To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Sport - Piłka ręczna

monjiczq - 2015-01-26, 23:04

I islandia przegrala z dunczykami ;< to takie przykre bylo;s tyle powiem
Davos - 2015-01-26, 23:10

Moni, no właśnie czekałem na Twój komentarz odnośnie Islandii ;) W sumie mieli pecha, bo dostali w 1/8 ciężkiego rywala.
To tylko dowodzi, że te drabinki są bez sensu, skoro w ćwierćfinale znajdzie się Katar, a zabrakło miejsca dla takich ekip jak Szwecja czy Islandia.

Jankiel - obyś nie był złym prorokiem :/

Szyszek - no końcówkę nasi rozegrali perfekcyjnie, ale ogólnie cały mecz był zacięty i wyrównany. Szwedzi walczyli ambitnie i gdyby nie nasza skuteczna obrona i świetny Szmal, mogłoby być różnie...

Szyszek - 2015-01-26, 23:15

Cytat:
To tylko dowodzi, że te drabinki są bez sensu, skoro w ćwierćfinale znajdzie się Katar

No wiadomo, że zakatarzeni gospodarze muszą mieć wygodną drabinkę.

A co do postu Jankiela:
Serce mi mówi "Wal się, Jankiel, wieczny pesymisto! Polska wygra i nie ma bata!"
Rozum zaś mi mówi "Oj, kolego Jankielu, obawiam się, że możesz mieć rację"

Zobaczymy, jak to będzie.

Davos - 2015-01-26, 23:18

No rozum ewidentnie podpowiada, że skończy się jak zawsze... No, ale kurde, z Niemcami w nożną też przez lata dostawaliśmy w dupę, aż w końcu przyszło przełamanie, a dokonało tego pokolenie piłkarzy, po których nikt by się tego w życiu nie spodziewał :)
Więc czemu miałoby się nie udać teraz? Damy radę, tylko trzeba grać na 100% i z koncentracją od początku do końca!

c1ick - 2015-01-26, 23:19

Trzeba wierzyć. ZAWSZE.
ChodnikowyWilk - 2015-01-27, 16:47

Jankiel jak zawsze urodzony optymista. Pamiętam doskonale jak był MŚ w siatce i żeś powiedział że przejebiemy z Brazylią i chuja z twoich czarnych proroctw wyszło :P
brzozik70043704352251515 - 2015-01-27, 21:45

mam znajomego ktory w 2009 zdobyl braz ma MS, troche opowiadal jak to wyglada od podszewki...
c1ick - 2015-01-27, 22:29

https://www.youtube.com/watch?v=pdwLO2Zj1UQ
Nasz Neuer ;)

Davos - 2015-01-28, 14:03

Brzozik, serio znasz kogoś z tamtej drużyny? MŚ w 2009 to był ten pamiętny turniej, w którym wyszliśmy z I fazy z 0 pkt, a mimo to ostatecznie udało się awansować do półfnału dzięki m.in. fenomenalnemu rzutowi Siódmiaka :) Polacy dokonali wtedy niemal niemożliwego :)

Click - ta interwencja była po prostu mistrzowska! Szmal nas wtedy uratował przed stratą bramki i to w kluczowym momencie spotkania. Czapki z głów.

A już za niecałe 3 godziny mecz z Chorwacją! Będzie się działo :)

Davos - 2015-01-28, 18:49

No i mamy półfnał!!! :funfunfun: :funfunfun: :funfunfun:

Później zrobię jakieś krótkie podsumowanie dzisiejszego meczu, ale póki co napiszę tylko, że wreszcie udało nam się przełamać klątwę Chorwatów, a do tego stało się to w tak ważnym meczu i strasznie mnie to cieszy :)

A teraz czekam, aż Jankiel uderzy się w pierś za to, co wypisywał o naszych szansach na wygranie tego meczu :-D

Zaknafein - 2015-01-28, 19:09

JankielKindybalista85 napisał/a:
Chorwacja nam dopierdoli w ćwierćfinale.


