To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Kamil z Afganistanu ucieka w lesie ze swoją pumą

icywind - 2020-07-13, 14:28

Ascara napisał/a:
Mi też szkoda pumy. Niby to nie jest zwierzak, który się przystosuje ot tak do życia z ludźmi - ale jednak on nad nią panuje i udało mu się ją oswoić. Źle zrobił, biorąc ją do domu, ale teraz nie ma już dla pumy w 100% dobrej decyzji. Na dobrą sprawę są 3 stosunkowo możliwe opcje.
1) ZOO - kurde serio? Klatka, ludzie łażący i robiący hałas, a jednocześnie niewchodzący w interakcje? Poza tym chyba jest za mało dzika na to, żeby się teraz dogadać z innymi pumami, czy co by tam miała dookoła. A sama to już w ogóle...
2) Naturalne środowisko. Rozwiązanie w stylu fanów natury. Daję pumie jakieś 120 sekund.
3) Pozostanie w domu z kolesiem. Źle, bo przecież puma powinna być dzika i nie wolno jej kochać człowieka, tak że no way, zostają tylko powyższe opcje... Jprdl. Jak oni mogą nie widzieć tego, że to jest NAJLEPSZE rozwiązanie. Można mu zakazać dopuszczania do niej innych ludzi, ok. Ale dla kota najlepsze jest z nim zostać.

Niektórzy mówią, że już lepszy rezerwat niż ZOO. Ale ona byłaby samotna. :( Inne koty nie polubią pewnie takiego, który lgnie do ludzi jak dachowiec. Poza tym ona by tam tęskniła.

To tak jakby teraz uznać, że nielegalne jest posiadanie psów i pozabierać je do schroniska. Jedno wielkie cierpienie.

[ Dodano: 2020-07-13, 14:21 ]
Gość zrobił źle, biorąc sobie pumę do domku. To nie ulega wątpliwości. Ale stało się. Niech zapłaci mandat czy coś. A teraz odbierając mu ją robi jej się drugi raz krzywdę.

Jest jeszcze czwarte rozwiązanie którego nie widzisz.

Mańka - 2020-07-13, 14:50

Zastrzelić zwierzaka :troll:
icywind - 2020-07-13, 15:05

Ojtam zastrzelić. Humanitarnie uśpić
Nadir - 2020-07-13, 15:12

Ascara napisał/a:
ona byłaby samotna

Niekoniecznie. Pumy nie są zwierzętami stadnymi. W naturze żyłaby raczej samotnie i nie przeszkadzałoby to jej. Nie będzie płakać po swoim właścicielu ani nie umrze z tęsknoty. To nie domowy piesek czy kotek.
Gościowi najlepiej by było tę pumę zabrać i tak dla zasady dowalić taką karę by nigdy więcej on ani nikt inny nie wpadł na "genialny" pomysł by kupić sobie nielegalnie dzikie zwierzę i trzymać w domu.

Dead_Laugh - 2020-07-13, 15:21

Nadir, to. Zdecydowanie to.
icywind - 2020-07-13, 15:33

Tak. Tylko ona powinna być zabrana kilka lat temu do kurwy nędzy
Ascara - 2020-07-13, 15:55

Nadir, ale ona nie jest w naturze. Nigdy nie była. Już w niej wyrobiono potrzebę towarzystwa.
Nadir - 2020-07-13, 16:06

Skoro tak łatwo było wyrobić w niej potrzebę bycia w towarzystwie to cóż za problem wyrobić w niej potrzebę samotności? ¯\_(ツ)_/¯
A tak na serio, nie znam się na dzikich kotach wychowanych w niewoli czy na wolności, ale podejrzewam, że ta sztucznie wytworzona potrzeba może zaniknąć jeśli tylko trafi w lepsze miejsce pod opiekę lepszych ludzi. Ale co ja mogę wiedzieć, mnie nie rozczuliły słodkie zdjęcia miłego pana przytulającego wielkiego kotka.

icywind - 2020-07-13, 16:07

poza tym facet ma nierówno pod sufitem, o czym świadczy chociażby to, że spierdalał do lasu i groził samobójstwem za odebranie pumy. Nie wygląda mi na idealnego opiekuna, i jeśli zwierze rzeczywiście by kogoś skrzywdziło to w sumie wtedy by wypadało je uśpić jak robimy z agresywnymi psami i wszyscy byliby szczęśliwi, a czekaj, wcale nie
Moris299 - 2020-07-13, 17:49

icywind napisał/a:
Ojtam zastrzelić. Humanitarnie uśpić


uśpić tych co marudzą jak to źle pumie było u tego gościa. W sumie dobry pomysł.

