczeblach swojej kariery aktorskiej. Szkoda tylko, że akcja się jakby urywa w połowie i jak ktoś jest ciekawy, co było dalej, musi sięgnąć po mangę.

School Days - w chuj kontrowersyjne, ale mnie się podobało. Zwłaszcza ostatni odcinek.
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-12, 21:58   

CiepłySol napisał/a:
Nikt nie może powiedzieć, że zna się na dobrych bajkach jeśli nie oglądał INFERNO COP!

Widziałam. B-)
Polecam Space Patrol Luluco, animu twórców Inferno Cop. I nawet nasz sympatyczny czaszkogłowy policjant pojawia się tam w jednym odcinku.

Lilith_Madness napisał/a:
Szkoda tylko, że akcja się jakby urywa w połowie i jak ktoś jest ciekawy, co było dalej, musi sięgnąć po mangę.

Typowa reklamówka mangi, jest tego pełno niestety.

Lilith_Madness napisał/a:
School Days

Obejrzałam dwa odcinki i sobie odpuściłam. Nie polecam.

Achtung! Achtung! Nadiru-sensei będzie polecać dobre bajki:
Gankutsuou - wariacja na temat znanej powieści o hrabim Monte Cristo. Historia osadzona w przyszłości gdzie podróże kosmiczne są codziennością. Oryginalna i kolorowa oprawa graficzna, według mnie przepiękna, ale nie każdemu może przypaść do gustu.
Gin no Saji (i drugi sezon też) - okruchy życia o uczniach szkoły rolniczej. Może nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale naprawdę warto się zapoznać z tym tytułem. Postaci są sympatyczne i nieprzesłodzone.
Kuuchuu Buranko - krótka 11-odcinkowa seria o bardzo specyficznym psychiatrze i jego niecodziennych metodach postępowania z pacjentami. Każdy odcinek niby jest o innym pacjencie, ale historie w pewien sposób się łączą. Nie chcę zbyt wiele zdradzać, w każdym razie żadna pozornie randomowa scena nie jest przypadkowa. No i połączenie normalnej chińskobajkowej animacji z żywymi ludźmi daje bardzo ciekawy efekt.
Hibike! Euphonium - słodkie dziewczynki i szkolna orkiestra. Anime naprawdę muzyczne z przyzwoitą fabułą i przepiękną i dopracowaną grafiką.
Jinrui wa Suitai Shimashita - ostro zakręcona wizja tego jak rasa ludzka powoli chyli się ku upadkowi i ustępuje miejsca wróżkom - uroczym i jednocześnie przerażającym stworzonkom (przypominają mi one trochę krasnoludki). Nigdy chyba nie uda mi się zapomnieć sceny z chlebkiem z 1 czy 2 odcinka, to było coś... coś co zasługuje na krótkie, ale jakże treściwe "wtf?!".

To tyle, więcej wymieniać mi się nie chce. Wszystkie opisane przeze mnie tytuły oceniłam na 9/10. Nie jestem zbyt wybredna, ale byle gówien pokroju SAO na tyle nie oceniam.
_________________
.
Ostatnio zmieniony przez Nadir 2016-09-12, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-12, 22:20   

Z takich 9/10 to jeszcze jest Perfect Blue, taki poważniejszy film animowany długometrażowy. O dziewczynie, która rezygnuje z kariery w zespole pop, by zostać aktorką.
_________________
 
 
KicerK 
AYAYA EHEHE


Wiek: 22
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4182
Skąd: Wrocław

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-12, 23:11   

Nadir napisał/a:
Obejrzałam dwa odcinki i sobie odpuściłam. Nie polecam.


