To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Pandemia z Chin

monjiczq - 2020-04-02, 07:15

Jakis amerykański patoinfluencer tez polizał deskę i to w szkole XD a później okazało się ze ma koronawirusa
W sensie wiem ze to nie przez ta deskę ale karma za głupotę go dopadła szybciej niż pomyślał XD

bartek82r - 2020-04-02, 09:06

sól napisał/a:
To rzeczywiście ma racje tych od corona challenge i inne tego typu lizanie kibla challenge do odstrzału niezależnie od tego czy jest pandemia czy jej nie ma


Mówisz i masz:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25838902,koronawirus-na-filipinach-prezydent-do-policji-i-wojska-o-lamiacych.html#s=BoxMMtImg1

krojechleb - 2020-04-02, 10:02

no i o taką demokrację nic nie robiłem
Moris299 - 2020-04-02, 18:02

jest coraz lepiej, mimo rosnącej liczby testów, przyrost spada. Zdecydowanie dążymy ku spłaszczeniu, nie ma mowy o takim wariancie jak w Hiszpanii czy Włoszech.




Davos - 2020-04-02, 18:48

Ogólna liczba zakażonych jest coraz wyższa więc nic dziwnego, że każdy nowy dzienny przyrost jest procentowo niższy niż w dniu poprzednim. Pewnie, że mogłoby być gorzej, ale na razie cały czas jest tendencja wzrostowa więc jeszcze bym się wstrzymał z optymizmem.
Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-04-02, 21:24

Dziś przybyło nam prawie czterysta chorych na liczniku. Pandemia się rozkręca.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1245791731762724865

[ Dodano: 2020-04-02, 21:28 ]
I jeszcze wpis z wczoraj dla porównania: https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1245431663846440960

Moris299 - 2020-04-02, 21:35

No tak jak pisałam wcześniej, jeśli dzisiaj przyrost jest 15% a jutro 13% to nadal będzie przybywać więcej chorych ale tempo wzrostu maleje, więc to jest plus. W takich Włoszech czy Chinach na początku rosło wykładniczo i tempo wzrostu nie malało.
Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-04-03, 08:49

No. Tylko we Włoszech już ten przyrost liczby chorych spowalnia nie tylko procentowo, ale także ilościowo. Miałem nadzieję, że skoro u nas zaprowadzono kwarantanne to ten przyrost też już zacznie bardziej przyhamowywać. Na razie tego nie widać.
RudaMaupa - 2020-04-03, 10:02

Tak szybko się to nie stanie. Pamiętaj, że efekty widać po minimum dwóch tygodniach.
Antybristler - 2020-04-03, 17:18

Teraz mamy 2 tygodnie po genialnej akcji lot do domu i widać jej owoce :3
Moris299 - 2020-04-03, 18:21

Kurwa weź mi nic nie mów
sprowadzono na koszt podatników 50 tysięcy osłów którzy wyjechali za granicę w czasie epidemii albo wracają z kraju by na nasz koszt się leczyć w momencie kiedy pół życia podatki i składki zdrowotne płacili tam XD
Do tego nikt nie wpadł na to by osoby które przyjeżdżają były transportowane tak by nie miały kontaktu z nikim innym + kwarantanna dla całej rodziny a nie tylko dla niego, bo to chyba logiczne, że jakby przyjechał chory to rodzina by się zaraziła xD

[ Dodano: 2020-04-04, 00:09 ]
Wczoraj USA 30 tysięcy wykryć. Ile te skruwesyny muszą testów robić :O

[ Dodano: 2020-04-04, 00:10 ]
A Francuzi pobili rekord i pykło ponad 1000 zgonów jednego dnia. 1,120 dokładnie.

Love178 - 2020-04-04, 04:49

Tzn. widzę trochę jaki jest "profil osoby sprowadzonej przez państwo" i go nie neguję, ale może podam trochę pozytywniejszy przykład - mój kolega miał w niedzielę kończącą się roczną wizę (planował ją przedłużyć, ale mu się nie udało), więc Lot Do Domu mu uratował dupę, bo inaczej co by począł, jak wszystkie inne loty są odwołane :| I tego się nie dało przewidzieć rok naprzód, na pewno jest też zdrowy, bo tutaj jest sytuacja dość opanowana i wszyscy wracają do pracy itp.
Całkiem_Dobry_Chłop - 2020-04-04, 09:58

