To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Wskaźnik inteligencji na swiecie

WojtekVanHelsing - 2013-12-09, 12:55

RudaMaupa - Ale oni pytali przypadkowe osoby.. murzyni to nawet nie wiedza co to jest test na IQ wiec mozna ich wykluczyc, że sie wyuczyli.. Amerykanie tez moga nie wiedziec co to jest IQ... Polakom itp. by sie nie chcialo..


IQ to IQ... Iloraz inteligencji. Trudno tu okreslac jaikies typy. Równie dobrze mozna zakwestionowac, że Stephen Hawking ma 180 a Albert Einstein 160...

Zreszta wierze, że murzyni są tepiejsi

RudaMaupa - 2013-12-09, 13:00

Masz jeszcze inteligencję emocjonalną, seksualną... Każda jest ważna, obecnie robi się testy nie tylko IQ, ale również behawioralne. Tutaj to tylko zdolność logicznego myślenia. A co do wyuczenia - takie "testy" mamy na matematyce. Jeśli na jednym drzewku jest jedna gałązka, na drugim dwie, to ile będzie na trzecim? Ciągi geometryczne, arytmetyczne, tego się uczysz. To są schematy, uczysz się je dostrzegać. Dlatego nie wierzę, że te testy są obiektywne, bo ktoś bez matematyki i elementów logiki wyniesionej ze szkoły ma znacznie utrudnione zadanie.

[ Dodano: 2013-12-09, 13:07 ]
Inna sprawa, że za dzieciaka mi wysokie IQ zmierzyli, ale w życiu realnym się nie sprawdzam. Nie umiem się skoncentrować na jednej akcji, chcę wszystko naraz... Taki przykład, że to całe IQ nic nie daje. Co z tego, że wszystko szybko łapię? Mój rudzielec z kolei musi więcej na sukces pracować, a doszedł dalej. Takie pi< 3rdolenie z tym IQ trochę... Wróżenie z fusów.

WojtekVanHelsing - 2013-12-09, 14:04

Inteligendje emocjonalna mierzy sie inaczej.. Hitler mial chyba najwyzsza inteligencje emocjonalna w XX w. a nie zmierzyli by mu jej w normalnym tescie.

O seksualnej nie slyszalem.

Antybristler - 2013-12-09, 14:09

Cytat:
O seksualnej nie slyszalem.

Jak ktoś nie ma inteligencji seksualnej to często dziury myli i orientację w sumie też.

RudaMaupa - 2013-12-09, 14:16

Mówiąc o technikach mierzenia inteligencji, miałam na myśli IQ. Co nie zmienia faktu, że nie wierzę, iż są one miarodajne. Inteligencja nie zawsze chodzi w parze z mądrością. Właściwie to rzadziej niż częściej, jak się czasem wydaje :/
ProFace - 2013-12-09, 16:17

Inteligencja seksulana? W jakim sensie O.o. Z tego wynika, że dziwki są mądre?
RudaMaupa - 2013-12-09, 16:20

Pro
Wręcz przeciwnie. Jeśli masz wysokie SQ, wiesz, czego chcesz, więc łatwiej zbudować Ci związek. Rzadziej zmieniasz partnerów. Odczuwasz częściej satysfakcję z partnerem. Takie tam... Przynajmniej tak mówią.

JankielKindybalista85 - 2013-12-09, 19:17

Inteligencja seksualna... brzmi tak jakoś dziwacznie. Ściągasz majtki a tam kindybał cytuje Arystotelesa. :D

A na tej mapie Włosi wyszli na niezłych cwaniaków, za to Litwinom i Irlandczykom może się zrobić trochę przykro.

[ Dodano: 2013-12-09, 19:21 ]
Antybristler napisał/a:
Cytat:
O seksualnej nie slyszalem.

Jak ktoś nie ma inteligencji seksualnej to często dziury myli i orientację w sumie też.


Antybristler wygrałeś za to 3 godziny oglądania żółwi! :-D
http://www.youtube.com/watch?v=Ix_yTI_oQFQ

WojtekVanHelsing - 2013-12-09, 19:51

W SIngapurze maja tak samo fiolotowe jak w Japonii.. i w Szwajcarii tez nei malo.. Czemu mnie to nie dziwi?
ZSK - 2013-12-10, 22:04

Jankiel K.85 napisał/a:
Inteligencja seksualna... brzmi tak jakoś dziwacznie. Ściągasz majtki a tam kindybał cytuje Arystotelesa. :D


Ciekawa teoria :D




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group