To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Teorie spiskowe

Lilith - 2017-02-08, 10:34

Mało to meteorytów na Polskę spadło? Na Wikipedii można poczytać, było tego trochę.
A Czelabińsk pamiętacie?

JankielKindybalista85 - 2017-02-08, 11:58

Kurwa żyjemy w czasach geopolitycznie bardzo podobnych do 3ch dekad prowadzących do I Wojny Światowej, społecznie napiętych w stylu prowadzących do II Wojny dekad międzywojnia a ludzie się zastanawiają kiedy pierdolnie w nas meteoryt albo kiedy się bateria w starożytnym ajfonie Majów wyczerpie... Ludzie są pokurwieni. :haha:
Love178 - 2017-09-19, 19:19

Przyjrzałam się bliżej temu, o czym więcej i więcej Amerykanów pisze komentarze z pełnym przekonaniem: że "Holokaustu nie było" i "wystarczy 5 minut googlowania żeby się przekonać". No to pomyślałam, że poświęcę te 5 minut na googlowanie i spodziewałam się zobaczyć to samo, co przy bzdurze o płaskiej Ziemi - pokręcone teorie z rozbudowaną narracją, która zgrabnie nawet tworzyłaby spójną całość, gdyby nie omijała usilnie pewnego szczególiku - że to nieprawda :P I...

najpierw mnie rozbroił sam proces googlowania xD


Potem w sumie ciekawość mnie pożarła i weszłam na stronkę, która serwowała "cyaty z Biblii związane z Holokaustem" i między innymi był ten?? xD Dwie osoby uznały go za pomocny, więc seems legit


A potem wróciłam do szukania teorii i się zawiodłam :P Jest niemalże pusta, ma dziury większe od szwajcarskiego sera, a osoby, które stworzyły nie wiedzą nic o drugiej wojnie światowej w ogóle.

Cytat:
Within five minutes, any intelligent, open-minded person can be convinced that the Holocaust gassings of World War II are a profitable hoax

Brzmi jak niezła zapowiedź, ale później nie pojawiają się żadne argumenty, co ma być "profitable", co zyskam dzięki byciu w tym temacie "open minded" ani nic co miało trwać 5 minut nie zostało zaprezentowane. Dalej przejawiały się tylko dokładnie identyczne sformułowania akapit po akapicie:
Cytat:
Our presidents, senators and congressmen are all supposed to be convinced that the Germans killed six million Jews, that almost all of our nation's professors and churchmen are said to maintain that the Holocaust is a fact, doesn't make it a fact.

Cytat:
The Holocaust story now centers on just six former camps in Poland. The so-called "evidence" presented to prove mass exterminations in these camps is qualitatively no better than the now discredited "evidence" once cited for extermination in the camps in Germany proper.

Cytat:
The Holocaust is a hoax. The time has come for Christian scholars and pastors to recognize this, and to stop perpetrating a hoax as the truth. A Christian is not free to believe and promote a lie about any person or nation.

Cytat:
A Christian is not free to believe and promote a lie about any person or nation. A Christian is guided by truth and facts, not emotions and majority opinion.

Cytat:
The Holocaust is not some innocent hoax, such as children's fairy tales that entertain and have no evil consequences.

Cytat:
How to respond to such outrageous lies? First, reiterate the truth. Repeat the facts—they are clear, hideous and plentiful—as often as necessary. Education is crucial.

I wszelkie wpisane między to "fakty", to tylko uznawanie, że osoby, które przetrwały, padły ofiarą "samoprzekonania się" o tym co im się stało i to zmyśliły. Że skoro ktoś przetrwał, to znaczy, że nie było żadnej eksterminacji (serio), że jest jedno zdjęcie, na którym jest masowy grób osób zmarłych od epidemii, zatem wszyscy umierali od chorób, a nie od np. rozstrzelania (what?), że "jak podczas wojny mogły zginąć miliony osób jeśli było tylko sześć obozów w Polsce?" (no nie wiem... w obozach poza Polską i w ogóle poza obozami? xD)

kopałam dalej i jakimś cudem znalazłam jeszcze głupsze rzeczy:

Tutaj osoba spodziewa się, że nikt nie przeczyta tego, co jest niepodkreślone, mianowicie widać, że po wojnie podczas przesłuchań żeby uniknąć przesadzania w stosowanych metodach, spisano, w których obozach nie dokonywano egzekucji za pomocą gazowania, bo jeśli przesłuchiwany się do tego przyzna, to znaczy, że przesadziliśmy w torturach :P Według jego narracji - Holokaust to kłamstwo - patrzcie, podkreśliłem słowo "lie", dodam tam jeszcze strzałeczkę :P :P

Cytat:
There is no need to revise anything. The facts are already there. It is merely a matter of republishing the information or uncovering it, then disseminating it. Facts are facts. Equally, fakes are fakes. The fact is there was no Holocaust against European, even Russian, Jewry. That was a hoax.