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1246178684215721984

W ministerstwie płakali jak publikowali i to chyba srogo skoro tym razem zrobili to 2 godziny później niż zwykle.

monjiczq - 2020-04-04, 14:06

Moris a teraz pomysł ile ci ludzie którzy pracują za granica i przyjeżdzają do polski na urlop zostawiają pieniędzy w budżecie państwa XD
Ja jak przyjeżdżam do polski na miesiąc potrafię rozjebac w Polsce 20k pln
Są setki takich osób jak ja.
Poza tym w każdym kraju lokalsi wracają do domów nawet jeśli pracują za granica. Każdy ściąga ludzi jak może. Tylko Polacy narzekają ze inni Polacy wracają do kraju i będą się leczyć za wasze podatki :haha:

ChodnikowyWilk - 2020-04-04, 14:37

^ Zgodzilbym się, gdyby to było przeprowadzone tak jak Moris mówi, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. A nie było.
Moris299 - 2020-04-04, 14:38

Cytat:
mój kolega miał w niedzielę kończącą się roczną wizę (planował ją przedłużyć, ale mu się nie udało), więc Lot Do Domu mu uratował dupę, bo inaczej co by począł

Nie twierdzę, że sam pomysł jest głupi ale fakt, że po powrocie mogą sobie normalnie jeszcze robić zakupy itp bo kwarantanna zaczyna się od dnia następnego dopiero. Do tego jeszcze do niedawna jak wróciłeś to ty miałeś kwarantannę ale wszystkie osoby które z tobą mieszkały już nie co jest trochę bez sensu :V

Love178 - 2020-04-04, 14:59

Tzn. to, że jest taka możliwość jest głupie, ale co za absolutny debil tak robi? Nawet pomimo tej luki prawnej natychmiast popędził do domu, bo człowiek się zwyczajnie czuje, że to bardzo nie w porządku, że jest na zewnątrz i stara się ten czas sprowadzić do absolutnego minimum. Poza tym był w swoim mieście po 22 - co jest wtedy otwarte? Jeżeli ktoś naprawdę sobie na luzaku podchodzi, że "huehue, kwarantanna się liczy od jutra, chodźmy sobie do Lidla" to miał chyba chirurgiczne usuwane 3/4 mózgu w którymś momencie swojego życia... Przecież może nawet w supermarkecie lub okolicach się zarazić, nie pomyśli o tym?
RudaMaupa - 2020-04-04, 15:06

Dlatego apeluję o zmianę przepisów - kwarantanna obowiązuje od dnia przed przyjazdem! A jak Cię nie ma w domu to Twój problem, było przyjechać dzień wcześniej. :troll:

Jestem tu generalnie z love; trzeba naprawdę nie mieć mózgu, by sobie heheszkować, że kwarantanna jutro, a "dziś na balety pójdę". Niestety wedlug obserwacji brak mózgu utrudnia codzienne funkcjonowanie co najwyżej osobom postronnym, ale nie samemu zainteresowanemu. >:<

ChodnikowyWilk - 2020-04-04, 15:08

Gdyby ludzie byli mądrzy, nie było by potrzeby tworzenia zasad i regulaminów (patrz nasz forum które początkowo funkcjonowało bez) :P
RudaMaupa - 2020-04-04, 15:21

Przy dużej ilości ludzi, występuje ograniczone zaufanie i konieczność zasad, bo jeden będzie głupi i nie zrozumie, a drugi będzie głupiomądry (dużo częstsze) i sobie zacznie robić prześmieszne żarciki "bo nikt nie mówił że nie można, ahahaha". No tak jak z tym przepisem kwarantanny od dnia po powrocie. "Znalazłem lukę! Idę się przywitać z matką, babką, sąsiadką i panią Zosią z mięsnego!" :troll: albo w jeszcze inną stronę - ilu jest z nas takich, którzy zakrzyczą "taaaaak, dobrze, ograniczać ludzi w sklepach! Zamykać te kołchozy, praca z domu!", a potem się oburzą, że nie można tylko na rower do parku, pogoda ładna...

[ Dodano: 2020-04-04, 15:22 ]
A jak już się wprowadza część zasad, to potem się je łata, łata, łata... Część jest dodana naprędce, w dobrej intencji, a potem trzeba przepisywać...

W sumie zajebiste to porównanie z forum, Wilku, ładnie się zgrywa.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group