To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Hydepark - Zapomniane technologie

qtasiorro - 2020-02-24, 19:32

A ja Wam powiem, że nie za bardzo wierzę w dylatacje czasu i różne takie bajery. Jeżdżę na rowerze i nie zauważyłem, żebym był z tego powodu młodszy od tych, którzy siedzą na kanapie. I druga sprawa - co robi prędkość światła w powiązaniu masy z energią? Czemu światło? I czemu to światło ma mieć monopol na bycie najszybszym? Jakieś to dla mnie zbyt abstrakcyjne. Póki co, wierzę Newtonowi, a te wymysły uważam za modę.
icywind - 2020-02-24, 19:34

Ale wiesz, że "te wymysły" są udowodnione? :D
qtasiorro - 2020-02-24, 19:37

Taa, no niby tak :/
macbed - 2020-02-24, 19:37

wszystko jest energią i konstruktem zboczonego ego
qtasiorro - 2020-02-24, 19:40

macbed napisał/a:
wszystko jest energią i konstruktem zboczonego ego


O, i taką teorię względności to ja bym kupił!

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-02-24, 20:25

Ja bym nie kupował teori po których widać, że incy w nich coś maczał.
icywind - 2020-02-24, 20:37

macbed napisał/a:
wszystko jest energią i konstruktem zboczonego ego

Wspaniałe wiadomości

krojechleb - 2020-02-24, 20:41

qtasiorro napisał/a:
A ja Wam powiem, że nie za bardzo wierzę w dylatacje czasu i różne takie bajery. Jeżdżę na rowerze i nie zauważyłem, żebym był z tego powodu młodszy od tych, którzy siedzą na kanapie. I druga sprawa - co robi prędkość światła w powiązaniu masy z energią? Czemu światło? I czemu to światło ma mieć monopol na bycie najszybszym? Jakieś to dla mnie zbyt abstrakcyjne. Póki co, wierzę Newtonowi, a te wymysły uważam za modę.


Na rowerze to się ciut za wolno poruszasz, żeby zauważyć że jesteś młodszy od tych co się nie poruszają :D

icywind - 2020-02-24, 21:23

Skąd wiesz, może on jedzie z prędkościami bliskimi prędkości światła
qtasiorro - 2020-02-24, 21:37

No właśnie, dość szybko jeżdżę!
Moris299 - 2020-02-24, 22:41

przelataj sobie samolotem codziennie dookoła ziemi to za 10 lat będziesz o 1 sekundę młodszy :P

[ Dodano: 2020-02-24, 22:42 ]
kiedyś nawet zrobiono eksperyment, były dwa zegary atomowe, jeden zabrano w lot dookoła ziemi a drugi stał na miejscu. Po tym gdy ten drugi przyleciał okazało się, że mają różnicę o ileś tam tysięcznych, bo prędkość samolotu (około 1000kmh) wystarczyła by była zauważalna ta różnica

qtasiorro - 2020-02-24, 22:45

Moris299 napisał/a:

kiedyś nawet zrobiono eksperyment, były dwa zegary atomowe, jeden zabrano w lot dookoła ziemi a drugi stał na miejscu. Po tym gdy ten drugi przyleciał okazało się, że mają różnicę o ileś tam tysięcznych, bo prędkość samolotu (około 1000kmh) wystarczyła by była zauważalna ta różnica


Morysie, nawet o tym słyszałem, ale w dalszym ciągu średnio mnie to przekonuje :roll:

Moris299 - 2020-02-24, 22:47

A przekona cię, że zegary atomowe w satelitach trzeba co jakiś czas przestawiać, bo się czasy na nich nie zgadzają w porównaniu z punktem odniesienia na ziemi?
icywind - 2020-02-24, 22:48

qtasiorro napisał/a:
Moris299 napisał/a:

kiedyś nawet zrobiono eksperyment, były dwa zegary atomowe, jeden zabrano w lot dookoła ziemi a drugi stał na miejscu. Po tym gdy ten drugi przyleciał okazało się, że mają różnicę o ileś tam tysięcznych, bo prędkość samolotu (około 1000kmh) wystarczyła by była zauważalna ta różnica


Morysie, nawet o tym słyszałem, ale w dalszym ciągu średnio mnie to przekonuje :roll:

Więc łatwiej ci uwierzyć, że to wszystko międzynarodowy spiseg niż w to, że czas może ulec zakrzywieniu?

qtasiorro - 2020-02-24, 22:51

Moris299 napisał/a:
A przekona cię, że zegary atomowe w satelitach trzeba co jakiś czas przestawiać, bo się czasy na nich nie zgadzają w porównaniu z punktem odniesienia na ziemi?


Jeśli powyższe nie przekonało, to to tym bardziej. Chińskie mechanizmy pewnie. Wot technologia!

Żarty heheszkami, heheszki żartami. Sceptyczny jestem co do różnych rzeczy po prostu :troll:


icywind napisał/a:
qtasiorro napisał/a:
Moris299 napisał/a:

kiedyś nawet zrobiono eksperyment, były dwa zegary atomowe, jeden zabrano w lot dookoła ziemi a drugi stał na miejscu. Po tym gdy ten drugi przyleciał okazało się, że mają różnicę o ileś tam tysięcznych, bo prędkość samolotu (około 1000kmh) wystarczyła by była zauważalna ta różnica


Morysie, nawet o tym słyszałem, ale w dalszym ciągu średnio mnie to przekonuje :roll:

Więc łatwiej ci uwierzyć, że to wszystko międzynarodowy spiseg niż w to, że czas może ulec zakrzywieniu?


A może narkotyczny wid kółka wzajemnej adoracji naukowców, którzy liżą się po wiadomo czym :troll:

Moris299 - 2020-02-24, 23:03

był już taki jeden co nie wierzył w to co mówią naukowcy :PP

https://www.wykop.pl/link...ej-konstrukcji/

krojechleb - 2020-02-24, 23:03

a po co?
qtasiorro - 2020-02-24, 23:15

Moris299 napisał/a:
był już taki jeden co nie wierzył w to co mówią naukowcy :PP

https://www.wykop.pl/link...ej-konstrukcji/


Ale jeśli dobrze widzę, to nie płaskoziemstwo go zabiło w tym przypadku :haha:

Love178 - 2020-02-24, 23:40

Cytat:
Również proponuje odejść od głupich nazw miesięcy których się trzeba uczyć w każdym języku i po czesku maj to květen, co za chaos.

a po chorwacku lipac to czerwiec, srpieň to lipiec, a listopad to październik xDD
To, co proponujesz, jest w Japonii i Chinach :P Ba, po chińsku dni tygodnia też się opisuje liczbami, mówią "dzień tygodnia 1", "dzień tygodnia 2" itd.

icywind - 2020-02-25, 07:03

Chińczycy moje ziomeczki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group