Cool story bro. :P Nie wiem tylko czy po napisaniu ilekolwiek razy słowa "hoax" cokolwiek się w końcu tym hoaxem stanie.

im dalej szłam, tym bardziej rodziło się w mojej głowie pytanie "po co ta teoria w ogóle istnieje?" Osoby, które ją tworzą, nawet nie potrafią zaprzeczyć, że obozów nie było i nie ginęli w nich ludzie, więc pokrętnie próbowali wymyślać, że "takiej i takiej metody egzekucji nie było, była tylko taka i taka" (jakby to miało cokolwiek zmieniać), chyba, że byli bardzo upartymi ignorantami, to wtedy pisali, że nie było obozów i nikt nie zginął, w ogóle wojny nawet nie było, ale to aż za głupie żeby to nawet cytować :P i w pewnym momencie doszłam do tego zapisku, który przedstawił mi chociaż jakiś powód:
Cytat:
What is fact is that it was both European and Russian Jewry who committed the Holocaust: against the gullible, vulnerable goy and the equally gullible, vulnerable Islamic people. It was they who paid the price in blood and far, being subjected to great tyranny in the land – the real victims of any ‘holocaust’

ech... pokręcona logika, wedle której "agresor nigdy w historii nie mógł być niczyją ofiarą", a przynajmniej znajduje się to poza wyobraźnią piszącego. To mi wystarczy, bo brzmi jak powód adekwatny do poziomu propagatorów teorii. Już nie muszę niczego szukać w tym temacie.

Davos - 2017-09-19, 22:45

Spoko, pod praktycznie każdym filmikiem związanym z World Trade Center połowa komentarzy to spiskowe teorie :ok:
Moris299 - 2017-09-30, 21:49


Love178 - 2017-10-01, 20:25

To by znaczyło, że sen to chwilowa śmierć >:<
Mackers - 2017-10-02, 22:37

W sumie ciekawy byłby taki świadomy sen, miałbym co robić po śmierci
widzu - 2018-01-23, 14:56


Dead_Laugh - 2018-01-23, 15:46

875 plusów.


Wykop tak bardzo upadł.



Zaraz... On nie miał z czego upadać.

widzu - 2018-01-23, 16:15

Dead_Laugh, wpis, który się z tego nabijał miał jeszcze więcej plusów.

Możliwe, że część z tych 875 zostało nadane na zasadzie "xd".

Love178 - 2018-01-23, 16:43

widzu napisał/a:
Możliwe, że część z tych 875 zostało nadane na zasadzie "xd".

Też tak mi się wydaje xD

Są takie komentarze, które są po prostu głupie i człowiekowi się nie podobają, a są i takie, które pomimo głupoty ujmują swoim nadawaniem się na książkę fantasy klasy z i ten mi się do takich zalicza :P

[ Dodano: 2020-02-08, 13:28 ]
Czy myślicie, że Doskozzza została skasowana i re-uploadowana, bo w url do piosenki był ciąg znaków układający się w "huj" i to mogło mieć jakieś negatywne skutki typu "tekst nie zostanie opublikowany, bo zawiera zakazane słowo"?

Nadir - 2020-02-08, 22:21

co
RudaMaupa - 2020-02-08, 22:31

Wooooo, mózg w kawałkach! Możliwe...
Moris299 - 2020-05-29, 18:39

https://www.anywhere.pl/5...c-im-mikroczipy
monjiczq - 2020-05-29, 22:24

Jak chcecie teorie spiskowe to obczajcie upadek kabały na yt XD i poczytajcie o pizzagate XD
macbed - 2021-03-27, 13:44


Całkiem_Dobry_Chłop - 2021-03-27, 14:28

I co ci po prawej zrobili z tym na dole?
icywind - 2021-03-27, 15:10

macbed napisał/a:
Obrazek

Na tym czerwonym pokemonie masz nawet pierścień

NieMamKlawiatury - 2021-03-29, 23:50

Idk czy już to tu dyskutowaliście, ale moją ulubioną teorią spiskową jest to, że już nie ma drzew.
Nie ma.
Prawdziwe drzewa były kiedyś i ich pozostałości - pnie - to góry. Bo mają kształt jak pnie. I olbrzymi ludzie wycięli te wszystkie drzewa i przetrwały tylko miniaturki.

Nadir - 2021-03-29, 23:53

NieMamKlawiatury, ale to nie jest teoria spiskowa, tylko prawda. Chyba nie uważałeś w szkole na geografii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group