[ Dodano: 2020-07-13, 17:52 ]
Nadir napisał/a:
łatwo było wyrobić w niej potrzebę bycia w towarzystwie


No właśnie nie było łatwo.

Nadir napisał/a:
cóż za problem wyrobić w niej potrzebę samotności?


zapewne to, że potrzebę towarzystwa wyrobiono u niej za dzieciaka, kiedy się dopiero rozwijała i dzisiaj to może być nie możliwe.

Davos - 2020-07-13, 20:08

^

Czemu tylko niby psy i koty mogą tęsknić, a dzikie zwierzęta, które od początku wychowywały się z człowiekiem już nie? Pewnie, że ta puma powinna zostać kolesiowi odebrana 5 lat temu, ale teraz to będzie dla niej najgorsze możliwe rozwiązanie. Powinna z nim zostać, a on niech płaci wysoką karę, żeby innym ludziom nie przychodziły do głowy podobne pomysły.

Nadir - 2020-07-13, 20:31

Davos, może dlatego, że koty i psy udomowione zostały tysiące lat temu i przez ten czas ewoluowały i przystosowały się do życia z człowiekiem.
I jeśli to prawda co pisał icywind (nie chce mi się szukać i sprawdzać), że ten gość groził samobójstwem za odebranie pumy, to w żadnym wypadku nie powinna z nim zostać, choćby nauczyła się pisać i łapką na papierze napisała, że tego chce.

icywind - 2020-07-13, 20:45

To prawda, widziałem nagranie jak przystawiał sobie nóż do gardła. W lesie puma była trzymana w jakiejś małej klatce bez wody i ze zgniłym mięsem.
Lilith - 2020-07-13, 21:21

Davos napisał/a:
Czemu tylko niby psy i koty mogą tęsknić, a dzikie zwierzęta, które od początku wychowywały się z człowiekiem już nie? Pewnie, że ta puma powinna zostać kolesiowi odebrana 5 lat temu, ale teraz to będzie dla niej najgorsze możliwe rozwiązanie. Powinna z nim zostać, a on niech płaci wysoką karę, żeby innym ludziom nie przychodziły do głowy podobne pomysły.

W pełni popieram Davosa. Powinni dawno zabrać mu tę pumę. Pamiętajmy, że nawet koty domowe nie są w pełni udomowione i są w stanie żyć na wolności i to się tyczy ogółu kotów, bo generalnie nawet lwa czy pumę udomowisz, jeśli masz go od kociaka. Teraz taka puma już się nie nadaje do życia w ZOO lub na wolności. W ZOO wykończy ją ilość ludzi, a na wolności sobie nie poradzi, bo nie będzie umiała sobie żarcia upolować ani skryć się przed zagrożeniem, bo nie miała się jak tego nauczyć, jak była rozpieszczana przez człowieka.

Moris299 - 2020-07-25, 14:48

https://www.kurierzawierc...ielkie-oszustwo
Lilith - 2020-07-25, 15:07

Ja pierdolę, ale to jest chujowo napisane :V
Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-07-25, 15:44

To sie do nich zgłoś i im powiedz, że ty byś z palcem w tyłku napisała to lepiej. Może cie zatrudnią.
ChodnikowyWilk - 2020-07-26, 02:28

Myślę że lilka ma trochę większe aspiracje niż kurier zawiercia
widzu - 2020-07-26, 16:29

Przynajmniej to nie Dziennik Bałtycki/Gazeta Wrocławska
Lilith - 2020-07-26, 17:03

ChodnikowyWilk napisał/a:
Myślę że lilka ma trochę większe aspiracje niż kurier zawiercia

Aplikowałam do Kuriera Lubelskiego i uwaga, aplikacja ma status "rozpatrywana" ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group