To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Pandemia z Chin

Dead_Laugh - 2020-05-03, 15:28

JankielKindybalista85, jakakolwiek jest twoja opinia o socjaliźmie (antykapitalizm wcale nie musi oznaczać bycia socjalistą ale ok) to Newsweek i wSieci nie są po różnych stronach wagi. Nic się tu nie wyrównuje. Centrum nie wyrównuje prawicy ani skrajnej prawicy.

Moris299, WHO ma wiele wad ale jakie konkretnie chcesz zarzucić niekompetencje? Pragnę zauważyć, że zajmują się oni dużą gamą różnych nauk związanych ze zdrowiem, więc mógłbyś powiedzieć, która gałąź nie działa? Bo na pewno jakaś jest słabsza lub w ogóle złamana.

icywind - 2020-05-03, 15:29

JankielKindybalista85 napisał/a:
Na pewno nie działa lepiej niż socjalizm. Przynajmniej nie idzie się do gułagu.

Tylko do sweatshopu

Dead_Laugh - 2020-05-03, 15:29

Cytat:
Na pewno nie działa lepiej niż socjalizm.


Zaskakujące zdanie ale też uważam, że kapitalizm nie działa lepiej niż socjalizm.

JankielKindybalista85 - 2020-05-03, 15:40

Ale taki socjalizm Limanowskiego, czy Róży Luksemburg?😉

I światopoglądowo Newsweek się ładnie balansuje z Siećmi. Jeżeli pod tym względem Newsweek to centrum to ja periodyków lewicy nie chce nawet poznawać. Wystarczą mi Kasia i Icuś na forum.

Lilith - 2020-05-03, 16:41

JankielKindybalista85 napisał/a:
Wystarczą mi Kasia i Icuś na forum.

Poczułam się jak Renia Beger w seksaferze w Samoobronie. Zostałam pominięta :( :troll:

Love178 - 2020-05-03, 16:44

W ten sposób Jankiel nie mówi Ci, że jesteś za niska, ale
JankielKindybalista85 - 2020-05-03, 17:08

Lileczko nie czuj się pominięta. Po prostu podałem jako przykład najgłębszy krąg lewackiego piekła. Ty tam jeszcze nie awansowalas. Aspirujesz dopiero do pozycji jaką mają K-love i Icesław, zresztą razem ze Śmieszkiem i Szyszkiem (nieobecnym) na przykład. A podana przeze mnie dwójka to mistrzowie Dżedaj. Życzę ci żebyś do nich dołączyła jeśli takie są właśnie twoje aspiracje.
Love178 - 2020-05-03, 17:16

Zabawne, że sama stronię od polityki i we wszystkim co mówię powołuję się na naukę i logikę oraz generalnie uważam, że szuflatkowanie się w jakiejś ideologii bez zostawienia miejsca na elastyczność jest niebezpieczne, a tu nagle jestem wysoko upolityczniona i to w dodatku w jakimś skrajnym miejscu :haha: Poproszę Cię o to samo, co Wojtka - podaj mi parę przykładów moich guru, chcę poznać parę nowych nazwisk :PP
Moris299 - 2020-05-03, 17:23

Dead_Laugh napisał/a:
WHO ma wiele wad ale jakie konkretnie chcesz zarzucić niekompetencje?


Głównym moim powodem jest to, że WHO zbyt długo ociągało się z ogłoszeniem zagrożenia epidemiologicznego. Już w styczniu na lotniskach na całym świecie powinny być kontrole temperatur ciała oraz kwarantanna dla osób z podejrzeniem wirusa. Powinno zostać również ogłoszone oficjalnie zagrożenie i odradzenie podróży do Chin. Przewodniczący WHO ma jednak mocne powiązania z Chinami i stoi po ich stronie.



