To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Aseksualizm?

RudaMaupa - 2020-12-12, 14:34

Myślałam, że love jest demi. Widzę, że Lilka tak samo. Antidemi jest jeszcze bardziej trudne do wytłumaczenia.
A Moris za ignorancję to powinien dostać jakiś dodatkowy tytuł chyba, bo ludzie kochane! :haha: Idąc tą logiką to połowa inceli jest asami bo nie rucha, hehe.

ZSK - 2020-12-12, 15:44

Pamiętam tę dyskusję, zarzekała się, że jest aseksualna, chyba jeszcze z Shar miała spinę o to. Brzydziła ją seksualność i miała wielki żal o to, jak w ogóle mężczyźni mogą brać pod uwagę wygląd kobiety, poszukując partnerki, czy w ogóle odczuwać do jakiejś pociąg seksualny. Toć to uprzedmiotowienie. A jakiś czas potem się wysypała, że nosi spiralę, bo wygodniej w sumie i taniej, hehe.

RudaMaupa napisał/a:
połowa inceli jest asami bo nie rucha

I tak też się pewnie czują :D

Lilith - 2020-12-12, 15:48

Uuu, ja to mam jednak inne podejście, bo dla mnie nie ma w tym nic brzydzącego i takie tematy nie są dla mnie tabu w żaden sposób. Ot, ludzka sprawa. Chociaż tak, sporo asów brzydzi się seksem, nie może na niego patrzeć nawet w filmach, tymczasem mi on w sztuce absolutnie nie przeszkadza.

ZróbmySobieKupę napisał/a:
miała wielki żal o to, jak w ogóle mężczyźni mogą brać pod uwagę wygląd kobiety, poszukując partnerki, czy w ogóle odczuwać do jakiejś pociąg seksualny

Hmmm, to normalne? Ludzie najpierw widzą wygląd, potem poznają człowieka, więc czasem kogoś nie znają, ale wizualnie im się podoba, to why not?

ZSK - 2020-12-12, 15:51

Dla mnie to też normalne. To, że znajduje się kogoś, jako atrakcyjnego wizualnie, nie oznacza z automatu, że umniejsza to w jakiś sposób cechy poza fizyczne danej osoby.
RudaMaupa - 2020-12-12, 16:01

No to istotnie love brzmi jak demi and proud.

Faktycznie te nieheteronormatywne orientacje są takie hmmm... no z czasem sobie człowiek uświadamia pewne rzeczy i widzi pewne zależności; jak np. nie odczuwasz zwierzęcego magnetyzmu wobec nikogo całe życie, no to pewnie zakładasz że jesteś asem - nawet jak się czasem coś przyśni erotycznego. Kiedy czytałam posty ludzi aseksualnych, to czasem po prostu mieli tak, że ktoś jest ładny, ok, ale nie rozbierasz nikogo wzrokiem, albo masz ochotę na seks (masz libido), ale z nikim konkretnym. A potem nagle się zakochujesz i jeb - poruchałbyś. No nie ma siły, musisz przedefiniować swoje wartości.

Pewna dyskryminacja czy nietolerancja objawia się również w ruchach LGBTQniepamiętamdalej.
Niektórzy mówią, że a- nie należy do LGBT, bo przecież hehe segz (aczkolwiek to trochę tak jakby mówienie, że osoba niebinarna nie jest LGBT, bo nie identyfikuje się z płcią). Aseksualni jak widać potrafią nie tolerować pociągu fizycznego tak se o :-D (sorry, mam takie wielkie LOL teraz z pogardy wobec pociągu fizycznego).

Innymi słowy, pełnej tolerancji nie ma nigdzie - to utopia. :spiew:

[ Dodano: 2020-12-12, 16:04 ]
JankielKindybalista85 napisał/a:
Za każdym razem rozbraja mnie ten strasznie formalnie sformułowany tytuł. Wszędzie indziej na forum jest coś w stylu "Jaja o gejach" czy coś a tu nagle "Humor związany z homoseksualizmem." :D A juści!

Też mnie to zastanawia - jest bezbogawka, memu z dudełem, beka z madek, fikołki niskich ludzi i...

Humor.
Związany.
Z.
Homoseksualizmem.

Dlaczego nie te "jaja o gejach" czy inne "dupy i nożyce"? :haha:

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-12-12, 16:11

Przynajmniej wygląda jakby to Jankiel założył ten temat.
JankielKindybalista85 - 2020-12-12, 18:12

ZróbmySobieKupę napisał/a:
Pamiętam tę dyskusję, zarzekała się, że jest aseksualna, chyba jeszcze z Shar miała spinę o to. Brzydziła ją seksualność i miała wielki żal o to, jak w ogóle mężczyźni mogą brać pod uwagę wygląd kobiety, poszukując partnerki, czy w ogóle odczuwać do jakiejś pociąg seksualny. Toć to uprzedmiotowienie. A jakiś czas potem się wysypała, że nosi spiralę, bo wygodniej w sumie i taniej, hehe.

Yup. Też pamiętam ten wątek. Który potem wielokrotnie powracał. A potem nagle znikąd nawrócenie. Podobno neofici są najbardziej żarliwi. 😁

[ Dodano: 2020-12-12, 18:13 ]
Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Przynajmniej wygląda jakby to Jankiel założył ten temat.

Zaiste.

ZSK - 2020-12-13, 12:43

RudaMaupa napisał/a:
No to istotnie love brzmi jak demi and proud.

No i super, ale upierała się na asa, a my wszyscy się mylimy. Nie warto dyskutować.

RudaMaupa napisał/a:
Też mnie to zastanawia - jest bezbogawka, memu z dudełem, beka z madek, fikołki niskich ludzi i...


Jeśli przedstawiciele LGBT+ obecni tutaj na forum się zgodzą, to możemy zmienić nazwę na jakąś w stylu "Homobeka" czy coś podobnego.

icywind - 2020-12-13, 13:08

Wetuje
RudaMaupa - 2020-12-13, 13:26

Protestuję, LGBT+ to nie tylko homo! :troll:

Nie no, beka. Może być jak jest, niech przyszłe pokolenia też się dziwują :-D

Nadir - 2020-12-13, 13:57

Może LGBTQIHAHA? :troll:
icywind - 2020-12-13, 14:52

Nadir napisał/a:
Może LGBTQIHAHA? :troll:

To może być :haha:

[ Dodano: 2020-12-13, 14:57 ]
LGBTQIHAHA+



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group