To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Sport - Eliminacje do Euro 2016 we Francji

JankielKindybalista85 - 2015-10-12, 00:36

Dawidiusz92 napisał/a:
I jakoś ten Pazdan mnie irytował...


i Pazdana zostaw w spokoju. Ziomuś z osiedla Dywizjonu 303 w Nowej Hucie więc spoko typ. Jak byłem w 4klasie swojego LO a on w 1szej XXXVI LO i graliśmy u nich mecz towarzyski to ni chuja, gola mi nie strzelił. Ale Trzydziestka szóstka miała wtedy 3ch typków trenujących w Hutniku i tamta dwójka mi nastukała 5 bramek. I się 2-5 skończyło. Ale dziś nikt o nich nie pamięta bo pałetają się po A-klasie, Pazdan gra w polskiej kadrze i irytuje Dawidiusza, a ja, który skończyłem (oczywiście szkolną) karierę reprezentacyjną po zdaniu matury :troll: muszę wysłuchiwać tych impertynencji. Oto koło życia. :-D

Dawidiusz92 - 2015-10-12, 00:39

JankielKindybalista85, okej, okej. Nie wiedziałem, że znasz typa. Spoko ziom. :troll:

Niby obiecujący zawodnik... no nie wiem, dzisiaj to jego "obiecywanie" tak wyglądało jakby pracował da PiS i PO razem... :PP

Marcin55522 - 2015-10-12, 08:07

W ostatnich 15 minutach meczu chodziłem po pokoju oglądając mecz zestresowany. Każdy dzisiaj zawodnik zagrał bardzo dobrze jedynie Grosicki mało pokazał moim zdaniem, stać go na więcej.
Liczy się awans!!! :happybday:

ChodnikowyWilk - 2015-10-12, 08:59

Poza tą jedną pechową akcją kung-fu Pazdana, rozegrał on moim zdaniem dobry mecz. Widzę wszędzie na portalach informacyjnych piszą o Lewandowskim, że wywalczył nam tym golem Euro, ale przecież wynik 1:1 też nam dawał awans, najważniejsze było nie stracić bramki... ale już mniejsza z tym, trzeba się cieszyć i w końcu wyjść z grupy na euro w przyszłym roku, żeby nie było znowu schematu "otwarcie,wszystko,honor" :-D
Dawidiusz92 - 2015-10-12, 09:13

ChodnikowyWilk napisał/a:
"otwarcie,wszystko,honor"


Wiesz, nie chcę tutaj narzekać, bo nasi piłkarze przez ostatnie kilkanaście miesięcy, w tych eliminacjach, zrobili kawał dobrej roboty. Jednak ten schemat od dłuższego czasu najlepiej się nam sprawdzał na dużych imprezach. Przewidywalny i dobrze opracowany. Po co kombinować z wyjściem z grupy. Wyjdziemy i będzie szok. :troll:

ChodnikowyWilk - 2015-10-12, 09:18

No dokładnie :troll: Można w sumie go jeszcze udoskonalić, tak jak zrobiliśmy to na Euro 2012 czyli otwarcie, drugi mecz, i dopiero trzeci był o wszystko :-D
widzu - 2015-10-12, 11:10

ChodnikowyWilk napisał/a:
wynik 1:1 też nam dawał awans


Chyba nie. Wydaj mi się, że nie.

Dawidiusz92 - 2015-10-12, 11:55

widzu napisał/a:
Chyba nie. Wydaj mi się, że nie.


Widzu nie podsumował wypowiedzi ikonką trolla, to pouczę, że ten wynik dawał awans. Bo czasami są zwycięskie remisy. :brwi:

Marcin55522 - 2015-10-12, 14:50

0:0 i 1:1 dawało awans. Ja już jak było 1:1 wolałem aby zostało 0:0.
Davos - 2015-10-12, 21:10

ChodnikowyWilk napisał/a:
Widzę wszędzie na portalach informacyjnych piszą o Lewandowskim, że wywalczył nam tym golem Euro, ale przecież wynik 1:1 też nam dawał awans, najważniejsze było nie stracić bramki...


Dokładnie :) Czy 1:1 czy 2:1, to nie miało znaczenia - liczyło się tylko, by Irlandia nam nie strzeliła drugiego gola. Co na szczęście się udało.


