To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Archiwum - Inglisz

Sharvari - 2013-11-28, 19:33
Temat postu: Inglisz
może mi ktoś polecić dobry, w miarę prosty angielski serial, zwykły bądź youtubowy z angielskimi napisami? dziś na próbnej zdałam sobie sprawę jak mało rozumiem ze słuchu. oglądam dużo brytyjskich i amerykańskich youtuberów, ale nie mam napisów (czasami ratuję się automatycznymi żeby słowa tylko wyłapać, bo do niczego innego się to nie nadaje) i rozumiem 1/4 filmiku. ;x

więc chciałabym znaleźć coś na czym wygodnie mogłabym trenować słuch. najlepiej coś brytyjskiego cobym się mogła z akcentem oswajać.

AnswersMaster - 2013-11-28, 19:38

z prostym językiem to moze jakies bajki...np. stary dobry batman z cartoon network? albo takie seryjnie juz dla dzieci duperele o ile ktos je tłumaczy, bo tam to na pewno proste słówka będą
Sharvari - 2013-11-28, 19:50

no dobra, może nie jestem na poziomie podstawówki, ale chodzi mi o to, żebym zrozumiała wszystko i nie gadali z prędkością światła, co zdarza się youtuberom :D chcę po prostu jednocześnie słuchać i czytać to samo, a nie, że naparzają, w dodatku niewyraźnie aż napisy nie nadążają.

chyba pościągam sobie shreki i inne animowane filmy, które widziałam już 100 razy. ostatnie co oglądałam po angielsku z napisami to Hotel Transylvania i fajnie wszystko rozumiałam i słyszałam, ale szczerze wolałabym jakieś krótkie odcinki/filmiki regularnie oglądać, bo na ~2 godzinne nie mam czasu.

Davos - 2013-11-28, 19:52

Sharvari napisał/a:

chyba pościągam sobie shreki i inne animowane filmy, które widziałam już 100 razy. ostatnie co oglądałam po angielsku z napisami to Hotel Transylvania i fajnie wszystko rozumiałam i słyszałam, ale szczerze wolałabym jakieś krótkie odcinki/filmiki regularnie oglądać, bo na ~2 godzinne nie mam czasu.


To jest chyba dobry trop, oglądać po angielsku filmy, seriale czy bajki, w których znasz już każdy tekst na pamięć, wtedy osłuchasz się z wersją angielską i nie będziesz do tego potrzebowała napisów. Ja tak zawsze Władcę Pierścieni oglądam i rozumiem nawet te trudniejsze dialogi bo i tak już je znam ;)

qtasiorro - 2013-11-28, 19:55

A może coś w tym stylu?
http://youtu.be/ySi8CEkdcaQ

monjiczq - 2013-11-28, 19:57

ja bym bardzo chciała pomóc ale nie potrafie ;c ja po prostu oglądałam filmy i samo poszło ;f
Adijos - 2013-11-28, 20:05

http://www.youtube.com/watch?v=PQuT-Xfyk3o

Już ktoś ze zgromadzonych wysyłał ten filmik. Mówi wyraźnie więc powinnaś zrozumieć :D

Zaknafein - 2013-11-28, 20:25

Najlepszy brytyjski serial to Monty Python :-D
brzozik70043704352251515 - 2013-11-28, 20:37

najlepsza jest telewizja ang. z ang napisami, polecam ;)
Sharvari - 2013-11-28, 20:38

brzozik70043704352251515 napisał/a:
najlepsza jest telewizja ang. z ang napisami, polecam ;)

ok. ale gdzie :D

SlownikOrtograficzny - 2013-11-28, 20:39

Sharvari napisał/a:
brzozik70043704352251515 napisał/a:
najlepsza jest telewizja ang. z ang napisami, polecam ;)

ok. ale gdzie :D

Przecież napisał, że w telewizji.

Sharvari - 2013-11-28, 20:42

to ktoś z uk mie musi zaprosić na angielską telewizję z angielskimi napisami, bo w domu mam polską :/ i to bez napisów. co za bieda.
Zaknafein - 2013-11-28, 20:46

Ja mam niestety polską :( Ale i tak możesz wpasc ;)
ZSK - 2013-11-28, 21:03

Polecam Mentalistę na Kinomaniak.tv Za darmo i bez reklam a mówią płynnie i w naturalnym tempie. Po za tym sam serial wciąga :)
Sharvari - 2013-11-28, 21:09

na kinomaniaku z angielskimi napisami? ewentualnie ściągnąć mogę, bo torrenty często dają z napisami.
ZSK - 2013-11-28, 21:29

ach f*ck zrozumiałem angielskie gadanie z polskimi napisoma. Sorki. W takim razie nie wiem. Rozmawiaj przez Skype z Zaknafeinem a on niech jednocześnie mówi i pisze :)
widzu - 2013-11-28, 22:17

Obejrzyj kilka filmów z serii Cyanide & Happiness, większość ma angielskie napisy:

http://www.youtube.com/user/ExplosmEntertainment


A chamski humor zawsze w cenie >:>

Gdzieś na kanale mają też link do swoich komików, czytanie też warto poćwiczyć ;)

Sharvari - 2013-11-28, 22:39

widzu napisał/a:
http://www.youtube.com/user/ExplosmEntertainment

Cyanide & Happiness - Pigeon napisał/a:
[running footsteps]

[music]

genialne! :D

znam oczywiście i pewnie większość widziałam/czytałam, ale dzięki, właśnie o takie między innymi mi chodzi, tylko faktycznie w najnowszych filmikach nie robią napisów.

RudaMaupa - 2013-11-29, 08:23

Na youtube jest Headway (Oxford Production), taki serial o dość prostym języku, z napisami angielskimi, który coś daje. Mój miał problem z rozumieniem angielskiego ze słuchu, obejrzał to, potem animowanych "Avengersów" (nowa seria wyszła czy coś), zaczął z tym jakoś po wakacjach, a teraz ogląda Breaking Bad po angielsku z angielskimi napisami i rozumie 70-80%. Także myślę, że to będzie ok, co prawda fabuła nie powala, ale znośna.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group