A teraz konkrety:

-WHO wybiela Chiny które są sprawcą całego zamieszania. Co więcej już w marcu tego roku w światowych mediach pojawiła się informacja, że nielegalne targi zwierząt znów pojawiły się na ulicach Chin.
-WHO przeciwne by wprowadzić certyfikaty dla osób które przeszły już chorobę
-WHO przeciwne noszeniu maseczek kiedy sytuacja we wszystkich krajach które wprowadziły nakaz ich noszenia pokazuje, że następuje po tym spadek nowych zakażeń (przykładem są Chiny, Czechy)
-WHO bawi się w politykowanie [przykład] [przykład 2]
-WHO zalecało kupować szczepionki na A/H1N1 od firmy która ją finansuje, później okazało się, że szczepionki były chujowe. (ciekawostka - Polska wtedy nie kupiła tych szczepionek jako jedyna w Europie)
-WHO wypowiadziało się za tym, by w Polsce odbyły się wybory korespondencyjne
-WHO od wielu lat jest krytykowane za zbyt dużą biurokrację
-Obecny przewodniczący WHO pomagał tuszować epidemię cholery w Etiopii [źródło]
-14 marca 2020 WHO podaje oficjalną informację, bazując na badaniach Chin, że koronawirus nie może przechodzić z człowieka na drugiego człowieka https://twitter.com/WHO/status/1217043229427761152
-WHO apelowało o nie zamykanie granic z Chinami https://www.voanews.com/s...oreigners-china
-WHO zmienia zalecenia dotyczące stosowania Chińskiej medycyny po otrzymaniu 20mln $ od Chin [źródło]
-Fatalna polityka WHO przecząca samej sobie doprowadza do rozwoju epidemii https://i.imgur.com/NJKYSZs.png
-Bardzo kontrowersyjne decyzje między innymi o wykreśleniu z listy zaburzeń psychicznych transpłciowości, praktyki sado-maso, fetyszyzmu czy homoseksualizmu. https://hiro.pl/transplciowosc-zostala-oficjalnie-usunieta-przez-who-z-listy-zaburzen-psychicznych/
-Brak partnera/nieumiejętność znalezienia partnera jest przez WHO traktowane jako niepełnosprawność (wtf?) [źródło eng] [źródło pl]


To tylko parę przykładów. Poza mną wątpliwości co do działań WHO ma także USA które przestało ich finansować, Japonia [źródło] a w Polsce np. Krzysztof Bosak apeluje o zaprzestanie finansowania WHO

[ Dodano: 2020-05-03, 17:25 ]
JankielKindybalista85 napisał/a:
A podana przeze mnie dwójka to mistrzowie Dżedaj
do tych mistrzów Dżedaj dorzuciłbym jeszcze Mistress9
Love178 - 2020-05-03, 17:42

Moris299 napisał/a:
-WHO zmienia zalecenia dotyczące stosowania Chińskiej medycyny po otrzymaniu 20mln pln od Chin

Jak mnie wkurza "medycyna chińska", kłusownictwo, nielegalny handel, wymieranie gatunków, tylko dlatego, że czyjś prapraprapradziadek powiedział, że jak ktoś to zje to mu przejdzie ból gardła

Moris299 napisał/a:
Bardzo kontrowersyjne decyzje między innymi o wykreśleniu z listy zaburzeń psychicznych transpłciowości, praktyki sado-maso, fetyszyzmu czy homoseksualizmu. https://hiro.pl/transplciowosc-zostala-oficjalnie-usunieta-przez-who-z-listy-zaburzen-psychicznych/

Napisanie, że coś w tym nie tak to jest taki krindż, że pomino tego, że jest po północy muszę wyjść na dwór to rozchodzić. To całkowicie niszczy jakikolwiek szanse na dalszy rozwój merytorycznej rozmowy, dopóki nie udowodnisz, że to co wymieniłeś to są zaburzenia psychiczne. Przy czym nie za pomocą linków do wykopu - naprawdę przekonaj. Tak, żeby zmienić zdanie światowej medycyny. No dawaj.

Davos - 2020-05-03, 18:00

Lilith napisał/a:
Jakby nie było, na polskim rynku medialnym jest jednym z obiektywniejszym

Lilith napisał/a:

Mało tego, naczelnym Newsweeka jest Tomasz Lis


Zdecyduj się


Moris299 napisał/a:

Głównym moim powodem jest to, że WHO zbyt długo ociągało się z ogłoszeniem zagrożenia epidemiologicznego. Już w styczniu na lotniskach na całym świecie powinny być kontrole temperatur ciała oraz kwarantanna dla osób z podejrzeniem wirusa. Powinno zostać również ogłoszone oficjalnie zagrożenie i odradzenie podróży do Chin. Przewodniczący WHO ma jednak mocne powiązania z Chinami i stoi po ich stronie.