:chill:

Zabek05 - 2015-01-28, 19:17

ja bym odszedł z forum na Twoim miejscu
Davos - 2015-01-28, 19:19

Dobrze, że Jankiel się z nikim nie założył o wynik :P
ChodnikowyWilk - 2015-01-28, 19:28

Janek i co, lyso ci teraz? :-D

Nie chce mi sie opisywac spotkania, zostawie to Davosowi ale wspomne jedna chyba najwazniejsza akcj meczu, kiedy to.polacy w dwukrotnym oslabieniu strzelili bramke i jakby tego bylo malo chorwacki zawodnik dostal 2 minuty. Powinnismy przy tylko tylu naszych graczach zostac wdeptani w ziemie, a tu prosze, walecznosc no i duzo szczescia. No i na pochwale zasluztyl oczyeiscie Szmal, ktory ladne pilki wyciagal w ostatnich akcjach.

Brawo Polska jestesmy w polfinale ms!!!!

Davos - 2015-01-28, 19:56

Szmal dziś bronił w kluczowych momentach i miał bardzo duży wkład w wygranie tego meczu więc chwała mu :)
A akcja, o której piszesz, była rzeczywiście przełomowa i możliwe, że najważniejsza. Pierwsze wykluczenie totalnie niezasłużone, bodajże Syprzak dostał 2 minuty, chociaż nawet nie dotknął chorwackiego gracza. Druga kara już była konsekwencją grania w osłabieniu i rozpaczliwej obrony - trzeba było faulować, żeby przerwać kontrę. No i nagle znaleźliśmy się w niemal dramatycznej sytuacji, bo graliśmy 4 na 6 i to kilka minut przed końcem meczu. A nasi potrafili w takiej sytuacji strzelić bramkę i jeszcze doprowadzić do wykluczenia jednego z Chorwatów - wielkie brawa, bo wtedy odwróciliśmy losy tego meczu!
Ogólnie Polacy od początku do końca zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie. Błędów było o wiele mniej, niż w meczu z Danią czy Szwecją, a nawet jak gubiliśmy piłkę, to potrafiliśmy ją od razu przejąć, przez co nie narażaliśmy się na kontry, tak jak choćby w meczu ze Szwedami. W ataku bywało ciężko, czasem bardzo trudno było przedrzeć się przez obronę Chorwatów i stworzyć sobie klarowną sytuację do ataku, przez co musieliśmy ratować się rzutami z dystansu - te na szczęście wychodziły nam całkiem ładnie. No, ale przede wszystkim świetnie spisywała się nasza defensywa i Szmal, którzy utrudniali Chorwatom zadanie, jak tylko mogli. I to chyba te elementy zadecydowały, że ostatecznie wygraliśmy.

Lekko niepokoi to, o czym mówił dziś komentator Maciej Iwański - podobno sami piłkarze przyznali, że nie poświęcili dostatecznie dużo czasu na przećwiczenie różnych wariantów rozgrywania akcji w ofensywie - nie mamy wypracowanych schematów gry, przez co często musimy improwizować :P Nie powiem, żeby mnie to cieszyło, ale do półfinału mamy 2 dni więc może nasi znajdą jeszcze czas, żeby nad tym elementem popracować, bo to jest póki co nasz największy mankament.

A z dzisiejszego meczu warto jeszcze odnotować gola zdobytego przez Krajewskiego - fenomenalna bramka! Kto wie, czy to nie będzie najpiękniejszy gol na tych mistrzostwach! :)

