To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Gry - Szachy

Mackers - 2019-03-21, 19:39
Temat postu: Szachy
Warcaby mają kilka własnych tematów, a szachy nie miały żadnego. A szkoda, bo bardzo je lubię.
Mój profil na Lichessie: https://lichess.org/@/Mackers
Bardzo zapraszam na jakąś internetową partyjkę, najlepiej gra towarzyska 15 minut, chyba, że komuś naprawdę zależy na jakimś blitzu/bullecie, chociaż nie grywam na tych ustawieniach czasowych.
Poza tym są też fajne warianty: Crazyhouse, Atomic, Three check i kilka pozostałych bardzo dobrze umilają czas i wprowadzają trochę nowości.

Czy ktoś w ogóle w to gra? Mam nadzieję, że tak, inaczej ten temat powstał na próżno xd

widzu - 2019-03-21, 19:42

Znam zasady i gram okazjonalnie, ale na poziomie very very low xD
Lilith - 2019-03-21, 19:47

Jezu, jak ja dawno nie trenowałam gry w szachy, zarzuciłam tak jak Osu, bo nie potrafiłam przeskoczyć dalej i zatrzymałam się na III kategorii szachowej.
Całkiem_Dobry_Chłop - 2019-03-21, 20:34

Jeśli kiedyś zdarzało mi się grać, ale nigdy nie szło mi za dobrze to którą odpowiedź mam wybrać?
Mackers - 2020-07-20, 19:19

Rozumiem, że nikt nie jest chętny na jakąś grę :v
Nie mam z kim grać...

ChodnikowyWilk - 2020-07-21, 05:47

Szachy są bardzo trudne :(
Moris299 - 2020-07-21, 11:37

Wolę gry w których jednak jest trochę losowości. Szachy to gra według schematu, wygrywa lepszy. Gdy z elementem losowym są ciekawsze, bardziej nieprzewidywalne.
ChodnikowyWilk - 2020-07-21, 14:46

Jezeli jestes początkujący w takiej grze to tak, jeżeli jednak jesteś zaawansowany, a pokonuje cię zupełnie zielona osoba bo miała farta to już gorzej. Dlatego min drażniły mnie literaki w pewnym momencie, nieważne ile umiem, wystarczy że przeciwnik ma blanki i dobre literki i prawdopodobnie przegram.
macbed - 2020-07-21, 14:47

z drugiej strony w grach polegających na czystym skillu może pojawiać się blokada gdy początkujący musi konkurować z prosem, odechciewa się grać i tyle

[ Dodano: 2020-07-21, 14:48 ]
dlatego najlepiej grać w single i elo :funfunfun:

Lilith - 2020-07-21, 14:49

ChodnikowyWilk napisał/a:
Szachy są bardzo trudne

Nie. Szachy są łatwe albo trudne, w zależności od tego, z kim grasz. Jak grasz z początkującym, który się nie obroni przed szewskim matem, to są banalne. Gorzej, jak trafisz na bardziej zaawansowanego gracza, który ma rozplanowane kilka ruchów do przodu i przewiduje Twoje.

ChodnikowyWilk - 2020-07-21, 14:56

macbed napisał/a:
z drugiej strony w grach polegających na czystym skillu może pojawiać się blokada gdy początkujący musi konkurować z prosem, odechciewa się grać i tyle

[ Dodano: 2020-07-21, 14:48 ]
dlatego najlepiej grać w single i elo :funfunfun:


Single najlepszy tryb, jebać multi :muk:

[ Dodano: 2020-07-21, 14:58 ]
Lilith napisał/a:
ChodnikowyWilk napisał/a:
Szachy są bardzo trudne

Nie. Szachy są łatwe albo trudne, w zależności od tego, z kim grasz. Jak grasz z początkującym, który się nie obroni przed szewskim matem, to są banalne. Gorzej, jak trafisz na bardziej zaawansowanego gracza, który ma rozplanowane kilka ruchów do przodu i przewiduje Twoje.


Mimo wszystko trzeba jednak znać podstawy, mnie tata próbował nauczyć ale było to bardzo przytłaczające jak dla mnie. Zbyt wiele możliwości ruchu, w dodatku kompletnie nie potrafiłem przewidzieć konsekwencji każdego z nich. Ale kiepski ze mnie strateg po prostu, gry na pc w tym gatunku też mnie odpychały.

krojechleb - 2020-07-21, 19:34

mi się szachy podobały jak kiedyś grywałem z kuzynem. Teraz nie mam z kim a przez neta grać nie lubię. Ale byłem kiepski
NieMamKlawiatury - 2020-07-23, 18:13

Jeśli ktoś z was jest dobry w szachy, doceniłabym grę czy dwie. Nie przegrałam od kilku lat i chciałabym spróbować xD nie martwcie się, nie jestem aż tak dobra, po prostu nie znam ludzi, którzy dobrze grają
Mackers - 2020-07-23, 19:56

Zagraj ze mną na lichessie
NieMamKlawiatury - 2020-07-23, 21:32

Nie dziś, bo się upilam, ale wyślij mi PW <3
Mackers - 2020-08-04, 21:06

Weź zagraj ktoś ze mną, NMK póki co nie może

[ Dodano: 2020-08-04, 21:07 ]
Przy okazji może stosunkowo niewielkie osiągnięcie, ale udało mi się wbić 1715 ELO w rozwiązywaniu zadań szachowych na lichessie

Saskia - 2020-11-18, 09:27

https://www.chess.com/ <-- gram tutaj, od czasu obejrzenia Gambitu królowej (i przy okazji jest jakieś fajne zajęcie na odległość i okazja do śmiechu...). Nie jestem raczej zbyt dobra, nie umiem przewidywać ruchów i skupić się na szybkim skończeniu partii (w ogóle mam problemy z kończeniem partii O_O).
JankielKindybalista85 - 2020-11-18, 10:43

Tak, gram. Ale tak beznadziejnie że nie będę się upokarzał grając z kimkolwiek z was.
macbed - 2020-11-18, 10:44

Polecam Mackersa, bardzo dobry gracz szachowy
JankielKindybalista85 - 2020-11-18, 10:46

macbed napisał/a:
Polecam Mackersa, bardzo dobry gracz szachowy

W sensie taki co by mnie rozjebał w 10 ruchów a ja bym się nie połapał i próbował wykonać jedenasty. To nie skorzystam z polecenia.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group