ChodnikowyWilk napisał/a:
ale już mniejsza z tym, trzeba się cieszyć i w końcu wyjść z grupy na euro w przyszłym roku, żeby nie było znowu schematu "otwarcie,wszystko,honor"


Tym razem wyjście z grupy nie będzie aż takie trudne bo z 24 drużyn do fazy pucharowej przejdzie aż 16. Jeśli nie trafimy do jakiejś grupy śmierci to powinno być ok.

Mackers - 2015-10-12, 21:11

Polacy akurat mają szczęście do grup śmierci :ok:
Moris299 - 2015-10-12, 21:31

dla nas każda grupa jest grupą śmierci :haha:

[ Dodano: 2015-10-12, 21:32 ]
kiedy jest losowanie grup?

Davos - 2015-10-12, 21:33

12 grudnia
Szyszek - 2015-10-12, 21:42

Czy ja wiem, czy każda grupa jest dla nas grupą śmierci... To już nie ta reprezentacja, która musiała się obawiać każdego. Widać, że to wygląda lepiej i już możemy z dość niezłymi drużynami walczyć jak równy z równym. Jak będą grać tak jak z Irlandią, to można spokojnie powalczyć o wyjście z grupy. A może nawet awansować do ćwierćfinałów, jakby dopisało szczęście?

Ale najpierw trzeba poczekać, z kim w ogóle przyjdzie nam grać. Oby ta grupa okazała się dla nas dość korzystna. No i w takim przypadku trzeba to umiejętnie wykorzystać, bo na Euro też mieliśmy łatwą grupę, a niestety wówczas skopały sprawę orły Smudy.

Davos - 2015-10-12, 21:51

Teraz jest o tyle fajnie, że z 6 grup awansują drużyny z miejsc 1-2, a do tego 4 spośród 6 drużyn, które w swoich grupach zajmą trzecie miejsce. I muszę przyznać, że mnie się taki system bardzo podoba, bo nie będzie już sytuacji, gdy w trzeciej kolejce są mecze o pietruszkę, bo już jest jasne, kto awansuje z grupy, a kto odpadnie. Teraz absolutnie każdy mecz w fazie grupowej będzie o stawkę, bo nawet przegrywając pierwszy i drugi mecz, będzie miało się szansę na wyjście z grupy, jeśli wygra się trzeci. To powinno zagwarantować większe emocje i przy okazji więcej niespodzianek :)
ChodnikowyWilk - 2015-10-12, 21:57

O, to nawet nie wiedzialem ze teraz taki system jest. Bedzie duzo latwiej awansowac.
Szyszek - 2015-10-12, 22:04

E, to przy takim systemie i obecnym poziomie polskiej reprezentacji to wyjście z grupy to po prostu obowiązek! :P

Ale ten system mi się podoba. Dzięki niemu powinno być ciekawiej, a sam turniej potrwa troszkę dłużej, bo się powiększa o jedną fazę.

JankielKindybalista85 - 2015-10-12, 22:10

Mega kurwa chujowy system moim zdaniem. Robi się nuda w grupach, tym wieksze kalkulowanie liderów po dwóch kolejkach i oglnie uważam taki system za irytujący. Pamiętam dobrze 2 mundiale rozegrane tym systemem, w tym 1994 bardzo dobrze (oh yes, 32 drużyny po raz pierwszy zagrały dopiero we Francji w 1998) i wiecie... co kto lubi w sumie ale mnie takie awansowania drużyny z 3cich miejsc (zdarząło się, że to jakieś frajery z bilansem 0-2-1 i potem takie cuda, jak w 1990tym że Irlandia dotarła do ćwierćfinału mundialu nie wygrawszy ani jednego meczu) wkurwia. Powiększenia ilości drużyn nie potępiam ale to już bym wolał system 8 grup po 3 drużyny i awansuje po 2ch meczach jedna (albo 2) w zależności od tego jak długą chcemy mieć fazę pucharową. Albo 4 grupy po 6 drużyn i dużo meczów grupowych ale awans tylko liderów i od razu półfinały.

No nie wiem, system 24 zespoły i 6 grup po 4 zespoły mnie jakoś wybitnie kurde mierzi. Może faktycznie dlatego że pamiętam jego zastosowanie w praktyce.

