Główna Poczekalnia Dodaj Moje screeny Najlepsze screeny dnia Prywatne wiadomości Zjedź najsamkurwadół Powrót do góry Forum Demotywatorów



Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016
Autor Wiadomość
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-16, 01:45   Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, gospodarzem jest Polska, graliśmy już swój pierwszy mecz, a forumy milczo :wnerw:

Oglądał ktoś dziś pojedynek Polska - Serbia? :)


Stoczyliśmy z Serbią ciężki bój, w którym ostatecznie okazaliśmy się lepsi, wygrywając 29:28. I to na pewno cieszy. Tak jak i świetna gra bramkarzy (wielki szacun dla Szmala za obroniony karny w samej końcówce bo to był kluczowy moment meczu) czy braci Jureckich. Sporo punktów wchodziło po indywidualnych szarżach - chwali sie. Ale brakowało mi momentami więcej kombinacyjnej gry. Obrona niestety też kulała i Serbowie przedzierali się przez nią zbyt łatwo. A już najbardziej denerwujące były niewykorzystane kontry, szczególnie w wykonaniu Daszka, który celował we wszystko, tylko nie w bramkę. Te elementy zdecydowanie do poprawy, jeśli chcemy o coś powalczyć z Francją. Ale najważniejsze, że pierwszy mecz wygraliśmy i już punktujemy :git: Oby tak dalej.
_________________
 
 
Moris299 
Człowiek-Węgiel
Deus Ex Machinae


Wiek: 299
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 20011
Skąd: Novigrad

Medale: 33 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-16, 01:49   

_________________
Ostatnio zmieniony przez Moris299 2018-11-23, 02:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mormegil 
merungl


Wiek: 21
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 4613

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-16, 02:01   

Morys...
Igrzyska są za rok. Sportów Nieolimpijskich. We Wrocławiu.
_________________
 
 
Szyszek 
Loża Szyderców
Cheerful nihilist


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9210

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-16, 02:02   

Cytat:
graliśmy już swój pierwszy mecz, a forumy milczo :wnerw:


A wybacz, zająłem się innymi sprawami :P

Co do meczu Polaków: Pierwsze koty za płoty i na początku musiał być horror. Ale udało się wygrać i zacząć turniej od punktów.
Szmal to jednak klasa sama w sobie :-D
 
 
widzu 
Junior Admin
To co wpiszesz, będzie pod twoim nickiem.


Wiek: 2 k
Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 22221
Skąd: Village killed by planks

Medale: 14 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-16, 10:54   

Moris299, a to nie jest tak, że zwycięzca organizuje następne? :P
_________________
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 3000
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-16, 12:39   

Oglądałem, dobry mecz. Koleś na ostatnim karnym kiepsko rzucił po prostu, a Szmal jak to bramkarz napieprzał pajacyki i fart chciał, że obronił.

Ostra walka, ale Nandić to klasa sama w sobie :ok:
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-17, 01:37   

Adi, Szmal wczoraj obronił w sumie 2 karne. No a ten drugi w najważniejszym momencie :)

Moris299 napisał/a:
A co ta Polska taka sportowa ostatnio? Najpierw Euro12 potem mistrzostwa siatki, teraz mistrzostwa ręcznej :S



A to jeszcze nie koniec :D W tym roku będziemy gospodarzem finałów Ligi Światowej, za rok mistrzostwa Europy w siatce również odbędą się u nas, a w 2023 roku będziemy współgospodarzem (razem ze Szwecją) mistrzostw świata w ręcznej :grimer:

[ Dodano: 2016-01-17, 20:15 ]
Za chwilę mecz z Macedonią, jeśli wygramy to nie tylko awansujemy do II fazy, ale i będziemy w niej mieć co najmniej 2 pkt. Jeśli zaś przegramy to możemy sobie bardzo skomplikować sytuację. Jest zatem o co walczyć :]
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-17, 21:23   

Davos napisał/a:
Dodano: 2016-01-17, 20:15 ]
Za chwilę mecz z Macedonią, jeśli wygramy to nie tylko awansujemy do II fazy, ale i będziemy w niej mieć co najmniej 2 pkt. Jeśli zaś przegramy to możemy sobie bardzo skomplikować sytuację. Jest zatem o co walczyć :]


Dobrze że przeczytałem, ale i tak pierwsza połowa mnie ominęła. :/
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-17, 21:31   

Na razie gramy słabo i dostajemy w dupę :/ Mam nadzieję, że druga połowa będzie duużo lepsza...
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-17, 21:39   

No i tak to mogą grać. B-)

[ Dodano: 2016-01-17, 22:19 ]
Spokojny mecz, jak zwykle.


