To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki ze świata i kraju - Niepodległość

Mistress9 - 2018-11-11, 12:16
Temat postu: Niepodległość
Jak myślicie, kim bylibyśmy dzisiaj, gdyby Polska nie odzyskała niepodległości?
widzu - 2018-11-11, 12:21

Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym. Definitywnie.
ChodnikowyWilk - 2018-11-11, 12:26

Żylibyśmy w kraju, który nie jest niepodległy
Moris299 - 2018-11-11, 12:35

Może żyłbym w Niemczech i zarabiał 4x tyle robiac to samo.
Smutna wizja :troll:

Lilith - 2018-11-11, 13:21

Żyłabym w zamożnej Austrii. Należałabym tam do dużej mniejszości polskiej, która w świecie nadmiernej poprawności politycznej nie mogłaby być dyskryminowana. Jak dla mnie spoko opcja. Jeszcze znałabym dobrze niemiecki :troll:
krojechleb - 2018-11-11, 13:42

albo by nas nie było bo zajebali by naszych przodków albo nasi przodkowie nigdy by się nie spotkali i nie związali ze sobą bo historia potoczyła by się zupełnie inaczej. Czy coś w tym stylu :troll:
JankielKindybalista85 - 2018-11-11, 14:15

A ja sobie kupilem popcorn i czekam wieczorem na Fakty TVN a po nich Wiadomosci w jedynce. Takich dwoch twarzy, jakie bedzie miala Polska w tych programach w takim dniu to nie mial nawet Harvey Dent. Omnomnom.
Davos - 2018-11-11, 14:20

krojechleb napisał/a:
albo by nas nie było bo zajebali by naszych przodków albo nasi przodkowie nigdy by się nie spotkali i nie związali ze sobą bo historia potoczyła by się zupełnie inaczej. Czy coś w tym stylu :troll:


^

Love178 - 2018-11-11, 14:23

Czy tylko ja uważam, że brak niepodległości byłby negatywny?
Całkiem_Dobry_Chłop - 2018-11-11, 14:25

Lilith napisał/a:
Żyłabym w zamożnej Austrii. Należałabym tam do dużej mniejszości polskiej, która w świecie nadmiernej poprawności politycznej nie mogłaby być dyskryminowana. Jak dla mnie spoko opcja. Jeszcze znałabym dobrze niemiecki :troll:


Albo ten kraj i tak by sie rozpadł. Tylko później.

[ Dodano: 2018-11-11, 14:26 ]
Love178, ależ jestem przekonany, że nie tylko ty tak uważasz. Wojtek na pewno sie z tobą zgodzi.

Love178 - 2018-11-11, 14:28

Całkiem_Dobry_Chłop napisał/a:
Lilith napisał/a:
Żyłabym w zamożnej Austrii. Należałabym tam do dużej mniejszości polskiej, która w świecie nadmiernej poprawności politycznej nie mogłaby być dyskryminowana. Jak dla mnie spoko opcja. Jeszcze znałabym dobrze niemiecki :troll:


Albo ten kraj i tak by sie rozpadł. Tylko później.

Część mojej rodziny została zesłana na katorgę na Syberię za posiadanie austriackiego nazwiska, rodzina Lilith pochodzi niedaleko stamtąd, więc pewnie tak by skończyli...

[ Dodano: 2018-11-11, 14:29 ]
Cytat:
Love178, ależ jestem przekonany, że nie tylko ty tak uważasz. Wojtek na pewno sie z tobą zgodzi.

Tylko, że zdanie wojtka nie byłoby na podstawie realiów, on by się widział w tym scenariuszu jako króla Prus

Całkiem_Dobry_Chłop - 2018-11-11, 14:31

*cesarza
Davos - 2018-11-11, 14:31

Love, nie tylko Ty :)


Love178 napisał/a:
Tylko, że zdanie wojtka nie byłoby na podstawie realiów, on by się widział w tym scenariuszu jako króla Prus


:D

Lilith - 2018-11-11, 15:08

krojechleb napisał/a:
albo by nas nie było bo zajebali by naszych przodków albo nasi przodkowie nigdy by się nie spotkali i nie związali ze sobą bo historia potoczyła by się zupełnie inaczej. Czy coś w tym stylu

Cóż, jak tak o tym pomyślę, to wam powiem, że nie byłoby mnie na świecie, gdyby nie... II wojna światowa. Mój śp. dziadek pochodził z mieszanej rodziny polsko-ukraińskiej z okolic Drohobycza (obecnie Ukraina), uciekł na stronę okupacji niemieckiej, do mojego rodzinnego miasta, pozostając wciąż w tym samym województwie (wówczas lwowskim).