No i czas na półfinał, a w nim... Katar :-D Mamy pierwszą wielką sensację na tych mistrzostwach, bo gospodarze wyrzucili dziś z turnieju Niemców. Nie powiem, fajnie by było zmierzyć się po raz kolejny ze Szwabami i spróbować zamknąć im drogę do finału, ale mecze z nimi są zawsze wyrównane i ciężkie. Katar na papierze wydaje się łatwiejszym przeciwniekiem, ale trzeba uważać - oni naturalizowali kilku graczy europejskich, zbudowali całkiem niezłą drużynę, a na tych mistrzostwach przegrali tylko raz - w grupie, z Hiszpanią. Do tego w ich meczu z Austrią w 1/8 było sporo kontrowersji, a sędziowie "mylili się" na ich korzyść. Musimy więc liczyć się z tym, że czeka nas ciężki pojedynek, a przeciwko sobie będziemy mieć nie tylko zawodników, ale i wypełnioną kibicami gospodarzy halę, no i sędziów :/ Mimo wszystko i tak cieszę się, że to z nimi będziemy walczyć, a nie z Niemcami, Hiszpanią czy Francją.
Nasi są teraz "w gazie" i grzechem by było tego nie wykorzystać! Ja wierzę, że awans do finału jest realny :)

Szyszek - 2015-01-28, 20:00

A ja dzisiaj nie zapomniałem o meczu w końcu i na szczęście nie miałem wówczas żadnych zajęć. Nic, tylko oglądać!
Polacy dzisiaj grali naprawdę świetnie! Naszym bardzo mocnym punktem w tym meczu była obrona, a w niesamowitym gazie był dziś Sławek Szmal! Jak on dzisiaj bronił to po prostu oko i serce się radują! A pamiętajmy, że my koniec końców graliśmy w nie do końca optymalnym składzie, są u nas te kontuzje. Ale Polacy dziś pokazali, że potrafią grać nie tylko w osłabionym przez kontuzje składzie, ale nawet grając w 4 potrafią strzelić bramkę!
Aha, i nie można zapomnieć o kapitalnej bramce Krajewskiego!
https://www.youtube.com/w...-yt-cl=84924572
Macie i delektujcie się :-D
Koniec końców mieliśmy horrory, jak zawsze w wykonaniu Polaków. W pewnym momencie wydawało się, że półfinał nam odjeżdża, bo Chorwaci mieli już 3 bramki przewagi. No ale nasi szczypiorniści potrafili odrobić straty! Brawo, brawo, brawo! :funfunfun:

Mamy też sensację: Katar rozwalił Niemców i to z gospodarzami przyjdzie nam się zmierzyć w półfinale! Ale skoro udało się nam pokonać Chorwatów, to czemu nie Katar? A to już tylko krok od finału! Świetnie to wygląda, trzeba przyznać szczerze, ale najpierw niech Polska pokona tę kupioną reprezentację pełną rodowitych Katarczyków, a potem dopiero będziemy się cieszyć z finału.

Davos - 2015-01-28, 20:07

Szyszek, widzę że napisaliśmy w tym samym momencie podobną analizę :piwo:

A na bramkę Krajewskiego można patrzeć bez końca :)

monjiczq - 2015-01-28, 20:10

Hardkor, sie zemocjonowalam nawet ja dzis, szczegolnie jak dwoch naszych siedzialo na laweczce:D
Davos - 2015-01-28, 20:18

Ja po każdej udanej akcji krzyczałem z radości na cały dom :D Zwłaszcza w końcówce.
A po nieudanej akcji albo stracie gola też krzyczałem, ale coś zgoła mniej cenzuralnego :D

Szyszek - 2015-01-28, 20:34

Davos napisał/a:
Szyszek, widzę że napisaliśmy w tym samym momencie podobną analizę :piwo:


Uczę się od ciebie tego typu analiz z ręcznej, mistrzu! :piwo:

Aha, zapomniałem o dwóch rzeczach:
Wspominałem o naszej dobrej obronie, ale tutaj trzeba pochwalić szczególnie Wiśniewskiego, bo miał naprawdę dobre interwencje, szczególnie jeden odbiór piłki był po prostu genialny!
Druga rzecz:
No co tam, Jankiel? Coś kiepsko ci idzie typowanie meczów Polaków, co? Pesymizm jednak nie popłaca ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group