Ciekawe czy kiedyś wygramy więcej niż jedną bramką.

Szmal dzisiaj pokazał klasę. :1m:
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-17, 22:23   


Wygrali? :D
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-17, 22:27   

Tak.

Z czteropunktowej przewagi, zjechaliśmy do 1 punktu. Do tego trener Macedonii wziął czas po czym w polu zaczął grać bramkarz. Na szczęście dobrze nasi kryli i Macedonia nie rzuciła tej wyrównującej bramki.

[ Dodano: 2016-01-17, 22:35 ]
W ogóle obejrzałem sobie skróty meczów Francuzów.


Nie mamy szans. I te Mokebe czarnuchy co pocinają po parkiecie jak cienie.
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-18, 00:34   

No kuźwa, takie coś mogli zagrać tylko Polacy :D

Druga połowa ogólnie dobra, dogoniliśmy Macedonię, wypracowaliśmy przewagę, potem ją straciliśmy, potem znów wyszliśmy na prowadzenie (do czego wydatnie przyczynił się Szmal zaliczający raz za razem niesamowite bramkarskie parady), na dwie i pół minuty przed końcem mieliśmy przewagę 24:20 i mecz pod kontrolą. Komentator już się cieszył, że tego meczu nie możemy nie wygrać, a nasi mu chyba postanowili pokazać, że jednak możemy :D
Nosz kurde, jak widziałem, z jaką nonszalancją rozgrywają akcję i w głupi sposób tracą piłkę to wiedziałem, że dopóki nie zabrzmi końcowy gwizdek to gówno mamy, a nie zwycięstwo. Ze stanu 24:20 dać się dojechać do 24:23 i jeszcze pozwolić, by to przeciwnik rozgrywał ostatnią akcję i ostatecznie zdecydował o wyniku... :/ Całe szczęście, że Macedonii ta ostatnia akcja nie wyszła bo zrobiłaby się wielka kupa. A tak mamy zwycięstwo, wymęczone i szczęśliwe. I bardzo dobrą sytuację w grupie. Teraz nawet ewentualna przegrana z Francją nie będzie dla nas aż tak dotkliwa bo nadal w II rundzie wszystko będzie zależało od naszych meczów. Oczywiście z Francją warto powalczyć, tyle że chyba tylko najwięksi optymiści mogą wierzyć, że coś z nimi ugramy. Trójkolorowi wygrali z Macedonią 30:23, a dziś rozbili Serbię 36:26. Z nami mogą już się tak nie forsować, żeby oszczędzać siły na później, ale zakładam, że i tak wygrają z różnicą 3-4 bramek, mając cały czas mecz pod kontrolą. Przekonamy się we wtorek.

P.S. Gdy nasi dziś w końcówce roztrwonili w głupi sposób przewagę, Biegler wziął czas i darł się na nich po niemiecku jak gestapowiec na akowca podczas przesłuchania. Takie moje pierwsze skojarzenie :P

P.S.2 Brawa za pomysłowość dla kibiców, którzy trzymali kartki z napisem: "Spokojnie. I tak nasi wygrają jedną bramką" :-D

[ Dodano: 2016-01-18, 00:58 ]
A, jeszcze jedno. Mieliśmy dziś dwie niespodzianki w grupie B (z którą w II fazie połączy się nasza grupa A). Norwegia wygrała z Chorwacją, a Białoruś z Islandią. Coraz ciekawiej się robi :)
_________________
 
 
Adijos 
jest tu


Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 4806
Skąd: P./B.

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-19, 22:11   

Skomentuję to tak:

:chill:
_________________
Powiedziałbym, że w życiu cenię forumków. Eeem… Forumków którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i, co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga… się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję Bartkowi82r. Życie to Gość.
 
 
Marcin55522 
Loża Szyderców


Wiek: PNE
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 3511
Skąd: Jestem?