Creepy.

icywind - 2018-11-11, 15:21
Temat postu: Re: Niepodległość
Mistress9 napisał/a:
Jak myślicie, kim bylibyśmy dzisiaj, gdyby Polska nie odzyskała niepodległości?

https://youtu.be/QnMqRTu4Rcc

Całkiem_Dobry_Chłop - 2018-11-11, 15:28

Lilith napisał/a:
krojechleb napisał/a:
albo by nas nie było bo zajebali by naszych przodków albo nasi przodkowie nigdy by się nie spotkali i nie związali ze sobą bo historia potoczyła by się zupełnie inaczej. Czy coś w tym stylu

Cóż, jak tak o tym pomyślę, to wam powiem, że nie byłoby mnie na świecie, gdyby nie... II wojna światowa. Mój śp. dziadek pochodził z mieszanej rodziny polsko-ukraińskiej z okolic Drohobycza (obecnie Ukraina), uciekł na stronę okupacji niemieckiej, do mojego rodzinnego miasta, pozostając wciąż w tym samym województwie (wówczas lwowskim).

Creepy.


Jako Poznaniak z dziada pradziada mógłbym stwierdzić, że mnie by nie było gdyby nie doszło do zaborów. Wśród pradziadków miałem co prawda tylko jednego Niemca, ale wcześniej przez te ponad sto lat było ich prawdopodobnie więcej.

SlownikOrtograficzny - 2018-11-11, 16:34
Temat postu: Re: Niepodległość
Mistress9 napisał/a:
Jak myślicie, kim bylibyśmy dzisiaj, gdyby Polska nie odzyskała niepodległości?

Nie byłoby nas.

krojechleb - 2018-11-11, 18:29

Lilith napisał/a:
krojechleb napisał/a:
albo by nas nie było bo zajebali by naszych przodków albo nasi przodkowie nigdy by się nie spotkali i nie związali ze sobą bo historia potoczyła by się zupełnie inaczej. Czy coś w tym stylu

Cóż, jak tak o tym pomyślę, to wam powiem, że nie byłoby mnie na świecie, gdyby nie... II wojna światowa. Mój śp. dziadek pochodził z mieszanej rodziny polsko-ukraińskiej z okolic Drohobycza (obecnie Ukraina), uciekł na stronę okupacji niemieckiej, do mojego rodzinnego miasta, pozostając wciąż w tym samym województwie (wówczas lwowskim).

Creepy.


Ja sobie kiedyś tak rozkminiałem i doszedłem do wniosku że właściwie jakakolwiek nawet mała rzecz która wydarzyła się w przeszłości była by inna to wtedy by mnie nie było. Np matkę by głowa bolała więc ojciec spuściłby mnie w kiblu i zamiast ten najszybszy plemnik wbić się w komórkę jajową, powędrowałby do szamba a np 2 dni później wygrałby wyścig inny i nie było by mnie tylko ktoś zupełnie inny. Albo na przykład jakby 1000 lat temu mój jakieś 10x pra dziadek nie zgwałcił tej swojej niewolnicy to nie powstałby mój 9x pra dziadek i tak dalej aż w końcu nie powstałbym ja.

Moris299 - 2018-11-11, 19:00

krojechleb napisał/a:
Np matkę by głowa bolała więc ojciec spuściłby mnie w kiblu


:haha:

krojechleb napisał/a:
doszedłem do wniosku że właściwie jakakolwiek nawet mała rzecz która wydarzyła się w przeszłości


tak zwany efekt motyla.

Fakt, że wychodzisz na spacer albo kupujesz bułki w sklepie ma niewielkie znaczenia dla teraźniejszości ale ogromne dla przyszłości.

Lilith - 2018-11-11, 19:20

krojechleb napisał/a:
Np matkę by głowa bolała więc ojciec spuściłby mnie w kiblu

Jeżu jak mię to śmieszy xDDDDDDDDD



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group