Nom, w kwestii pandemii WHO dało dupy i się skompromitowało zbyt niemrawym i spóźnionym działaniem, a powiązania z Chinami też do nich nie przekonują... Wcale się nie dziwię, że USA ich nie chcą finansować.

icywind - 2020-05-03, 18:32

JankielKindybalista85 napisał/a:
Lileczko nie czuj się pominięta. Po prostu podałem jako przykład najgłębszy krąg lewackiego piekła. Ty tam jeszcze nie awansowalas. Aspirujesz dopiero do pozycji jaką mają K-love i Icesław, zresztą razem ze Śmieszkiem i Szyszkiem (nieobecnym) na przykład. A podana przeze mnie dwójka to mistrzowie Dżedaj. Życzę ci żebyś do nich dołączyła jeśli takie są właśnie twoje aspiracje.

Czuje się zaszczycony :wstyd:
Jednak jeśli myślisz, że jestem największym lewakiem jaki może być i już nie ma nic na lewo to mało wiesz Jankielu, oj mało :diabelek3:

[ Dodano: 2020-05-03, 18:40 ]
To jest niestety wina tego, że nie ma w tym miejscu na planecie żadnej partii komunistycznej z prawdziwego zdarzenia i ludzie myślą, że jak zaraz ktoś wyjdzie z postulatem, żeby może dzieci nie musiały głodować i dać im obiady za darmo w szkole to jest skrajnym lewakiem.

Lilith - 2020-05-03, 18:51

Davos, to, że Lis jest naczelnym Newsweeku, nie znaczy, że narzuca kierunek, w jakim idzie ta gazeta. On ma po prostu pilnować, żeby teksty były sprawdzone i je zatwierdza niezależnie od tego, czy zgadza się z ich treścią, czy też nie. Pilnuje, żeby każdy tekst przeszedł przez wszystkie obowiązkowe etapy. Ważne, żeby prawa nie łamały, albo jakoś nie zniechęcały do czytania, bo target Newsweeka jest taki, a nie inny. To czasopismo jest amerykańskie i to amerykańscy właściciele decydują o charakterze pisma, bo uwaga, to pismo jest prywane. Chociaż naczelny może zobaczyć i powiedzieć "to i to mi się nie podoba, ja tego nie puszczę". Gazeta ma charakter liberalny i ma się tego trzymać. Felietonista czy recenzent to sobie może być nawet jebanym moherem, oni się rządzą innymi zasadami.
Davos - 2020-05-03, 18:53

Ok, a mają tam jakiegoś felietonistę czy recenzenta mohera? :PP
Lilith - 2020-05-03, 18:59

No cóż, dawno w ręku nie miałam Newsweeka, ale jak ostatnio miałam, to nie widziałam. Ale kiedyś Fronda miała jakiegoś mocno liberalnego recenzenta, bo znajdywałam swego czasu fajne recenzje.
Najfajniejszą polaryzację w felietonach widziałam w Nowym Podkarpaciu, było dwóch felietonistów. Jeden był totalnym PiSiorem, zachwyt nad władzą, a drugi totalna krytyka nad całą sceną polityczną III RP. Z drugim bym się totalnie zgadzała, gdyby nie fakt, że coś trochę za często się z Korwinem zgadzał. Żeby nie było, czytywałam felietony Piramidkke w Angorze i czasem zdarzyło mu się coś mądrego napisać, ale słowo klucz, czasem.

Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-05-03, 19:10

O ile dobrze pamiętam to polski newsweek należy do niemieckiego wydawnictwa Axel Springer. Nie znam się wystarczająco, żeby stwierdzać czy na linię gazety większy wpływ ma wydawca czy właściciel praw do tytułu, wec na tym poprzestane ¯\_(ツ)_/¯
JankielKindybalista85 - 2020-05-03, 19:26

Love178 napisał/a:
podaj mi parę przykładów moich guru, chcę poznać parę nowych nazwisk :PP

A kto był guru dla buddy? Ty sama dla siebie jesteś guru. Tworzysz swój własny kokon objawienia i patrzysz przez jego bańkę na ten plebs, któremu nawet nie warto tłumaczyć i z nim gadać bo nie reprezentuje wystarczającego poziomu intelektualnego oraz nie wyznaje choć minimum poglądów bazowycu zgodnych z twoimi, żeby zaszczycić go argumentacja, a jeśli już, to potem musisz ten krindż rozchodzić. Nawet dziś zrobiłaś to dwa razy. Mocno to jest pyszne i butne takie przekonanie o własnej słuszności co ponad szambo zwykłego plebsu wynosi tak wysoko, że już prawie nie czuć smrodku. Nie potrzebujesz guru. Żadna istota najwyższego rzędu ich nie potrzebuje ba, więcej, z racji swej najwyższości, nie może ich mieć. A kimżeś ty jest, jeśli nie kimś takim. 😉

No i chuj, przynajmniej jest zabawnie a żadnego prawa nie łamiesz więc ci wolno i powodzenia.

I jeśli nie uważasz się za lewaka, to spoko, luz. Nie kłócę się bo to nie o to chodzi, to nie jest meritum, a pewne uproszczenia w nawigacji. Ale z ciekawości: spotkałaś w takim razie w życiu kogoś, kogo ty sama nazwała byś lewakiem? A jeśli tak, to jakie na przykład ciekawe poglądy wyznawał?

Love178 - 2020-05-03, 19:38

Znowu to samo xDDD Jak dzielisz się swoją opinią to jesteś buddą, a jak podasz definicję ze słownika to jesteś komunistą xDD Okej, rozumiem, masz awersję do merytorycznych rozmów i od tego zależy czy jesteś na lewo czy na prawo xD I oczywiście uważam siebie za idealny byt, który nie ma wad, bo to jest realistyczne, żeby przeciętna osoba miała taki profil psychologiczny xDD Wiesz, nieważne jaka ja jestem, ale Ty jesteś naprawdę żałosny, masz obsesję na moim punkcie, mówię Ci to poważnie, tyle superlatyw ile Ty o mnie wypisujesz, to ja przez dziesięć lat o sobie nie pomyślałam i w dodatku powtarzasz je jak mantrę - może faktycznie jestem buddą, szkoda tylko że wyznawców mam takich obrzydliwych. Nie nudzi Ci się bycie zepsutym gramofonem? Na podstawie tych wszystkich lat wystrzeliwania z Ciebie jak Filip z konopii, że wiesz dokładnie jak siebie widzę wydaje mi się, że masz jakieś głęboko osadzone kompleksy, które starasz się na mnie projektować. Can't relate dude xDD
JankielKindybalista85 - 2020-05-03, 19:44

Co by nie powiedzieć i jakbym nie był żałosny to ja nie mówię ludziom, że"oooo ale masz żenujące poglądy,nieuprawniajace cię do gadania ze mną" jak ty Morisowi w tym temacie całkiem niedawno. I wielu innym osobom wiele razy na tym forum. Nie pierwszy raz i nie setny. No ale ty jesteś spoko,normalna, umiesz rozmawiać i nawet to lubisz a wszyscy się z tobą nie zgadzają, to znaczy wszyscy żałośni, zakompleksieni którzy nie mogą znieść twojego bycia normalną i zwykła. Ehe. Twoje posty mówią za siebie. Za każdym razem ta sama narracja. No ale znów: ty jesteś normalna,to ja jestem zdarty gramofon.

Whatever dude.

Lilith - 2020-05-03, 19:48

Całkiem_Dobry_Chłop, Axel Springer to koncern medialny, który Newsweeka wydaje w Europie. On po prostu wydaje treści, ale niekoniecznie na nie wpływa. Chociaż w sumie koncern jednak nie jest w sumie taki bezstronny, bo się nawet nie kryją z tym, że popierają Izrael (NIEMIECKI KONCERN!!!).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group