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-19, 22:14   

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
_________________
 
 
JankielKindybalista85 
Loża Szyderców
Zwykły szary żydomason


Wiek: 65
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 16120
Skąd: Wolne Miasto Nowa Huta

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-19, 22:20   

Nice one!
_________________
I'M TOO OLD FOR THIS SHIT!
........................
#seniorwinternetach #fascynującaanegdotka #lata90tetoapogeumludzkiejcywilizacji #gettudaczopa
........................
The Mission // Dead Poets Society // Boyz n the Hood // Fisher King // Bronx Tale // Trainspotting // Chasing Amy // Big Lebowski // Fight Club // Human Traffic // Samotari.

Czyli apgrejdowana złota 11tka filmów, które uczyniły mnie Jankielem. Obejrzyj wszystkie i zostań mną. Polecam - 8.73/10
 
 
macbed
Überszlachta


Wiek: N/A
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 17990

Medale: 25 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-19, 23:00   


gg ez
_________________
 
 
Mackers 


Wiek: .
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 7362

Medale: 9 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-19, 23:02   

Rekt, quickscope 420 blaze it.
 
 
Davos 
Überszlachta
Freeeedooooom!


Wiek: Tak
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 23576
Skąd: Litwini wracają?

Medale: 10 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-19, 23:20   

Zajebisty mecz :D :clap: :clap: :clap: Nasi jak zwykle zagrali tak jak nikt się nie spodziewał :troll:
Szmal miał niesamowite interwencje i zasłużenie zgarnął tytuł najlepszego zawodnika meczu, ale z drugiej strony nasza kadra miała drugiego bohatera. Bielecki zagrał dziś najlepszy mecz w kadrze od lat i naprawdę czapki z głów za to, co dziś robił w ofensywie. Ale i reszta Polaków zagrała świetnie! A Francja - mistrz olimpijski, świata i Europy - przez całe spotkanie musiała gonić wynik, co jej się na szczęście nie udało. No i sensacja stała się faktem - wygraliśmy wszystkie 3 mecze i zabieramy do II rundy 4 punkty :)
W grupie B też bardzo ciekawie - Norwegia wygrała z Białorusią, a Chorwacja z Islandią i te wyniki powodują, że Islandia nie tylko kończy swój udział w turnieju na I rundzie, ale i definitywnie traci szansę na igrzyska w Rio. Kraj, w którym ręczna jest sportem narodowym! Moni będzie niepocieszona ;)
Ale dla nas to lepiej, bo odpada nam silny i niewygodny przeciwnik, który nam nie leży.
Teraz grupa A i B połączą się w grupę E, do której trafi Polska, Francja, Macedonia, Norwegia, Chorwacja i Białoruś. Co ciekawe, spośród tych ekip tylko Polska jest nadal niepokonana :) I do II rundy wchodzimy ze świetnym kapitałem 4 pkt. Podobnie jak Norwegia, która wprawdzie przegrała z Islandią, ale ten mecz nie zostanie zaliczony, jako że Islandia odpadła. Francja i Chorwacja na starcie będą mieć jedynie po 2 pkt, co spowoduje, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza :)
My teraz najbliższy mecz gramy w sobotę z Norwegią - rywalem trudnym i niewygodnym, ale do pokonania. 2 dni później czeka nas pojedynek z Białorusią - drużyną, którą wielokrotnie ogrywaliśmy i która ewidentnie nam "leży". Wreszcie po następnych 2 dniach skończymy rywalizację w grupie E z chyba najtrudniejszym przeciwnikiem - Chorwacją. Czyli z ekipą, której przez lata nie potrafiliśmy pokonać (aż do zeszłorocznych mistrzostw świata w Katarze), ale która na tym turnieju już jeden mecz przegrała (z Norwegią) i nie jest tak mocna jak kiedyś.
Przed nami 3 trudne mecze, ale wszyscy rywale są jak najbardziej do pokonania :) Na pewno emocji nie zabraknie, może przeżyjemy jeszcze jakiś horror w końcówce, ale jeśli będziemy grać tak jak dziś to kurde musi być dobrze! Mamy świetną pozycję wyjściową i półfinał jest jak najbardziej w naszym zasięgu :)
_________________
 
 
ZSK 
Junior Admin
Asst. Regional Manager


Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 10719

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: 2016-01-19, 23:21   

Jota w jotę co Davos napisał :clap:

Świetnie się ogląda pokazy na takim poziomie :king:
_________________
I'm boring myself just talking about this.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Czy wiesz, że...

Strona wygenerowana w 0.092 sekundy. Zapytań do SQL: 32