Davos - 2015-10-13, 13:12

Coś podobnego funkcjonuje teraz na Copa America, tyle że z racji tego, iż tam gra 12 zespołów (10 z Ameryki Płd. + 2 zaproszone, najczęściej USA i Meksyk), są tylko 3 grupy po 4 zespoły, a awans do ćwierćfinału oprócz drużyn z miejsc 1-2, otrzymują też 2 z 3 najlepszych drużyn z trzecich miejsc. Wg mnie ten system jest fajny, bo do samego końca każda z drużyn o coś walczy.


JankielKindybalista85 napisał/a:
już bym wolał system 8 grup po 3 drużyny i awansuje po 2ch meczach jedna (albo 2) w zależności od tego jak długą chcemy mieć fazę pucharową.


Przy takim systemie na Euro byłyby tylko 24 mecze w fazie grupowej (8 grup x 3 mecze w każdej z nich), zamiast 36 (6 grup x 6 meczów w każdej). Ale ten system nie podoba mi się z innego względu - tutaj w fazie grupowej każda drużyna zagrałaby tylko 2 mecze. A przecież nie po to gra się całe długie eliminacje, żeby potem w fazie grupowej pograć 180 minut i jechać do domu (jeśli nie awansuje się dalej). To jest jednak święto dla kibiców wszystkich zespołów, które się zakwalifikowały i wg mnie 3 mecze dla każdej drużyny na turnieju to minimum.


JankielKindybalista85 napisał/a:
Albo 4 grupy po 6 drużyn i dużo meczów grupowych ale awans tylko liderów i od razu półfinały.


A to już ciekawy pomysł, ale znowu faza pucharowa byłaby zbyt krótka i skończyłaby się, zanim by się zaczęła. Ja bym to nieco zmodyfikował i dodał ćwierćfinał, do którego awansowałyby zespoły z miejsc 1-2 w każdej grupie.
Tyle, że jeśli dobrze policzyłem, tutaj w każdej grupie byłoby aż 15 meczów (zakładajac, że każdy gra z każdym, ale inne rozwiązanie nie miałoby sensu), czyli cała faza grupowa liczyłaby aż 60 meczów. I nawet, gdyby faza pucharowa zaczynałaby się od półfinałów, byłyby łącznie 63 mecze (lub 64, gdyby grano też o 3 miejsce). Dużo. Nawet bardzo dużo, jak na Euro. Przy systemie 6 grup po 4 drużyny w sumie na całym turnieju jest 51 meczów (36 w fazie grupowej, 8 w 1/8, 4 ćwierćfinały, 2 półfinały i finał). No i ciężko będzie obejrzeć wszystkie, a co dopiero, gdyby tych meczów było o 12 więcej. Poza tym w tym systemie jest całkiem zgrabnie zachowana równowaga między fazą grupową, a pucharową.
No, ale jak to wszystko się sprawdzi w praktyce, zobaczymy za niecały rok. Tak czy siak, zawsze to jakaś odmiana po ogranym do bólu systemie 4 grupy po 4 zespoły.


A tak btw: wczoraj na Euro awansowała Słowacja. Kolejny zespół, na który przed eliminacjami pewnie nikt nie postawiłby złamanego grosza :D Bardzo blisko bezpośredniego awansu z 3 miejsca są też Węgrzy, ale ich sytuacja zależy od meczów Turcji z Islandią i... Łotwy z Kazachstanem :P Jeśli kebaby wygrają u siebie z Islandią, a Łotwa przegra u siebie z Kazachstanem, bezpośrednio awansuje Turcja. Przy innych wynikach - na Euro jadą Węgrzy. Bardzo trudna jest sytuacja Holandii. Do baraży wejdą tylko, jeśli wygrają u siebie z Czechami, a Turcja przegra z Islandią. Raczej małe szanse więc chyba już można powoli żegnać Oranje.
Dziś gra jeszcze grupa H, a tam również jest ciekawa sytuacja. Pewne awansu Włochy podejmują drugą w tabeli Norwegię, a trzecia Chorwacja zagra na wyjeździe z Maltą. Chorwaci tracą do Norwegii 2 pkt i mają od nich lepszy bilans bezpośrednich meczów, a Maltę na pewno ograją z palcem w dupie, zatem Norwegia chcąc awansować, musi wygrać na wyjeździe z Włochami. Nie daję im zbyt wielu szans i obstawiam, że z 2 miejsca w grupie awansuje Chorwacja.
No chyba, że Italia się podłoży :diabelek2:

Moris299 - 2015-10-13, 16:09




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group