To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Zamach na prezydenta Gdańska.

WojtekVanHelsing - 2019-01-29, 16:25

Ascara, Dzisiaj Kościół (słusznie lub nie) nie zabrania katolikom kontaktów z ludzmi znajdujacymi się poza komunią z Kościołem - cóż, ma to sens, dawniej ekskomunika oznaczała faktyczne wykluczenie ze społeczenstwa, dzisiaj wielu ludzi ma ją w dupie (ale wbrew pozorom - można nią nieźle nastraszyć typowe grazyny).
Katolicyzm potępia grzech, człowieka zaś nie uznaje za istotę dobrą (inaczej katolicyzm nie miałby sensu), nie można być obojętnym.
To świat wypowiedział Królestwu Bożemu wojne, a nie odwrót, nie my jesteśmy tymi którzy nie zachowują pokoju, nie od nas zależy to, że świat jest nam wrogi.

widzu - 2019-01-29, 17:40

Nie oznacza też że mamy być żołnierzami.
icywind - 2019-01-29, 17:59

Pani Doktor napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
A fałszywe miłosierdzie wielu katolików nakazuje im akceptować konkubinaty, zwiazki homo itd. "bo się kochają".


Ja nie akceptuję, bo się kochają, ja akceptuję (nie, nie podoba mi się to, ale nie znaczy to, że mam przestać rozmawiać z ludźmi w niesakramentalnych lub homoseksuwalnych związkach), bo katolik potępia grzech, nie człowieka. Oczywiście, że trzeba upominać. Nie ma niczego złego w powiedzeniu komuś znajomemu "hej, robisz źle" - i on z tym robi już, co chce, jeśli ci zależy, można drążyć, namawiać itp., wiadomo. Ale jest różnica między tym, a "hej, jesteś zły".

Hej Ascara, robisz źle. Daj ludziom spokój

[ Dodano: 2019-01-29, 18:00 ]
WojtekVanHelsing napisał/a:
dawniej ekskomunika oznaczała faktyczne wykluczenie ze społeczenstwa, dzisiaj wielu ludzi ma ją w dupie (ale wbrew pozorom - można nią nieźle nastraszyć typowe grazyny).

Ty mi lepiej powiedz jak ja mam taką dostać :wnerw:

Całkiem_Dobry_Chłop - 2019-01-29, 18:08

icywind, mam pomysł. Zostań kimś ważnym i znanym, a potem nakłaniaj ludzi do odejścia od kościoła.

Jak to nie poskutkuje to zawsze możesz jeszcze spróbować publicznego spalenia biblii.

Lilith - 2019-01-29, 18:24

icywind, ej też chce ekskomunikę :grimer:
icywind - 2019-01-29, 18:26

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
icywind, mam pomysł. Zostań kimś ważnym i znanym, a potem nakłaniaj ludzi do odejścia od kościoła.

Jak to nie poskutkuje to zawsze możesz jeszcze spróbować publicznego spalenia biblii.

Wtedy nałożą na mnie kary za obrazę uczuć religijnych a ja nie chcę się rozstawać ze swoimi pieniędzmi



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group