To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Mistrzowie.org Forum Oficjalne
forum zrzeszające użytkowników serwisu mistrzowie.org

Ciekawostki z innych stron - Europa łatwa nie jest.

Jemszyszki - 2013-11-27, 22:44

Barbra napisał/a:


mnie te mapy śmieszyły, mimo ich niewiedzy śmiesznie próbowali wybrnąć z tego. i mimo wszystko wiedzą gdzie jest francja, uk, portugalia, grecja, włochy, to coś


Bo tam jeżdżą na wakacje.

Co do osób które lubią teorie jak to Amerykanie są głupi. Chciałbym przypomnieć program "Matura to bzdura", w którym Polacy też nie grzeszyli rozumem :) . Z jednej strony mówi się jacy to Jankesi są idiotami, z drugiej nie jeden uczeń w liceum powtarza "fizyka/wiersze Kochanowskiego/pierwiastki? A po co mi to?"

Czytałem ostatnio, że z badań między narodowych wyszło, że najgłupszym narodem obecnie są Brytyjczycy. Nie pamiętam w jaki sposób sprawdzali, ale zdziwiło mnie to. W końcu już pięciolatki u nich chodzą do szkoły i najlepsze uniwersytety u nich.

Davos - 2013-11-27, 22:52

Jemszyszki napisał/a:
Co do osób które lubią teorie jak to Amerykanie są głupi. Chciałbym przypomnieć program "Matura to bzdura", w którym Polacy też nie grzeszyli rozumem :) . Z jednej strony mówi się jacy to Jankesi są idiotami, z drugiej nie jeden uczeń w liceum powtarza "fizyka/wiersze Kochanowskiego/pierwiastki? A po co mi to?"


Niby tak, ale wiadomo jak się robi tego typu programy: trafi się ktoś z idiotycznymi wypowiedziami to go wrzucamy do filmiku, a jak odpowiada normalnie to olewamy i szukamy następnego głąba ;)

Ja i tak jestem pozytywnie zaskoczony, bo większość jednak Polskę kojarzyła, nawet jeśli nie zawsze dobrze ją umiejscawiała na mapie ;) Nawet jeden koleś zaznaczył Andorę! A najlepsza Skandynawia i Rosja, prawie każdy tam wpisywał: "Cold" :D

Moris299 - 2013-11-27, 22:56


JankielKindybalista85 - 2013-11-27, 23:06

Moris299 napisał/a:
W szkole pòki co nie miałem ani jednej lekcji o położeniu różnych krajów/stanów w Ameryce (zresztą nie tylko Ameryka, tylko Europa byla) więc ja bym pewnie na mapie Ameryki narysował wielki "?". Wydaje mi się, że większość Polakòw też tego nie wie. Za to wiem co to są mierzeje, wiem jakie formy ukształtowania terenu występują w PL itp.
Tu trzeba zacząć od zmiany chorego systemu edukacji...


Ja obstawiam, że połowę stanów bym dobrze podpisał. Kto przebija?

ser - 2013-11-27, 23:07

Pewny jestem jedynie co do Alaski :-D
Jemszyszki - 2013-11-27, 23:08

Moris299 napisał/a:

Tu trzeba zacząć od zmiany chorego systemu edukacji...

I tu jest cały pies pogrzebany.

TO jest według mnie jeden z lepszych poglądów na tą cała sytuacje ;)
https://www.youtube.com/watch?v=oVEkNVmPBcg

JankielKindybalista85 - 2013-11-27, 23:27

Jemszyszki napisał/a:
Moris299 napisał/a:

Tu trzeba zacząć od zmiany chorego systemu edukacji...

I tu jest cały pies pogrzebany.

TO jest według mnie jeden z lepszych poglądów na tą cała sytuacje ;)
https://www.youtube.com/watch?v=oVEkNVmPBcg


Jemszyszki Gość niegłupio mówi, to prawda. A i kreska świetna - bardzo taką lubię. :)

Barbra - 2013-11-27, 23:38

my w liceum mieliśmy tylko coś takiego "za miesiąc będzie sprawdzian z państw świata i ich stolic, nauczcie się"
(potem odpuścił nam jednak afrykańskie stolice :p )

mi i tak zawsze zależało żeby się w miarę na tym znać więc sama dla siebie się uczyłam, jedyny mniejszy problem to była afryka i te kraje arabskie, wszystkie ...stany

WojtekVanHelsing - 2013-11-27, 23:42

Jankiel K.85 napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
Mnie w szkole chwalia bo potrafie wskazac niemal kazde panstwo na swiecie na mapie.. a mimo to mialem z geografii 1 (poprawke mialem).


Nie chciało Ci się Wojtku uczyć o orogenezach alpejskich, morenach dennych i czołowych, gołoborzach i izohietach? :-D Nieeeładnie!


O morenach cos tam wiem (pamietam z tego co sie przygotywalem do poprawki) ale czym jest do diabla goloborzach?

JankielKindybalista85 - 2013-11-27, 23:44

WojtekVanHelsing napisał/a:
O morenach cos tam wiem (pamietam z tego co sie przygotywalem do poprawki) ale czym jest do diabla goloborzach?


To są takie specyficzne połupane skały na zboczach niektórych gór objętych zlodowaceniem. Najładniejsze na świecie są w naszych Górach Świętokrzyskich więc moja nauczycielka od geografii patriotycznie pier...a o tym 3 lekcje!

qtasiorro - 2013-11-28, 16:34

Jankiel K.85 napisał/a:
WojtekVanHelsing napisał/a:
O morenach cos tam wiem (pamietam z tego co sie przygotywalem do poprawki) ale czym jest do diabla goloborzach?


To są takie specyficzne połupane skały na zboczach niektórych gór objętych zlodowaceniem. Najładniejsze na świecie są w naszych Górach Świętokrzyskich więc moja nauczycielka od geografii patriotycznie pier...a o tym 3 lekcje!


Ja powstawanie gołoborzy miałem na konkursie, więc będę o nich pamiętał do końca świata i jeden dzień dłużej :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group