Same here. Też mi nie podeszło
 
 
CiepłySol 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 30

Medale: Brak

Wysłany: 2016-09-13, 00:15   

Jeśli ktoś lubi zawiłe polityczne intrygi to nie mogę wystarczająco mocno polecić Legend of Galactic Heroes. Anime długie w cholerę (110 odcinków + OAVki), ale nie czułem, żebym choć minutę życia przy nim zmarnował. Fantastyczna obsada (m.in Ryo Horikawa, Norio Wakamoto, Shuichi Ikeda, Masako Katsuki i śp. Kaneto Shiozawa) i genialny klimat, w szczególności jeśli chodzi o Galaktyczne Imperium, mocno oparte o XIX wieczne Prusy.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-13, 10:39   

Mam to w planach do oglądnięcia. Bardzo lubię stare animacje z lat '80 i '90 [po prostu taka kreska mi się bardziej podoba niż obecna], tylko ciągle to przekładam, bo odstrasza mnie długość. Ale jeśli akcja wciąga i się nie dłuży (tak jak w połowie Saiunkoku Monogatari, podróż trwa kilka odcinków, a tak poza tym to anime wciąga), to mogę się za to zabrać ;)
_________________
 
 
CiepłySol 

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 30

Medale: Brak

Wysłany: 2016-09-13, 14:49   

Akcja z pewnością się nie dłuży, choć o ile walk fizycznych jest w bardziej tradycyjnym ich znaczeniu jest bardzo dużo, to ich część toczy się też za pomocą słów. A ponieważ losy głównych bohaterów są przedstawione po obu stronach konfliktu, to ciężko się postawić jednoznacznie za którąkolwiek z nich.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-09-13, 16:18   

Walki mnie nie nudzą, Berserka oglądnęłam całego bez przewijania scen walk. Nieraz bywa tak, że porzucam animca, bo akcja mi się tak ciągnie, że oglądanie takiego sprawia mi mękę.
W tej sytuacji się zastanawiam, jak ja Mushishi oglądnę :)
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-10-04, 19:41   

Właśnie odkryłam najlepsze anime ever, które anime nie jest (robione nie przez japońców), a chodzi o "Senpai Club". Zacna parodia chińskobajkowych schematów. Do obejrzenia na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=f_1rbcjevPA
_________________
.
 
 
ProFace 
Szlachta


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 2885

Medale: 7 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-03, 12:44   

Polecam, cos pieknego <3
https://www.youtube.com/watch?v=hRfHcp2GjVI
Jak Bartek to robi ze dodaje filmiki na forum i je mozna tu ogladac?
_________________
Ostatnio zmieniony przez ProFace 2016-11-03, 12:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-03, 15:41   

Słyszałam o tym filmie. Chociaż dopiero teraz obejrzałam zwiastun i... meh kolejna bajka o zamianie ciałami? Nawet jeśli fabuła zawiedzie to wizualnie będzie uczta dla oczu, w końcu to Shinkai. Dlatego czekam na wersję BD do pobrania, bo oglądanie średniej jakości onlajnów tylko popsuje zabawę.
_________________
.
 
 
Lilith 
Überszlachta
Battle Angel


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 12394
Skąd: Spod kołderki

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-03, 17:41   

Nadir, Video DownloadHelper, alleluja i do przodu ;)

Widzę, że tu wszyscy proponują animce, a jeszcze nie widziałam propozycji mang.
Ostatnio przeczytałam Honggane - koreańską manhwę. Niby shoujo, ale nie jest przesłodzone. Polecam, ciekawa. Tylko że po polsku jest tylko 5 tomów, resztę sobie trzeba doczytać po angielsku, ta manhwa nie jest zlicencjonowana u nas.
_________________
 
 
Nadir 
Loża Szyderców
bananokot


Wiek: .
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 6327
Skąd: ...

Medale: 20 (Więcej...)

Wysłany: 2016-11-03, 18:28   

Lilith_Madness napisał/a:
Nadir, Video DownloadHelper, alleluja i do przodu

Czyli pobieranie onlajna? Spoko opcja jeśli chcę sobie obejrzeć coś na telefonie, czyli gdy niezbyt obchodzi mnie grafika. Jednak, jak już wcześniej wspomniałam, w przypadku tego filmu na grafice mi zależy i chcę obejrzeć go w jak najlepszej jakości, bo być może ładna grafika będzie jedynym pozytywem (tak jak w "Kotonoha no Niwa"), więc Twoja rada jest delikatnie mówiąc niezbyt dobra.

A ja mang nie polecam, bo raczej nie czytam. Wyjątkiem było kilka prac Kago Shintarou, bo... a wygooglajcie sobie go to się dowiecie. xD
_________________
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.098 sekundy. Zapytań do SQL: 36